POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
31 Styczeń 17, 21:45
PokeCollect 2017 - Memento Mori
Autor Wiadomość
Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 22 Styczeń 17, 20:49   PokeCollect 2017 - Memento Mori

Dobry wieczór, cała piątko PokeCollectowiczów!

Tego tematu nigdy bym nie założył, gdybym nie zobaczył, co tu się w ostatnich dniach stało - chodzi mi mianowicie o powrót PokeMana, rozwinięcie działów (tym razem to już naprawdę na ostro, nawet archiwa ogłoszeń z poszczególnych lat wyleciały na główną) i temat o prawie 78 tys. postów - nie chce mi się pisać w tamtym, złożę własny, ciekawszy. Nie chcę tu narzekać, na nic zupełnie. Ma być to bardziej refleksja o PokeCollect, festiwalu straconych szans, tutejszej atmosferze i przyszłości, czyli braku przyszłości.

Na początek weźmy atmosferę - przypomina tylko nastroje dekadenckie dostępne choćby na kijowym facebookowym fanpage'u Upadek Okcydentu. Podsumujmy to lepiej obrazkami:

Festiwal straconych szans jak chociażby PokeCollect Strikes Back, który oczywiście nigdy się nie odbył, jak współpraca z pewną stroną, która nigdy się nie odbyła też jest właściwie do pominięcia. Nawet w 2012/13, może i w '14 roku PC miało jeszcze duży potencjał, albo inaczej: w przeciwieństwie do większości konkurencji - jakikolwiek. Sam przestałem tu wchodzić przy starcie Projektu Volcanion, a po jego zamknięciu to już zupełnie. Uświadomiłem sobie dziś, że oficjalnie to ja jestem tu głównym adminem (sic!). Szkoda, straszna szkoda tego forum.

Co do przyszłości, jedyne szanse są we wydźwignięciu się wewnętrznym, bo nawet nie ma już z kim współpracować. Oczywiście nie ma na nie szans, bo robić tutaj cokolwiek nie ma komu, a zwłaszcza rzeczy potrzebnych, a takich jest co niemiara.

Nie wiem po co ten temat założyłem, po prostu dawno nic tu nie pisałem jako admion, przewodnik dusz użytkowniczych, może się pokłócimy... o coś? Może coś wymyślim? Hmmm?

PS. teraz przyszło mi do głowy: zmieniłbym szablon na jakiś bardziej depresyjny xD

Sygnatura użytkownika

Byakurai 
Potrafi spojrzeć Brockowi w oczy |D
Bear wants justice

Wysłany: 23 Styczeń 17, 01:49   

Akurat kolorystykę i szablon zostawiłbym w świętym spokoju, bo daje świetny kontrast: jasne, żywe kolory, który niby mogłyby zwiastować nadzieję i życie, oraz martwe forum xD

Twój temat, a i owszem, jest ciekawszy od tego wspaniałego o prawie 78 tys. postach. Jest prawdziwszy, bo nie wiem czemu, ale serio wydaje mi się, że Poke żyje w takiej bańce, myśląc, że to forum jeszcze normalnie funkcjonuje i kogoś ten news poruszy. Nie wiem, może to dlatego, że dopiero powrócił po dłużej przerwie i nie wie jeszcze, jak wygląda sytuacja. Nie udajesz, że jest tu znowu mnóstwo aktywnych użytkowników. :vabi:

Festiwal straconych szans... czy ja wiem. Forum w pewnym momencie żyło już tylko starymi użytkownikami, bo nowych nie przybywało, a nawet jeśli, to w bardzo małej ilości. Ci ruszyli dalej i zamknęli rozdział swojego życia zwany "PokeCollect", i idąc nawet krok dalej, urwali ze sobą wszelakie kontakty. Niektórzy już nawet nie chcą słyszeć o PC, nawet gdy zapyta się ich, by wpadli tu chociaż na chwilkę. Inni wbijają już tu tylko raz na jakiś czas, napiszą jeden komentarz na sb, bądź jeden post i znowu znikają. Tak to już bywa, takie koleje losu.

Nie wiem w sumie, po jaką cholerę Ci odpisuję, ale dawno nie pisałem tu nic sensownego jako użytkownik.

Conquest napisał/a:
może się pokłócimy... o coś?

Z tobą? Nigdy :blush:

Ps: ten układ działów jest co najmniej śmieszny, ale nie wiem, czy to nie jest śmiech przez łzy. Horror... czysty horror.

Sygnatura użytkownika

*Had to be me. Someone else might have gotten it wrong*

Ich bin eine :zombie:
Ostatnio zmieniony przez Byakurai 23 Styczeń 17, 01:52, w całości zmieniany 3 razy  

Afil 
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 23 Styczeń 17, 08:23   

Cytat:
Ps: ten układ działów jest co najmniej śmieszny, ale nie wiem, czy to nie jest śmiech przez łzy. Horror... czysty horror.

Horror? Groteska prędzej.

Szablon jest swego rodzaju świetnym przykładem tego co się stało i dzieje się nadal. Najpierw śliczny i wszyscy się cieszyli, potem się zepsuł i nadal jest zepsuty, teraz jest zepsuty i nikt go nie naprawia. Po co go zmieniać? On już jest wystarczająco depresyjny xD

Tutaj w sumie można zaznaczyć o ten Festiwal Straconych Szans (Niech już będzie FSS, bo nazwa fajna, podoba mi się.). Conquest ma całkowitą rację co do jednej rzeczy, ale i myli się w drugiej. Faktycznie mieliśmy szansę na wybicie się wtedy o wiele większe, ale teraz wcale nie są to szanse tylko wewnętrzne. Nie mówię, że to by w ogóle wyszło, a że w ogóle komuś tutaj na poważnie się chce. Poke robi jakąś szopkę, Conquest z tego co napisał wchodzi rzadko, prawie w ogóle i nie pali się do roboty (No bo szczerze komu by się chciało jak widzi się takie zabiegi.). Dobrze, ale dlaczego uważam, że mamy jeszcze jakąś szansę? PokeCollect jest na 5 pozycji w wyszukaniu Google, co jest dobrą pozycją, ale niewystarczającą. Człowiek patrzy zwykle na 3 pierwsze pozycje po czym schodzi na dół wyszukiwania i pomija nasze forum, ale co ciekawe, wyszukiwana fraza "forum pokemon" nie jest tak martwa jak myślałem. Ludzie jednak czasem szukają tego hasła :v Tylko, że to jest jakieś 5-10 ludzi przez tydzień. Co to nam daje? Nic :I

PC całkowicie pominęło bum na PokemonGo. Co... w sumie też można dopisać do błędów w powrocie na przynajmniej kolana, bo jak na razie to to forum leży twarzą w błocie.

Conquest napisał/a:
może się pokłócimy... o coś? Może coś wymyślim? Hmmm?

No... ale po co? ;_; Z Tobą mi się nie chce.

Sygnatura użytkownika
Ich bin eine :ninja:
Jak coś to łapać mnie na steamie. Nick: afil7

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 23 Styczeń 17, 15:53   

Byakurai napisał/a:
Twój temat, a i owszem, jest ciekawszy od tego wspaniałego o prawie 78 tys. postach. Jest prawdziwszy, bo nie wiem czemu, ale serio wydaje mi się, że Poke żyje w takiej bańce, myśląc, że to forum jeszcze normalnie funkcjonuje i kogoś ten news poruszy. Nie wiem, może to dlatego, że dopiero powrócił po dłużej przerwie i nie wie jeszcze, jak wygląda sytuacja. Nie udajesz, że jest tu znowu mnóstwo aktywnych użytkowników. :vabi:

Z PokeManem nie jest tak, napiszę raz, a link do tematu zapiszcie sobie w notatniczkach, bo lepiej żebym nie powtarzał:
On po prostu wchodzi na forum własnym rytmem, czyli jak mu się chce i wtedy pisze jak gdyby nigdy nic. Zdaje sobie oczywiście sprawę z sytuacji forum, ale nie stanowi ona dla niego żadnego bodźca do działania. Temat o PRAWIE 78 tys. postów najdobitniej tego dowodzi - gdyby wszedł na forum - napisałby taki temat niezależnie czy mielibyśmy całe 78k, okrągłe 80k czy 90342 posty - po prostu dlatego, że się pojawił.

Pamiętacie jak PokeMan napisał kiedyś (cytat niedokładny): "za dziesięć lat o Revivalu nikt nie będzie pamiętał, a Collect nadal będzie trwał"? Z tym, że jego "trwanie" wygląda inaczej niż trwanie w oczach przeciętnego użytkownika, czy nawet ponadprzeciętnego ^^ tj. trwanie godne. Jeśli miałbym spróbować na siłe to nazwać, nazwałbym "walką na wyczerpanie", czyli oczekiwaniem aż pozostałe polskie Pokefora się pozamykają i ludzi z musu będą pisać na PC, a nic nie trzeba będzie robić. Jednak nie może się to udać, bo admin największej polskiej Pokestrony (i forum), Pokemon Valhalli - Daru obrał dokładnie tę samą strategię nic nie robienia, tylko na wyższym poziomie - tamten to nawet nie pisze o ilości postów xD

I z tego własnego tempa działań PokeMana wynika cały tragizm/horror/groteska/parodia (skreślcie sobie, co Wam nie pasuje).

Byakurai napisał/a:
Festiwal straconych szans... czy ja wiem. Forum w pewnym momencie żyło już tylko starymi użytkownikami, bo nowych nie przybywało, a nawet jeśli, to w bardzo małej ilości. Ci ruszyli dalej i zamknęli rozdział swojego życia zwany "PokeCollect", i idąc nawet krok dalej, urwali ze sobą wszelakie kontakty. Niektórzy już nawet nie chcą słyszeć o PC, nawet gdy zapyta się ich, by wpadli tu chociaż na chwilkę. Inni wbijają już tu tylko raz na jakiś czas, napiszą jeden komentarz na sb, bądź jeden post i znowu znikają. Tak to już bywa, takie koleje losu.

Faktycznie były tu prawie tylko stare osoby (stare stażem), ale one stanowiły jakiś punkt wyjścia i generator postów, treści i ruchu. Przecież jeszcze w 2013 robiliśmy niezłe ilości postów na forum (ten link to tragizm w działaniu obecnie), a szanse były ale zakulisowo - miała być modernizacja techniczna forum, zmiana szablonu na "latający" xD i współpraca z nieźle rokującą stroną - zostaliśmy niestety z niczym. Od tego czasu praktycznie nic nie robię na PC, bo jak przez pewną osobę mają być zaprzepaszczane kolejne szanse, to szkoda mojej energii, którą mogę spożytkować gdzie indziej.

Afil napisał/a:
Szablon jest swego rodzaju świetnym przykładem tego co się stało i dzieje się nadal. Najpierw śliczny i wszyscy się cieszyli, potem się zepsuł i nadal jest zepsuty, teraz jest zepsuty i nikt go nie naprawia. Po co go zmieniać? On już jest wystarczająco depresyjny xD

Co ciekawe szablon ów nigdy nie był dokończony - też pasuje, bowiem Metamorfoza PokeCollectu też nigdy nie zostala dopięta tak, jak powinna.

Afil napisał/a:
Tutaj w sumie można zaznaczyć o ten Festiwal Straconych Szans (Niech już będzie FSS, bo nazwa fajna, podoba mi się.). Conquest ma całkowitą rację co do jednej rzeczy, ale i myli się w drugiej. Faktycznie mieliśmy szansę na wybicie się wtedy o wiele większe, ale teraz wcale nie są to szanse tylko wewnętrzne. Nie mówię, że to by w ogóle wyszło, a że w ogóle komuś tutaj na poważnie się chce. Poke robi jakąś szopkę, Conquest z tego co napisał wchodzi rzadko, prawie w ogóle i nie pali się do roboty (No bo szczerze komu by się chciało jak widzi się takie zabiegi.). Dobrze, ale dlaczego uważam, że mamy jeszcze jakąś szansę? PokeCollect jest na 5 pozycji w wyszukaniu Google, co jest dobrą pozycją, ale niewystarczającą. Człowiek patrzy zwykle na 3 pierwsze pozycje po czym schodzi na dół wyszukiwania i pomija nasze forum, ale co ciekawe, wyszukiwana fraza "forum pokemon" nie jest tak martwa jak myślałem. Ludzie jednak czasem szukają tego hasła :v Tylko, że to jest jakieś 5-10 ludzi przez tydzień. Co to nam daje? Nic :I

Z aktywnością PokeMana jest i będzie jak zawsze. Co do mnie - gdyby była realna szansa, to naprawdę chętnie wziąłbym się do roboty i coś tu budował - niestety sam nie mam umiejętności technicznych, ani współpracowników. Innych punktów zaczepienia też brak. Można wymagać tylko tyle, ile można wypełnić, poza tym to forum jest tak strasznie zniszczone i technicznie i organizacyjnie, że teraz to podźwignąć na jakiś poziom jest niemal niemożliwe, nie żeby ktoś próbował.

Wejścia z Google faktycznie nie dają nic, bo przez rejestrację nie da się przedrzeć (bynajmniej ja nie umiem).

Poza tym to piąte (dziś pokazuje mi czwarte) miejsce jest słabym wynikiem wśród upadłych for PokeSceny. W 2013-16 mieliśmy trzecie a... statystyki linkowałem wyżej...

Dziś dla forum Pokemon są dwie już drogi:
1. Bardzo dobre zaplecze merytoryczne, czyli współpraca (ścisła) z dobrą stroną Pokemon. Obecnie chyba nie ma takiej strony, chociaż najlepiej z ogólnotematycznych wypada PokeSerwis.
2. Społeczność, coś takiego, jak było na początku na Lati forum, czy kiedyś na niemal każdym polskim forum Pokemon - PoPL, Rev, PC, PokeRang, obecnie nigdzie tego nie ma, bo ludzie są jacyś rozlezieni, wchodzą na milyjony stron, albo na facebooka, gdzie mają je wszystkie i nie generują realnej aktywności.

*Fenomen działania PV w świetle tego, co wyżej napisałem jest prostym wyjątkiem potwierdzającym regułę - konkurencja jest tak słaba, że nawet najbardziej gówniana strona i administracja mogą sobie spokojnie odcinać kupony i żyć z odsetek.

Afil napisał/a:
PC całkowicie pominęło bum na PokemonGo. Co... w sumie też można dopisać do błędów w powrocie na przynajmniej kolana, bo jak na razie to to forum leży twarzą w błocie.

Konkurencja, chociażby w Google, w zakresie pokemon Go była miażdżąca i bez realnych działań, albo nawet pomimo ich na Pokemon GO wiele nie dało się ugrać, chyba że sezonowców.

Ogólnie dla PC proponowałbym tę drugą drogę (poprzez budowę społeczności) z tym, że nie ma wokół kogo - PokeMan postarał się w ostatnich latach, żeby go znielubiano, poza tym tu nie wchodzi, mi już się nie chce, bez realnych narzędzi do renesansu PC. O naszych następcach też nic nie słychać, bo ogólnie na PPS-ie nikt nic nie robi.

Sygnatura użytkownika
Ostatnio zmieniony przez Conquest 23 Styczeń 17, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  

Afil 
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 23 Styczeń 17, 18:51   

Conquest napisał/a:
Pamiętacie jak PokeMan napisał kiedyś (cytat niedokładny): "za dziesięć lat o Revivalu nikt nie będzie pamiętał, a Collect nadal będzie trwał"? Z tym, że jego "trwanie" wygląda inaczej niż trwanie w oczach przeciętnego użytkownika, czy nawet ponadprzeciętnego ^^ tj. trwanie godne. Jeśli miałbym spróbować na siłe to nazwać, nazwałbym "walką na wyczerpanie", czyli oczekiwaniem aż pozostałe polskie Pokefora się pozamykają i ludzi z musu będą pisać na PC, a nic nie trzeba będzie robić. Jednak nie może się to udać, bo admin największej polskiej Pokestrony (i forum), Pokemon Valhalli - Daru obrał dokładnie tę samą strategię nic nie robienia, tylko na wyższym poziomie - tamten to nawet nie pisze o ilości postów xD

To jedno zdanie spowodowało, że zacząłem śmiać się bardziej jak w momencie gdy... no, dawno się nie śmiałem :v

Conquest napisał/a:
Od tego czasu praktycznie nic nie robię na PC, bo jak przez pewną osobę mają być zaprzepaszczane kolejne szanse, to szkoda mojej energii, którą mogę spożytkować gdzie indziej.

Szanuję mocno i rozumiem całkowicie.

Conquest napisał/a:
Z aktywnością PokeMana jest i będzie jak zawsze. Co do mnie - gdyby była realna szansa, to naprawdę chętnie wziąłbym się do roboty i coś tu budował - niestety sam nie mam umiejętności technicznych, ani współpracowników. Innych punktów zaczepienia też brak. Można wymagać tylko tyle, ile można wypełnić, poza tym to forum jest tak strasznie zniszczone i technicznie i organizacyjnie, że teraz to podźwignąć na jakiś poziom jest niemal niemożliwe, nie żeby ktoś próbował.

Akurat zaplecze techniczne zawsze było problemem. Zawsze pamiętam jak sam szukałem z Byakiem kogoś kto by nam pomógł w różnych projektach (Niekoniecznie udanych). Potem sam próbowałem metodą prób i błędów razem z kolegą wyżej wymienionym, ale nadal nic z tego nie ogarniam :v Jedyne co zostało to chyba tylko załatwienie kogoś za kasę, ale nie wiem. Od strony technicznej oczywiście. Choć szkoda kasy, bo jak dobrze wiemy szablon nie był tak upośledzony do momentu w którym ktoś... zaczął go ulepszać.

Conquest napisał/a:
Wejścia z Google faktycznie nie dają nic, bo przez rejestrację nie da się przedrzeć (bynajmniej ja nie umiem).

Statystyki google mówią to.
Co do rejestracji, to... mogę odmówić za nią modły do naszego zbawcy Sheogoratha?

Conquest napisał/a:
Dziś dla forum Pokemon są dwie już drogi:
1. Bardzo dobre zaplecze merytoryczne, czyli współpraca (ścisła) z dobrą stroną Pokemon. Obecnie chyba nie ma takiej strony, chociaż najlepiej z ogólnotematycznych wypada PokeSerwis.
2. Społeczność, coś takiego, jak było na początku na Lati forum, czy kiedyś na niemal każdym polskim forum Pokemon - PoPL, Rev, PC, PokeRang, obecnie nigdzie tego nie ma, bo ludzie są jacyś rozlezieni, wchodzą na milyjony stron, albo na facebooka, gdzie mają je wszystkie i nie generują realnej aktywności.

Tylko, że jak to dzisiaj napisałem PC stało się poniekąd taką speluną, która ma barmana pijaka za ladą. Potrzeba ogarnąć to wszystko, a tak się jak wiesz nie stanie prędko.

Conquest napisał/a:
Konkurencja, chociażby w Google, w zakresie pokemon Go była miażdżąca i bez realnych działań, albo nawet pomimo ich na Pokemon GO wiele nie dało się ugrać, chyba że sezonowców.

Co do sezonowców, to zgadzam się całkowicie. Jednakże, z strony gdzie można patrzeć na statystyki google co do haseł wyszukiwanych, po małym zbadaniu sprawy, można zauważyć, że pewna fraza odniosła niesamowity skok wyszukiwań akurat dziwnie w momencie, kiedy nagle PokemonGo stało się na topie. Potem oczywisty spadek, ale wiesz i tak to zrobiło pewnie swoje w niektórych miejscach. Jedna, czy dwie osoby to już coś. Tutaj by się przydały na 100% xD

Sygnatura użytkownika
Ich bin eine :ninja:
Jak coś to łapać mnie na steamie. Nick: afil7