POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EoS Save Failed - wyjaśnienie i sposób na zapis
Autor Wiadomość
DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 24 Czerwiec 10, 11:12   EoS Save Failed - wyjaśnienie i sposób na zapis

Pewnie niektórzy już wiedzą, a niektórzy się głowią czemu nie można zapisać gry na No$GBA 2.6a.

Na początku tygodnia zaczałem grać w EoS'a znowu, ale znów był ten sam problem, save failed. próbowałem każdego systemu zapisu, nic to nie dało.

Ale, przedwczoraj, szukając w necie odpowiedzi, znalazłem rozwiązanie na jednej ze stron o emulacji:

No$GBA jest zbyt zacofane by w pełni obsługiwać EoS'a.
Mianowicie, system zapisu jest za stary, najbardziej popularny format na No$GBA to Auto i Flash 512Kb.

EoS potrzebuje formatu Flash 2MB, No$GBA 2.6a i starsze nie posiadają tego formatu, a ponieważ projekt jest porzucony, to No$GBA do emulacji EoS'a odpada.

Ponieważ No$GBA odpada, to jak zapisać grę w tym cholernym EoS'ie? - spytacie.

Rozwiązanie jest proste, inny emulator np.DeSmuMe.

Ponieważ mam kompa z prockiem jedno rdzeniowym, DeSmuME był poza moim zasięgiem, ale wujek ma dwu rdzeniowca, więc pobrałem emulator ze strony producenta, zrzuciłem rom i emula na pewndrive'a i odpalam emula u wujka.

Ok, odpala się w miarę szybko i emuluje też nieźle (30-50 %, ale wyjątkowo płynnie), przekonifgurowałem klawisze pod te z No$GBA, ok, chapter 1 skończony, save się udał, nie dziwiłem się ponieważ w No$GBA tutaj jeszcze stan gry zapisywał.

Ok, zarejestrowałem Team w Gildii, pyta się czy zapisać, daję Save and Continue(screen 1) czekam, czekam i w końcu, zbawienie"SAVE COMPLETE"(screen 2)

Sprawdzam ty się udało, odpalam raz jeszcze.
Napis "Continue" jest, wybieram i patrzę( screen 3)

Screen:

Udało się!!! Idzie Grać!!!

dla tych którzy mają dwurdzeniowce, zapraszam tutaj:
http://desmume.org/

lub tutaj

http://www.desmume.com/

ja korzystam z wersji 0.9.4, i nie mam zastrzeżen, można powiększyć okno do 4x, podobno można też nagrywać filmy, grać Wi-Fi(nie próbowałem), a ponieważ są wakacje, postaram się zrobić FAQ do tegoż emulatora. Pojawi się ono niebawem( 1-2 tydzień wakacjii). Mman adzieję że umilę wam wakacje tym newsem.

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748

QuerryPass 
Powoli się wkręca
ez life

Wysłany: 24 Czerwiec 10, 13:06   

Tak, miałem ten sam problem, jednak nie chciało mi się szukać... :vabi:

Dzięki, leci RC :D

Sygnatura użytkownika

Poke_Koleś 
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 20 Sierpień 11, 18:19   

Zobaczymy.Mam podobny problem ale mi działa tak że od razu wszsytko pięknie cacy zapisane ale jak wyłanczam kompa i zn.ów włanczam to trzeba grać od nowa.A PMD to według mnie najlepsza z gier pokemon i warto w nią zagrać.
A i jescze jedno zostały niecałe 2 tygodnie wakacji :(

[ Dodano: 20 Sierpień 11, 19:34 ]
Szkoda ze w converterze nie mozna zmieniać na format dsv

Sygnatura użytkownika
NIE KRADNIJCIE MOICH AVATARÓW.