MangoZJECHY maj± o wiele wy¿szy lvl ni¿ ci siê wydaje a to, ¿e CN/DXD oraz ogólnie TV pokazuj± anime dla 3-14 latków, nie nasza wina.
Level w czym ? A to, ¿e TV pokazuje takie, a nie inne anime wynika z kilku czynników - my w Polsce rynek (oficjalna emisja, wydawanie na DVD) Anime co kilka lat resetuje siê i zaczynamy od pocz±tku. Jedyny przypadek kiedy uda³o siê emitowaæ/wydawaæ co¶ dojrzalszego to pierwsza po³owa lat 90. A dlaczego ? Bo te anime 3-14 zbudowa³o bazê pod na prze³omie 80./90. lat. I jest to czê¶ciowo nasza wina, bo nie doceniamy co mamy, tylko od razu chcemy tytu³y z Poziomu 2, a w ogóle mangozjehy nie zajmuj± siê tytu³ami JU¯ bytnymi u nas.
DominLoL napisa³/a:
Chcesz anime? W³±czasz AXN Spin i masz Dragoon Balla, Naruto , Soul Eatera, D.Grayman'a, FMA i wiele innych tytu³ów po których obejrzeniu normalny dzieciak dosta³by impolzji mózgo-czachy.
Tylko dwa pierwsze id± o jakiej¶ normalnej godzinie, reszta upchana po nocy, a co popo³udniem i wieczorem ? Jakie¶ seriale amerykañskie. Dragon Ball Kai mia³ byæ, ale dziwnym trafem znik³ z ramówki wrze¶niowej. Poza tym polecam poczytaæ belkê "Ostatnie posty innych u¿ytkowników na stronie AXN Spin Polska" na ich fejsie. Ludzie prosz± o dubbing, wytykaj± b³êdy w emisji (zniknê³y napisy pl oraz lektory - anime idzie teraz bez ¯ADNEGO "t³umoczenia") oraz wytykaj±, ¿e na ich profilu coraz czê¶ciej g³upie obrazki z lalusiami pokroju Biebera, a brak co¶ o Anime - obecnie ich fanpejd¿ przypomina mi kotek.pl albo Bravo.
Jedyne co im siê uda³o, to tylko fajna strona z opisami i obrazkami z anime, z których czê¶ci nie emituj±
Poza tym polecam zobaczyæ to: http://media2.pl/badania/...V-w-Polsce.html << AXN jest, AXN Crime te¿, nawet AXN Sci-Fi. Ale gdzie jest SPIN ? Albo nie jest monitorowany (w co w±tpiê, bior±c pod uwagê, ¿e w rankingu s± takie niszowe kana³y jak Water Planet, czy Mango 24) albo...albo AXN Spin ma mniej ni¿ 130 (stu trzydziestu) widzów co jest te¿ bardziej prawdopodobne, bo broker reklamowy oferuje reklamy w wszystkich AXNach, tylko nie w Spinie.
DominLoL napisa³/a:
Wiêc nim znowu napiszesz o samozwañczych "Polskich mangozjechach" którzy czekaj± w histerii a¿ JPF wyda kolejny tomik mangi a Inazuma eleven ( nic nie mam osobi¶cie ) uwa¿aj± za bóstwo, pomy¶l o CA£EJ SPO£EZNO¦CI! a nie tylko pierwszej linii. Oni tworz± wiêkszo¶æ Fanodmu M&A? ¦MIESZNY JESTE¦! Ci co potrafi± ci wyrecytowaæ o czym by³o pierwsze lepsze anime albo podaæ jakie anime bêdzie w tym sezonie, TO JEST PRAWDZIWY FANDOM M&A.
Ten ca³y prawdziwy fandom jest malutki - najpopularniejsz± pl stronê o Anime odwiedza dziennie tylko 4 tys. uu, a PV - 2 tysiaki uu (¶p. PokeSerwis mia³ 1 tys. uu). Czyli fandom true mango&anime-fans jest raptem tylko 2x wiêkszy od stricte-Pokowego ? Jak chcesz to ci pode¶lê tez wyniki ogl±dalno¶ci Hypera - najwiêcej (20 tys. ludzi) ogl±da programy o grach, Anime ju¿ przestali uwzglêdniaæ - czyli ogl±da je ok. 5 tys. ludzi. Na dodatek, od wrze¶nia skrócili Hypera, a anime przenie¶li na jeszcze gorsze godziny bo sam Hyper napisa³:
Cytat:
30 i 31 sierpnia wyemitujemy dwa filmy anime, a od 1 wrze¶nia wróc± seriale, lecz anime w HYPER+ bêdzie tylko o 23:15. Czas antenowy od 21:00 do 21:30 zajmie teleTOON+ i od 1 wrze¶nia bêdziecie mogli tam obejrzeæ serial Przygody Sary Jane.
oraz
Cytat:
Czas 21:00-21:30 zawsze by³ po¶wiêcony serialom m³odzie¿owym. To siê nie zmienia. Prawda jest taka, ¿e anime poza nielicznymi wyj±tkami nie ogl±da³o siê najlepiej. Istnieje przepa¶æ wiekowa miêdzy widzami teleTOON+, a widzami HYPER+ i liczymy, ¿e Przygody Sary Jane pozwol± za³ataæ tê lukê.
Oczywiscie wszystkiemu winne anime z napisy/lektory, bo Sara Jane wchodzi z redubem (wcze¶niej by³a na CN). Futurama z pl dubem podnios³a Vivie ogl±dalno¶æ, a widzowie casualowi pisz± na FilmWebie posty, czemu mato³y z FilmWeba gadaj±, ze dub z³y, jak jest dobry - a 99% widzów ogl±da ten serial po raz pierwszy i ICH WALI orygnalny dub i dialogi, maj± to W PUPIE, bo nie chc± uczyæ siê angielskiego przy ogl±daniu czy znaæ oryginalne g³osy. Chc± CIESZYÆ siê fabu³± podan± w cywilizowanej formie lokalizacji.
Nie wspomnê, ¿e CN od kilku miesiêcy emituje TRZY anime - of korse, pl dub - wszystkie od SDIaja, ale CN musia³ daæ kup± kasy, bo dubbingi ¶wietne.
PS:
DominLoL napisa³/a:
Dziêkujê i gomen za offtop, ale nie mog³em tego tak zostawiæ.
Ale TAKI offtop jest okej i bardzo po¿±dany - bo wynik³ z tematu i jest o czym¶ wa¿nym - anime w Polsce. True offtopem by³by post o np. Minecraft.
Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.
PPS: By³em redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzieñ 2010 - styczeñ 2011) i ¶p. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na ¶p. PokeMedia (2006-08), ¶p. PokemonPowrót (2008), ¶p. PokeShadow (2008), ¶p. PokePlanet2 (2008), ¶p. PokemonMasters (2009), ¶p. PokemonBeta (2009), ¶p. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowa³em popularnym forum ¶p. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. by³em Pomocnikiem (dzia³y o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowa³em stronê Pokemons, któr± opu¶ci³em 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesiêcznymi) jestem adminem.
Biorê sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie siê na potêgê. Widocznie to dzia³a, skoro s± potêg±. ¦wiêta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walcz± o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji
Linki podane w sygnaturce, s³u¿± jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.
Ostatnio zmieniony przez PokeMan 2 Wrzesieñ 12, 09:32, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Nie wspomnê, ¿e CN od kilku miesiêcy emituje TRZY anime - of korse, pl dub - wszystkie od SDIaja, ale CN musia³ daæ kup± kasy, bo dubbingi ¶wietne.
Sprostowanko - Beyblade: Metal Masters ma dubbing z Sonici.
Dubbingi ¶wietne? Od SDIaja? Nie poznajê ciê... ;)
Dubbingi ¶wietne? Od SDIaja? Nie poznajê ciê... ;)
Od zawsze powtarzam, ¿e siê najlepsi i najtañsi je¶li chodzi o duby do filmów aktorskich, a z kolei z pó³ roku temu "kupili" mnie dubem do Redakai`a (serial animowany na CN), potem Inazuma czyli chyba pierwsze anime w Polsce, gdzie g³ówn± rolê gra kilkunastoletni aktor - nastolatkowi daje g³os nastolatek, a nie jaki¶ 30-40 latek. Poza tym wreszcie obsada nie tak kosmiczna i nawet z po³owê g³osów rozpoznajê - w ThunderCatach podobnie + zaczêli ¿ywaæ Klimka, choæ chyba jeszcze nie zdaj± sobie sprway jaki to jest genialny cz³ek i ile mo¿e ró¿nych g³osów z siebie wydobyæ. A na koniec - zaczêli czytaæ ty³ówki do tych nowo¶ci - wreszcie po kilku latach siê nauczyli to robiæ... Mo¿e wiêc za 4-5 lat zaczn± u¿ywaæ prawid³owych obsad w kontynuacjach (Poki)/rebootach (ostatnio zmasakrowali Batmana, SuperMana itp. w "Liga M³odych") ?
Poza tym nie oszukujmy siê - wielu nie obchodz± stare obsady - pasuje im nowa, bo nie znaj± starej. A z kolei po³owa Tych którym siê zmiany nie podobaj±, nie wie jak jak wyraziæ swoje zdanie tak, aby stacja (tudzie¿ co¶ innego) wiedzia³a, ¿e zrobi³a g³upotê. Póki co bêdziemy mieli kuriozum - zmieni siê to dopiero gdy np. Ty Marku, albo ja, albo Daru itp. dojdzie gdzie trzeba i zacznie ustalaæ poprawne obsady.
Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.
PPS: By³em redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzieñ 2010 - styczeñ 2011) i ¶p. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na ¶p. PokeMedia (2006-08), ¶p. PokemonPowrót (2008), ¶p. PokeShadow (2008), ¶p. PokePlanet2 (2008), ¶p. PokemonMasters (2009), ¶p. PokemonBeta (2009), ¶p. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowa³em popularnym forum ¶p. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. by³em Pomocnikiem (dzia³y o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowa³em stronê Pokemons, któr± opu¶ci³em 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesiêcznymi) jestem adminem.
Biorê sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie siê na potêgê. Widocznie to dzia³a, skoro s± potêg±. ¦wiêta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walcz± o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji
Linki podane w sygnaturce, s³u¿± jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.
Ostatnio zmieniony przez PokeMan 18 Wrzesieñ 12, 06:26, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak ka¿de inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przegl±dark± mo¿esz regulowaæ warunki przechowywania cookies.