POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
27 Grudzień 14, 11:34
2. etap metamorfozy Collecta
Autor Wiadomość
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 3 Marzec 13, 21:22   2. etap metamorfozy Collecta

Nazwa tematu sporo na wyrost. Poprzednia "metamorfoza" już za długo trwa *. Czas na nową która upłynie pod znakiem spokoju. Tak, nie ma co obiecywać za dużo. Teraz metoda małych kroków. Sukcesywne nowości, usprawnienia, zmiany.

- układ działów zostaje jaki jest. Główna część forum oparta na 3 dużych działach: o grach, do dyskusji ogólnych i o Anime. UsunąŁEM info, że gry to Pokemon Gry, a Anime, to anime Pokemon. Myślę, że nazwa i tematyka forum jasno wskazuje, o czym są główne działy. Zmiana działów jaka nastąpiła, to efekt dyskusji mojej z Raikiem i Conquestem w tym temacie.

- działy o Redakcji gazetki oraz Teamie Pokecollect, zintegrowałem do jednego działu który nazwałem Studium przypadku

- częścią która nas chyba wyróżnia, to cała kategoria PPSowa podzielona na 3 działy (poprawka, od 8 marca są 4 działy). Jakoś nam urosło postów PPSowych, więc szkoda by to chować do jednego dużego działu. Można powiedzieć, że o ile kiedyś PC słynęło z Downloadu, to teraz cechą charakterystyczną, jest poważne zajęcie się PPSem. Zapewne nigdy pod względem ilości postów o PPS, nie dogonimy Revivala, ale tam te posty są bardziej zakopane/porozrzucane.

Tymczasem u nas, jest dużo poddziałów o poszczególnych składowych PPSu. I tak, dziś pozwoliłem sobie stworzyć nowy dział o największej polskiej Pokestronie - Pokemon Valhalli - znajdziemy go tu. Mamy więc działy o największych Polskich Pokestronach - PV i PokeSerwisie. W tym drugim jest dużo postów, bo PC było oficjalnym forum PS. Dlatego zachęcam do pisania postów/tematów o PV, aby się to "wyrównało".

PS: takie ciekawe zdarzenie. Nie było mnie na PPS ostatnie 2-3 tygodnie. Wszedłem tutaj - 140 postów nieprzeczytanych. Wszedłem na Revivala: 14 postów. Nie chcę w ten sposób jakoś ganić Reva. Ja te forum lubię i żałuję, że jego posty nawet z 2005 r. się marnują, bo rozwój forum jest gorszy niż na PC.

* - temat o Pierwszej metamorfozie zamykam. Było dosyć czasu i dyskusji, a nie chcę aby ewentualna nowa dyskusja toczyła się w poprzedniej metamorfozie, skoro oficjalnie od dziś, jesteśmy w nowej - drugiej.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 9 Marzec 13, 07:03, w całości zmieniany 7 razy  

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 10 Marzec 13, 09:13   Re: 2. etap metamorfozy Collecta

Pozostaje życzyć sobie wytrwałości i szczęścia :D

PokeMan napisał/a:

* - temat o Pierwszej metamorfozie zamykam.

Spoko, za pięć lat i tak go odkopiemy : P

Sygnatura użytkownika
Ostatnio zmieniony przez Conquest 10 Marzec 13, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 10 Marzec 13, 19:41   

Conquest napisał/a:
Pozostaje życzyć sobie wytrwałości

Już niedługo, dokładnie 18 kwietnia minie rok, od kiedy w atmosferze skandalu/afery się poważnie zająłem tym forum, głównie samodzielnie, choć po drodze wziąłem na współadminów DominLoLa i Byakurai`a, którzy niestety wymiękli, a ostał się Conquest. Tak więc, tego 18 kwietnia się rozliczę z forum i do tej daty, już ostatecznie dopracuję je, a potem rozpoczniemy ekspansję podobną do tej, jaką zrobił MPoke, którego admin chyba nie był prawdziwym PPSowiczem.

W piątek 8 marca miałem wenę, na kolejne przestawianie działów. I tak, dział "Co nowego na forum" (w którym jest temat który czytasz) został uszczuplony o większość tematów założonych przed 2012 r. Co się z nimi stało ? Powędrowały, do naszego studium przypadku o tutaj podobnie jak Gazetka PokeCollect która była "wydawana" w 2010 i krótko na początku 2011 roku. Teraz wreszcie możemy - a nawet jesteśmy zobowiązani - do przemaglowania TYCH tematów i postów, czyli rzetelnego ocenienia naszych poprzedników i ich kupy błędów jakie robili.

Tak więc, odkop time, ku chwale naszych następców i nowego pokolenia PPSowiczów. Szczególnie, że to niepowtarzalna okazja odkopania tematów nawet z 2008 r. i 2009 r.

Z ostatniej chwili - dziś "odblokowałem" dział o innych Anime niż Pokemon, czyli tym samym, powraca mały offtop.

Sygnatura użytkownika

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 10 Marzec 13, 20:07, w całości zmieniany 4 razy  

Afil 
Potrafi spojrzeć Brockowi w oczy |D
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 11 Marzec 13, 16:49   

Jestem pośrednikiem, ale cóż... Byaku chce przekazać przez mój telefon, gdyż jego internet mu odpowiedzieć nie pozwala, że:
"Przepraszam bardzo , ale odszedłem przez ciebie (PokeManie oczywiście) i twoją dyktaturę, a nie wymiękłem..."

Na tym kończę pośrednictwo, a teraz moje 2 pytania (i kilka głośnych uwag):
1. Jeśli lubisz wygłaszać kwestie w różnych tematach przedawnionych, jak na przykład... to, że ktoś w wakacje 2010 roku pojechał do Włoch, czy gdzie tam chce, a potem wrócił, a ty dopiero teraz mu odpowiadać, to... czemu zamykasz temat o PIERWSZEJ metamorfozie PC? Wiesz, odbierasz niektórym możliwość wygłoszenia swojego zdania, oczywiście mowa o tych, których aktualnie nie ma na PC, ale może kiedyś sobie wejdą i będą chcieli odpowiedzieć. Prawda? Ta sama logika, więc nie mów mi, że masz jakieś inne motywy jak po prostu zablokowanie możliwości wypowiedzenia się na temat tego, że pierwsza metamorfoza była po prostu klapą. (Długo trwała, nie wniosła za dużo, głównie zmiany kosmetyczne i "rozwiązanie" sprawy z botami, choć musiałeś to robić 2-3 razy, to z botami oczywiście. Uznaję ją za klapę.)
2. Ty chcesz z PC zrobić żywe archiwum nie?

No, a teraz...
1. Fajnie, że w ogóle Rev zwraca uwagę na mangę, która w Polsce jest o wiele bardziej niedoceniana niż Anime, nie żeby coś... ale sama manga w Polsce jest już licencjonowana, ale niestety, projekt został zawieszony (JPF zrobiło dobrą robotę, ale tylko na 3 tomiki... a szkoda...) i nie wiem czy zostanie wznowiony... ale jak widać, bardziej niedoceniane jest anime, które leci w telewizji, oglądają je dzieciaki i myślą, że dubb jest zły (Haaaa! Nawet ostatnio moja 5 letnia siostrzenica powiedziała, że nie chce oglądać Pokemonów, gdyż "głupio mówią" i nie, dopytywałem się o co chodzi, no i wyszło w praniu)
2. Ocenianie błędów, jak miło. Może zajmiecie się rozbudową, a nie ocenianiem dawnych błędów? Następny będzie PBF?
3. Huuuh. Jak miło, Domin i Byak wymiękli. Tak, ale nie to, że im się nie chciało już robić, powiem inaczej, ROBILI TO Z CIĘŻKIM SERCEM, ale odeszli... jak to... a... "BC OF YOU!" jak to niedawno widziałem w jednej grze, taki mały spam ciągle leciał, ale mniejsza o to, odeszli, przez Ciebie i nawet to napisali w swoich tematach, nie wiem czemu twierdzisz więc, że wymiękli.
4. Nie no... nie chce mi się już... jak coś, to napiszę jeszcze kilka rzeczy, które mnie irytują, a jak na razie...

Miłego dnia, w świecie zakłamania xD

Sygnatura użytkownika
Ich bin eine :ninja:
Jak coś to łapać mnie na steamie. Nick: afil7

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 18 Marzec 13, 20:19   

PokeMan napisał/a:
W piątek 8 marca miałem wenę, na kolejne przestawianie działów. I tak, dział "Co nowego na forum" (w którym jest temat który czytasz) został uszczuplony o większość tematów założonych przed 2012 r. Co się z nimi stało ? Powędrowały, do naszego studium przypadku o tutaj podobnie jak Gazetka PokeCollect która była "wydawana" w 2010 i krótko na początku 2011 roku.

A wkrótce układ działów znów się nieco zmieni. Nie będzie rewolucji, ale mimo wszystko modyfikacje. A co do obecnej formy Case Study, to bardzo mi się podoba :D

PokeMan napisał/a:
Z ostatniej chwili - dziś "odblokowałem" dział o innych Anime niż Pokemon, czyli tym samym, powraca mały offtop.

A wkrótce powróci także - na próbę - większy offtop, ale bez szaleństw.

Może jeszcze odpowiem Afilowi...
Afil napisał/a:
1. Jeśli lubisz wygłaszać kwestie w różnych tematach przedawnionych, jak na przykład... to, że ktoś w wakacje 2010 roku pojechał do Włoch, czy gdzie tam chce, a potem wrócił, a ty dopiero teraz mu odpowiadać, to...

Afil, lubię się z Tobą kłócić, ale te analogie, które wymyślasz są niedorzeczne : P Bardziej porównałbym Case Study do omawiana np. bitwy pod Kłuszynem xD

Afil napisał/a:

Nie, zamysł jest inny: całe forum ma być żywe, ale jeśli ktoś chce skomentować starsze wydarzenia to dajemy taką możliwość.

Afil napisał/a:
1. Fajnie, że w ogóle Rev zwraca uwagę na mangę

LOL, ostatni post na Revie w dziale Manga jest z dnia 4 Sie 2010. Prawda, jest tam sporo postów w tym temacie, ale to głównie za sprawą Nid, która była/jest tam moderatorką i zna się na tym, a nawet tłumaczyła Speciala na polski. Generalnie Manga najlepiej ma się na PoPlu.

Afil napisał/a:
która w Polsce jest o wiele bardziej niedoceniana niż Anime, nie żeby coś... ale sama manga w Polsce jest już licencjonowana, ale niestety, projekt został zawieszony (JPF zrobiło dobrą robotę, ale tylko na 3 tomiki... a szkoda...) i nie wiem czy zostanie wznowiony... ale jak widać, bardziej niedoceniane jest anime, które leci w telewizji, oglądają je dzieciaki i myślą, że dubb jest zły (Haaaa! Nawet ostatnio moja 5 letnia siostrzenica powiedziała, że nie chce oglądać Pokemonów, gdyż "głupio mówią" i nie, dopytywałem się o co chodzi, no i wyszło w praniu)

To ma być taki hejt na anime? bo nie rozumiem... Manga niedoceniana? Ja zewsząd słyszę, że manga jest świetna, a dla niektórych osób nawet ulubiona z segmentu Pokemon. To raczej anime jest nieoceniane przez przesadzone pogłoski o schematyczności itp. Manga jest po prostu mniej popularna. A i pozdrów to mądre dziecko, bo dubb w Pokach naprawdę jest zły :D

Afil napisał/a:
2. Ocenianie błędów, jak miło. Może zajmiecie się rozbudową, a nie ocenianiem dawnych błędów?

A myślisz, że dlaczego ostatnio tak mało odkopujemy. Działanie jest, spokojna głowa :)

Afil napisał/a:
Następny będzie PBF?

Nie rozumiem w jakim kontekście jest to pytanie, ale wspomnę o PBFie. Nabór jest, zgłoszenia są, wyniki będą, gracze przyjdą. Dzięki za troskę.

Afil napisał/a:
3. Huuuh. Jak miło, Domin i Byak wymiękli. Tak, ale nie to, że im się nie chciało już robić, powiem inaczej, ROBILI TO Z CIĘŻKIM SERCEM, ale odeszli... jak to... a... "BC OF YOU!" jak to niedawno widziałem w jednej grze, taki mały spam ciągle leciał, ale mniejsza o to, odeszli, przez Ciebie i nawet to napisali w swoich tematach, nie wiem czemu twierdzisz więc, że wymiękli.

Każdy ma inny pogląd. Jestem w stanie zrozumieć racje zarówno Byaka i Domina, jak i PokeMana. Wszystkim niestety nie da się dogodzić : P

Afil napisał/a:
Miłego dnia, w świecie zakłamania xD

Byłbym niemiły, gdybym nie powiedział "wzajemnie" xD

I żeby nie było, że działam pod kurtyną milczenia, to napisze Wam nad czym pracuję:
- temat z buttonami, aby wreszcie sformalizować wymiany guzikami
- reaktywacja PBF i nabór na MG
- kolejne UpLoady
- powrót działu Offtop
- SUPER HIPER NOWOŚĆ, ale to na razie niespodzianka :D

i inne, o których będę informował na bieżąco. Życzę miłego oczekiwania :)

Sygnatura użytkownika

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 14 Kwiecień 13, 08:53   

Afil napisał/a:
ale odszedłem przez ciebie (PokeManie oczywiście) i twoją dyktaturę, a nie wymiękłem...

Tylko czy moja "dyktatura" - jak ją nazywacie - naprawdę tak bardzo przeszkadzała, że trzeba było odchodzić z forum ? Przecież pisać posty można było zawsze.

Afil napisał/a:
Jeśli lubisz wygłaszać kwestie w różnych tematach przedawnionych, jak na przykład... to, że ktoś w wakacje 2010 roku pojechał do Włoch, czy gdzie tam chce, a potem wrócił, a ty dopiero teraz mu odpowiadać, to... czemu zamykasz temat o PIERWSZEJ metamorfozie PC? Wiesz, odbierasz niektórym możliwość wygłoszenia swojego zdania, oczywiście mowa o tych, których aktualnie nie ma na PC, ale może kiedyś sobie wejdą i będą chcieli odpowiedzieć. Prawda? Ta sama logika, więc nie mów mi, że masz jakieś inne motywy jak po prostu zablokowanie możliwości wypowiedzenia się na temat tego, że pierwsza metamorfoza była po prostu klapą.

Zamknąłem, bo ciąg fabularny. Trochę to dziwne pisać JEDNOCZEŚNIE w dwóch "metamorfozach" gdy jedna z nich, się już oficjalnie skończyła. Poza tym, nikt nie zabrania pisać w tym temacie, postów o Pierwszej metamorfozie. Fajniutko, że chorągiewka na wietrze, jaką jesteś, teraz pochwala odkop, TYLKO dlatego, że dzięki temu, może być w kontrze do mnie.

Afil napisał/a:
(Długo trwała, nie wniosła za dużo, głównie zmiany kosmetyczne i "rozwiązanie" sprawy z botami, choć musiałeś to robić 2-3 razy, to z botami oczywiście. Uznaję ją za klapę.)

Zastanawiam się jak można oceniać coś takiego, jako klapę, w sytuacji gdy to pierwszy ETAP. Nie, Pierwszy etap nie miał się skończyć jakimś nie wiadomo jakim sukcesem, bo to ETAP. Część większej całości. Oceniasz to tak, jakbyś oceniał odcinek anime tylko na podstawie jego pierwszej połowy. Albo całe anime, na podstawie np. tylko pierwszych 5 odcinków (przy założeniu, że mamy do czynienia z formatem typu Onegai Teacher). Pierwsza połowa (PokeMan edyszyn) może nie być zachwycająca, ale może Druga (Conquest edition) może pozytywnie zaskoczyć ? Dodam, że i tak, podwaliny i początek (co wynika z nazwy jej założyciela) Drugiej to moje pomysły, bo jak wiele razy powtarzałem, SB i Offtop planowałem przywrócić. Ich brak w większej części 2012 r. wynikał z tego, że nie chciałem aby mi przeszkadzały/absorbowały, przy porządkowaniu forum. A tak, macie niewolnika (Conquest) który Wam archiwizuje SB. Fajnie wam, terroryści -_-

Afil napisał/a:

Archiwum w ogóle nie powinno być, to durna opcja, papugowana przez wszystkich. Dlaczego nie powinno być ? Bo na wszystkie tematy można dyskutować przez całe lata. Jest tyle tematów do dyskusji, ale nie, większość potrafi gadać tylko o tym co nowe. A i o nie wszystkim nowym...

Afil napisał/a:
Fajnie, że w ogóle Rev zwraca uwagę na mangę

Nie, nie zwraca. Zwracają uwagę tylko na JEDNĄ z kilku mang Pokemon - Pokemon Special, która jest podobno najpopularniejsza. Choć ja osobiście wolę Dengeki Pikach (Ci co czytali, to wiedzą czemu ) którego kilka rozdziałów nawet na PL przełożono fanowsko kilka lat temu. A jeszcze jest kilka innych poke-mang.

Afil napisał/a:
na mangę, która w Polsce jest o wiele bardziej niedoceniana niż Anime

Hmmm...
Manga w Polsce - praktycznie brak wydania oficjalnego, ale prawie wszystkie tomy przetłumaczone przez Nid. Duży fandom fanów pokemangi w PPSie - nawet osobna PL pokestrona o mandze była.
Anime w Polsce - oficjalna emisja w TV nieprzerwanie od 13 lat pod różnymi postaciami, czy to serial, czy filmy. Najnowsze sezony/filmy oficjalnie po polsku w TV i na DVD. Za to w fandomie Anime kuluje, bo fandom się wypiął, a potencjalni fani co mogli by pisać o Anime, szlajają się nie po PPSie, tylko na stronach kreskówkowych.
Myślę, że i manga i Anime są na w miarę równym wobec siebie poziomie.

Afil napisał/a:
ale sama manga w Polsce jest już licencjonowana, ale niestety, projekt został zawieszony (JPF zrobiło dobrą robotę, ale tylko na 3 tomiki... a szkoda...) i nie wiem czy zostanie wznowiony...

I widzisz, takie bzdury sadzisz, bo prawie nikt na PPSie nie opisał szczegółów i kulis Polskiego oficjalnego wydania. Po raz setny powtarzam, wydano TYLKO 1 tom, niefortunnie (wina ANG. licencjodawcy) podzielony na 4 ZESZYTY w A4 po ok. 60 stron. Jeszcze do tego cena ok. 10 zł i czarno-białe obrazki. To nie miało prawa się sprzedawać i tak było w istocie. Ale tak to jest, jak wydawnictwo nie miało pojęcia o rynku produktów Pokemon, bo wydawało i wydaje niszowe mangi które są przeznaczone, do innego targetu.

Czy wzniowiony ? Gdybyś użył googla, to byś wiedział, że Daru ok. 2006 r. próbował nakłonić JPF, ale nic nie wyszło.

JPF zrobił dobrą robotę ? Piszesz z pozycji obecnego wieku, a teraz się wczuj w przeciętnego 11-13 latka z tamtych czasów i odpowiedz sobie na pytanie, czemu niby miałbyś to kupować, skoro Egmont wydawał coś podobnego tylko, że kolorowe i za połowę ceny JPFu. Dzieci nie obchodziło wtedy, że Egmont to włoskie ani-manga i klatki z anime, a JPF to oficjalna manga, ale BEZ ASHA, a BEZ ASHA, się nic nie sprzeda.

I dlatego koniec końców, manga jest underground.

Afil napisał/a:
ale jak widać, bardziej niedoceniane jest anime, które leci w telewizji, oglądają je dzieciaki i myślą, że dubb jest zły (Haaaa! Nawet ostatnio moja 5 letnia siostrzenica powiedziała, że nie chce oglądać Pokemonów, gdyż "głupio mówią" i nie, dopytywałem się o co chodzi, no i wyszło w praniu)

Anime jest niedoceniane na PPSie. W internecie jest nawet doceniane, co widać po Wikinezce oraz Kreskówkach Peel itp.

Oczywiście, że dub jest zły. Przecież pisałem w temacie o s15, w dziale Anime, że Adam Łonicki pobił kolejne rekordy niekonsekwencji. Niestety, nic się na to nie poradzi, ja sam zacząłem oglądać odcinki s14 i 15 po włosku i angielsku. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwsze 6 sezonów oraz Pierwsze filmy kinowe były zdubbingowane genialnie. Teraz niestety dobre imię/opinia o dubie jest masakrowana przez najnowsze sezony, ale nie mamy na to wpływu.

Afil napisał/a:
Ocenianie błędów, jak miło

Bo się uczy na błędach. Najlepiej innych.

Afil napisał/a:
Może zajmiecie się rozbudową

Już nie ja, tylko Conquest...

Afil napisał/a:
Następny będzie PBF?

Mówisz i masz. I co, tak straszno ?

Afil napisał/a:
Huuuh. Jak miło, Domin i Byak wymiękli. Tak, ale nie to, że im się nie chciało już robić, powiem inaczej, ROBILI TO Z CIĘŻKIM SERCEM, ale odeszli... jak to... a... "BC OF YOU!" jak to niedawno widziałem w jednej grze, taki mały spam ciągle leciał, ale mniejsza o to, odeszli, przez Ciebie i nawet to napisali w swoich tematach, nie wiem czemu twierdzisz więc, że wymiękli.

Jeśli ktoś odchodzi z forum, TYLKO przez JEDNĄ osobę, której NAWET na oczy nigdy nie widział i osobiście nie zna, to dla mnie to jest wymięknięcie.

Afil napisał/a:
Miłego dnia, w świecie zakłamania

I nawzajem, hipokryto.

Conquest napisał/a:
Bardziej porównałbym Case Study do omawiana np. bitwy pod Kłuszynem xD

W naszym przypadku, np. flejmy z Revivalem. ach co to były za czasy. Szkoda tylko, że oponent (Revival) sam się znokautował, Collect nawet nie musiał walczyć, aby wygrać ^^

Conquest napisał/a:
To raczej anime jest nieoceniane przez przesadzone pogłoski o schematyczności

Się to słyszy, się nie ogląda, się nie wie, że odcinki fajne są - tak średnio co drugi :D

Conquest napisał/a:
Nie rozumiem w jakim kontekście jest to pytanie, ale wspomnę o PBFie. Nabór jest, zgłoszenia są, wyniki będą, gracze przyjdą.

Nabór był, zgłoszenia też, wyniki ssą, gracze przyszli. I co AFILKU ?

Dobra, jedyna różnica między mną a Conquestem, toto, że ja swoich planów nie opisywałem tak ładnie w punktach, tylko robiłem to doraźnie w pierdylionie postów. Tylah.

Sygnatura użytkownika

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 19 Styczeń 17, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 14 Kwiecień 13, 11:03   

PokeMan napisał/a:
Afil napisał/a:
(Długo trwała, nie wniosła za dużo, głównie zmiany kosmetyczne i "rozwiązanie" sprawy z botami, choć musiałeś to robić 2-3 razy, to z botami oczywiście. Uznaję ją za klapę.)

Zastanawiam się jak można oceniać coś takiego, jako klapę, w sytuacji gdy to pierwszy ETAP. Nie, Pierwszy etap nie miał się skończyć jakimś nie wiadomo jakim sukcesem, bo to ETAP. Część większej całości. Oceniasz to tak, jakbyś oceniał odcinek anime tylko na podstawie jego pierwszej połowy. Albo całe anime, na podstawie np. tylko pierwszych 5 odcinków (przy założeniu, że mamy do czynienia z formatem typu Onegai Teacher). Pierwsza połowa (PokeMan edyszyn) może nie być zachwycająca, ale może Druga (Conquest edition) może pozytywnie zaskoczyć ? Dodam, że i tak, podwaliny i początek (co wynika z nazwy jej założyciela) Drugiej to moje pomysły, bo jak wiele razy powtarzałem, SB i Offtop planowałem przywrócić. Ich brak w większej części 2012 r. wynikał z tego, że nie chciałem aby mi przeszkadzały/absorbowały, przy porządkowaniu forum

Czyli z lenistwa :vabi:

PokeMan napisał/a:
A tak, macie niewolnika (Conquest) który Wam archiwizuje SB. Fajnie wam, terroryści -_-

Archiwizuję bo chcę, a nie, bo muszę. Muszę co innego: podkreślić, że liczę każdy wpis o Pokemon w SB i niebezpiecznie zbliżacie się do granicy mojej cierpliwości. Wg. wstępnych szacunków za w tym tempie pisania postów o forum i jego tematyce w SB, szałt zniknie za ok. 2 tygodnie.

PokeMan napisał/a:
Afil napisał/a:
Fajnie, że w ogóle Rev zwraca uwagę na mangę

Nie, nie zwraca. Zwracają uwagę tylko na JEDNĄ z kilku mang Pokemon - Pokemon Special, która jest podobno najpopularniejsza. Choć ja osobiście wolę Dengeki Pikach (Ci co czytali, to wiedzą czemu ) którego kilka rozdziałów nawet na PL przełożono fanowsko kilka lat temu. A jeszcze jest kilka innych poke-mang.

Np. Golden Boys :D

PokeMan napisał/a:
BEZ ASHA, a BEZ ASHA, się nic nie sprzeda.

Czyli Dengeki Pikachu sprzedałoby się ^^

PokeMan napisał/a:
Afil napisał/a:
Może zajmiecie się rozbudową

Już nie ja, tylko Conquest...

Wielka ulga, nieprawdaż? :ninja:

PokeMan napisał/a:
Afil napisał/a:
Huuuh. Jak miło, Domin i Byak wymiękli. Tak, ale nie to, że im się nie chciało już robić, powiem inaczej, ROBILI TO Z CIĘŻKIM SERCEM, ale odeszli... jak to... a... "BC OF YOU!" jak to niedawno widziałem w jednej grze, taki mały spam ciągle leciał, ale mniejsza o to, odeszli, przez Ciebie i nawet to napisali w swoich tematach, nie wiem czemu twierdzisz więc, że wymiękli.

Jeśli ktoś odchodzi z forum, TYLKO przez JEDNĄ osobę, której NAWET na oczy nigdy nie widział i osobiście nie zna, to dla mnie to jest wymięknięcie.

Taką interpretację wymięknięcia popieram.

PokeMan napisał/a:
Conquest napisał/a:
Bardziej porównałbym Case Study do omawiana np. bitwy pod Kłuszynem xD

W naszym przypadku, np. flejmy z Revivalem. ach co to były za czasy. Szkoda tylko, że oponent (Revival) sam się znokautował, Collect nawet nie musiał walczyć, aby wygrać ^^

Rev? Poflejmowałbym z nimi, porywalizował też, ale że poszli wg taktyki "otwórz żyły, będzie szybciej" to trudno.

PokeMan napisał/a:
Conquest napisał/a:
Nie rozumiem w jakim kontekście jest to pytanie, ale wspomnę o PBFie. Nabór jest, zgłoszenia są, wyniki będą, gracze przyjdą.

Nabór był, zgłoszenia też, wyniki ssą, gracze przyszli. I co AFILKU ?

Literówka? Celowy zabieg? Otwarcie poola interpretacyjnego na pewno :sliniak:

PokeMan napisał/a:
Dobra, jedyna różnica między mną a Conquestem, toto, że ja swoich planów nie opisywałem tak ładnie w punktach, tylko robiłem to doraźnie w pierdylionie postów. Tylah.

Tylach.

Sygnatura użytkownika

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 14 Kwiecień 13, 21:40   

Conquest napisał/a:
Np. Golden Boys

Tytuł wydaje mi się bardziej skierowany do żeńskich fanek.

Conquest napisał/a:
Czyli Dengeki Pikachu sprzedałoby się

Na pewno lepiej, jednak czy dużo lepiej ? Dzieciaki jakimi byliśmy w latach 2000-2002 r. wybierały kolorowe książeczki Egmonta, a nie mangę która z natury jest czarno-biała. Wg. mnie sporym błędem było wydanie Speciala (oczywiście pod Angielską nazwą czyli Pokemon Adventures) kiedy na rynku królował kto inny. Ciekawym pomysłem byłoby, gdyby wraz z dorastaniem tych co mieli w 2000 r. np. 11 lat, wydać tę mangę w 2002-2003 r. kiedy zaczęła się Pierwsza fala spadku popularności Poka w Polsce. Wydanie mangi byłoby świetną "przejściówką" trudnych czasów, które trwały do września 2004 r. kiedy Polsat rzucił na rynek Master Questa.

W skrócie winno to wyglądać tak - w trakcie Pierwszego i największego pokeboomu ma się 11 lat i kupuje tazosy, zabawki i książeczki Egmonta. Poznaje się przy okazji Kawaii (wygooglać sobie co to, jak nie wiecie) z którego pokefan, dowiaduje się, że istnieje wiele Mang i Anime. I DOPIERO wtedy wydawać mangę, kiedy się wyedukuje te dzieci, które będą miały już 13-14 lat i nie będzie przeszkadzać im brak kolorków.

Ale, że u nas nikt sensownie nie myśli... o braku koordynacji franczyzowej nie wspominam - jedna TV puszcza to (Polsat puszcza Johto), druga coś innego (FoxKids puszcza późne Kanto reklamując jako nowe odcinki). Widz może być zdezorientowany. A przecież można z rynku dziecięcego wycisnąć wiele, tylko trzeba mieć plan. A nie rzucać cokolwiek i liczyć, że popularna marka sprzeda. Jak widać, nie zawsze marka wystarczy.

Conquest napisał/a:
Wielka ulga, nieprawdaż?

Ano, nie muszę się już użerać i wysłuchiwać narzekań.

Conquest napisał/a:
Celowy zabieg?

Tak, celowy.

Conquest napisał/a:
Tylach.

Oj, jednak nie. Kiedy Konkłeście przywróciłeś Reklamę do offtopu ? Bo w cache Googla widzę, że jeszcze 8 kwietnia nie było jej, a piszę, bo widzę świeżutki temat w tym dziale.

Sygnatura użytkownika

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 14 Kwiecień 13, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 15 Kwiecień 13, 18:58   

PokeMan napisał/a:
Conquest napisał/a:
Np. Golden Boys

Wymieniłem tytuł. Do kogo on jest skierowany? Nie wnikam, ale znając biznesy - do wszystkich.

PokeMan napisał/a:
W skrócie winno to wyglądać tak - w trakcie Pierwszego i największego pokeboomu ma się 11 lat i kupuje tazosy, zabawki i książeczki Egmonta. Poznaje się przy okazji Kawaii (wygooglać sobie co to, jak nie wiecie) z którego pokefan, dowiaduje się, że istnieje wiele Mang i Anime. I DOPIERO wtedy wydawać mangę, kiedy się wyedukuje te dzieci, które będą miały już 13-14 lat i nie będzie przeszkadzać im brak kolorków.

Ale, że u nas nikt sensownie nie myśli... o braku koordynacji franczyzowej nie wspominam - jedna TV puszcza to (Polsat puszcza Johto), druga coś innego (FoxKids puszcza późne Kanto reklamując jako nowe odcinki). Widz może być zdezorientowany. A przecież można z rynku dziecięcego wycisnąć wiele, tylko trzeba mieć plan. A nie rzucać cokolwiek i liczyć, że popularna marka sprzeda. Jak widać, nie zawsze marka wystarczy.

Gdybanie na dekadę wstecz... Jasne, że mogłoby być jeszcze lepiej, ale czy było źle? Mi na pewno nie. W naszym kraju słabo się przyjęła manga, głównie oficjalna, przez wzgląd na małą ilość wydań. Symbolem Pokemona w Polsce jest i zawsze już będzie anime - nie ma się co z tym spierać, ani polemizować. Potencjał mangi zaprzepaszczano (jak wiele rzeczy w kraju nad Wisłą).

PokeMan napisał/a:
Conquest napisał/a:
Celowy zabieg?

Tak, celowy.

Więc nie zgadzam się z Tobą.

PokeMan napisał/a:
Conquest napisał/a:
Tylach.

Oj, jednak nie. Kiedy Konkłeście przywróciłeś Reklamę do offtopu ? Bo w cache Googla widzę, że jeszcze 8 kwietnia nie było jej, a piszę, bo widzę świeżutki temat w tym dziale.

Przywróciłem ją wczoraj koło 20.

Sygnatura użytkownika

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 19 Styczeń 17, 22:48   Re: 2. etap metamorfozy Collecta

Conquest napisał/a:

PokeMan napisał/a:

* - temat o Pierwszej metamorfozie zamykam.

Spoko, za pięć lat i tak go odkopiemy : P

Jeszcze ponad rok iiii :O

Conquest napisał/a:
PokeMan napisał/a:
Conquest napisał/a:
Np. Golden Boys

Wymieniłem tytuł. Do kogo on jest skierowany? Nie wnikam, ale znając biznesy - do wszystkich.

No właśnie ja się domyślam, że przez ten tytuł odniósł mniejszy sukces niż PokeSpecial.

Sygnatura użytkownika

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 19 Styczeń 17, 22:57, w całości zmieniany 1 raz