POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tt22
28 Grudzień 13, 18:47
Anime, Manga czy Gry?
Autor Wiadomość
Jabuko 
Gapa, gubi PokeBalle
Sunori.pl


Wiek: 28
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 11:10   

Shadi napisał/a:
Z wikisłownika PREMEDYTACJA : (1.1) obmyślenie planu działania.
Wobec tego nie widzę niczego dziwnego w moim sformułowaniu. Chodzi o wcześniejsze zaplanowanie sobie co się zrobi a nie na spontanie. Jeżeli zaś chodzi o świadomość wyboru to owszem, zawsze wiesz że go dokonujesz. Ale moim zdaniem jesteś w pełni do niego przekonany kiedy za analizujesz jego dobre i złe strony i zastanowisz się co jest dla ciebie ważniejsze z tych dwojga. Moja definicja świadomych wyborów jest inna niż twoja. Ale nie musi być taka sama.



Co do dystrybutora to nie jest tak samo. Przykład? Szukałem w trzech sklepach z grami w śródmieściu ostatnio Super Mario 3D Land. Wszędzie mówili że nie ma, bo nie ma dystrybutora.

Co do górnolotnych wyrażeń, to ja nie wiem co masz na myśli.
PokeManowi się podoba, poketadkowi również, Dominowi również, Voomiemu z Mews News również.
Nie przekonasz mnie.
Jak dla mnie to był cud, że to udało mi się napisać i chcę się z tego cieszyć.
Chociaż w sumie kto ci broni tak uważać. W sumie ja piszę te artykuły na stronę MewsNews zaledwie od września i nie jestem jakąś alfą i omegą. A ty może masz duże doświadczenie i po prostu wysokie wymogi.


"Z wikisłownika PREMEDYTACJA : (1.1) obmyślenie planu działania.
Wobec tego nie widzę niczego dziwnego w moim sformułowaniu."

http://sjp.pl/premedytacja | 3. działanie z pełną świadomością

Czyli Twój fragment "Są ludzie, którzy z premedytacją dokonują świadomych wyborów" to "Są ludzie, którzy z pełną świadomością dokonują świadomych wyborów". I TO JEST BŁĄD POTOCZNIE NAZYWANY MASŁEM MAŚLANYM, czyli fachowo pleonazm.

Wow, w Realu też o braku dystrybutra mówili. Ale pod wyznacznik nie biorę jakichś byle-jakich sklepów tylko oficjalne dane marketingowe dostępne bez problemu dla osób wiedzących to, czego szukać. Argument "u mnie jest inaczej" to pizda a nie argument, bo widać, że nie znasz się na sytuacji Nintendo w Polsce i tylko gałgasz coś między wierszami. Smutne.

Wystarczy nieco się rozejrzeć, poczytać, skontaktować z NoE lub LEMem i uzyskać tzw. informację prasową czy coś. A nie pisać banały wyssane z palca, JEEZ.

Nie wiem w jaki sposób Twój przykład (po prostu odwiedziłeś gówniane sklepy, tyle) ma zakrzywić oficjalne stanowisko Nintendo of Europe i wykonywane przez nich działania. Widać te Twoje sklepy należą do tej grupki działalności, które są przysłowiowymi bobami i do tej pory nie zgłosiły się do NoE o podjęcie współpracy handlowej i tyle.


"Ale moim zdaniem jesteś w pełni do niego przekonany kiedy za analizujesz jego dobre i złe strony i zastanowisz się co jest dla ciebie ważniejsze z tych dwojga. Moja definicja świadomych wyborów jest inna niż twoja. Ale nie musi być taka sama. " - w to się nie będę zagłębiał, bo widać, że nic nie rozumiesz. Piękny, połamany wywód o niczym. Brawo.
Vide pisanie >moja definicja masła maślanego jest inna, niż Twoja.

Tylko, że masło maślane samo w sobie jest błędem, który jest w Twoim tekście.
Widać, że w ogóle nie rozumiesz tego, co napisałeś.

Tam wyżej napisałem Ci jaki to jest błąd i dlaczego. Tyle w temacie, beka...

O górnolotnych wyrażeniach oczywiście nie masz pojęcia, bo dla Ciebie ten tekst zwyczajnie jest poprawny, więc nie ma o czym mówić :vabi: .

Sygnatura użytkownika
Pasjonat życia, entuzjasta kultury.

Zapraszam na http://sunori.pl
Ostatnio zmieniony przez Jabuko 31 Grudzień 13, 11:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Shadi 
Gapa, gubi PokeBalle
Cienisty User



Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Warszawa
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 12:25   

Akurat sklepy w których byłem to Świat Gier, Games World i Ultima. Tam nie znalazłem Mario i było tam niewiele dostępnych tytułów na 3DS na miejscu. I nie są to jakieś randomowe empiki czy reale. Więc nie należą do najniższej półki. Z drugiej strony może istnieje jakaś jeszcze wyższa półka sklepów, ale ona nie jest reprezentatywna, bo ograniczona liczba osób maniaków wie o ich istnieniu, z nich korzysta.
Co do twojego słownika to biorąc ten punkt pod uwagę, faktycznie byłoby to masło maślane. Ale weź pod uwagę inne znaczenia tego słowa w tym słowniku, a także zastanów się nad jego pochodzeniem (etymologią). Składa się z dwóch członów. Rozbijmy je. PRE ( PRZED, WCZEŚNIEJ) i MEDYTACJA ( ROZWAŻANIE, NAMYSŁ). Innym słowem nie w każdym ujęciu premedytacja będzie się równać świadomości. Może ją uzupełniać, doprecyzowywać.

Sygnatura użytkownika
Ostatnio zmieniony przez Shadi 31 Grudzień 13, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Jabuko 
Gapa, gubi PokeBalle
Sunori.pl


Wiek: 28
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 13:00   

Dobrze, skoro schodzisz na tematy etymologii, to z pewnością wiesz o czym piszesz (a nie używasz znowu słów, których nie znasz).

Objaśnij mi zatem strukturę morfologiczną (i może rozwój semantyczny, bo to też ważne skoro już np. rozbijasz na człony) słowa "premedytacja". Skoro rozbijasz słowo na 2 człony (i te człony określasz według potrzeb), no to będzie to dla Ciebie pestka.

W innym przypadku tak jak wyszło wcześniej, używasz słów których znaczeń w pewnych wyrażeniach (połączeniach) widocznie nie rozumiesz.

PS Rozbij samochód. "Samo" -> "chodzi".
Ale to nie chodzi, to jeździ :drago: .

(Tak, ma to sens. Jak go nie zrozumiesz, to przykro mi, ale nie rzucaj się na polonistykę nie znając jej wcale. Pozdrawiam.)

----------------------------------------------------------------------------
Szkoda, że Warszawa daje taką plamę z językiem polskim... Macie jedną z lepszych polonistyk w kraju (głównie zasługa Instytutu Polonistyki Stosowanej na UW) i ciekawą kadrę kształcąca (która się udziela m.in. przy projektach polsko-azjatyckich, więc na propsie), i a tak rzucacie się na proste wyrażenia i się na nich wykładacie...

Smutek :( .

Sygnatura użytkownika
Pasjonat życia, entuzjasta kultury.

Zapraszam na http://sunori.pl
Ostatnio zmieniony przez Jabuko 31 Grudzień 13, 13:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
PokeTadek 
Pewnie nie zna PokeMana



Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 40
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 14:16   

Co do pierwszego zdania zgodzę, się, że masło maślane, bo najprościej w świecie Jabuko ma rację. Co do oceny działalności Nintendo, to się nie wypowiem, bo w sumie nie ma o czym pisać, oficjalnego oddziału czy czegoś w tym stylu praktycznie nie ma.
Tekst Shadiego uważam za dobry. Shad jak każdy autor skupia się na tym co sam zauważył. Jeśli chcesz opisać dokładnie stan poków w naszym (czy jakimkolwiek innym) kraju możesz napisać książkę, bo temat obszerny.

Sygnatura użytkownika
Ostatnio zmieniony przez PokeTadek 31 Grudzień 13, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Jabuko 
Gapa, gubi PokeBalle
Sunori.pl


Wiek: 28
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 14:30   

PokeTadek napisał/a:
Co do pierwszego zdania zgodzę, się, że masło maślane, bo najprościej w świecie Jabuko ma rację. Co do oceny działalności Nintendo, to się nie wypowiem, bo w sumie nie ma o czym pisać, dystrybutor jest, oficjalnego oddziału czy czegoś w tym stylu praktycznie nie ma.
Tekst Shadiego uważam za dobry. Shad jak każdy autor skupia się na tym co sam zauważył. Jeśli chcesz opisać dokładnie stan poków w naszym (czy jakimkolwiek innym) kraju możesz napisać książkę, bo temat obszerny.


I o to chodzi, cytując Shadiego:

Shadi napisał/a:
w tej chwili nie posiadamy nawet dystrybutora produktów firmy Nintendo.


A to też jest błąd, bo dystrybutor jest :( .

Książki o sytuacji Pokemonów w Polsce raczej nie napiszę, ale temat ten kiedyś uwzględnię w czymś innym ;).

Sygnatura użytkownika
Pasjonat życia, entuzjasta kultury.

Zapraszam na http://sunori.pl
 
     
Shadi 
Gapa, gubi PokeBalle
Cienisty User



Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Warszawa
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 14:32   

Tutaj poketadek popełnił błąd, ponieważ napisał to pod wpływem twojej wypowiedzi. Nie zweryfikował tego. Napisał mi na gg "no z tekstu Jabka tak zrozumiałem". Tymczasem warto przejrzeć chociażby dyskusję na forum d-serious, by przekonać się że dystrybutora NIE MA, odkąd Stadlbauer odszedł.
http://d-serious.pl/forum...id=6677&page=13

Sygnatura użytkownika
Ostatnio zmieniony przez Shadi 31 Grudzień 13, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Jabuko 
Gapa, gubi PokeBalle
Sunori.pl


Wiek: 28
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 14:34   

Na D-S doczytasz się też tego, że chwilowe obowiązki po Beacie Dudzic przejęło Nintendo of Europe stając się de facto tym samym tymczasowym dystrybutorem (nintendo.pl też o tym pisze np.).

I tak, NoE zajmuje się tym, czym dystrybutor powinien. Dostarczają towar do Polski np. na zlecenie LEMu, który dalej posyła to np. do Robsona.

Sygnatura użytkownika
Pasjonat życia, entuzjasta kultury.

Zapraszam na http://sunori.pl
 
     
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 14:37   

Jabuko, ale to nie sklepy się biją o towar, tylko producenci o kanał dystrybucji. Czyli to Nintendo of Europe winno się starać, a wszyscy wiemy, że jest **ujnia. Dystrybutor Polski, a kontynentalny to duża różnica o czym bodaj 10 lat temu przekonała się Toshiba na rynku laptopów, kiedy połączone siy HP i Compaqa oraz jeszcze ktoś założyły w Polsce przedstawicielstwa, a Toshiba spała i nadal była dystrybuowana przez podmiot multibrandowy. W efekcie sprzedaż spadła.

Z tego co czytałem kiedyś na blogach i stronach growych, to Nintendo ma w pupie nasz rynek, a odkąd Stadlbauer out to już kompletnie nic nie ma.

Co do textu uważam go za najlepszy tekst na PPSie EVER. Merytoryczność jest ogromna, może i styl emocjonalny, ale ja tego nie widzę. Za to widzę logiczne wnioski na podstawie dywagacji i prezentacji konkretnych danych które wzięto do kupy . Opisano też koleje losu jakie się stały w zależności od tego, kto do czego miał dostęp.

I nie Shadi, mi Jabuko nie kojarzy się z żadnym doświadczeniem, co najwyżej w robieniu kwasu, ale dziękuję, chyba nie o to chodzi.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

 
     
Jabuko 
Gapa, gubi PokeBalle
Sunori.pl


Wiek: 28
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 14:42   

PokeMan napisał/a:

Jabuko, ale to nie sklepy się biją o towar, tylko producenci o kanał dystrybucji. Czyli to Nintendo of Europe winno się starać, a wszyscy wiemy, że jest **ujnia. Dystrybutor Polski, a kontynentalny to duża różnica o czym bodaj 10 lat temu przekonała się Toshiba na rynku laptopów, kiedy połączone siy HP i Compaqa oraz jeszcze ktoś założyły w Polsce przedstawicielstwa, a Toshiba spała i nadal była dystrybuowana przez podmiot multibrandowy. W efekcie sprzedaż spadła.


Ale nie wiem po co to piszesz, serio. Zajmuje się nieco Nintendo i wiem, że mają nas w dupie. Nie musisz mi tego pisać, lol.
Ale NoE wykonuje nadal tymczasowo obowiązki dystrybutora (lipne, i trzeba się o to starać, LEM z 5 miechów wojowało o towar np. - ale jednak to robią!) i tyle. Dystrybutor na Polskę jest.
To, że jest chujowy nie oznacza, że go nie ma! LOGIKA LUDZIE, jeez.

Dalej to już meh. Osobiście gdybym się przejmował PPSem to bym się zmartwił, że takie coś jest uważane przez jakiegoś samozwańczego bohatera tej sceny jako najlepszy tekst ever, bo to tylko źle świadczy o tym rakowisku [PPS] i jego poziomie merytorycznym, stylistycznym, wszystkim innym...

Kwasu nie robię, choć chlorowodór z chęcią bym spróbował wytworzyć w warunkach domowych :) .

Tak o, w celach naukowych oczywiście :vabi: .

#beka

Sygnatura użytkownika
Pasjonat życia, entuzjasta kultury.

Zapraszam na http://sunori.pl
Ostatnio zmieniony przez Jabuko 31 Grudzień 13, 14:43, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Shadi 
Gapa, gubi PokeBalle
Cienisty User



Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 113
Skąd: Warszawa
Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 14:54   

Jabuko napisał/a:

Ale nie wiem po co to piszesz, serio. Zajmuje się nieco Nintendo i wiem, że mają nas w dupie. Nie musisz mi tego pisać, lol.
Ale NoE wykonuje nadal tymczasowo obowiązki dystrybutora (lipne, i trzeba się o to starać, LEM z 5 miechów wojowało o towar np. - ale jednak to robią!) i tyle. Dystrybutor na Polskę jest.
To, że jest chujowy nie oznacza, że go nie ma! LOGIKA LUDZIE, jeez.

Dalej to już meh. Osobiście gdybym się przejmował PPSem to bym się zmartwił, że takie coś jest uważane przez jakiegoś samozwańczego bohatera tej sceny jako najlepszy tekst ever, bo to tylko źle świadczy o tym rakowisku [PPS] i jego poziomie merytorycznym, stylistycznym, wszystkim innym...

Kwasu nie robię, choć chlorowodór z chęcią bym spróbował wytworzyć w warunkach domowych :) .

Tak o, w celach naukowych oczywiście :vabi: .

#beka


Tylko że tutaj liczy się stan faktyczny, a nie formalny. Tak samo czy w latach istnienia Kongresówki ( która miała konstytucję, ale była taką namiastką kraju pod rządami cara) powiedziałbyś że mamy Polskę? Nie! Okres zaborów jest w podręcznikach historycznych jednoznacznie umiejscawiany w latach 1795 - 1918. I tak również mnie uczą.
Co do PokeMana, to nie będę się powtarzać. Podam tylko to co słyszałem - że ludzie atakują go tylko dlatego, że to jest modne i dlatego że nie ma instynktu samozachowańczego.

Sygnatura użytkownika
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Szablon savePokeCollect stworzony przez Raika/Perry. Statystyki
Internetowe RPG - gry MMO i MMORPG online TOP50 Gry Pokemon Valhalla AntyGaming”PokeSerwis Tylko Lati
Pokemons.tnb.pl pokemon special Pokemon Trainer
Dream League
Topsites FireChao TopsitesPPN Top 50 Forum Topsite

Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak każde inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przeglądarką możesz regulować warunki przechowywania cookies.