POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Conquest
23 Październik 15, 11:55
POMOCY!!!!
Autor Wiadomość
mewtwo
Gapa, gubi PokeBalle


Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 105
Wysłany: 15 Sierpień 10, 20:58   POMOCY!!!!

Mam zamiar kupić sobie przenośną konsolę.Ale waham się między NDS lub PSP.Które jest lepsze?Jakie są plusy i minusy tych konsol?Proszę o pomoc.
Na Allegro sobie upatrzyłem.
PSP:Oto kilka możliwości nowego softu 5.50GEN-D3:

- uruchamianie programów "garażowych" (homebrew)
- możliwość zgrywania gier z płyt UMD do plików ISO
- uruchamianie kopii gier w ISO/CSO z karty pamięci
- odtwarzanie kopii filmów UMD VIDEO ISO z karty pamięci
- recovery menu
- VshMenu
- możliwość ustawienia dowolnego regionu konsoli
- możliwość zamiany prędkości taktowania procesora
- dostęp do wewnętrznej pamięci flash0, flash1, flash2 i flash3 przez USB
- czwarty poziom podświetlenia dostępny bez ładowarki
- możliwość wyłączenia tła w menu gier, przyspiesza przeglądanie tego menu
- możliwość korzystania z wtyczek (pluginów) rozszerzajacych możliwości softu

W skład zestawu wchodzą :
konsola psp fat czarna
oryginalna bateria sony
ładowarka sony
karta pamięci 1GB
angielska instrukcja
disc demo
oryginalne PSP pudełko
Za 349 zł;


NDS1: koszt 320zł
Nintendo DS Lite + R4 + akcesoria

W zestawie znajdują się:


1. Konsola Nintendo DS Lite

- stan bardzo dobry, konsola używana przez dorosłą osobę
- bateria wytrzymuje bardzo długo - ponad kilka godzin grania!
- wyświetlacz - profesjonalnie założona folia Hori na obydwa wyświetlacza, płytka rysa na ekranie dotykowym (niewyczuwalna przy założonej folii)
- brak zaślepki dolnego slotu (zagubiona podczas podróży, nieodczuwalna podczas grania)
2. R4 + karta pamięci
- wgrany najnowszy soft - 1.24b
- karta pamięci 500 mb
- czytnik usb do wgrywania plików
3. Akcesoria
- 2 zapasowe stylusy
- zestaw folia Hori na wyświetlacz
- czarny pokrowiec ze smyczą
- nowy zasilacz

NDS2:koszt 300zł
Mam do zaoferowania Państwu konsolę Nintendo DS Lite w bardzo dobrym stanie, zarówno technicznym jak i wizualnym, na obu ekranikach folia była nakładana od początku użytkowania konsoli (ta obecnie nałożona jest już trochę zużyta więc od razu będzie trzeba ją wymienić).

W skład oferowanego zestawu wchodzi:
- Konsola
- Zestaw rysików
- Akumulator
- Specjalny pokrowiec
- Programator M3 DS Real
- Programator R4
- Karta pamięci 2 gb
- Rumble Pack, GBA Expansion Pack
- Oryginalne zatyczki przeciw kurzowi Nintendo (wkładane w dziurki od śrubek, czytnika kart itd.)
- Oryginalny grip do Guitar Hero: On Tour

Co opłaca się kupić.
A i jeszcze jedno.Jak zgrywa się gry z kompa na NDS?
 
     
XaroX 
Bug Catcher
Rebecca Black LAW JU



Wiek: 27
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 324
Skąd: WHEEKEND
Kontakt:
Wysłany: 16 Sierpień 10, 02:11   

to zależy w co lubisz grać.

jeśli preferujesz nawalanie po przyciskach i bijatyki to wybierz PSP.

jednak mi bardziej do gustu przypada NDS, głównie ze względu na różnorodność gier, jak i sposób grania w nie (jeżdżenie stylusem, dmuchanie w ekran itd. ;d), gdyż każda z nich jest inna. no i z tego co widzę w zestawie jest R4, czyli nie musisz już kupować.

z komputera na NDS gry zgrywasz za pomocą kabla/czytnika USB.

Sygnatura użytkownika
 
     
kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be



Wiek: 32
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 871
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Sierpień 10, 10:27   

Jak kolega wyżej napisał to zależy w co lubisz grać.
Ale też ważne jak dużą uwagę przykładasz do grafiki. PSP niestety ma dużo lepszą.
Pocieszę cię że w gry na GBA pograsz na obydwu konsolach ale jeśli będziesz chciał sobie poemulować to niestety PSP wygląda dużo lepiej. Między innymi przez to że emuluje PSXa.
Najlepiej przyjrzeć się grom na obydwie konsole i tak wybrać.

A co do pytania gry wklejasz po prostu na kartę pamięci.

Sygnatura użytkownika
 
     
QuerryPass 
Powoli się wkręca
ez life


Wiek: 27
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 592
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Sierpień 10, 11:16   

Tak w ogóle nie powinno to być w help center?

Jeżeli chciałbyś pograć w pokemony - NDS.
Jeżeli chciałbyś pograć w różne Maria, WarioWare i inne cuda - NDS.
Jeżeli chciałbyś pograć w inne gry dotykowe - NDS.
Możesz ściągać gry jakie chcesz, gdyż w pakiecie jest R4 - kolejny punkt dla NDS.

Jeżeli wolałbyś pograć w bijatyki typu DB, Tekken - PSP,
Jeżeli wolałbyś posłuchać muzyki, pooglądać filmy - PSP.
Jeżeli tak bardzo wolisz grafikę nawet jeżeli jest tylko troszeczkę lepsza to PSP.

NDS wygrał ! Wybieraj NDS'a !

Sygnatura użytkownika
 
     
Poxer 
Nosi czapkę Asha
co ja tu robię



Wiek: 26
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1641
Kontakt:
Wysłany: 16 Sierpień 10, 15:30   

Już ci odpowiadam.

NDS ma po pierwsze ekran dotykowy, co daje większą przyjemność z gry.
NDS ma mikrofon, to co powyżej.
NDS ma opcję hibernacji, przydatne.
NDS wykorzystuje ekran dotykowy jako tablet.
Gry na PSP kosztują jak cholera, a na DS'a wystarczy tania nagrywareczka. Wejdzie do 50 gier.
PSP jest drogie.
Jeśli zgrywasz gry na PSP, musisz kupować osobne kartridże. Do DS'a jest jeden.

Gry na DS'a zgrywa się za pomocą specjalnego kartridża z wejściem na kartę pamięci MicroSD. Najlepszą nagrywarką jest Acekard 2, R4 i M3 to gówno.

Osobiście mam DS'a, i polecam. PSP nie jest za fajną formą rozrywki. :chory:
 
     
kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be



Wiek: 32
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 871
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Sierpień 10, 15:45   

Na PSP też można nagrywać gry. Na kartę pamięci. A model o którym pisze jest już zcrakowany więc da radę odpalać piraty.

50 gier. To zależy od karty pamięci. Na 2GB mieści się 10 gier ale takich większych jak Platyna czy SS.

PSP też ma mikrofon, jak i opcję hibernacji.
Napiszę ci tak. Jeśli lubisz RPGi (Final Fantasy, Pokemony czy Zelda) platformówki Mario, Yoshi Island) lub gry logiczne (Scriblenauts i masa inyych gierek) polecam DSa.
A całą reszta gier czyli bijatyki( Tekken, Dragon Ball, Naruto , Bleach) gry akcji(God Of War! czy Prince of Persia) i po prostu gry o ładnej grafie to bierz PSP.
Sam mam DSa a z PSP czasami styczność. Czasami żałuje ale jednak jestem zadowolony z mojej DeSki.

Chociaż najlepiej jest poczekać jeszcze rok. I wtedy wybrać pomiędzy 3DSem i nowej wersji PSP. Bo nie wieżę że sony nie odpowie na nową konsolkę Ninny.

Sygnatura użytkownika
 
     
Legends 
Powoli się wkręca
5th gen forever...



Wiek: 27
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 549
Skąd: White Lake
Kontakt:
Wysłany: 16 Sierpień 10, 18:28   

Przyszedł czas na wywód i lament tego, kto twórców PSP najchętniej złapałby na lasso, przywiązał do rozżarzonego metalu, zamknął w małej , ciemnej klatce, do której wrzuciłby dwa aligatory, mysze i trzy boa dusiciele.

Po pierwsze, Twoje SUMIENIE. PSP to gówniana reprodukcja GBA. Ot, bez licencji, uprawnień i tym podobnych rzeczy zasrane państwo Sony wzięło sobie taką maszynkę, pomyślało "kurna, zarąbisty pomysł, zarąbiemy go i bedziemy trzepać kasiore!!!". Otóż design cudnego GBA i cholernego PSP nie różni się praktycznie NICZYM. Wyjątek stanowi analog, którego GBA faktycznie nie miało. Kształt, idea, rozmieszczenie, sloty, WSZYSTKO jest żywcem zapierdzielone od lat prac i starań Big N. Ci pseudo-twórcy wzięli sobie GBA, wydłużyli go żeby był proporcjonalny z ekranem 16:, wpierdzielili lepszą kartę graficzną, muzyczną, rzucili na rynek po niebotycznych cenach, zajarali stos IMO debilnych newschoolowców zarąbistą grafiką, próbując pokazać jak Nintendo jest do dupy. I za to ich szczerze N I E N A W I D Z Ę ! Zastanów się dobry człowieku, czy użytkowanie z takiego "czegoś" będzie sprawiało Ci przyjemność. DS 1 - 0 PSP

Druga sprawa, GRY. I tutaj masz znowu podział. PSP oferuje multum mordobić bez żadnego celu (ot, żeby dresy zamiast wyżywać się na młodzikach to tłukły 10 minut dziennie w jakiegoś Tekkena albo coś), jakieśtam wyścigówy które nudzą się po pięciu minutach, oraz multum niewciągających (jak dla mnie), gier klasy GTA. PSP jest jednostrzałowcem - nie wciąga, nie daje radości z gry, nie zauracza zarąbistą grywalnością. Po przeciwnej stronie staje NDS. Wyskakuje ponad pięcioma tysiącami tytułów (wliczajac różne wersje językowe), dając WSZYSTKO czego dusza zapragnie. W cholere jRPGków i RPGków, które są zawodowymi złodziejami czasu i młodości. Mnóstwo platformówek z cukierkową i śliczną, kolorową grafiką, które pięknie dają obraz czystej rozrywki. Ponadto kontynuacje kultowych hitów, przygodówki, wyścigówki, zręcznościówki, party... nie sposób wszystkich wymienić. Do tego atrakcje takie jak mikrofon, touch screen, etcetera. NDS 2 - 0 PSP

Trzecia - multiplayer. PSP - no wai. DS - STOS rzeczy, w które można ciorać poprzez WFC (czasem Wireless), w chiny zabawy, świetne, świetne mody. NDS 3 - 0 PSP

Teraz te Twoje "oferty". O PSP się nie wyrażę, bo nie mam sił. Pod lupę wziąłem DSa. ŻADNA oferta nie jest dobra. Używane - źle. Niby folie były, ale skąd wiesz jak się ma np. obudowa, przyciski i tym podobne thingi? Nie wiesz. Ja bym zainwestował te trzy stówy w nówkę (tak tak, czasem są). Programatory? R4 i M3? Awahahaha xDDD. Nie kupuj tego gówna. R4 czasem zwiesza gry, M3 podobnie, nie są całkowicie kompatybilne. Mniej rozbudowane i popularne. Wydaj ekstra stówę na Acekarda (2.1!), 2gb karty pamięci. I w zasadzie nic Ci nie potrzeba więcej.

Podsuma: Jeśliś prawdziwy gracz, kupuj Gameboy Colora :3. Jeśliś gracz, kupuj NDS Lite. Jeśliś newschoolowy shpAanEh, idź zastano się nad swoim życiem i pomyśl nad tym, co naprawdę teraz robisz : ). Taka jest moja osobista sugestia, oldschoolowego gracza, zagorzałego wroga sony (pisane celowo z małej), fanatyka BIG N, tuwpiszswojąpropozycję.

PS. Jeśli sony zlami pomysł 3DSa, kto idzie ze mną skopać im tyłki i pozwać ich to sądu? : D
 
     
NanamiSarah 
Pewnie nie zna PokeMana



Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 1
Wysłany: 17 Sierpień 10, 12:06   

Ja chciałabym od siebie dodać, że kilka z tych "bijatyk" które to kolega wymienił, są na DS'a. Dragon Ball, Naruto i Bleach (w te dwie ostatnie grałam osobiście, w tą pierwszą - brat) można z powodzeniem ściągnąć i grać. Na dwóch ekranach, czego prawdopodobnie PSP nie oferuje, jeśli już takowe ma, bo znam kilku ludzi z PSP i nikt ich nie posiadał.
I osobiście polecam DS'a, chyba, że wolisz sobie na PSP pobawić się w Tarzana, zbierać banany i bić się z małpami. <- typowy przykład gry na PSP.
Na DS'a gier jest wiele i każdy coś dla siebie znajdzie... PSP już niestety takie nie jest. Przykład? Czasem jest tak, że ja daję komuś grać na moim DSi, a on mi daje PSP. I komu pierwszemu się znudzi? Mi z PSP. Bo ma mniej gier i szczerze... dość zawężoną ich tematykę.
 
     
Vabigoon 
Powoli się wkręca
Howgh!



Wiek: 31
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 866
Kontakt:
Wysłany: 17 Sierpień 10, 16:32   

Cytat:
Programatory? R4 i M3? Awahahaha xDDD. Nie kupuj tego gówna. R4 czasem zwiesza gry, M3 podobnie, nie są całkowicie kompatybilne. Mniej rozbudowane i popularne. Wydaj ekstra stówę na Acekarda (2.1!), 2gb karty pamięci. I w zasadzie nic Ci nie potrzeba więcej.

Podsuma: Jeśliś prawdziwy gracz, kupuj Gameboy Colora :3. Jeśliś gracz, kupuj NDS Lite. Jeśliś newschoolowy shpAanEh, idź zastano się nad swoim życiem i pomyśl nad tym, co naprawdę teraz robisz : ). Taka jest moja osobista sugestia, oldschoolowego gracza, zagorzałego wroga sony (pisane celowo z małej), fanatyka BIG N, tuwpiszswojąpropozycję.


Och... widzę że ktoś tu jest w pytę do tyłu, teraz r4 z wgranym woodem (o ile wejdzie) praktycznie niewiele ustępuje acekardowi. Powiedzenie że prawdziwy gracz gra na gbc to tak jakbyś powiedział że prawdziwa sprzątaczka sprząta tylko miotłą zmiotką i szufelką zapominając o odkurzaczu, mopie i ściereczkach z mikrofibry, albo że prawdziwy żołnierz to tylko taki który idzie na wojnę w zbroi, z mieczem i tarczą.

i wybacz Legends ale nie możesz wrzucać wszystkich pspgamerów do jednego wora, tak są lamowaci szpanerzy ale są też normalni ludzie, którym bardziej odpowiada gra nastawiona na wartką akcję z niezłą grafiką, po prostu gra komputerowa w klasycznym tego słowa znaczeniu, nie ma wątpliwości, że ds dość mocno ubarwił rynek gier, i troszke zmienił pojęcie gry komputerowej, czego psp nie dokonało. A co do autora tematu, zadałeś pytanie w złym miejscu :D pokefani zazwyczaj są za ds'em, ja też wolę ds'a ale nie demonizuję psp, po prostu zależy w co lubisz grać, i czego wymagasz od handhelda.

jeżeli bardzo chcecie to mogę przeanalizować cały post super-uber znawcy Legendsa, ale wydaje mi sie to niekonieczne, bo kto się zna chociaż troszkę, albo przynajmniej ma odrobinę zdrowego rozsądku i dystansu, ten widzi ile tam jest bzdur.

bez obrazy Legends, wiesz że Cię lubię ^^
Ostatnio zmieniony przez Vabigoon 17 Sierpień 10, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Poxer 
Nosi czapkę Asha
co ja tu robię



Wiek: 26
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1641
Kontakt:
Wysłany: 17 Sierpień 10, 18:08   

Na DS'a są około 3 Prince Of Persia. Battles of PoP, PoP Fallen King i PoP Forgotten Sands
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Szablon savePokeCollect stworzony przez Raika/Perry. Statystyki
Internetowe RPG - gry MMO i MMORPG online TOP50 Gry Pokemon Valhalla AntyGaming”PokeSerwis Tylko Lati
Pokemons.tnb.pl pokemon special Pokemon Trainer
Dream League
Topsites FireChao TopsitesPPN Top 50 Forum Topsite

Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak każde inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przeglądarką możesz regulować warunki przechowywania cookies.