POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
29 Maj 12, 08:37
1 Era
Autor Wiadomość
p4key 
Bug Catcher
veee~! *o*

Kontakt:
Wysłany: 22 Wrzesień 09, 13:36   1 Era

"Wschód Słońca" jest to pierwsza era, którą przygotowaliśmy dla was gracze CollectPBFa. Wiąże się z nią legendarny pokemon ptak - HO OH.

Wschód Słońca, oznacza początek...
Rodzi się nowe życie, szczęscie, którego symbolem jest legendarny ptak.
Można go spotkać w całym regionie Jotho.
Przewidziana jest nagroda, dla tego, który zrobi mu zdjęcie, narysuje go, a także tego, który zdobędzie jego skrzydło podczas walki z nim.

Co wy o tym sądzicie? Wprowadzać erę? I czy to jest dobry pomysł na coś takiego.

paqo 
Powoli się wkręca

Kontakt:
Wysłany: 22 Wrzesień 09, 13:39   

Chyba pioro z jego skrzydla? Chcesz Ho-oh`owi skrzydlo obciac?

Sygnatura użytkownika

Cytat:
Drogie bravo!

Mam na imię Aga i mam 12 lat. Pisze do was ponieważ mam ogromny problem. W naszej klasie są już tylko dwie dziewice( tzn. ja i nasza nauczycielka), postanowiłam więc , że nie mogę stracić dziewictwa ostatnia zwłaszcza , że za trzy tygodnie nasza nauczycielka(31lat) wychodzi za mąż i pewnie to zrobi.Chciałam zrobić to z Mariuszem najprzystojniejszym chłopakiem w naszej podstawówce, jednak on powiedział ,że dziewczyny mu nie w głowie bo chce zostać trenerem pokemonów:-/

Co mam zrobić żeby przekonać Mariusza do tego pierwszego razu, nie mogę przegrać z pokemonami bo to będzie wstyd na całą szkołę. POMOCY

p4key 
Bug Catcher
veee~! *o*

Kontakt:
Wysłany: 22 Wrzesień 09, 14:18   

No pióro ze skrzydła, czepiasz się xD .

GlossyGem 
Pewnie nie zna PokeMana

Kontakt:
Wysłany: 22 Wrzesień 09, 16:00   

Pomysł na erę nie jest dobry ;F Ery ma Revival, a tak szczerze to nie sa one zbyt użyteczne.

Lepiej byłoby wprowadzić system "swarm", którym kierowąłby admin MGów.
Mówię tutaj o zrobieniu działu, w którym Supah MG zapoda jaki pokeemon w tym tygodniu jest dostępny w kazdym regionie ;)
Zagraniczne PBFy mają takie coś i nawet dobrze się sprawdza :)

Sygnatura użytkownika
Brak

p4key 
Bug Catcher
veee~! *o*

Kontakt:
Wysłany: 22 Wrzesień 09, 16:28   

O to jest dobre Glossy, możesz podać jakieś zagraniczne PBFy, z których można coś podpatrzeć?

paqo 
Powoli się wkręca

Kontakt:
Wysłany: 22 Wrzesień 09, 17:20   

Jak wprowadzimy ery, to zaraz bedzie ze lamimy z revivala :/ takze ja bym byl za tym, zeby bylo cos nowego.

Sygnatura użytkownika

Cytat:
Drogie bravo!

Mam na imię Aga i mam 12 lat. Pisze do was ponieważ mam ogromny problem. W naszej klasie są już tylko dwie dziewice( tzn. ja i nasza nauczycielka), postanowiłam więc , że nie mogę stracić dziewictwa ostatnia zwłaszcza , że za trzy tygodnie nasza nauczycielka(31lat) wychodzi za mąż i pewnie to zrobi.Chciałam zrobić to z Mariuszem najprzystojniejszym chłopakiem w naszej podstawówce, jednak on powiedział ,że dziewczyny mu nie w głowie bo chce zostać trenerem pokemonów:-/

Co mam zrobić żeby przekonać Mariusza do tego pierwszego razu, nie mogę przegrać z pokemonami bo to będzie wstyd na całą szkołę. POMOCY

GlossyGem 
Pewnie nie zna PokeMana

Kontakt:
Wysłany: 22 Wrzesień 09, 17:40   

p4key napisał/a:
O to jest dobre Glossy, możesz podać jakieś zagraniczne PBFy, z których można coś podpatrzeć?

A wyobraź sobie, że nie mam linków :D Update Opery wyssał mi zakładki ;<
Ale pamiętam, że w 'ogłoszeniach' forum Pokazywał się obrazek Pokemona jaki w tym tygodniu występuje w regionach. Ten pokemon występował w regionie niezależnie od tego w jakiej generacji się gra czy jakiego dexu używa. Nie ważne że masz KantoDex, skoro w swarmie jest Combee to (jeśli bd miał szczęście) spotkasz Combee ^^

Na PokeCollect można by zrobić temat w ogólnym dziale PBFu, w którym Mistrz Mistrzów Gier dawałby post, w którym podane będzie jaki Pokemon jest w tym tygodniu 'swarmowych' pokemonem, no i żeby nie było tak pustawo to info z dexa o nim, przedmioty które (moze i nie) trzyma na dzikości, poziom ewolucji i LV na którym występuje w tym tygodniu :)

Myślę, że byłoby to za razem coś nowego i interesującego :)

Sygnatura użytkownika
Brak

paqo 
Powoli się wkręca

Kontakt:
Wysłany: 22 Wrzesień 09, 18:07   

Ok, mi to pasuje, ale ustalajcie to miedzy soba. Aha i byloby dobrze, gdyby kazdy gm sie tu wypowiedzial.

Sygnatura użytkownika

Cytat:
Drogie bravo!

4xI 
Bug Catcher

Kontakt:
Wysłany: 22 Wrzesień 09, 23:53   

popieram pomysł Glossego :]

M.in zamiast wprowadzać ery, dobrze tez zastanwić się nad czymś w rodzaju tygodniowych eventów obowiązujących wszytskich mg.

Co mam na mysli?

Stworzenie nie Ery (to zbyt szerokie pojęcie), a np. "Dzienny raport ze świata pokemon"

przykład:
Cytat:

Dzień 1-szy zmian na pbf Collect. Nastał nowy czas i wiele młodych trenerów opuściło już swoje domy w poszukiwaniu przygód oraz ku spełnieniu własnych marzeń.

Jednak Światowa agencja do spraw bezpieczeństwa początkujących trenerów oznajmia, że wczesną jesienią tereny leśne są szczególnie niebezpieczne - pokemony roślinne oraz owadzie o tej porze roku są bardzo rozdrażnione. Na dodatek to idealna pora roku dla pokemonów typu mrok oraz duchów, które szykują się na zbliżający się Halloween.

Nikt jeszcze nie zbadał przyczyny tego stanu rzeczy, jednak nasi specjaliści apelują - nie wybierać się wieczorami do lasów bez odpowiedniej ochrony w postaci pokemona, który zapewni nam bezpieczeństwo.

Specjaliści mają tez dobre wieści... w wyniku zimniejszych dni oraz czesu godowego pokemonów lodowych, szanse na ich spotkanie rośnie! Jednak to nie będzie duży bum jak na okres zimowy, gdzie pokemony te będą stanowić większość spotykanych w dzikim środowisku.

Także pokemony typu latającego odchodzą... ciągle podróżują na zachód, ku ciepliejszych ziemiach, z dala od zimnych klimatów wschodu.

Wraz z przychodzącą jesienią, oznajmiamy:
Szansa na spotkanie dzikich pokemonów typu roślinnego, owadziego, mrocznego i ducha: rośnie (++)
Lodowe: zaczyna rosnąć (+)
Ogniowe, Normalny: bez zmian
Typu latającego: maleję (-)
reszty nie odnotowano....

UWAGA, wiadomość z ostatniej chwili: niepotwierdzony przypadek odkrycia legendy, Celebii, w miejscach bujnej roślinności. Zalecamy szczególną ostrożność.

Zalecamy też uważać przed Urasingami, które szykują się do przerwy zimowej :]

pisałem na odwał... mniej więcej chciałem pokazać, jak ja to widzę, a jednocześnie tez, jak nie powinno to wyglądać, bo to okropne xD

mniej więcej wymagałoby się od każdego mg napisania takiego "tygodnika" w swój sposób x3

nie za często... może co dwa tygodnie? xP
albo do czasu zakończenia eventu.

ech... nie wiem, niech ktoś podłapie mój pomysł i go ulepszy, proszę |3

paqo 
Powoli się wkręca

Kontakt:
Wysłany: 23 Wrzesień 09, 00:06   

Mi sie bardzo podoba, ale nie czuje sie na silach zeby go ulepszac :D Ale jestem jak najbardziej za :P

Sygnatura użytkownika

Cytat:
Drogie bravo!