POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
22 Maj 12, 18:36
Snorunt i świat Mata!
Autor Wiadomość
Kojot 
Nosi czapkę Asha
Rumble in the Jungle

Wysłany: 7 Październik 10, 18:20   Snorunt i świat Mata!

Wiosna się zbliża dużymi krokami. Temperatura często jest powyżej 0. Śnieg topnieje, zima powoli przechodzi. Życiodajne słońce coraz częściej pojawia się na niebie. Noce są coraz krótsze, a dni dłuższe. Promienie słońca wpadają prosto na twój pokój. Budzik zaczyna złowieszczo dzwonić: "Obudź się Mat!". Machinalnie próbujesz wyłączyć budzik. Klejącym się jeszcze okiem spoglądasz na budzik. Godzina 9. Czas wyjść z świata marzeń i przejść w rzeczywistość. Wstajesz i automatycznie zbliżasz się do szafki. Przebierasz się. Zerkasz na PokeBall obok, i przypominasz sobie bolesną historię owego Pokemona. Już dużo czasu minęło, od tamtego wydarzenia. "Tak, czas wyruszyć w podróż." Rozmyślania przerywa Ci nagłe uczucie głodu. Chwilę później słychać głos mamy:
- Mat chodź na śniadanie!
Idziesz, w stronę kuchni zjeść śniadanie. Po skończonym posiłku, udajesz się do swojego pokoju aby spakować potrzebne rzeczy.
"Tak drugie ubranie jest. Pokemon jest. Pokedex oraz jedzonko - brak Pora uzupełnić zapasy". Drogę zagradza Ci twoja mama.
- Mat tutaj masz kilka Oran Berry, oraz lekarstwo na leczenie zmian statusu - Full Heal. Prócz tego, uzbierałam na twoją podróż 500$ - mówi do Ciebie mama, patrząc ze smutkiem. Bierzesz te rzeczy i grzecznie dziękujesz. Wyjaśniasz mamie, że musisz kiedyś wyruszyć. Mama się śmieje, i wraca do kuchni. Teraz tylko Pokedex został. "Skąd go wziąć?" - zadajesz sobie to pytanie.

---
EQ:
Plecak, ubranko na zmianę, 5x Oran Berry, 3x Full Heal.
(Generowane www.Random.org)

Titiz 
Powoli się wkręca
30.10 urodzinki :D

Kontakt:
Wysłany: 8 Październik 10, 17:39   

- Wreszcie wyruszam w swoją podróż! Tak to odpowiedni czas i miejsce do ego aby w przyszłości stać się mistrzem pokemonów! Zanim do się jednak muszę mieć podstawowy przyrząd każdego trenera pokemon, czyli pokedex. Tak bez niego nic się nie obejdzie. Wyjdź Snorunt!- mówię jednocześnie wyciągając pokeball'a z nim i naciskam na guzik czerwono - białej kuli - Snorunt jak dobrze wiesz nie mamy pokedex'u, a jest nam bardzo potrzebny. - mówię do pokemona - Nie znam wszystkich twoich ataków, a zgadywanie ich było by bardzo, ale to bardzo trudne. Zresztą to urządzenia bada też inne pokemony aby trener wiedział o nich jak najwięcej i mógł ich bardzo dobrze użyć w walce oraz lepiej się nimi opiekować, a co za tym idzie dobrze poznać.- mówię kończąc mój ,,fakultet'' na temat pokedex'a - Dobrze tylko jak go zdobyć? Z tego co wiem to pokedex daje profesor. Tylko gdzie tu jakieś najbliższe laboratorium? Inaczej się nie da go zdobyć... Snorunt, a móze ty masz jakieś pomysły? Zanim się nie znaliśmy nie spotkałeś tu jakieś profesorka? - pytam się mojego towarzysza.
------------------------------------------
Sorry za powtórzenia, nie wiedziałem jak inaczej nazwać pokedex

Sygnatura użytkownika

By Mr. Koper

,,A day without you is like a year without rain''

Matt Yuri

MG: Kojot

Poki: Snorunt, Koaruhie

Kojot 
Nosi czapkę Asha
Rumble in the Jungle

Wysłany: 8 Październik 10, 19:28   

Snorunt, machnął przecząco. Snorunt podszedł do mapy Hoenn. Uważnie przypatrywał się jej. Podszedłeś, aby zobaczyć co ciekawego przykuło jego uwagę. Obok Oldale Town, zobaczyłeś małe miasteczko Littleroot. Czerwona kropa widniała na środku tego miasta. Sprawdziłeś w legendzie: Laboratorium Profesora Bircha. "No tak, więc trzeba się tam udać!".

Titiz 
Powoli się wkręca

Kontakt:
Wysłany: 9 Październik 10, 18:00   

- O Boże całkiem ładny kawałek do przejścia... Czy to musi być tak daleko? Czy ten no jak mu tam... - patrzę na mapę aby sprawdzić jak się nazywa profesor zamieszkały w Littleroot - Birch! Właśnie czy on nie może mieszkać w moich okolicach? No nic Snorunt... Przygotuj się na to, że trochę sobie ,,po dreptamy'', a właściwie dość dużo z półtorej dnia na bank... - mówię trochę smętnym głosem i zabieram mapę do plecaka - Dobra no to w drogę! Pa mamo - krzyczę po raz ostatni będąc już w drodze - Snorunt wskocz mi na plecy, będzie Ci wygodniej - zachęcająco klepie siebie po plecach, po czym czekam aż mój towarzysz mi na nie wskoczy.
Nie... Taki kawał drogi... Na samą myśl, że to tak daleko wszystkiego mi się odechciewa. Ale są też pozytywy: przy mecie dostanę pokedex i Snorunt będzie cały czas ze mną. To mi na pewno umili drogę więc może nie będzie aż tak źle... W między czasie może spotkam pokemony, których nigdy nie widziałem... Któż to wie...

Sygnatura użytkownika

By Mr. Koper

Matt Yuri

Kojot 
Nosi czapkę Asha
Rumble in the Jungle

Wysłany: 11 Październik 10, 15:39   

Snorunt wskoczył Ci na plecy. Małymi czarnymi łapkami chwycił się twoich pleców. Chwilę się trzymał i spadł. Najwidoczniej, jego małe łapki nie miały tyle siły aby się utrzymać. Nagle wyskoczył Ci na ramię i usiadł sobie. Za tobą słychać wyraźne odgłosy czyichś kroków. Słychać je coraz wyraźniej. Przechodząc przez bramę miasta z napisem "żegnamy z Mauville", zaczepia Cię chłopak z opaską na głowie. Ubrany jest w zielono-czarny strój sportowy. Chce wyzwać Cię na małą walkę. Obok niego widać Torchica który najwidoczniej jest jego starterem. Stawka to 10$. Po dłuższej chwili twojego zastanowienia, pyta się wreszcie Ciebie:
- Wchodzisz w to?

Titiz 
Powoli się wkręca

Kontakt:
Wysłany: 11 Październik 10, 17:12   

Wow ledwo zacząłem podróż i już czeka mnie pierwsza walka. Nie wiem czy się zgodzić czy też nie... Z tego co wiem ta kurka jest typu ognistego i niestety ma przewagę nad moim Snorunt'em... Zresztą nawet nie znam jego ataków...
- Daj nam chwilkę... - mówię do mojego oponenta i odchodzę kilka kroków dalej.
- Snorunt chcesz walczyć z Torchic'iem? Ja tam mogę się zgodzić, ale to wszystko od ciebie zależy... Nie wiem jakie masz ataki ani nie znam twoich możliwości więc byłbyś zdany w bardzo dużej mierze tylko i wyłącznie na siebie. To jak robimy? Przyjmujemy wyzwanie czy odrzucamy? Albo nie zrobimy tak : pokaż mi Twoje wszystkie ataki! Wszyściusieńkie, ale użyj bardzo nie wielkiej siły, chcę sprawdzić i odgadnąć jakie to są. A potem się zobaczy...

Sygnatura użytkownika

By Mr. Koper

Matt Yuri

Kojot 
Nosi czapkę Asha
Rumble in the Jungle

Wysłany: 12 Październik 10, 14:46   

Snorunt najwidoczniej zrozumiał. Podskoczył i otworzył usta. Przyprószył lekki śnieżek. Zbliżył się dosyć szybko do drzewa. Szukał czegoś, ale ciężko było powiedzieć czego. Nagle pojawiło się kilka kopii w około. Dalej demonstrując swoje ataki, znalazł to czego szukał - patyk i zaczął go gryźć. Obrócił się i łypał okiem w twoją stronę. Twój rywal, śmiał się z Ciebie. Wreszcie podszedł do Ciebie i stanął obok twojej nogi. Przypatrzył się Torchic, i zaczął wydawać odgłosy "Snorunt". Oznaczało to że rwie się do walki. Wreszcie twój przeciwnik zadał ostatnie pytanie?
- Walczysz gniotku?
Ostatnio zmieniony przez Kojot 13 Październik 10, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  

Titiz 
Powoli się wkręca

Kontakt:
Wysłany: 13 Październik 10, 20:19   

- Ta, ta chwilka... - odwracam się i odchodzę trzy kroki dalej.
Ok z tego co wiem to ten wietrzyk to Icy Wind. Umie się powielać... to bardzo przydatna umiejętność w walkach, ale jak to się zwało... Ach tak Double Team. Ugryzienie gałązki znaczyło, że zna Bite. Łypanie okiem może znaczyć tylko jedno - to Leer. Dobra jesteśmy gotowi!
- Snorunt przygotuj się do walki. Będzie to twoja pierwsza prawdziwa walka! Niezależnie od wyniku ja i tak będę z ciebie dumny. Więc do dzieła!- podchodzę do kolesia z ognistym pokiem - Tak jesteśmy gotowi. Przyjmuje twe wyzwanie, zaczynaj!

Sygnatura użytkownika

By Mr. Koper

Matt Yuri

Kojot 
Nosi czapkę Asha
Rumble in the Jungle

Wysłany: 17 Październik 10, 13:25   

- Torchic, do walki! - krzyknął twój oponent.
Na "bagiennej" polance przed tobą pojawił się taki Pokemon.

- Będziemy walczyć tutaj.
Wybrałeś Snorunta do swojej pierwszej walki.
- Zaczynaj!- rzekł twój rywal

----
Pogoda: Pochmurno.
Arena: Dosłownie pół bagno, pół śnieg. Łatwo się poślizgnąć.

Titiz 
Powoli się wkręca

Kontakt:
Wysłany: 17 Październik 10, 14:06   

Dobre jest śnieg, a to nam sprzyja. Będziemy mogli ślizgać się na nim raczej bez przeszkód. Pogoda nie jest zbyt słoneczna, więc ogniste ataki Torchic'a powinny być mniej silne. Dobra, zaczynamy!
- No skoro tak uważasz... Dobra Snorunt zacznij na niego szarżować i uderz go głową w skrzydła. Raczej nie są jego najsilniejszym punktem, powiedział bym najsłabszym. Gdyby spróbował zaatakować Cię w czasie szarży rób uniki. Gdy to nie pomoże użyj Double Team. Przy uderzeniu też możesz dodać ten element. Później zaciągnij go tam gdzie jest najwięcej śniegu. Ma tak chuderlawe nogi, że na pewno się poślizgnie, ale w razie gdyby radził sobie dość dobrze użyj Icy Wind. Wtedy nie będzie mu już tak łatwo. Gdy upadnie jedziesz z Bite, później odskok Icy Wind i znów Bite. Powtarzaj tą kombinację póki nie będzie próbował się bronić, wtedy użyjesz Leer. Po twoim łypaniu użyj Double Team i zaatakuj Icy Wind ze wszystkich stron. Później użyj razem z duplikatami Bite. Na sam koniec uderz go z szubka swojej głowy. Dasz radę, bo wierze w ciebie, dalej!
Uuu myślę, że jak na początkującego trenera dobrze nim po kieruje. Jak na razie... Teraz wszystko zależy od Snorunt'a!
---------------------------
Mam nadzieję, że można używać Double Team jak w anime.

Sygnatura użytkownika

By Mr. Koper

Matt Yuri