POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Porównanie postaci z anime/mangi/gier
Autor Wiadomość
Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 30 Listopad 12, 17:43   Porównanie postaci z anime/mangi/gier

Temat zainspirowany newsem o pojawieniu się N'a w anime. Porównujemy tu jedną postać, tyle że przedstawioną w różnych uniwersach - anime, mandze i grach. Oczywiście można mówić o każdej postaci, to może ja zacznę (w ograniczonym zakresie, bo nie znam się niestety na mandze -_- ):

Lance

• anime - postać ciekawa, intrygująca wręcz, tajny agent Lance walczący w Johto z Zespołem R, a w Hoenn z Zespołami Aqua i Magma. Zawsze ze swym wiernym Dragonitem - jednym z moich ulubionych Poksów :D Brava

• gry - również świetnie, Lance jest przedstawiony jako wybawca, bohater i mistrz - tak jak być powinno

Zapraszam do wypowiadania się i dyskusji :D

Ostatnio zmieniony przez Conquest 30 Listopad 12, 17:43, w całości zmieniany 1 raz  

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 30 Listopad 12, 19:05   

Temat fajny i przyjemny. Ciekawe może być porównanie Misty, Brocka i Sapphire z May. Postaram się coś skrobnąć głębszego jak znajdę trochę czasu. Na razie coś dla Conquesta. Niech am coś chłopaczyna z życia.

Specjalnie dla Ciebie Lance z mangi. Uprzedzam że pisane z głowy więc cosik może się nie zgadzać:

- Pierwszy raz widzimy go w serii R/B/G. Ale to pod koniec tylko mówi parę słów. Główny zły charakter serii Yellow. Pewny siebie. Chce powołać do życia legendarnego stworka który pomoże mu zniszczyć/zawładnąć nad światem(nie pamiętam). Rodzony niedaleko Virdian. Posiada więc tajemnicze moce podobne do tych które ma Yellow. Czwarty członek elitarnej czwórki.
W serii G/S/C pokazuje się z innej strony. Razem z resztą Elity pomaga pokonać Rakietowców. Zalicza też epizod podobny do tego z gier tejże serii. Występuje jako mistrz Elity. Piąty z czterech.
W serii R/S/E/FR/LG/E nie stwierdzono obecności. A przynajmniej ja go nie pamiętam.
Seria HG/SS. Zaczyna się od tego że nasz smoczy trener zniknął. Chociaż mój nosek wywęszył info że tu znowu coś kombinuje.

Sygnatura użytkownika

lexsiso 
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 30 Listopad 12, 21:14   

No to teraz kilka słów ode mnie ;)
Na pierwszy ogień pójdzie Steven
anime- może nie całkiem ale jego postać mnie lekko rozczarowała. Oprócz logiki i siły nie pokazał nic więcej, a najbardziej żałuję, że twórcy nie pokazali jako jego głównego Pokemona Metagrossa.
manga- co by tu dużo mówić, moja ukochana postać :lovciam:
gry- też bardzo fajnie został przedstawiony, jako bardzo silny trener

Platinum
gry- no mi się tam ona podobała, zawsze w D/P grałam nią...
manga- no była po prostu świetna, może jej charakter nie był doskonały, ale jako trenerka i strateg była naprawdę świetna
anime- no ja się pytam co to ma być? To co z nią zrobili jest straszne, chodzący cukierek zdobywający słitaśne Pokemony. Zero charakteru czy jakiegokolwiek temperamentu, nie mówiąc już o jakieś strategii walki. Jej udział w Wielkim Festiwalu cały czas uznaję za przypadek.

Norman
gry- świetny lider, siline Pokemony
manga- bezwzględny ojciec trzymający twardą ręką rodzinę i dbający o jej dobro może i w okrutny sposób, ale jakże efektywny.
anime- ... Zepsuli go całkowicie, mieli taki świetny materiał na lidera a co zrobili? Słabego ojczulka, który pozwala na wszystko aby jego córeczka była najszczęśliwszą dziewczynką na świecie. Nawet jego walka z Satoshim mnie lekko rozczarowała, nie było w niej niczego specjalnego.

Wallace
gry- no całkiem spoko jak dla mnie wypadł, w szczególności w Emeraldzie
manga- bardzo go polubiłam po walce z Zespołem Magma. Można powiedzieć, że była to jedna z postaci dzięki którym serię R/S czytało mi się tak przyjemnie
anime- rozumiem, że w mandze też był przedstawiony jako koordynator, ale strasznie go w anime przesłodzili jak dla mnie. Nie było w nim widać nic co się widzi w mistrzach, Cynthia i Steven pobili go pod tym względem na głowę.

To te postacie, których charaktery szczególnie utkwiły mi w pamięci, jak coś sobie jeszcze przypomnę to na pewno dopiszę ^^

Sygnatura użytkownika

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 28 Grudzień 12, 17:07   

Jako że trzeba nadrobić te 15 postów to bierzemy się do roboty.

Na początek mój naujulubieńszy z naujlubieńszych bochater Pokemonowy. Gary/Shigeru/Green/Blue czy jak kto go jeszcze tam zwie.
Gry: Chyba największy dupek w historii rywali. Zawsze pewny siebie. Nigdy nie przyznaje się do porażki. Nawet jak przegrywa ostatecznie w lidzę mówi tylko że i tak jest lepsiejszy od nas. Ale nam to nie przeszkadza by łoić mu tyłek przy każdym kolejnym przechodzeniu E4. W kolejnych grach wraca jako lider. Tu już spokorniał. Gratuluje nam zwycięstwa. Ba. W HG/SS od jego siory można wyrwać numer do tego kolesia. Ogólnie postać wredna ale jednak lubię go. Pomimo tego że jest dupkiem. No i istnieje legenda o pochowanym przez niego Raticate na cmentarzu.

Manga: Wciąż dupek. Ale tu z klasą. Do tego zmienia się coraz bardziej z serii na serię. Ba. Jest w stanie nawet oddać jednego z swoich Pokemonów innemy trenerowi. I to z tych silniejsiejszych. Podobnie jak w grach ostatecznie przegrywa z Redem/głównym bohaterem. Ale jest moją ulubioną postacią w całym uniwersum Pokemona. Bo tak!

Anime: Bardziej dupek niż w mandze ale mniej niż w grach. W johto ostatecznie przyznaje się do porażki. Potem coś tam jeszcze stara się zrobić ale ostatecznie postanawia zostać badaczem. I wtedy przestał być moim ulubieńcem. Bądź co bądź większość stworków zostawił u dziadka(i to tych moich ulubionych) i zaczął prawić głupie morały o przyjaźni i miłości do stworków. Dawniej podążał za nim wianuszek fanek. Gdy się go pozbył okazał się jednak fajnieszjy. Do tego ten króciutki fragmencik z tą jego pelerynką. Szkoda że zaraz ją zrzucił. Ale cóż.

Dobra. Jak ktoś następny kogoś porówna to i ja zawezmę się za kolejną osobę.

Sygnatura użytkownika