POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Zawieszenie PBF
Autor Wiadomość
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 10 Listopad 12, 08:14   Zawieszenie PBF

PBF zostaje oficjalnie zawieszony, ostatni MG odszedł 28 paź. i tę datę oficjalnie uznaję, za koniec PBFu na PokeCollect.

Trzymaliśmy się długo i jesteśmy ostatnim dużym PokeForum które zrezygnowało z PBF.

PBF na Pokemon Valhalla Forum został zamknięty już 28 lipca 2011 r. Z kolei na Revivalu, PBF zamarł na początku lipca tego roku, a na PoPLu ostatni post w jakiejś grze jest z połowy października. Na dodatek Rev i PoPL zrobili pseudofuzję PBFów tworząc projekt The Wyspa na którym oprócz Poków, można zagrać w realiach innych tzn. np. HP, Dragon Age, Shaman King itd. Jak się można domyślić okazało się to niewypałem, gdyż niestety, Vulpi przespał zmiany w internecie i nadal kieruje się podejściem z roku 2008 r. który już aktualny nie jest.

Zresztą, pamiętajmy, że PBFy OD ZAWSZE były tworem nietrwałym i nierozwojowym. Jedynymi poważnymi siłami napędowymi dla for, są 2 rzeczy - download albo/i mega profesjonalna i ambitna treść (np. bycie forum jakiejś dobrej i znanej strony). Kiedyś po prostu upadały PBFy tylko na darmowcach, a te na poważnych forach (typu PC czy Rev) dychały, ale były. Teraz i tu się skończyło...

Dlaczego ? Powodem jest sukces PokeLife i PokeBitw czyli polskich przeglądarkowych gier online o Pokemon. I tak, kiedyś dzieci chcąc się pobawić szły na PBFy, ale teraz tego nie zrobią bo jest łatwiejszy sposób - PokeLife. Kto tego nie rozumie wypada z rynku i biadoli, kto zrozumie - przetrwa osłabiony, ale przetrwa.

Dlatego okazuje się, że przeżyliśmy wszystkich, kolegów z PoPLa tylko o 2 tygodnie, ale ważniejszy jest chlubny fakt, że wytrzymaliśmy NAJDŁUŻEJ SPOŚRÓD WSZYSTKICH (liczących się na PPS).

I w tym miejscu nie wypada, nie podziękować Trójce naszych MG czyli Afilowi, Byakuraiowi i Nenlothowi którzy okazali się najwytrwalszymi MG którzy byli do ostatnich chwil PBFu. Dziękuję Wam za to. Tak po prostu.


Jest to tylko zawieszenie PBFu, bo nie wykluczam, że w przyszłości ktoś będzie chciał być MG, albo pograć na PBF. Może też, PokeLife padnie na amen, czego życzę sobie nie tylko ja, ale i inni gracze na PPS, bowiem PokeLife obecnie odwiedza już 6 razy więcej osób niż Valhallę, więc wiecie...

Mogę za to obiecać, że PBF będzie ponownie aktywny, jeśli pojawi się minimum 2 chętnych na bycie MG, którzy bedą też mieli graczy, albo mieli jakieś pomysły na ożywienie PBFu. Ale póki co Close...a raczej pseudo close, bo zablokowane zostają tylko działy z grami. Ten z "ogólnymi informacjami" nie

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

 
     
Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir



Wiek: 28
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1632
Kontakt:
Wysłany: 10 Listopad 12, 09:27   Re: Zawieszenie PBF

PokeMan napisał/a:
Zresztą, pamiętajmy, że PBFy OD ZAWSZE były tworem nietrwałym i nierozwojowym. Jedynymi poważnymi siłami napędowymi dla for, są 2 rzeczy - download albo/i mega profesjonalna i ambitna treść (np. bycie forum jakiejś dobrej i znanej strony). Kiedyś po prostu upadały PBFy tylko na darmowcach, a te na poważnych forach (typu PC czy Rev) dychały, ale były. Teraz i tu się skończyło...


Mam już dość tych niezliczonych PBFów na gotowco-darmowcach. Ludzie zamiast zająć się "profesjonalnym" PBFem na dużym forum wolą skakać o kolejnych PBFciach. Ani to mądre, ani fajne.

PokeMan napisał/a:
Jest to tylko zawieszenie PBFu, bo nie wykluczam, że w przyszłości ktoś będzie chciał być MG, albo pograć na PBF. Może też, PokeLife padnie na amen, czego życzę sobie nie tylko ja, ale i inni gracze na PPS, bowiem PokeLife obecnie odwiedza już 6 razy więcej osób niż Valhallę, więc wiecie...


Jak dla mnie to mogą upadać. Dziś jestem zły :vabi: -_-

PokeMan napisał/a:
Mogę za to obiecać, że PBF będzie ponownie aktywny, jeśli pojawi się minimum 2 chętnych na bycie MG, którzy bedą też mieli graczy, albo mieli jakieś pomysły na ożywienie PBFu. Ale póki co Close...a raczej pseudo close, bo zablokowane zostają tylko działy z grami. Ten z "ogólnymi informacjami" nie


Pomysły się znajdą :ninja: Znawców PBFu na PPSie nie brakuje :vabi:

 
     
kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be



Wiek: 32
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 871
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Listopad 12, 22:03   

Od siebie dodam że byłem przy tym gdy na pierwszy PC(tym najpiewsiejszym) wyszła propozycja na to by PBF zaistniał. Te parę lat temu gdy było to w miarę nowe nikt nie zakładał fora bez PBFa. Byłem nawet jedną z osób które chciały tego spróbować. I właśnie moim pierwszy był ten ca Collecie. Żałuje tylko że moja pamięć jest taka nietrwała do Nicków. Nie pamiętam mojego pierwszego MG. Ale dość długo u neigo grałem. Za to historię pamiętam.

Muszę wam przyznać że to dość dziwne uczucie jak coś w czym brałem udział jako jedenz pierwszych upada dopiero po paru latach. Zwłaszcza przy tak nietrwałych rzeczach jak PBFy.
No nic. PokaMan ma całkowitą rację zamykając go. Może w przyszłości gdy nadejdzie nam userów to wrócimy do tego. Chociaż wątpie. Take akcje na PV nie działają.
A więc można powiedzieć że to swoisty koniec PBFów na polskiej scenie. Te które teraz są zapewne nie przetrwają wakacji.
Wypada więc podziękować Collectowi za historię PBFów. Zapewne gdyby nie my to teraz wyglądałoby to zupełnie inaczej.
Ale teraz jest to tak potrzebne jak przeciętnemu mangożercy(PokeMan ma swoją wersję tego słowa) kiepski dubbing ;)

Sygnatura użytkownika
 
     
De 
Gapa, gubi PokeBalle



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 117
Kontakt:
Wysłany: 13 Listopad 12, 23:13   

Gratuluje, nawet w poscie informujacym o zamknieciu PBFa jestes wstanie przemycic swoja ideologie :)
 
     
Kapuczino 
Pewnie nie zna PokeMana


Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 37
Wysłany: 20 Listopad 12, 14:40   

Nie rozumiem sensu tematu. Skoro ostatni GM zrezygnował to wystarczyło zostawić sprawę jak jest, a nie bawić się w przemówienia, że PBFy i tak umierają.

Cytat:

Dlatego okazuje się, że przeżyliśmy wszystkich, kolegów z PoPLa tylko o 2 tygodnie, ale ważniejszy jest chlubny fakt, że wytrzymaliśmy NAJDŁUŻEJ SPOŚRÓD WSZYSTKICH (liczących się na PPS).

Ale i tak umarło. Według mnie czas zacząć robić coś konstruktywnego, jakoś zachęcić ludzi do współpracy, a nie cały czas chwalić się.

Cytat:
Zresztą, pamiętajmy, że PBFy OD ZAWSZE były tworem nietrwałym i nierozwojowym.

Patrz wyżej, co sam napisałeś. Skoro są nietrwałe to po co one w ogóle są? Moim zdaniem PBF przetrwałby z dwóch powodów:
- GM, którzy zawsze chętnie odpiszą
- Gracze, którzy chętnie będą grać
Niby wszystko takie proste, ale niektórym po prostu się to nudzi. Co wtedy? Olać sprawę i czekać aż zdechnie czy szybko znaleźć zastępcę? Sam sobie odpowiedz.

Conquest:

Cytat:
Mam już dość tych niezliczonych PBFów na gotowco-darmowcach.

Twoja prywatna opinia raczej nikogo nie interesuje, zrozum to w końcu ;* Skoro tak masz dość to nie wchodź na nie. Ja znam jeden PBF na darmowcu i jestem zdumiony, że trzyma się. Atmosferka jest super, jakby ktoś chciał linka, pw.

Cytat:
Ludzie zamiast zająć się "profesjonalnym" PBFem na dużym forum wolą skakać o kolejnych PBFciach. Ani to mądre, ani fajne.

Zamiast gadać od rzeczy to właśnie zająłbyś się czymś konstruktywnym niż pisaniem "ludzie blabla zajęliby się blabla...", które do niczego nie prowadzi. Wait a sec. Prowadzi, ale skutek jest odwrotny, bo zamiast pomóc, wzbudzasz niechęć, przynajmniej w moim odczuciu.

Od siebie dodam tyle do adminów:
Chcecie pomocy? Macie moją. Mogę nawet zostać tym GMem (doświadczenie mam). Jednak nie będę bawić się w żadne reaktywacje, rewolucje czy inne. Po prostu będę robić swoje.
 
     
Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir



Wiek: 28
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1632
Kontakt:
Wysłany: 20 Listopad 12, 17:08   

Kapuczino napisał/a:
Nie rozumiem sensu tematu. Skoro ostatni GM zrezygnował to wystarczyło zostawić sprawę jak jest, a nie bawić się w przemówienia, że PBFy i tak umierają.


Przemówienie jest dlatego, że PBF jest oficjalnie zawieszony, co widać w ogłoszeniu.

Kapuczino napisał/a:
Cytat:
Mam już dość tych niezliczonych PBFów na gotowco-darmowcach.

Twoja prywatna opinia raczej nikogo nie interesuje, zrozum to w końcu ;*


Forum jest od tego żebym pisał prywatną opinię. Generalnie nie pyskuj, bo nie jesteś wszystkimi innymi, aby wiedzieć że ich to nie interesuje ;*

Kapuczino napisał/a:
Skoro tak masz dość to nie wchodź na nie. Ja znam jeden PBF na darmowcu i jestem zdumiony, że trzyma się. Atmosferka jest super, jakby ktoś chciał linka, pw.


Nie mówię, że wszystkie są złe, ale jest ich za dużo...

Kapuczino napisał/a:
Cytat:
Ludzie zamiast zająć się "profesjonalnym" PBFem na dużym forum wolą skakać o kolejnych PBFciach. Ani to mądre, ani fajne.

Zamiast gadać od rzeczy to właśnie zająłbyś się czymś konstruktywnym niż pisaniem "ludzie blabla zajęliby się blabla...", które do niczego nie prowadzi. Wait a sec. Prowadzi, ale skutek jest odwrotny, bo zamiast pomóc, wzbudzasz niechęć, przynajmniej w moim odczuciu.


Wiesz, gdyby ludzie słuchali mądrzejszych, to do czegoś by prowadziło. Piszę posty przemycając swoją ideologię - są dydaktyczne xD A niechęć wywołujesz Ty, bo nie odnosisz się do argumentów, przynajmniej w moim odczuciu :)

 
     
Kapuczino 
Pewnie nie zna PokeMana


Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 37
Wysłany: 20 Listopad 12, 17:25   

Ale nikt nikogo nie słucha, dlatego jest, co jest. Czyli tzw. "nic". Nie przyszedłem tutaj krytykować (tak, oczywiście pewnie tak to wygląda), a coś zdziałać, zachęcić czy coś. Generalnie jest zastój i nikt mi nie wmówi, że nie mam racji. Także ten no... Ja zawsze mam siłę, by coś robić, tylko z reguły nikt mnie nie dopuszcza do takowej. Jeżeli poczułeś się urażony to wybacz, nie miałem tego na celu, ale naprawdę cały ten temat jest gadaniem "co by było, gdyby", a wszyscy wiemy, że nikomu się nie chce. Trololo, ale mi się chce.
 
     
De 
Gapa, gubi PokeBalle



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 117
Kontakt:
Wysłany: 24 Listopad 12, 17:19   

Cytat:
Wiesz, gdyby ludzie słuchali mądrzejszych, to do czegoś by prowadziło. Piszę posty przemycając swoją ideologię - są dydaktyczne


Brzmi to jakbyś uważał się za mądrzejszego, a przecież tak nie jest.

Cytat:
Forum jest od tego żebym pisał prywatną opinię.

Cytat:
Generalnie nie pyskuj,


Brzmi to jakbyś ty mógł a on nie :)

Jeśli poczułeś się urażony to wybacz, miałem to na celu.
 
     
Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir



Wiek: 28
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1632
Kontakt:
Wysłany: 24 Listopad 12, 17:23   

De napisał/a:
Cytat:
Wiesz, gdyby ludzie słuchali mądrzejszych, to do czegoś by prowadziło. Piszę posty przemycając swoją ideologię - są dydaktyczne


Brzmi to jakbyś uważał się za mądrzejszego, a przecież tak nie jest.


Masz rację - nie uważam się za mądrzejszego, to inni tak uważają, no i mają rację :sliniak: Chociaż w sumie to uważam się za takowego, takie olśnienie

De napisał/a:
Cytat:
Forum jest od tego żebym pisał prywatną opinię.

Cytat:
Generalnie nie pyskuj,


Brzmi to jakbyś ty mógł a on nie :)


Bo ja jestem władza i mogę ^^

De napisał/a:
Jeśli poczułeś się urażony to wybacz, miałem to na celu.


Nie wyszło ci, ale dzięki za starania :D

Ostatnio zmieniony przez Conquest 24 Listopad 12, 17:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Pelek2000 
Pewnie nie zna PokeMana



Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 65
Wysłany: 8 Grudzień 12, 11:36   

Generalnie to jestes gorszy niz gonzo.

Sygnatura użytkownika
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Szablon savePokeCollect stworzony przez Raika/Perry. Statystyki
Internetowe RPG - gry MMO i MMORPG online TOP50 Gry Pokemon Valhalla AntyGaming”PokeSerwis Tylko Lati
Pokemons.tnb.pl pokemon special Pokemon Trainer
Dream League
Topsites FireChao TopsitesPPN Top 50 Forum Topsite

Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak każde inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przeglądarką możesz regulować warunki przechowywania cookies.