POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
20 Sierpień 10, 11:08
Pierwsza seria
Autor Wiadomość
ziom1704 
Pewnie nie zna PokeMana



Wiek: 26
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 8
  Wysłany: 21 Marzec 09, 07:56   Pierwsza seria

Która była pierwsza seria anime?

Indigo League/kurnik3478

Ostatnio zmieniony przez kurnik3478 21 Marzec 09, 07:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 12, 17:43   

Przy czym można to różnie liczyć. Paradoksem światowym jest, że wszyscy uznają IL (które samo w sobie jest nieoficjalną nazwą którą wszyscy bezmyślnie powtarzają) za pierwszą, tymczasem oficjalna strona podaje, że "first season" to pierwsze 52 odcinki. Ale oczywiście większość ludzi woli liczyć po czołówkach, przez co potem powstają nieporozumienia, takie jak te, kiedy większość ludzi była zła, że na Polsacie w pewnym momencie przerwano Wyspy Pomarańczowe które trwają podczas drugiej połowy drugiego sezonu oraz przez 11 odcinków trzeciego sezonu.

To i tak małe piwo, wobec tego, że niewydane odcinki (tak jak było z tymi o Plasmie) są niepotrzebnie wliczane do listy odcinków, przez co powstają błędne wyobrażenia o banowaniu odcinków.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

 
     
kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be



Wiek: 32
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 871
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Grudzień 12, 21:13   

Od siebie dodam tylko ciekawostkę.

W Japonii pierwsza seria to wszyskie odcinki w których Ash podróżuje po Kanto i Johto. Krótko mówiąc japońska seria kończy się praktycznie z opuszczeniem kolejnej partnerki.

A co do tego co napisał PokeMan.
Mnie zawsze wmawiano że nasza pierwsza seria zawiera 82 odcinki(łącznie z odcinkiem o Porygonie i o Dratinim). Czyli do końca walki z Ritchiem.

Sygnatura użytkownika
 
     
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 12, 21:36   

Jeszcze sobie przypomniałem, to napiszę kilka rzeczy:
- Pierwsze 2 sezony u nas zdubbowano za jednym zamachem tzn. zdubbowano w jednym ciągu 104 odcinki, a trwało to do ok. stycznia 2001 r.
- Polsat puszczał te 2 sezony razem, przez co potem w niektórych programach TV, premiera 3. sezonu (11 odcinków Ligii Pomarańczowej oraz całe Johto Journeys) była nazwana "Pokemon 2", zaś premiera s4 była oznaczana jako "Pokemon 3". Jednakże w materiałach Polsatu była prawidłowa numeracja.
- Pierwsze 52 odcinki można rozumieć jako s1, gdyż od 53 odc. zmienia się tyłówka, na krótszą
- Podobnie jest z pomarańczowymi wyspami, tylko w tym przypadku, odcinki należące do s2 (83-104) mają czołówkę pełną, minutową, zaś w odc. 105-116 (należące do s3) jest ta sama, ale skrócona do 18 sekund
- Text polskiej tyłówki jest taki sam w s2 i s3.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Szablon savePokeCollect stworzony przez Raika/Perry. Statystyki
Internetowe RPG - gry MMO i MMORPG online TOP50 Gry Pokemon Valhalla AntyGaming”PokeSerwis Tylko Lati
Pokemons.tnb.pl pokemon special Pokemon Trainer
Dream League
Topsites FireChao TopsitesPPN Top 50 Forum Topsite

Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak każde inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przeglądarką możesz regulować warunki przechowywania cookies.