POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
24 Styczeń 17, 10:53
#01 - Pokémon! I Choose You!

Jak oceniasz ten odcinek?
1
13%
 13%  [ 3 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
4%
 4%  [ 1 ]
5
22%
 22%  [ 5 ]
6
59%
 59%  [ 13 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Vabigoon 
Powoli się wkręca
Howgh!



Wiek: 32
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 866
Kontakt:
Wysłany: 6 Luty 10, 14:41   #01 - Pokémon! I Choose You!

Tytuł Angielski: Pokémon! I Choose You!
Tytuł Polski: Pokémon! Wybieram cię!
Scenariusz: Takeshi Shudo
Data premierowej emisji w Japonii: 1 kwiecień 1997
Data premierowej emisji w USA: 8 wrzesień 1998
Data premierowej emisji w Polsce: W Polsacie : 4 wrzesień 2000 ,w TV4 : kwiecień 2005 r.

Link do odcinka online:
Kod:
http://zlap-je-wszystkie.wjo.pl/komentarze-347819.html


Krótki opis Epizodu:
Odcinek zaczyna się szybkim przedstawieniem, nierozgarniętego, głównego bohatera, Asha Ketchuma, który spóźnia się na rozdanie Pokemonów do Profesora Oaka (tak to tu następuje legendarna scena, w której młody trener wybiega z domu w cudownej zieloniutkiej piżamce). W tym momencie poznajemy również chamskiego Garego, wnuczka Profesora Oaka, którego pewność siebie przechodzi wszelkie granice. "Dzięki" spóźnieniu, dla Asha zostaje już tylko słynny Pikachu - elektryczna mysz. Pikachu od samego początku pokazuje swój trudny charakterek. Pierwszym Pokemonem jakiego Ash miał okazję złapać był Pidgey, niestety wskutek braku współpracy Pikachu ze swoim trenerem, Pidgey ucieka, a po chwili Ash rozkręca sytuację uderzając kamieniem napotkanego Spearowa, co skutkuje pościgiem, w którym Ash i Pikachu są zwierzyną a Rój Spearowów to wielki myśliwy. To w tym odcinku przelotnie poznajemy Misty, i zaczyna się sławny wątek z rowerem, który Ash pożyczył od Misty i bardzo zręcznie zepsuł, po czym wystawiając się na niebezpieczeństwo by uratować Pikachu (tu następuje epicka scena!!!) zyskuje przyjaźń swojego Pokemona, który rozwiązuje sytuację potężnym elektrycznym atakiem. Kiedy Ash i jego nowy przyjaciel budzą się, na niebie widzimy piękną tęczę, i przelatującego Ho-oha. Odcinek kończy się ślicznym ujęciem pleców Asha, trzymającego w rękach swojego potworka, na tle panoramy Wertanii.

Pokemony pojawiające się w odcinku:

W walce oglądanej przez Asha w tv:
Nidorino, Gengar, Onix

Pokemony które Ash "miał" do wyboru:
Charmander, Squirtle, Bulbasaur

Pokemony pojawiające się "bezpośrednio":
Pikachu, Pidgey
-Rattata (grzebie Ashowi w plecaku)
-Spearow
-Magikarp (przez chwilę widać go w wodzie, w której łowi Misty)
-Ho-oh ( debiut przedpremierowy )

A teraz trochę od Poke :) -
Pierwszy odcinek był oryginalny i ciekawy. Jest to najprawdopodobniej jedyny odcinek BEZ udziału Zespołu R ( chodź za sprawą PL wersji nie do końca, ale o tym za chwilę ). Głos Garego jest identyczny jak Brocka, potem na szczęście, się to zmieni. Z danych technicznych, warto nadmienić wycięcie połowy segmentu "Złap je wszystkie" który to w Ameryce był emitowany przed i po reklamie, natomiast u nas był zbędny ( prawny zakaz emitowania reklam w trakcie audycji dziecięcych ) przez co był z nim mały kipisz, raz był ( w wersji całej, lub pociętej ), a raz nie - taki detal.

W pierwsze scenie Profesor Oak powiedział : 'Kibice zachwyceni są meczem. Prawdopodobnie był jednym z najwspanialszych jakiego byli świadkami.'

Tę linijkę powinien wypowiedzieć komentator zawodów, a nie jak to tutaj zrobił profesor Oak. Pierwszy błąd PL wersji.

Po wyjściu na zewnątrz Laboratorium Oak`a, pojawia się kolejny smaczek:

Tłum krzyczy: Ash! Ash! Ash! Ash! Ash! Ash!
W oryginalnej ( amerykańskiej wersji ) tego nie było.

Jeszcze jedna zmiana...

Ash: Razem z Pikachu dostanę wszystkie Pokemony na świecie.
Ciekawie powiedziane, szczególnie, że rzeczywiście Ash w nast. odcinkach dostanie wiele pokemonów niemal w prezencie.
Oczywiście stylistycznie powinno być użyte słowko 'złapać" które i tak jest potem wielokrotnie nadużywane...

Anonimowy ( niestety, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, KTO miał zaszczyt napisać PL tekst do s1 ) tłumacz popełnił jeszcze kilka błędów/ modyfikacji dla których jednak nie ma tutaj miejsca.

A teraz: o co mi chodziło z:
Cytat:
Jest to (...) jedyny odcinek BEZ udziału Zespołu R ( chodź za sprawą PL wersji nie do końca, ale o tym za chwilę ).
?

Odp. W PL wersji, głosu Komentatorowi meczu z początku odcinka, użyczył Jarosław Budnik, który to w kolejnych odcinkach będzie znany z roli Jamesa.

To tyle, tej nudnej paplaniny PokeMana.
Opracowane, na podstawie informacji Daru.
Ostatnio zmieniony przez Vabigoon 7 Luty 10, 08:26, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Blue 
Powoli się wkręca



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 623
Kontakt:
Wysłany: 6 Luty 10, 16:12   

Ja przyznam się szczerze że kiedyś się wzruszyłam na tym odcinku. Szczególnie na tej scenie ze Spearowami. Jak na zaczęcie pokemonów to ten odcinek był naprawdę świetny.

Sygnatura użytkownika
Podziękowania

Nenloth- za wszystko, za nasze wspólne rozmowy na GG, plotki i inne zabawne fikusy. Mogę ci wszystko powiedzieć ze wszystkiego się zwierzyć. :*

Legends - tobie też się należy choćby za wspólne chęci przeróbki forum. No i za te gadki na GG :*

Vabi i Drago - Was pierwszych poznałam. Vabi za nasze rozmówki na GG :D Drago za całokształt :*

DominLol - Tu jest za co dziękować. Porady dotyczące gier itp. ale też bardziej osobiste rozmowy. Korektorowanie PZG, i jedna mała rzecz, której nigdy nie zapomnę :*
 
     
Vabigoon 
Powoli się wkręca
Howgh!



Wiek: 32
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 866
Kontakt:
Wysłany: 6 Luty 10, 16:23   

Tak, zgadzam się z Tobą, mnie przy tej scenie nawet teraz przechodziły ciarki :) .
Uznałem ten odcinek za godny najwyższej oceny:
-W końcu to pierwszy odcinek Pokemonów
-Świetna scena "piżamowa"
-Genialny tekst Asha "Już rozumiem!!! Jestem głupi?". I w tym momencie pokładający się ze śmiechu Pikachu :vabi:
-Piękna scena ze Spearowami
-Ładna tęcza i przelatujący Ho-oh.
-Głupotyzm Asha nie znający granic xD
-Rodząca się przyjaźń między Pokemonem a trenerem.

I właśnie dlatego odcinek ten dostał ode mnie najwyższą ocenę!

Jednym słowem: Klasyka!

Zdziwiły mnie w tym odcinku 2 rzeczy:
-Puste Pokeballe, które otwierał po kolei Ash miały takie dziwne znaczki na górnej (czerwonej) części, nad guzikiem.
-Komentator w walce pokazywanej na początku odcinka źle wypowiada nazwę walczącego Pokemona. Mówi Nindorino zamiast Nidorino.
 
     
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 6 Luty 10, 19:06   

Niesamowicie Nudny Dodatek PokeMana o odcinku -dodany, tzn. edytowałem post Vabiego, zainteresowani winni przewinąć pasek i zacząć czytać od słów - A teraz trochę od...

Vabigoon napisał/a:
Genialny tekst Asha "Już rozumiem!!! Jestem głupi?". I w tym momencie pokładający się ze śmiechu Pikachu :vabi:

Nie tylko on, ale i np. mój tata który lubi tylko s1 i s2.

Vabigoon napisał/a:
Puste Pokeballe, które otwierał po kolei Ash miały takie dziwne znaczki na górnej (czerwonej) części, nad guzikiem.

Prawdopodobnie oznaczenie "żywiołu" Pokemona, na Ballu z Pikachem wyraźnie widać błyskawicę.

Cytat:
-Komentator w walce pokazywanej na początku odcinka źle wypowiada nazwę walczącego Pokemona. Mówi Nindorino zamiast Nidorino.

Ot, TMPVI i EnBeEf dopiero się uczy, podobna sytuacja gdy Oak mówi do Asha, aby wziął PokeDex i ...PokeBalls

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

 
     
Byakurai 
Potrafi spojrzeć Brockowi w oczy |D
Bear wants justice



Wiek: 27
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 3250
Skąd: z Rudy Śląskiej
Wysłany: 6 Luty 10, 19:10   

Odcinek 1 rozpoczął tą wielką sagę i jest to jeden z moich ulubionych. Scenka jak Pikachu nie chce wejść do pokeballa i te puste pokeballe klasyk ^^

Sygnatura użytkownika


*Had to be me. Someone else might have gotten it wrong*


Ich bin eine :zombie:
 
     
Vabigoon 
Powoli się wkręca
Howgh!



Wiek: 32
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 866
Kontakt:
Wysłany: 6 Luty 10, 19:30   

PokeMan napisał/a:
Nie tylko on, ale i np. mój tata który lubi tylko s1 i s2.


No i bardzo dobrze, pierwsze 2 sezony najlepsze. Oczywiście sezony 3,4,5 też były dobre, ale to już nie to samo.

PokeMan napisał/a:
Prawdopodobnie oznaczenie "żywiołu" Pokemona, na Ballu z Pikachem wyraźnie widać błyskawicę.


Ja jednak myślę, że są to napisane po japońsku nazwy Pokemonów, które powinny znajdować się w środku. Ale Twoja teoria też nie jest zła. :)
 
     
Daru
Pewnie nie zna PokeMana


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 35
Wysłany: 6 Luty 10, 22:26   

Foch za angielski tytuł w tytule tematu : <

Cytat:
w TV4 : kwiecień 2005 r.

Nie, 19 maja 2005 r. : |

Cytat:
Viridian City

Wertanii. A potem taka dialogistka szuka kogoś do pomocy w dialogowaniu nikogo nie znajduje : |

Cytat:
( chodź za sprawą PL wersji nie do końca, ale o tym za chwilę )

Równie dobrze można stwierdzić, że w japońskiej wersji narrator jest profesorem Oakiem : |

Cytat:
Głos Garego jest identyczny jak Brocka, potem na szczęście, się to zmieni

Głos ten sam ciągle był, tylko gra inna : |

Dalej to Ty chyba kopiujesz w części moje nieudolne porównanie z poke.pl : |

Cytat:
Opracowane, na podstawie informacji Daru.

: |
 
     
Vabigoon 
Powoli się wkręca
Howgh!



Wiek: 32
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 866
Kontakt:
Wysłany: 7 Luty 10, 08:14   

Daru napisał/a:
Nie, 19 maja 2005 r. : |


Mhm nie mnie o tym mów :D


Daru napisał/a:
Wertanii. A potem taka dialogistka szuka kogoś do pomocy w dialogowaniu nikogo nie znajduje : |


Mnie z Pokemonami łączą głównie gry, a nazwa tej miejscowości nie była wymieniona w pierwszym odcinku więc użyłem zamiennika, ale dzięki za poprawienie, już zmieniam.


Daru napisał/a:
Foch za angielski tytuł w tytule tematu : <


Właśnie miałem dylemat czy dawać angielski czy polski. Może zrobię ankietę :D
 
     
Maron 
Nosi czapkę Asha
Były mod



Wiek: 28
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1134
Skąd: Zza biurka
Kontakt:
Wysłany: 9 Luty 10, 17:00   

6! To chyba jeden z najlepszych odcinków! Kiedyś się popłakałem tam! (Trochę celowo)
To samo przy odcinku Żegnaj Pikachu! (Bardziej celowo)
=B
Nigdzie nie było tyle humoru!

Sygnatura użytkownika
Turnieje Pokemon:
1 miejsce RSE 50, 1 miejsce FRLG 30
2 miejsce RSE 50,
3 miejsce RSE 50,


 
     
Drewko 
Gapa, gubi PokeBalle
Drewniany Kolega



Wiek: 31
Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 132
Skąd: Tczew
Wysłany: 9 Grudzień 10, 22:49   

Epicki odcinek.
Wiecie że jeszcze pamiętam scenę z dzieciactwa jak z bratem go obejrzeliśmy? (znaczy:Ja oglądałem a on ryczał z jakiegośtam powodu...)
wcześniej (przed emisją Anime w PL) oglądałem reklamy gier na RTL II i gdy zobaczyłem już sam opening to wszyscy w Moim domu myśleli że zachorowałem na jakąś afrykańską chorobę (biegałem od lewej ściany do prawej) ahh...to były czasy...:')

Sygnatura użytkownika

Because Erika is the best :]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Szablon savePokeCollect stworzony przez Raika/Perry. Statystyki
Internetowe RPG - gry MMO i MMORPG online TOP50 Gry Pokemon Valhalla AntyGaming”PokeSerwis Tylko Lati
Pokemons.tnb.pl pokemon special Pokemon Trainer
Dream League
Topsites FireChao TopsitesPPN Top 50 Forum Topsite

Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak każde inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przeglądarką możesz regulować warunki przechowywania cookies.