POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapytanie.
Autor Wiadomość
Afil 
Potrafi spojrzeć Brockowi w oczy |D
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 6 Sierpień 13, 11:10   Zapytanie.

Dobry, serdeczny i inne tego typu rzeczy, chciałbym zapytać się, czy możliwym by było danie MG możliwości usuwania postów w ich działach. Wiem, wiem, kiedyś było podobne pytanie, ale ono obejmowało danie moda MG, dla jego działu. Wtedy wyszło, że opiekun nie miałby nic do roboty itd. itp. (To pytanie zadał, jak dobrze pamiętam Nenloth)
No, a teraz, czemu tylko usuwanie (a może też i edytowanie, czy przenoszenie)
Dla porządku.
Wiele MG chciałoby zachować porządek w danych tematach, jak na przykład tzw. "sygnaturki". No bo, jaka to przyjemność, kiedy człowiek chce coś sprawdzić, a musi przedzierać się przez 5 stron w temacie. Utrudnia to bowiem działania, spowalnia wychodzenie odpisów i bla-bla-bla.
Dobrze, ale wiem... Poke nie chce, by te posty były usuwane, bo to głupota. No to chodźmy na kompromis. Stworzenie zamkniętego działu w formie "Przedawnione zapisy i przedawnione sygnaturki", czy jak kto woli. Gdzie MG miałby możliwość przeniesienia poszczególnych zapisów, które po prostu zawalają miejsce. Oczywiście przenosiłby tam też dalszy ciąg tych odpisów, by inni gracze mogliby zobaczyć, czy dany zapis był przyjęty, czy też odrzucony, a jeśli odrzucony, to dlaczego.

Poza tym, wracając do pomysłu Nena.
Myślę, że danie moda MG nie byłoby głupim pomysłem, jeśli chodzi o ICH działy. Czemu? Opiekun PBF'u i tak musi sprawować pieczę nad nami, czyli jego podwładnymi, a dodatkowo, wiedząc co Conquest chce zrobić z PBF'em, no, rozbudować. To myślę, że wręcz pomogłoby to opiekunowi, by lepiej sprawował swoje obowiązki.

I jeszcze jedno.
Lepsze zarządzanie daje lepsze efekty. Wiem, że Poke nie pochwala w ogóle PBF'u, ale skoro jest, to niech trzyma jakiś poziom, jak kiedyś.

Pozdrawiam ~~
Afil

Sygnatura użytkownika
Ich bin eine :ninja:
Jak coś to łapać mnie na steamie. Nick: afil7

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 6 Sierpień 13, 11:23   Re: Zapytanie.

Afil napisał/a:
Wiele MG chciałoby zachować porządek w danych tematach, jak na przykład tzw. "sygnaturki". No bo, jaka to przyjemność, kiedy człowiek chce coś sprawdzić, a musi przedzierać się przez 5 stron w temacie.

Przecież nie trzeba czytać wszystkich postów. Forum na tle przeglądania tematów wygląda dobrze.

Afil napisał/a:
Dobrze, ale wiem... Poke nie chce, by te posty były usuwane, bo to głupota.

Wiadomo, że głupota.

Afil napisał/a:
No to chodźmy na kompromis. Stworzenie zamkniętego działu w formie "Przedawnione zapisy i przedawnione sygnaturki", czy jak kto woli.

Każdy MG ma swoje działowe archiwum, to moim zdaniem w zupełności wystarczy.

Afil napisał/a:
Poza tym, wracając do pomysłu Nena.
Myślę, że danie moda MG nie byłoby głupim pomysłem, jeśli chodzi o ICH działy. Czemu? Opiekun PBF'u i tak musi sprawować pieczę nad nami, czyli jego podwładnymi, a dodatkowo, wiedząc co Conquest chce zrobić z PBF'em, no, rozbudować. To myślę, że wręcz pomogłoby to opiekunowi, by lepiej sprawował swoje obowiązki.

Myślę, że pilnowanie dyscypliny dodatkowych 5 osób nie zoptymalizuje mojej pracy. Uprawnień nie chcę dawać, bo wiem z doświadczenia, że niektórzy używają ich niezgodnie z przeznaczeniem.

Już nie przesadzaj, że stare posty z zapisów, czy sygnaturek tak Ci przeszkadzają. Pedanteria nie pomogła jeszcze żadnemu forum. W efekcie takiego sprzątania zapewne powstałby tylko większy bałagan i dezorganizacja.

Afil 
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 6 Sierpień 13, 11:28   Re: Zapytanie.

Conquest napisał/a:
Już nie przesadzaj, że stare posty z zapisów, czy sygnaturek tak Ci przeszkadzają. Pedanteria nie pomogła jeszcze żadnemu forum. W efekcie takiego sprzątania zapewne powstałby tylko większy bałagan i dezorganizacja.

Oj byś się zdziwił. Szukałem niedawno jednego zapisu do siebie i poświęciłem na to chyba z 20 minut swojego życia. Każda strona i jeszcze przeczytanie pojedynczych zapisów w celu sprawdzenia, czy to akurat ten. Jest to jednak utrudnienie.
Poza tym, nie uważam, że ułożenie danych tematów, czy też działów w porządku to pedanteria. Gdybyśmy ustawiali je alfabetycznie, czy jak kto woli. To byłaby już lekka pedanteria.

Sygnatura użytkownika

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 6 Sierpień 13, 11:35   Re: Zapytanie.

Afil napisał/a:
Conquest napisał/a:

Oj byś się zdziwił. Szukałem niedawno jednego zapisu do siebie i poświęciłem na to chyba z 20 minut swojego życia. Każda strona i jeszcze przeczytanie pojedynczych zapisów w celu sprawdzenia, czy to akurat ten. Jest to jednak utrudnienie.
Poza tym, nie uważam, że ułożenie danych tematów, czy też działów w porządku to pedanteria. Gdybyśmy ustawiali je alfabetycznie, czy jak kto woli. To byłaby już lekka pedanteria.

Ale co konkretnie chciałbyś robić, wydzielać stare posty do oddzielnego tematu w archiwum?

Afil 
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 6 Sierpień 13, 12:07   Re: Zapytanie.

Conquest napisał/a:
Ale co konkretnie chciałbyś robić, wydzielać stare posty do oddzielnego tematu w archiwum?

Nawet kilku, ale może być i jeden. Może nawet przydałaby się segregacja w archiwum </3
Po prostu lubię mieć porządek w danych, co nie znaczy, że w pokoju też xD

Sygnatura użytkownika

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 6 Sierpień 13, 14:14   Re: Zapytanie.

Afil napisał/a:
Conquest napisał/a:

Nawet kilku, ale może być i jeden. Może nawet przydałaby się segregacja w archiwum </3

A nie byłoby prościej założyć nowe tematy, a tamte przenieść do archiwum?

Afil napisał/a:

Ład w pokoju mówi dużo o człowieku. Ja na przykład mam straszny burdel, co wskazuje na to, że mam zadatki na alfonsa.

Afil 
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 6 Sierpień 13, 14:54   Re: Zapytanie.

Conquest napisał/a:
Afil napisał/a:
Conquest napisał/a:

A nie byłoby prościej założyć nowe tematy, a tamte przenieść do archiwum?

Nope, są tam bowiem ważne dane, jak pojedyncze zapisy, aktualnych graczy, z sygnami to samo.

Conquest napisał/a:
Afil napisał/a:

Ład w pokoju mówi dużo o człowieku. Ja na przykład mam straszny burdel, co wskazuje na to, że mam zadatki na alfonsa.

No to będziemy kumplami po fachu xD

Sygnatura użytkownika