POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
24 Styczeń 15, 23:03
Pokenezka
Autor Wiadomość
zoroark18
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 24 Styczeń 15, 21:03   Pokenezka

Nowe Forum PBF - Pokenezka
Pokemon'y to nasza wspólna pasja!

Link: TUTAJ

Krótko o forum:
Pokenezka to jedna z najnowszych stron Play by Forum powstała z inicjatywy czterech osób: Daru05, DeathSword, Merrisy i Eriki ( ludzi na ogół nie znanych sobie ). Założeniu Pokenezki przyświecał głównie jeden cel, a mianowicie integracja ludzi z różnych stron naszego pięknego kraju, jakim jest Polska, w tej wspólnej pasji, którą darzymy Pokemony. PBF skupia się na zabawie, wspólnie spędzonym czasie, a także zawieraniu nowych długotrwałych znajomości.

Wersja Beta 2.0, czyli kolejna odsłona:
Żeby wyeliminować podstawowe błędy administracja strony zadbała w wakacje 2014 roku, aby przeprowadzić wersję Beta 1.0, której zadaniem było sprawdzić, czy taki projekt ma jeszcze rację bytu. Ku zdziwieniu ekipy forum wersja Beta 1.0 cieszyła się dość sporą ( jak na tak wczesne stadium ) ilością graczy. Teraz ( od nowego roku ) ruszyła druga odsłona tejże strony, która cały czas będzie się rozwijać, w miarę napływu nowych graczy.

Czy jest jakiś lepszy sposób na spędzenie wolnego czasu niż wspólna gra?
NIE! Dlatego cała ekipa dołoży wszelkich starań, by każdy gracz z osobna i wszyscy razem byli zadowoleni z każdej sekundy spędzonej na Pokenezce.

Właśnie dlatego w imieniu całej naszej ekipy zapraszam wszystkich zainteresowanych do dołączenia już teraz do grona graczy Pokenezki. Od pierwszej chwili nasza ekipa zajmie się każdym graczem z osobna, pomoże w razie problemów, a także wskaże jak wykorzystać możliwie najefektywniej czas na Pokenezce.

Zapraszam Daru05 - Założyciel i Pomysłodawca

Inaka 
Myśli, że jest PRO
SnazzyShipper

Kontakt:
Wysłany: 8 Luty 15, 18:42   

Łomatko. Nie wiem, co mnie podkusiło, żeby zamiast opracowywać tekst do eventu na innym PBF, bawić się w recenzowanie forum, które... powiedzmy, że w kręgach mych znajomości internetowych mam parę ludzi, którzy to lubią testować swoje zapisy na nowych forach, a to forum trochę nam zabawy dało. Aż się zdziwiłam, że takie coś w ogóle istnieje, ale biorąc pod uwagę, że podczepione jest pod Wikinezkę, za którą niespecjalnie przepadam (już nawet się z Valhallą przeprosiłam, Nezkę sobie odpuszczę .o.), chyba nic nie muszę się dziwić.
Od razu uprzedzam Szanownego Pana Daru05 (już pozwolę sobie pominąć sprawę nicku, parę osób z śp Revivala śmieszy on niezmiennie <3) - ta jakże paskudna opinia jest wyrazem moich uczuć, jakie towarzyszą mi, odkąd usłyszałam o Pańskiej jakże zacnej postawie oraz pewnym zdarzeniu. No ale nie mogę oceniać forum po osobach (chociaż, skoro jest już Pan na tyle dokładny, że nie pasowało Panu raz jedno słowo, które, według analiz jakże podręcznego Humana, mogło tam spokojnie stać - w środku nawiasów między nawiasem a pierwszym słowem oraz między ostatnim słowem a nawiasem nie daje się spacji, natomiast przy pisaniu zdania typu "Max przyjmuję ciebie" - między "Max" a "przyjmuję" powinien być przecinek. Widzę, że ten błąd powtarza się nagminnie c;)
Swoją drogą, jeszcze tak podchodząc do kwestii bardzo pisarskich - na śp Pokemon Polska miałam sytuację, że pisałam słowo "pokemon" ze znaczeniem jako o stworkach, a nie o serii, zaczynając je dużą literą. Wypomniano mi to jako błąd, a że są różne rodzaje ludzi, którzy różnie piszą - nie czepiałabym się tego u potencjalnego gracza. #koniecpieprzeniaopisaniuigrafomaństwu

Forum zbytnio nie powala wyglądem, ale przecież nie o to chodzi - osobiście dobrze mi się siedziało tu, na surowym z szablonu Collectcie (ale to jeszcze za starych czasów, teraz jakoś mi już przeszło xD ). Osobiście tylko przeraża mnie logo oraz ikonki działu, gdzie na bank byłoby lepiej, gdyby na logo nie było naszych ukochanych obrazków z gier, takich powiększonych i nieciekawie wyglądających. Bardziej jednak przeraża mnie ta pustka w działach, gdzie chyba połowa działów jest pusta (a z jednego nawet zniknął temat - z doświadczenia wiadomo, że lepiej dyskusje archiwizować niż niepotrzebne tracić). Jeśli zamierza się pracować przy forum, moim zdaniem lepiej jest wszystko ładnie ogarnąć i nie szykować takich pustek (ostatnio brałam udział przy ogarnianiu innego forum na innym hostingu - administracja wpierw wszystko ładnie przeniosła i dopiero wtedy podała link użytkownikom). Pustka mnie z miejsca odrzuciła, ale słysząc hecę, jaka wybuchła przy jednym użytkowniku, przemogłam się i zarejestrowałam.

Dodanie punktu o zakazie tematyki gender tuż po tym, gdy na forum użytkownik złożył zapis, gdzie historia postaci opierała się lekko o tematy pokrewne był trochę krzywdzący, ale to już pominę - admin ma takie prawo i już, chociaż nie rozumiem, dlaczego w takim razie zapis oparty na podstawie Aniołów Nieba (Taka sekta, jakby ktoś nie wiedział) przeszedł bez żadnych większych komplikacji - skoro gender jest zakazane, bo uderza w niektóre osoby, itp. to czemu nie zostały także zakazane sekty i wyznania religijne? Skoro forum ma być, jak głosi szumnie regulamin "ogólnodostępne i przyjazne dzieciom", to czemu sataniści nie mieliby problemu z szerzeniem swoich treści?

Kolejna kwestia to sama rozgrywka. Niby nie jest źle, PBF jak każde inne, ale w sumie denerwuje mnie coś. Nie chodzi o pozostałych MG, ponieważ wydają się być kompetentni, ale administrator, który grozi, ze da bana MG za to, że nie założył KP i boxu graczowi od razu to trochę przesada, bo w końcu MG też człowiek... no dobra, też człowiek, ale mamy przypadek, gdy odwlekamy rozpatrzenie zapisu do MG. Zapis złożony 26 stycznia. Szanowny Pan dał sobie czas na początku do końca 28 stycznia. 29 stycznia zmienił datę na 30 stycznia, która wisi do dzisiaj. Mamy 8 lutego. W sumie to się nawet dziwię potencjalnemu graczowi, że chce się mu czekać na tak niesłownego MG, ale spoko, rozumiem, ferie się skończyły (według Wikinezki Daru05 jest zapewne na przełomie gimnazjum/liceum i mieszka w Warszawie, więc zapewne już po feriach :* ). Dla porównania, rozpatrzenie zapisu gracza po feriach zajęło mi jeden dzień, założenie gry też nie było trudne, więc zmieściłam się mniej więcej w okresie do tygodnia (czyli prawie dwa razy krótszym), będąc prawie przed studniówką i ucząc się do matury. W sumie zastanawia mnie też fakt, że Szanowny Pan twierdzi, że bawi się w PBF od 2010 roku, a zapytany o fora, na których wcześniej grał i się udzielał, milczy jak zaklety lub znika z prędkością światła. Nagłe oświecenie? Coś do ukrycia?

No i ostatnia sprawa. Linkowanie na osławionym mChat, który został wyłączony, a po pewnym okresie włączony. Posypały się dwa warny za linkowanie. Czytając regulamin doszłam do wniosku, że idiotycznym jest, iż punkt dotyczący POSTÓW NA FORUM dotyczy również WIADOMOŚCI NA CZACIE. I rozumiem, że punkt miałby uzasadnienie, gdyby był to, na przykład link do Collecta (który, swoją drogą, chyba wyślę na PW, coby nie ryzykować drugim warnem), ale link do strony związanej ogólnie z tematyką anime (precyzując - myanimelist.net)... no kurczę pieczone.

Podsumowując całość - nie polecam. Jeśli zazwyczaj podoba mi się większa część nowych for PBF, na które wchodzę i życzę im wszystkiego dobrego, to tutaj jednak modlę się o szybki powrót do początku, zrobienie porządnego PBF albo chociaż skupienie się na Wikinezce, bo aż wstyd się chwalić, że ma się "pod opieką" coś, co mogłoby być dobre. Ale nie jest, dlatego zostanę przy Valhalli i szwendaniu się po forach. Bez odbioru.

PS. Albo i odbiór. Obrazek wam wygasł w reklamie C:

Sygnatura użytkownika
Cytat:
Ja się zastanawiam ValadiN. Ty innych tak wyzywasz a nie dostajesz warnów;o Jesteś bogiem?:o ~ wypowiedź QuerryPassa

Cytat:
[Dzisiaj 11] Nexus DominLoL: co to ten cały legwan? czy jest to smaczne ]

Dziękuje wszystkim osobom na PC, za to, że są.
Dziękuję Nenlothowi - za super grę, której chyba nigdy nie zapomnę, rozmowy na GG oraz ogólnie za bycie xD
Dziękuję Dominowi - Nie wiem, kiedy odwzajemnię to Premium na dA, ale to było wspaniałe. Twoja gra również nie była zła, chociaż miała wzloty i upadki. No i pisz dalej *w* (będę cię nękać xD )
Dziękuję Blue/Belli - także za grę na PBF, która może nie była długa, ale fajnie się bawiłam xD
Dziękuję Poxerowi i Skejtowi - za rozmowy na GG, zaczepki na mordoksiążce, Poxowi dodatkowo za nocne wymiany SMS-ów (które poszły się bujać wraz z awarią telefonu [*]). Było super, dzięki ;w;
Dziękuję też innym osobom, których nie wymieniłam - niestety, jest limit znaków -_-
Ostatnio zmieniony przez Inaka 8 Luty 15, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 12 Luty 15, 00:01   

8 luty. Inaka wyraża się niepochlebnie o jakimś randomowym forumie z PBFem.

12 luty. Randomowa foruma z PBFem pada.

Ani się waż mówić złego słowa o Kolektach :/

Edit:
Jednak żyje. Jakąś chwilę mi pokazywało że strona nie istnieje :/

Sygnatura użytkownika
Ostatnio zmieniony przez kowalt 12 Luty 15, 00:02, w całości zmieniany 1 raz