POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
23 Styczeń 17, 10:27
Pokemony na TV Puls - czy to możliwe?
Autor Wiadomość
kurnik3478 
Bug Catcher
Gary z Alabasti!



Wiek: 31
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 371
Kontakt:
Wysłany: 28 Marzec 10, 15:33   

A może nie koniecznie serial? może dało by się nakłonić aby zrobili dubbing do jakiegoś z filmów?

 
     
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 28 Marzec 10, 16:47   

Niestety, problem jest taki, że s1-5 będzie chyba najtrudniej "wyrwać"/"zlokalizować dystrybutora" nawet Telewizji. Raz, jak Daru i Ato chcieli przekonać jakąś firmę do wydania na DVD pierwszych sezonów, to ta firma myślała, że ONI mają prawa xD , poza tym, przez ostatnie dwa lata emisji na TV4 wałkowano tylko 2 serie = 5 i 6, tak jakby nie można było zacząć od s1... a nie ukrywajmy, że w TV i firmach dystrybucyjnych pracują ludzie, którzy czasami wiedzą mniej od fanów
( Eurocom nie umiał znaleźć aktorów znanych z s1-4, gdzie ja jednego szybko znalazłem, a drugi jest obecnie reżyserem serialików TVNowych, więc też żadnego problemu ) i jedyną rzeczą jaka stanowi o ich przewadze, to kluczowe kontakty do kilku osób, więc co tu wymagać...
ciśnie się tutaj mi na usta kuriozum - z innej kategorii wprawdzie - jakie odstawił Polsat, w belkach reklamowych. Otóż w belkach reklamowych Pokemona ( s6 w wakacje ) cały czas używali, TEGO jednego jedynego screenu Pokemon, którego używają wszystkie firmy medialne w Polsce, zupełnie jakby się bali o prawa autorskie... Gdy i tak, zawsze je łamią, bo informacje do opisów filmów biorą z wiki, screny do belek z google image, że nie wspomnę o fragm. Isaury w Wydarzeniach kilka mies. temu, z logo Polonii 1 - ale wszystko cacy, bo wzięte z YT, które obecnie stanowi podstawowy sposób obchodzenia praw autorskich przez TV ( bodaj przoduje w tym SuperStacja i TVN ).
Optymistycznie kończąc :
Ale spróbować warto, a nuż w TV Puls pracują jeszcze wyedukowani ludzie, którzy póki co się starają, bo i tak ich TV ma 1,5 -2 % oglądalnośći ? To jeszcze nie gigant, który może sobie pozwolić na olewkę ludu, ani liliput który żyje na 10 h telezakupów, więc paradoksalnie, gdyby mieli odrobinę dobrej woli, to kto wie...szczególnie, że mimo uniwersalnego charakteru, potrafili promować Łicza i nawet w reklamie przeczytali kto podłoży głosy !

M4tEUSh! napisał/a:
A może nie koniecznie serial? może dało by się nakłonić aby zrobili dubbing do jakiegoś z filmów?

No tak, pewnie nawet łatwiej zdobędą film, ale emisja powtórkowa Filmu 1 nie zrobi szału, co innego serii 1, na którą ( sądząc po komentach na YT ) wiele osób by sobie włączyło TV.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

 
     
Daru
Pewnie nie zna PokeMana


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 35
Wysłany: 29 Marzec 10, 16:44   

Cytat:
w 2008 r. dzięki jednemu sensownemu mejlowi pewnych dwóch fanów, Jetix został przekonany do emisji jakichkolwiek Pokemonów,

Kompletna bzudra.

Cytat:
Raz, jak Daru i Ato chcieli przekonać jakąś firmę do wydania na DVD pierwszych sezonów, to ta firma myślała, że ONI mają prawa"

Nic takiego nie było wprost powiedziane, był to jedynie mój wniosek, a że ja to później źle rozegrałem to już inna sprawa. Prawdopodobnie w ogóle nikt tak nie myślał.

Cytat:
poza tym, przez ostatnie dwa lata emisji na TV4 wałkowano tylko 2 serie = 5 i 6, tak jakby nie można było zacząć od s1...

Bo to po prostu był najnowszy materiał, najrzadziej powtarzany?

Cytat:
a nie ukrywajmy, że w TV i firmach dystrybucyjnych pracują ludzie, którzy czasami wiedzą mniej od fanów
( Eurocom nie umiał znaleźć aktorów znanych z s1-4, gdzie ja jednego szybko znalazłem, a drugi jest obecnie reżyserem serialików TVNowych, więc też żadnego problemu ) i jedyną rzeczą jaka stanowi o ich przewadze, to kluczowe kontakty do kilku osób, więc co tu wymagać...

Wiedzą mniej od fanów? Wiedzą bardzo dużo, najczęściej więcej. Nie umiał znaleźć aktorów? A kto mówił, że ich w ogóle szukał? Przy tworzeniu dubbingu serii 11 podjęto decyzję raczej o podobieństwie obsady do tej z sezonu 10, trochę 5-6, ale w żadnym wypadku 1-4. Agata Rzeszewska pojawiła się tylko dlatego, że była znajoma, a Węgrzynowska nie była w tym czasie dostępna, inne postacie ze starymi głosami często po prostu innych nie miały.
Aleksander Gawek żadnej ważniejszej roli nie miał, Małgorzata Maślanka była w seriach 1-4.

A tak w ogóle pisałem do telewizji Puls w sprawie emisji Pokemonów, jednak mój mail pozostał bez odpowiedzi - wygląda na to, że nie ma zainteresowania z ich strony.
 
     
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 29 Marzec 10, 16:59   

Daru napisał/a:
Kompletna bzudra.

to pan tak twierdzi, ale skoro ma to być topsikret to okej

Daru napisał/a:
ale w żadnym wypadku 1-4. Agata Rzeszewska pojawiła się tylko dlatego, że była znajoma, a Węgrzynowska nie była w tym czasie dostępna, inne postacie ze starymi głosami często po prostu innych nie miały.
Aleksander Gawek żadnej ważniejszej roli nie miał, Małgorzata Maślanka była w seriach 1-4.

Tak, bardzo mądre było dawać Polski głos Maxa, na Jenny w s11, gdy MM jest pod ręką i się nawet nudzi. A ludzia z s1-4 daliby fajny klimat, a tak mamy "nowych" świeżaków, pokroju Żołądkiewicza, który są nieźli, ale...

Daru napisał/a:

A tak w ogóle pisałem do telewizji Puls w sprawie emisji Pokemonów, jednak mój mail pozostał bez odpowiedzi - wygląda na to, że nie ma zainteresowania z ich strony.

Ech, wybili się ostatnio - większa oglądalność od TV4 ! - to i zaczynają "gwiazdować" jak Polsat...szkoda.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

 
     
Daru
Pewnie nie zna PokeMana


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 35
Wysłany: 29 Marzec 10, 19:14   

Cytat:
to pan tak twierdzi, ale skoro ma to być topsikret to okej

Myślenie, że jeden mail cokolwiek dał jest okropnie naiwne.

Cytat:
Tak, bardzo mądre było dawać Polski głos Maxa, na Jenny w s11, gdy MM jest pod ręką i się nawet nudzi

Teraz się może i nudzi, ale kto wie jak było wcześniej. Poza tym Max w serii 1 nie występował, a Domańska i tak była potrzebna na Cassidy.
 
     
skm94 
Pewnie nie zna PokeMana


Wiek: 29
Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 9
Kontakt:
Wysłany: 8 Kwiecień 10, 20:54   

Pisałem maila do Pulsu i nawet pofatygowali się poinformować moją osobę o tym, że nie planują w najbliższym czasie emisji serialu Pokemon. :[
 
     
pika 
Pewnie nie zna PokeMana


Wiek: 25
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 45
Wysłany: 25 Lipiec 10, 11:40   

Wszystkie serie po koleji asz do najnowszej serii
 
     
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 25 Lipiec 10, 12:32   

Daru napisał/a:
Teraz się może i nudzi, ale kto wie jak było wcześniej

Fakt, może się nie nudzi, wszak już mi nie odpisuje ^^ a wcześniej to miała takie małe rólki, że już ni pamięta.

pika napisał/a:
szystkie serie po koleji asz do najnowszej serii

Z "ciekawym" głosowo sezonem dziesiątym, bo Puls samemu dubu nie zleci ( tym bardziej redubu )...zresztą, tutaj problem jest taki, że łatwiej coś wziąć z CN tak jak teraz robią, niż się uganiać za nieznanym dystrybutorem, a i tak, zapewne taśmy z s1-4 przy okazji powodzi, zapewne albo zostały zalane, albo już wcześniej zgniły...
A ja jednak, mam sny, że jednak będzie sezon 1 na Polsacie, już kilka razy się sprawdzały, więc może...w wrześniu dobra okazja, 10 lecie Poka w Polsce ( i Polsacie ).

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

 
     
Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir



Wiek: 28
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1632
Kontakt:
Wysłany: 25 Lipiec 12, 09:14   

Ponowna szansa na Pokemony w Puls 2! (młodszym bracie Pulsu :D )
Oto treść posta Pulsu 2 napisanego przez niego na Facebooku:

Puls 2 napisał/a:

A może Anime w PULS 2?

Macie pomysły na fajne produkcje Anime które chcecie zobaczyć w TV? Jeśli tak, to dodajcie swoje propozycje w komentarzach. Zawołajcie też swoich znajomych którzy są fanami tego typu produkcji, aby wpisali swoje propozycje.


Oczywiście polecam dodać swój wpis dotyczący emisji Pokemonów :)

Najtrafniejszy i zarazem istotny komentarz napisał AtoMan. Przytoczę go w całości:

AtoMan napisał/a:

Po pierwsze, co prawda Puls2 nie sprecyzował grupy wiekowej odbiorców tego anime, ale po Yattamanie można się spodziewać tytułów pi razy oko 7-12 tudzież 12-15. Niższe i wyższe odpadają, więc Elfen Rzyga nie będzie.

Po drugie - dubbing, rzecz jasna. Lektora w animacjach stosować NIE WOLNO, tego nie trzeba chyba tłumaczyć, a napisy nie zgromadzą dostatecznej widowni = nie będzie sponsorów i reklamodawców (znaczy będą tańsi) = nie zwróci się. Oczywista oczywistość.

Po trzecie - tytuły... Pokemon (starsze serie) nadaje się z kilku powodów - pierwszy to renoma tytułu = zapewniona oglądalność; gotowy dubbing do ponad 300 odcinków i 3 filmów = niższy koszt (a ewentualny dubbing sezonów 7-9 bierze na siebie licencjodawca!); no i fakt, że tych odcinków dawno nigdzie nie emitowano.

Warto też skupić się na tym, co emitował Jetix - Teknoman, Shin Chan, BoBoBo, Naruto, Król Szamanów, MegaMan... tu również dubbing jest gotowy i raczej łatwo osiągalny. Z drugiej strony Yu-Gi-Oh! od Polsatu. Puls zawsze odkupywał dubbing kiedy się dało (przy filmie "16 życzeń" zawinił chyba dystrybutor), a to dobry sposób na podreperowanie budżetu.

Jeśli chodzi o nowe tytuły - oczywiście z dubbingiem, rzecz jasna - nie mam jakichś specjalnych życzeń, ale skoro już wyskoczyliście z Yattamanem to może by tak nową serię z 2008? Kilka klasyków też by nie zaszkodziło, może tak nieemitowane jeszcze u nas One Piece?


Jak można zaobserwować wiele osób już zadeklarowało chęć oglądania Pokemonów w Pulsie 2. To tylko niektóre komentarze:

Cytat:
Dajcie mi pokemony, nie widziałem ich ze sto lat


Cytat:
Myślę, że na początek przydałaby się emisja właśnie Dragon Ball, Pokemon, Yu-Gi-Oh, Bey Blade. Te są akurat znane pozycje i już po dubbingu (no może nie dragon ball) i moglibyście liczyć na dobrą oglądalność.


Profil Puls 2 na Facebooku

Link do tematu o anime w Puls 2

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 25 Lipiec 12, 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy



Wiek: 28
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 4523
Skąd: Z internetów
Kontakt:
Wysłany: 25 Lipiec 12, 09:18   

powiem tyle : z Teknomana bym się ucieszył, jakby zaczęli One Piece jeszcze bardziej, ale moim zdaniem, jest to tylko i jedynie zajawka :/

równie dobrze Puls 2 może nas wszystkich wysrać i puścić Diskobandżo czy inny bdzet :/

tak jak w wielu przypadkach : Wpierw niech powiedzą że Seriale Anime BĘDĄ a dopiero zacznę się jarać ( albo tak jak w przypadku gier "PC/Wii/DS or i don't care" )

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Szablon savePokeCollect stworzony przez Raika/Perry. Statystyki
Internetowe RPG - gry MMO i MMORPG online TOP50 Gry Pokemon Valhalla AntyGaming”PokeSerwis Tylko Lati
Pokemons.tnb.pl pokemon special Pokemon Trainer
Dream League
Topsites FireChao TopsitesPPN Top 50 Forum Topsite

Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak każde inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przeglądarką możesz regulować warunki przechowywania cookies.