POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokemon Picross - pierwsze wrażenia
Autor Wiadomość
Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 3 Grudzień 15, 16:43   Pokemon Picross - pierwsze wrażenia

Od godziny 15 w Nintendo eShopie dostępny jest już Pokemon Picross - nowa, darmowa gra logiczna Pokemon. Na wstępie wspomnę, że kiedy tylko włączam eShopa, to mam aktualizację systemu do zainstalowania. Nintendo okrutnik : P

Moje pierwsze wrażenie? Roześmiałem się okropnie, kiedy zobaczyłem ikonę gry :D Teraz się pobiera. Wy już zdążyliście wstępnie się ograć?

Sygnatura użytkownika

Asmod 
Pewnie nie zna PokeMana
Emuluje dzień i noc!

Kontakt:
Wysłany: 3 Grudzień 15, 16:47   

chwilę pogralem i...
musiałem dokupić picritów za hajs, bo wszystkie picrity co miałem to wydałem na powiększenie paska energii i nie mogłem przejść do kolejnej zony xD
cięzkie są te nonogramy, jak dla mnie trochę za ciężkie, wydaje mi się, że to celowo tak jest, żeby używać picritów

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 3 Grudzień 15, 20:06   

Jak pisałem wiele razy. Kocham Picrossa i kocham Pokemony. Kocham połączenie tego.
Nie kocham mikropłatności. Boję się wydawać picrity by nie zostać w pupie jak Asmod.
A co do trudności. Przyznam że miesiąc temu zrobiłem sobie wszystkie plansze z Picrossa dostępnego w e-shopie(tego pierwszego) i dzięki temu nie miałem jak na razie problemów.
Ale taki protip. Jak w trakcie czyszczenia planszy zabraknie wam energii a nie chcecie tracić progressu to zamknijcie konsolkę. Wtedy nabija wam energię(punkt w minutę) ale czas robienia planszy nie leci. Więc idzie zmieścić się w tym limicie na misje.
Także poza koniecznym modelem F2P dostałem to co chciałem. Niestety jest on na tyle wredny że Picross nie zdoła wypełnić mojego czasu na takim poziomie jak Rumble i Shuffle. Ale kij. Najlepsza z tych darmówek jeśli chodzi o styl gry.

Sygnatura użytkownika

Asmod 
Pewnie nie zna PokeMana
Emuluje dzień i noc!

Kontakt:
Wysłany: 3 Grudzień 15, 20:38   

zapomniałem wspomnieć, jak już kupowałem picrity za hajs, bo nie mogłem przejść dalej, to mi zabrakło funduszy w eShopie i musiałem doładować, więc oprócz przejścia dalej wykupiłem sobie nielimitowaną energię
teraz to się miło gra :D

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 5 Grudzień 15, 20:34   

No dobra, nie sądzę, żeby moja opinia była wielce twórcza, czy wartościowa, ale temat nazywa się "pierwsze wrażenia". Wczoraj wieczorem zdążyłem chwilę ograć się z Picrossem. Przeszedłem 3-4 plansze i w sumie... zapamiętałem tylko jakieś śmieszne kwadraciki, które nieważne jak naciskać, prędzej czy później prowadzą do zwycięstwa. Nie powaliła mnie ta Pokegra, no ale jeszcze dam jej szansę : P

Sygnatura użytkownika

Asmod 
Pewnie nie zna PokeMana
Emuluje dzień i noc!

Kontakt:
Wysłany: 6 Grudzień 15, 10:14   

Przecież Picrossy to jedna z prostszych gier logicznych xD one nie są "nieważne jak naciskać" xD

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 6 Grudzień 15, 16:43   

Przyznam że przy dużych puzzlach(15x20) robi się problem. Nie dlatego że jest trudniej ale bo więcej czasu ogarniam pola na których można coś zaznaczyć. Na szczęście Ashowy Greeninja i Manamphy sprawia że jest lepiej. A jak już odblokujecie i złapiecie Zygardów to w ogóle bajka. Tak btw. To gra gdzie debiutują formy Zygarda. Ładnie.

Niestety dość szybko doszedłem do miejsca gdzie muszę czekać na dodatkowe picrities czy jak to tam się zwało. Szósty świat, 72 sztuki tych punkcików. 100 potrzebuje by iść dalej. Nic nie kupowałem ponad to do czego zmusza mnie gra. Tak więc stało się to czego się obawiałem. Że to nie energia będzie mi utrudniała granie a brak punktów. Czyli teraz na tych trainingach podbije sobie do setki(na siódmy świat) tam parę punktów może wpadnie i dalej czekanie. Bardzo nieładnie. O ile w Rumblu przechodzenie poprzednich plansz miało sens(coraz silniejsze stwory i kolekcjonowanie ich) to teraz mam wszystkie punkty jakie mogłem zdobyć i przechodzenie poprzednich puzelków pozwoli jedynie pobić rekordy.
Kowi kocha picrossy i pokemony ale trochę smuta że takie rozwiązanie mikropłatności. Będzie cierpliwie czekał ale to już nie to samo.

Sygnatura użytkownika