POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz pisania o emulacji
Autor Wiadomość
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 1 Sierpień 13, 07:04   Zakaz pisania o emulacji

Do napisania tego tematu i złamania swoich zasad jakie od kilku lat wyznaję (maxymalne eksploatowanie przeszłości, bo teraźniejszością i przyszłością zajmuje się większość, która potem nie ma wiedzy o przeszłości) natchnął mnie post 4xIjestęgłup w temacie o wydaniu spolszczenia do jednej z pokegier na konsole - Pokemon Emerald PL (Wesja Szmaragdowa). Nasz superhero żali się tam, że ten sam temat na PVF zamknięto.

Jednakże przecież reg. PVF zabrania rozmów o emulacji. Pisze też o tym, że PPS nie szanuje pracy pokefanów co jest TOTALNĄ bzdurą, gdyż uważam, że w większym stopniu nie szanuje się oficjalnie wydawanych w polsce produktów Pokemon. Wreszcie - IMO ta ciężka praca nad polonizacją gry była wg. bezsensu i niepotrzebna.

A jak Wy zapatrujecie się na "zakaz emulowania" na PVF i spolszczanie pokegier ?

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

 
     
DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy



Wiek: 28
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 4523
Skąd: Z internetów
Kontakt:
Wysłany: 1 Sierpień 13, 07:38   

jakbyś nie zauważył, WSZYSCY SĄ ZA! pisaliśmy o tym wielokrotnie einstainie : O

jak gracz ma wiedzieć że jest spolszczenie do Emeralda skoro mna PVF o tym nie piszą? jak ma je sam sobie spolszczyć skoro na PVF teo nie piszą? jak ma zagrać w B2/W2 skoro na PVF napiszą o patchu na AP ale nie podadzą romu, patcha i instrukcji jak to zrobić?

od tego jesteśmy MY! MY jesteśmy za, MY mamy pełny download gier, MY piszemy o emulacji, jak właściwie obsługiwać emulatory i jak używać cheatów, MY jesteśmy najbardziej przyjaźni polskiego poke-graczowi, prawda po wsze czasy.

PokeMan napisał/a:
Wreszcie - IMO ta ciężka praca nad polonizacją gry była wg. bezsensu i niepotrzebna.




g obchodzi mnie twoje zdanie ten temat, nie zagrasz, nie masz prawa o tym gadać/oceniać bo g wiesz, weź wyjdź i nie wracaj do tego tematu, bo jak Boga kocham, nie wytrzymam

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748
Ostatnio zmieniony przez DominLoL 1 Sierpień 13, 07:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir



Wiek: 28
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1635
Kontakt:
Wysłany: 1 Sierpień 13, 07:41   Re: Zakaz pisania o emulacji

PokeMan napisał/a:
Jednakże przecież reg. PVF zabrania rozmów o emulacji.


Tak, o emulacji, ale w temacie nie było słowa o emulacji. Zawierał on tylko link do oficjalnej strony projektu, na której była do pobrania... UWAGA! UWAGA! ŁATKA SPOLSZCZAJĄCA, a nie żaden rom. Co prawda była też instrukcja polonizacji romu i program do wykonania tej czynności, lecz nikt nikogo do niczego nie zmuszał. W temacie nie było linku do bezpośredniego pobierania spatchowanego romu, lecz tylko link do strony, na której można znaleźć łatkę. W moim odczuciu regulamin nie został złamany. Aby potwierdzić moją tezę cytuję punkt, dotyczący zakazu piracenia:

Regulamin PVF napisał/a:
11. Bezwzględnie zakazane jest pisanie postów wspierających piractwo, zachęcanie do niego, dyskutowanie o nim oraz wskazywanie miejsc gdzie możliwe jest pobranie nielegalnych kopii gier, potocznie zwanych romami. Przez piractwo rozumie się nieuprawnione dysponowanie programem komputerowym.


PokeMan napisał/a:
Pisze też o tym, że PPS nie szanuje pracy pokefanów co jest TOTALNĄ bzdurą


Nie wiem czy PPS, ale PVF na pewno poniekąd tak.

PokeMan napisał/a:
gdyż uważam, że w większym stopniu nie szanuje się oficjalnie wydawanych w polsce produktów Pokemon.


Większy, czy mniejszy stopień - brak szacunku to brak szacunku. Też ubolewam nad oficjalnymi wydaniami, ale tutaj sytuacja jest inna, a tamten temat jest na inną rozmowę.

PokeMan napisał/a:
Wreszcie - IMO ta ciężka praca nad polonizacją gry była wg. bezsensu i niepotrzebna.


Mówisz tak, bo nie zagrasz w tę grę. Pomyśl lepiej o tysiącach (bo to liczba na pewno idąca w tysiące) młodych Pokefanów, którzy nie znają angielskiego, lub nie czerpią z grania w tym języku takiej przyjemności. Dla nich wydanie łatki jest cudem na ziemi.

PokeMan napisał/a:
A jak Wy zapatrujecie się na "zakaz emulowania" na PVF i spolszczanie pokegier ?


Moim zdaniem powinna zostać dozwolona emulacja i dystrybucja gier w języku polskim, podobnie jak mamy skany mangi i odcinki anime.

 
     
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 1 Sierpień 13, 07:50   

DominLoL napisał/a:
pisaliśmy o tym wielokrotnie einstainie : O

Nawet jeśli - to nie było do tej dyskusji oddzielnego tematu, a teraz magia - jest :D
DominLoL napisał/a:
jak gracz ma wiedzieć że jest spolszczenie do Emeralda skoro mna PVF o tym nie piszą?

PVF nie ma ŻADNEGO obowiązku pisać. Poza tym, gracz może być taki jak ty, który podobno chyba nie korzystasz z PVF. Poza tym, są inne polskie pokefora jak nasze czy TinTower. O forum PokeLife nie wspominając. PVF nie jest jedyne.
DominLoL napisał/a:
jak ma zagrać w B2/W2 skoro na PVF napiszą o patchu na AP ale nie podadzą romu, patcha i instrukcji jak to zrobić?

jak ma zagrać ? Może po bożemu, czyli kupić kartridż i użyć go w konsoli ? Ja swojej muzyki czy odcinków PL NIE MOGĘ kupić, bo nie ma oficjalnych wydań. Gry są wydawane oficjalnie. A różnica jest taka, że muzyka i anime jest polonizowane oficjalnie, a gry przez fanów.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Ostatnio zmieniony przez tt22 1 Sierpień 13, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
4xI 
Bug Catcher



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 289
Kontakt:
Wysłany: 1 Sierpień 13, 10:38   

Nie będę cytował, bo to psuje treść każdego postu, a każda normalna persona zawsze przeczyta cały wątek od początku do końća i będzie widział, które części mojego postu do kogo i czego się odnoszą...

By zrozumieć problem zakazu rozmowy o emulacji na forum Pokemon Valhalla, potrzebna jest wiedza oraz znajomość faktów, które de facto przyczyniły się do takich zmian na forum i stronie.
Drogi Pokemanie, specu od przeszłości - na pewno posiadasz informacje, albo się orientujesz, o pierwszym oficjalnym zlocie pokefanów w Warszawie, o przyjemnej nazwie Pokemon Day (w skrócie - pokeday). Zlot odbył się w roku 2011 (czyli dwa lata temu) i był całkowicie zorganizowany przez portal Pokemon Valhalla oraz dostał wsparcie od Stadlbauer'a (dystrybutora gier Nintendo oraz eventowego Celebii).

To był pierwszy taki meeting organizowany przez znanego wszystkim Daru. Debiut debiutem, jednak biorąc pod uwagę skalę imprezy oraz jak bardzo wyjątkowa ona była dla polskich fanów Pokemona, która nie jest związana tylko ściśle z pokesceną, ale również z ludźmi zajmującymi się elektroniczną rozrywką, grami komputerowymi/konsolowymi oraz ogólnie - graczy pokemona (co nie zawsze znaczy to samo, co 'fan pokemona', do czego dojdę później).

Otóż ta impreza nie posiadała regulaminu, ani też nie była zorganizowana na piątkę... wyszło wiele niedomówień oraz nieścisłości, których wkurzyło ludzi na tym spotkaniu. Wśród tych największych marud, pojawił się nie jaki reporter z portalu d-serious.pl. Prawdopodobnie impreza była tak źle zorganizowana, że na relacje o niej mogli sobie pozwolić najwięksi hejterzy, bo profesjonaliści powinni nie udzielać takich komentarzy. I tutaj nie było inaczej - wypłynął do internetu pełen hejtu reportaż, który jest do przeczytania tutaj -> http://d-serious.pl/?p=11648

Ostra krytyka z tego portalu na Daru, forum oraz stronę PV spowodowana została komentarzami ludzi, którzy zaobserwowali granie na grywanych 'kartach' gry pokemona u ludzi, któzy brali udizał w turnieju i ściągali celebi. Ból dupy moralciot (że tak kolokwialnie się wyrażę) był tak duży, że forum PVF został obrzucony masą flejmów wokół tego tematu. W każdym flejmie słusznie wykazywano brak profesjonalności u Daru, w całokształcie imprezy oraz ostatecznie, co pewnie sprowokowało Daru do drastycznych zmian, braku profesjalnosci strony PV.

Daru zastosował wtedy maksymalny damage control (ratowanie tego, co można, kosztem rzeczy które można poświęcić) i postanowił dodać najbardziej niefajny dla każdego fana pokemonów punkt w dziejach historii tej strony i portalu - punkt o zakazie rozmów o emulacji (ogólnie błędnie nazwanym 'piractwem'). Flejmy ze strony d-serious.pl (któremu bliżej portalowi 4chan, niż stronie o grach) się skończyły, a pozostali skrzywdzeni wszyscy fani... jedyną dobrą rzeczą która z tego wyszła (i sam to propagowałem) było przekonywanie ludzi do kupowania gier. Jednak jeśli miałbym wybierać, czy powiedzieć dla fana, aby kupił gry, a jak nie stać, żeby poszedł się cackać gdzie indziej - albo dać mu linka do emu i roma, pisząc, że to nie to samo co gra w oryginał, ale przynajmniej zapozna się z grami które ja kocham - bez namysłu wybrałbym te drugie...

Nie jestem też zdziwionym faktem, że znajdują się ludzie, którzy ZA DARMO oddają gry pokemona, bo aż tak bardzo rozumieją jakie zło kryje się w piractwie, ale w niektórych przypadkach TO JEST ZŁO KONIECZNE.

Jednak wróćmy do ferelnego punktu - jak pisałem wcześniej, gdyby podchodzono do niego w sposób przeze mnie opisany (gdyż cała afera dotyczyła granie w turniejach 'na fałszywkach') i zamiast zakazywać - uświadamiać, to ten punkt w regulaminie nie byłby nawet zauważalny. Niestety, w moderacji strony znajdują się dzieci (nawet jak mają po 20 lat, to zachowują się GORZEJ niż dzieci), więc ich małe rozumki zrozumiłay tylko jedno - na widok słowa rom lub emulator = blokować temat, wlepywać warny... niekiedy dać bana... i tak jest niestety do teraz, nawet od tak ogarniętego gościa jakim jest Gonzo...

Więc Pokemanie, jeśli kosztem 'kopnięcia w dupe', kopie się swoich własnych fanów i mimo końca nagonki (d-serious już ma w dupie PV) oraz udawania moralnego obrońcy przez Daru - po mojej rozmowie z nim wyszło jasno na białym - jedynym sensem istnienia na dzisiaj punktu o piractwie w regulaminie jest... zachcianka admina.

Tak... dla swojej własnej zachciańki (bo tak się Daru mi tłumaczył) oficjalnie pozwala modom krzywdzić fanów, jednocześnie pokazując jak bardzo nie są fan-friendly w stosunku do ludzi, dla których ZALEŻY na aktywności fandomu.

Więc po poznaniu faktów... poznaniu całej historii... dalej można sądzić, że przez regulamin można ukazywać brak szacunku fanom? (bo pokemanie, znowu się spieramy o to samo - FAN VS OFICJAŁ) - odpowiedź jest jasna:

NIE
 
     
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 1 Sierpień 13, 11:21   

DominLoL napisał/a:
od tego jesteśmy MY! MY jesteśmy za, MY mamy pełny download gier, MY piszemy o emulacji, jak właściwie obsługiwać emulatory i jak używać cheatów, MY jesteśmy najbardziej przyjaźni polskiego poke-graczowi, prawda po wsze czasy.

DominLoL napisał/a:
g obchodzi mnie twoje zdanie ten temat, nie zagrasz, nie masz prawa o tym gadać/oceniać bo g wiesz, weź wyjdź i nie wracaj do tego tematu, bo jak Boga kocham, nie wytrzymam

"MY" to PokeCollect, do którego od 4 lat dopłacam, więc wybacz, ale NIE WYJDĘ z swojego forum. Szczególnie, jeśli argumentujesz to tylko tym, że mam inne poglądy. SB wam przywróciłem, Offtop też, więc z mojej strony jedyną rzeczą którą Wam się nie podoba, to moje poglądy. Sorry, bedę jak Korwin, polecam też pooglądać jego wystąpienia na YT. Kopernik też był uważany przez oszołoma, Einstein też.

Poza tym, gry oryginalnie wychodzą na kartridżach, a Ty Dominie traktujesz pokegry jako darmową rozrywkę. Różnica między Anime a Grami jest taka, że nawet jak ja chce, to nie mogę zapłacić za swoje odcinki, bo zwyczajnie nie są wydawane oficjalnie. Zaś gry tak. Dlatego korzystanie z Anime za darmo to przymus, ale gry MOŻNA kupić, chyba nawet w Empiku.

4xIjestęgłup, słusznie mnie nazywasz specem od czasów dawnych, doskonale znam fakty o których piszesz, bo sam osobiście bralem w nich udział i jako katarakta broniłem PPSu na forum diserjusa. Jednakże wiele razy się okazywało, że moje słowa i poglądy są lepiej odbierane gdy napiszą je Conquest czy AtoMan albo kto inny. Dlatego świadomie pominąłem całą genezę tego kretyńskiego zakazu, skupiając się na tle najnowszym czyli problemie z premierą Polonizacji gry.

Piszesz mój drogi o skrzywdzonych fanach - na PV i PVF świat PPSu się nie kończy. Dlatego np. na tym forum nigdy przez myśl mi nie przeszło zakazywać czegokolwiek co jest związane z Pokemon. I fani którym PVF nie odpowiada, mogą sobie tutaj, na tym forum pisać o emulacji. Wybór jest. Jest jeszcze TinTower.

4xIjestęgłup napisał/a:
bo pokemanie, znowu się spieramy o to samo - FAN VS OFICJAŁ

Nie do końca, aktualne zdarzenie które prowokuje dyskusję to rzeczywiście fanowska przeróbka, ale problem dotyczy też oficjalnych produktów, których istnienie popieram, a dzięki emulacji (którą zakazuje PVF) official trafia do większej ilości ludzi. Tak więc obaj mamy generalnie jedność - uważamy ze zakaz jest zly i niepotrzebny. Różnimy się tylko ideologią i szczegółami. Ale to chyba nie powinno być przeszkodą, skoro mamy jeden wspólny cel - przywrócić normalność na PVF.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 1 Sierpień 13, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Jabuko 
Gapa, gubi PokeBalle
Sunori.pl


Wiek: 29
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Kontakt:
Wysłany: 1 Sierpień 13, 14:08   

O ja jebie, ale się Vap rzucasz na D-Serious...

Jak ostatni gąziak, o ja... Ty też?

Ale Was tyłki bolą.... wow.


@PokeMan
Nikt się z Tobą nie zgadza i raczej nie zgodzi. Nie w tym temacie.

Sygnatura użytkownika
Pasjonat życia, entuzjasta kultury.

Zapraszam na http://sunori.pl
 
     
4xI 
Bug Catcher



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 289
Kontakt:
Wysłany: 1 Sierpień 13, 15:43   

Cytat:
O ja jebie, ale się Vap rzucasz na D-Serious...

Jak ostatni gąziak, o ja... Ty też?

Ale Was tyłki bolą.... wow.

ano, rzucam się, bo mam powody
gdyż gdyby nie ich forsowanie własnych ideałów na stronie, którą nawet teraz mają w poważaniu, jest jakby to powiedzieć - poważnym powodem do zmartwienia, czy aby u nich nie dzieję się coś złego...
also, gonzo jest pro-deseriosem - zły przykład wybrałeś

a mój musculus gluteus ma się dobrze, nie wiem ocb ;]
 
     
Jabuko 
Gapa, gubi PokeBalle
Sunori.pl


Wiek: 29
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Kontakt:
Wysłany: 1 Sierpień 13, 17:08   

Gąziak też się srał do D-S, a teraz tam przesiaduje i niby zawsze ich lubił ;).

To raz, dwa co się niby dzieje z ich główną? Jest taka sama jak zawsze, widać nie czujesz klimatu.

Trzy, ich relacja jakoś zbytnio nie odbiega od stanu faktycznego, jaki i ja zaobserwowałem na Pokedeju.

Cztery, nie płaczcie, lol.

Sygnatura użytkownika
Pasjonat życia, entuzjasta kultury.

Zapraszam na http://sunori.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Szablon savePokeCollect stworzony przez Raika/Perry. Statystyki
Internetowe RPG - gry MMO i MMORPG online TOP50 Gry Pokemon Valhalla AntyGaming”PokeSerwis Tylko Lati
Pokemons.tnb.pl pokemon special Pokemon Trainer
Dream League
Topsites FireChao TopsitesPPN Top 50 Forum Topsite

Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak każde inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przeglądarką możesz regulować warunki przechowywania cookies.