POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
3 Czerwiec 12, 11:12
Neku
Autor Wiadomość
GlossyGem 
Pewnie nie zna PokeMana

Kontakt:
Wysłany: 28 Wrzesień 09, 18:08   Neku

Neku urodził się w bogatej rodzinie. Mimo to pieniądze nie dawały mu szczęścia. Zawsze lubił schować się gdzieś i przesiedzieć cały dzień z MP3 w uszach. Nie bawił się z innymi dziećmi. Miał tylko jednego przyjaciela - ledwo wyklutego Buizela. Podkochiwał się również w jego przyjaciółce - Lunie. Jednak nigdy nie powiedział jej o swoich uczuciach. Gdy pewnego dnia chodził po okolicach Jubilife zgubił się i wyszedł za miasto. Znalazł się na dużym polu. Na środku było małe jeziorko. W owym zbiorniku wodnym znalazł pomarańczowy kamień. Unosił się na wodzie i nie spadał pod powierzchnię wody. Wziął więc owy tajemniczy przedmiot i wrócił do domu. Po kilku tygodniach kamień zaczął się wiercić. Kręcił się, drżał a jego szczyt pękał. Po chwili ze środka wyszedł mały stworek. Wyglądał trochę jak łasica. Był cały pomarańczowy. Jego małe czarne oczka były ciągle wpatrzone w chłopaka. Neku zaczął wychowywać stworka. Nauczył go pływać i nurkować, używać swego ogona jak bata. Nazwał go Aqua. Aqua podobnie jak Neku nie lubił towarzystwa. Zaczął nawet używać jego MP3... Pewnego dnia Neku wraz z jego wiernym kompanem postanowili uciec. Uciec jak najdalej od wielkiego domu i zacząć żyć jak każde normalne dziecko. Wszystko zaczęło się nocą. Wykradłem się gdy wszyscy spali. Wpakowałem wszystkie niezbędne rzeczy jak scyzoryk, kompas, jedzenie i trochę pieniędzy...

...Niebo było pełne gwiazd, zapowiadała się bezwietrzna noc. Idąc ulicą Jubilife spojrzałeś na aktualne wydanie Newsów, które emitowane było na budynku stacji TV. Dowiedziałeś się, że właśnie ostatni gatunek Pokemona zniknął z powierzchni Ziemi. Spojrzałeś na Aqua i pomyślałeś sobie "jak dobrze, że jest ze mną". W dalszej części reportażu dowiedziałeś się, że jest sposób aby przywrócić ilość pokemonów do ich dawnego stanu. "Nalezy zbierać esencje pokemonów oraz esencje typów, dzięki którym mozna stworzyć w pełni zdrowego Pokemona. Po więcej informacji zgłoś się do najbliższego centrum Pokemon." Nie czekając dłużej pobiegłeś do centrum Pokemon. Tam wypisałeś potrzebne dokumenty i otrzymałeś PokeDex oraz RecipDex. RecipDex pozwala przechowywać przepisy na pokemony w bardzo prostej i wygodnej multimedialnej wersji, pokazuje też dokładnie jakie esencje potrzebujesz, a jakie już zdobyłeś. Dostałeś także zestaw wspinaczkowy, który przyda się w trudniejszych momentach. Otrzymałeś także Ekstraktor. Ekstraktor to obroża stworzona w oparciu o najnowszą technologię, założona naszemu Pokemonowi na szyję, pozwala uzyskiwać esencje z dotykanego przez Poka przedmiotu. Siostra Joy dodała także, że wystarczy aby Aqua przepłynął się bądź zanurkował, a obroża wyłapie esencje znajdujące się w pobliżu. (esencja wody oraz esencja jakiegoś pokemona). Do ekstraktora dołączony był poradnik, z którego wyczytałeś, że łączenie składników w pokemona odbywa się w każdym Centrum Pokemon, na poziomie piwnicy. Z ciekawości zjechałeś na dół, a tam odkryłeś ogromne maszyny, które wewnątrz świeciły milionami świateł. Pośrodku maszyny zauważyłeś laser, który zapewne tworzył Pokemona zgodnie ze wzorem w przepisie.
Po chwili podszedł do Ciebie profesor, który wgrał Ci Twój pierwszy przepis:

Cytat:

10 esencji rośliny
15 esencji Turtwig'a

Twój RecipDex pokazał Ci ten przepis, oraz zapisał sobie w danych, że odkryłeś już jeden przepis oraz, że jest to przepis "Turtwig".
PokeDex także zawibrował i pokazałdane Twojego Buizela.

Cytat:
[Aqua] Lv: 5 (0%) Płeć: M
Ataki: Sonicboom, Growl, Water Sport, Quick Atack, Dive, Surf
Sp. Atak: -
Umiejętność: Doskonały Nurek - Pokemon potrafi wytrzymać nawet do 30 minut pod wodą! W przypadku Buizel wynurzanie się trwa tylko kilka sekund, ponieważ używa on swojego koła ratunkowego wokół szyi!

Cytat:
+ scyzoryk
+ kompas
+ 10x kanapki
+ zestaw wspinaczkowy
+ PokeDex
+ RecipDex / + przepis "Turtwig"
+ 1x ekstraktor (automatycznie założony Buizelowi)

Przosze o odpis minimum 5 zdań, za krótszy zachlastam ! xD

Sygnatura użytkownika
Brak

Neku 
Pewnie nie zna PokeMana

Kontakt:
Wysłany: 28 Wrzesień 09, 19:08   

Spox
____

Przestudiowałem wszystkie informacje powali i postarałem się je zapamiętać. Podczas przygód nie będzie czasu na włączanie PokeDex'a. Zastanawiały mnie te esencję. Kiedyś czytałem książkę p.t. " Skamieliny ". Różne bzdety o ożywianiu pokemonów ze skamielin i bursztynów. A teraz... Pokemony prawie wyginęły. Postaram się ożywić prawie wszystkie i przywrócić erę pokemonów...

Wyszedłem z budynku i skierowałem się na wschód. To w stronę Oreburghu. Po drodze staram się znaleźć coś, z czego mógłbym znaleźć jakieś esencję.

GlossyGem 
Pewnie nie zna PokeMana

Kontakt:
Wysłany: 29 Wrzesień 09, 20:34   

Idąc z Aqua na wschód dotarliście do drogi 203. Teren był pełen gęstej trawy i małych stawków. W okolicy było wiele drzew. Kiedy Aqua przechodził przez trawę ekstraktor zaczął się świecić, i po chwili do obroży niczym do magnesu przyczepiły się 3 przedmioty podobne do żetonów, były małe jak złotówki. Chwyciłeś i odczepiłeś je od ekstraktora, były to krążki z widocznym liściem ma środku. To własnie esencje. RecipDex zawibrował i pokazał, ze są to Esencje Trawy. Schowałes przedmioty do plecaka.
Aqua otrzymał 55% doświadczenia!

Cytat:
+ 3 Esence Trawy
+ 55% EXP Buizel

Sygnatura użytkownika
Brak

Neku 
Pewnie nie zna PokeMana

Kontakt:
Wysłany: 29 Wrzesień 09, 20:53   

A więc o to tu chodzi. Zbiera się jakieś kapsle a z nich powstaje pokemon... Schowałem wszystkie kapsle do plecaka. Przydałoby się trochę esencji. Rozkazałem Buizelowi, by zanurkował w stawiku i poszukał esencji. Ja w międzyczasie wyjąłem kanapkę z plecaka i przełamałem ją na pół, dla mnie i Aquy.

GlossyGem 
Pewnie nie zna PokeMana

Kontakt:
Wysłany: 3 Październik 09, 22:01   

Buizel zanurkował w pobliskim stawku. Nagle zobaczyłeś błysk z wody, a Buizel wyskoczył z kilkoma nowymi esencjami przy obroży, zdobył także cenne doświadczenie dzięki nurkowaniu. Zawołałeś Buizela do siebie, zabrałeś esencje i schowałeś je do plecaka. RecipDex zawibrował, otworzyłeś go, a na ekranie pojawił się nowy przepis!
To przepis na Magikarp!

Cytat:

2 Esencje Magikarp
2 Esencje Wody

Zamknąłeś RecipDex. Wcześniej przełamaną kanapkę dałeś ją Buizelowi. Wciągnął ją jak odkurzacz.

Cytat:
+ 3 esencje Magikarp
+ 4 esencje Wody
+ 52% EXP Buizel
- kanapka

Sygnatura użytkownika
Brak