POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Big Colin
Autor Wiadomość
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 2 Wrzesień 12, 08:29   

DominLoL napisał/a:
KOCYKI NIE SĄ RÓŻOWE!!! SĄ RÓŻNOKOLORWE!!!

Okej, różowo-niebiesko-słodziutko-pastelowe
DominLoL napisał/a:
MangoZJECHY mają o wiele wyższy lvl niż ci się wydaje a to, że CN/DXD oraz ogólnie TV pokazują anime dla 3-14 latków, nie nasza wina.

Level w czym ? A to, że TV pokazuje takie, a nie inne anime wynika z kilku czynników - my w Polsce rynek (oficjalna emisja, wydawanie na DVD) Anime co kilka lat resetuje się i zaczynamy od początku. Jedyny przypadek kiedy udało się emitować/wydawać coś dojrzalszego to pierwsza połowa lat 90. A dlaczego ? Bo te anime 3-14 zbudowało bazę pod na przełomie 80./90. lat. I jest to częściowo nasza wina, bo nie doceniamy co mamy, tylko od razu chcemy tytuły z Poziomu 2, a w ogóle mangozjehy nie zajmują się tytułami JUŻ bytnymi u nas.
DominLoL napisał/a:
Chcesz anime? Włączasz AXN Spin i masz Dragoon Balla, Naruto , Soul Eatera, D.Grayman'a, FMA i wiele innych tytułów po których obejrzeniu normalny dzieciak dostałby impolzji mózgo-czachy.

Tylko dwa pierwsze idą o jakiejś normalnej godzinie, reszta upchana po nocy, a co popołudniem i wieczorem ? Jakieś seriale amerykańskie. Dragon Ball Kai miał być, ale dziwnym trafem znikł z ramówki wrześniowej. Poza tym polecam poczytać belkę "Ostatnie posty innych użytkowników na stronie AXN Spin Polska" na ich fejsie. Ludzie proszą o dubbing, wytykają błędy w emisji (zniknęły napisy pl oraz lektory - anime idzie teraz bez ŻADNEGO "tłumoczenia") oraz wytykają, że na ich profilu coraz częściej głupie obrazki z lalusiami pokroju Biebera, a brak coś o Anime - obecnie ich fanpejdż przypomina mi kotek.pl albo Bravo.

Jedyne co im się udało, to tylko fajna strona z opisami i obrazkami z anime, z których części nie emitują :sliniak:

Poza tym polecam zobaczyć to: http://media2.pl/badania/...V-w-Polsce.html << AXN jest, AXN Crime też, nawet AXN Sci-Fi. Ale gdzie jest SPIN ? Albo nie jest monitorowany (w co wątpię, biorąc pod uwagę, że w rankingu są takie niszowe kanały jak Water Planet, czy Mango 24) albo...albo AXN Spin ma mniej niż 130 (stu trzydziestu) widzów :D co jest też bardziej prawdopodobne, bo broker reklamowy oferuje reklamy w wszystkich AXNach, tylko nie w Spinie.

DominLoL napisał/a:
Więc nim znowu napiszesz o samozwańczych "Polskich mangozjechach" którzy czekają w histerii aż JPF wyda kolejny tomik mangi a Inazuma eleven ( nic nie mam osobiście ) uważają za bóstwo, pomyśl o CAŁEJ SPOŁEZNOŚCI! a nie tylko pierwszej linii. Oni tworzą większość Fanodmu M&A? ŚMIESZNY JESTEŚ! Ci co potrafią ci wyrecytować o czym było pierwsze lepsze anime albo podać jakie anime będzie w tym sezonie, TO JEST PRAWDZIWY FANDOM M&A.

Ten cały prawdziwy fandom jest malutki - najpopularniejszą pl stronę o Anime odwiedza dziennie tylko 4 tys. uu, a PV - 2 tysiaki uu (śp. PokeSerwis miał 1 tys. uu). Czyli fandom true mango&anime-fans jest raptem tylko 2x większy od stricte-Pokowego ? Jak chcesz to ci podeślę tez wyniki oglądalności Hypera - najwięcej (20 tys. ludzi) ogląda programy o grach, Anime już przestali uwzględniać - czyli ogląda je ok. 5 tys. ludzi. Na dodatek, od września skrócili Hypera, a anime przenieśli na jeszcze gorsze godziny bo sam Hyper napisał:
Cytat:
30 i 31 sierpnia wyemitujemy dwa filmy anime, a od 1 września wrócą seriale, lecz anime w HYPER+ będzie tylko o 23:15. Czas antenowy od 21:00 do 21:30 zajmie teleTOON+ i od 1 września będziecie mogli tam obejrzeć serial Przygody Sary Jane.
oraz
Cytat:
Czas 21:00-21:30 zawsze był poświęcony serialom młodzieżowym. To się nie zmienia. Prawda jest taka, że anime poza nielicznymi wyjątkami nie oglądało się najlepiej. Istnieje przepaść wiekowa między widzami teleTOON+, a widzami HYPER+ i liczymy, że Przygody Sary Jane pozwolą załatać tę lukę.

Oczywiscie wszystkiemu winne anime z napisy/lektory, bo Sara Jane wchodzi z redubem :) (wcześniej była na CN). Futurama z pl dubem podniosła Vivie oglądalność, a widzowie casualowi piszą na FilmWebie posty, czemu matoły z FilmWeba gadają, ze dub zły, jak jest dobry - a 99% widzów ogląda ten serial po raz pierwszy i ICH WALI orygnalny dub i dialogi, mają to W PUPIE, bo nie chcą uczyć się angielskiego przy oglądaniu czy znać oryginalne głosy. Chcą CIESZYĆ się fabułą podaną w cywilizowanej formie lokalizacji.

Nie wspomnę, że CN od kilku miesięcy emituje TRZY anime - of korse, pl dub - wszystkie od SDIaja, ale CN musiał dać kupą kasy, bo dubbingi świetne.

PS:
DominLoL napisał/a:
Dziękuję i gomen za offtop, ale nie mogłem tego tak zostawić.

Ale TAKI offtop jest okej i bardzo pożądany - bo wynikł z tematu i jest o czymś ważnym - anime w Polsce. True offtopem byłby post o np. Minecraft.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 2 Wrzesień 12, 08:32, w całości zmieniany 1 raz  

marek13
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 5 Wrzesień 12, 21:48   

PokeMan napisał/a:

Nie wspomnę, że CN od kilku miesięcy emituje TRZY anime - of korse, pl dub - wszystkie od SDIaja, ale CN musiał dać kupą kasy, bo dubbingi świetne.

Sprostowanko - Beyblade: Metal Masters ma dubbing z Sonici.
Dubbingi świetne? Od SDIaja? Nie poznaję cię... ;)

Sygnatura użytkownika

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 18 Wrzesień 12, 05:09   

marek13 napisał/a:
Sprostowanko - Beyblade: Metal Masters ma dubbing z Sonici.

Ja to liczyłem tak - Bakugan, Inazuma, Thundercats ( http://magazyn-arigato.co...=a4f9eca2ab7091 ). O Beyu zapomniałem.
marek13 napisał/a:
Dubbingi świetne? Od SDIaja? Nie poznaję cię... ;)

Od zawsze powtarzam, że się najlepsi i najtańsi jeśli chodzi o duby do filmów aktorskich, a z kolei z pół roku temu "kupili" mnie dubem do Redakai`a (serial animowany na CN), potem Inazuma czyli chyba pierwsze anime w Polsce, gdzie główną rolę gra kilkunastoletni aktor - nastolatkowi daje głos nastolatek, a nie jakiś 30-40 latek. Poza tym wreszcie obsada nie tak kosmiczna i nawet z połowę głosów rozpoznaję - w ThunderCatach podobnie + zaczęli żywać Klimka, choć chyba jeszcze nie zdają sobie sprway jaki to jest genialny człek i ile może różnych głosów z siebie wydobyć. A na koniec - zaczęli czytać tyłówki do tych nowości - wreszcie po kilku latach się nauczyli to robić... Może więc za 4-5 lat zaczną używać prawidłowych obsad w kontynuacjach (Poki)/rebootach (ostatnio zmasakrowali Batmana, SuperMana itp. w "Liga Młodych") ?

Poza tym nie oszukujmy się - wielu nie obchodzą stare obsady - pasuje im nowa, bo nie znają starej. A z kolei połowa Tych którym się zmiany nie podobają, nie wie jak jak wyrazić swoje zdanie tak, aby stacja (tudzież coś innego) wiedziała, że zrobiła głupotę. Póki co będziemy mieli kuriozum - zmieni się to dopiero gdy np. Ty Marku, albo ja, albo Daru itp. dojdzie gdzie trzeba i zacznie ustalać poprawne obsady.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 18 Wrzesień 12, 05:26, w całości zmieniany 1 raz