POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
ZalogujPoprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
25 Maj 12, 04:37
Gra Wikkaz'a
Autor Wiadomość
plutonio 
Gapa, gubi PokeBalleWiek: 24
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 129
Wysłany: 13 Marzec 10, 19:21   Gra Wikkaz'a


*Ziew* Obudziłeś się o 9.40, a dokładniej obudził cię twój Eevee, skacząc po twoim brzuchu. Przez parę minut nie kontaktowałeś ze światem żywych, wczoraj była impreza pożegnalna i poszedłeś spać dopiero o 2.00, więc nie pospałeś zbyt długo. Kiedy już zacząłeś normalnie funkcjonować, przypomniałeś sobie że masz się spotkać z Edwardem i Bella o 9.45 w laboratorium Oak'a, oczywiście w tym przypadku spóźnienie było nieuniknione, ale czasami warto się spóźnić z klasą. Wyszorowałeś szybko zęby, wziąłeś prysznic spakowałeś najważniejsze rzeczy i wte pędy pobiegłeś do laboratorium. Specjalnie, się jakoś nie nabiegałeś gdyż było ono oddalone od twojego domu o dwie posesje. Gdy dotarłeś zauważyłeś że Oak, Bella i Edward siedzą przy ciastku i piją herbatkę. Z początku byłeś nie zauważony, dopiero gdy się do nich zbliżyłeś zauważyła cię Bella, która najpierw cie mocno przytuliła by potem urządzić ci awanturę, o twoje 25 minutowe spóźnienie, ehh kobiety. Edward przywitał się z tobą, a Oak wręczył ci 5xpokeballi, pokedex i pokenav. Edward z Bellą postanowili ci przedstawić swoje pokemony. Z pokeballa Edwarda wyłonił się Bulbasaur, za to z pokeballa Belli wyskoczył Slowpoke. Gdy chciałeś im się pochwalić swoim Eeveem, zauważyłeś że go nie ma, teraz skojarzyłeś że go zapomniałeś wziąć z domu. Zostawiłeś na chwilę grono swoich przyjaciół i pognałeś po Eevee'go który siedział na łóżku z oczywistą miną -_- , przeprosiłeś go i schowałeś do pokeballa. Wróciłeś do laboratorium, gdzie tym razem mogłeś się pochwalić swoim Eevee'm który nadal miał ten sam wyraz twarzy -_- . Edward powiedział
-A co ty na to byśmy może stoczyli pojedynek? Oczywiście jeśli się zgodzisz zawalczymy na dworze.- dokończył twój przyjaciel. Twój Eevee był bardzo chętny na pierwszy pojedynek. Może warto by się zapoznać z atakami Eevee'go przed decyzja. Najechałeś pokedexem na swojego pokemona, który powiedział:
Cytat:
#133 Eevee

Płeć: Samiec
Ataki:Tackle, Tail Whip, Helping Hand
Sp.atak:Take Down
Umiejętność:Adaptability-Jeśli w walce pokemon używa ataków, które mają ten sam typ, moc ataku wzrasta

Ataki było nie najgorsze, więc może propozycja walki była nie najgorsza.
 
     
wikkaz 
Gapa, gubi PokeBalle
GGGłodzilllaaaaWiek: 26
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 124
Skąd: Łódź
Kontakt:
Wysłany: 13 Marzec 10, 20:27   


Czy Eevee ma punkty/procenty szczęścia, jeśli chce, aby ewoluował, w Umbreona??
-------------------------
Jeszcze raz patrzę na ataki mojego, Eeveego i na samego liska, po czym odzywam się do Edwarda:
- A wiesz, co z chęcią zawalczę. Przynajmniej sprawdzimy się, z Eeveem w walce. To bardzo dobry moment na walkę. Bo przecież najlepsze walki stacza się po przyjacielsku.- Mówię i uśmiecham się.
Zaraz po tym wychodzimy wszyscy przed laboratorium i szukamy jakiegoś dogodnego miejsca na walkę. Przyglądam się dokładnie arenie i proszę o ile będzie to potrzebne, aby Oak albo Bella nam sędziowali.
Kiedy będziemy już gotowi do walki i wszystko się zacznie zaczynam wydawać mojemu Eevee polecenia:
- Dobra Eevee zacznij od osłabienia przeciwnika kilkoma Tail Whip. W tej walce Helping Hand w ogóle sienie przyda, więc odpuścimy go sobie, ponieważ to nie jest podwójna walka abyś mógł komuś pomóc. Następnie po osłabieniu Bulbasaura uderz go kilkoma silnymi Tackle. Potem biegaj szybko po całym polu walki i co jakiś czas atakuj Bulbę od tyłu Take Down. Używaj przy tym całej swojej siły, aby przewrócić przeciwnika na plecy. Wtedy z pewnością trudno będzie mu się podnieść, więc wykorzystaj to i atakuj go na zmianę Tackle i Take Down. Zaraz po tym, gdy się zmęczysz wskocz w jakieś wysokie krzaki i ukrywając się w miejscu niewidocznym dla Bulbasaura odpoczywaj chwilę, aby zregenerować siły. Chwilę po tym zacznij biegać w krzakach, aby zdezorientować przeciwnika i kiedy będzie się tego najmniej spodziewać zaatakuj go kilkoma mocnymi, Take Down od tyłu z jak największą siłą, aby wywołać na nim duże obrażenia. Potem, co chwilę przemieszczaj się po całej arenie i unikaj ciosów, Bulby, po czym od razu kontruj Tackle i Take Down na zmianę.
Jeśli będzie cię atakować unikaj jego ciosów odskakując w górę lub na boki. Od razu po uniknięciu ataku lub nie uderzaj w niego serią jak najmocniejszych, Take Down. Co do obrony to jak na razie tyle, ponieważ nie znamy możliwości naszego przeciwnika.
- Mówię, po czym patrzę jak radzi sobie mój lisek.

P.S. Jak na początek taktyka trochę słaba, ale postaram się niedługo to zmienić ^^

 
     
plutonio 
Gapa, gubi PokeBalleWiek: 24
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 129
Wysłany: 13 Marzec 10, 20:48   


Okie
______
Twój Eevee radził sobie świetnie, za to bulbasaur na początku miał problemy, praktycznie Bulbasaur nie miał nic do powiedzenia. Czasami uderzył jakimś tackle czy razor leafem, lecz nie wiedział zbyt co robić. Dopiero po paru uderzeniach Bulbasaur się otrząsł i zaczął walczyć. Manewr z przewróceniem się Bulbasaura udał się świetnie, pokemon oponnenta był w niezłych opałach, lecz jakoś wygramolił się z tej niekorzystnej dla niego sytuacji. Za to przeskakiwanie z krzaków do krzaków nie udało się, gdyż razor leaf, poprzecinał wszystkie krzaki i lisek nie miał się gdzie ukryć, więc troszkę mu się oberwało. Następna część taktyki to zwyczajna wymiana ciosów, bulbasaur, był trochę osłabiony tail whipa, przez co trudniej mu się walczyło, do tego jego zwinność pozostawiało wiele do życzenia, za to nadrabiał to siłą, u Eevee'go było na odwrót, był szybki, lecz nie najsilniejszy.
Eevee vs Bulbasaur
85% 76%
Obrona Bulbasaur spadła do 90%.
 
     
wikkaz 
Gapa, gubi PokeBalle
GGGłodzilllaaaaWiek: 26
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 124
Skąd: Łódź
Kontakt:
Wysłany: 14 Marzec 10, 17:40   


To, co z tymi punktami/procentami szczęścia jak u ciebie przechodzą takie evolucje w grach nielevelowych??
-----------------------------------------
-Eevee jesteś niesamowity. Wspaniale się spisujesz. Widać, że masz ducha walki i potrafisz pokazać, na co cię stać. Wyrobiłeś sobie już niezłą przewagę, więc musimy teraz stopniowo ją powiększać i w końcu wykończyć przeciwnika.
Zacznij od kilku silnych Take Down celując głownie w twarz przeciwnika, aby tak go rozbolała, że nie będzie mógł się skupić. Następnie biegaj na około niego i co chwilę atakuj Tail Whip, aby osłabić jego obronę i Take Down z Tackle na zmianę żeby pozbawić go jak największej ilości energii. Potem rozpędź się i zahamuj centralnie przed nim tak, aby wzbił się piasek i poleciał centralnie w jego oczy. To będzie moment, który musimy wykorzystać. Atakuj go cały czas Take Down starając się, aby przesuwał siew stronę jakiegoś drzewa lub dużego kamienia. Kiedy będziecie już bardzo blisko cofnij się kawałek, nabierz rozpędu i wgnieć przeciwnika w drzewo lub kamień z taką mocą, aby wywołać w nim jak największe szkody. Gdy to zrobisz dodaj jeszcze kilka Tackle, aby powiększyć swoja przewagę, po czym osłab go ponownie kilkoma Tail Whip. Następnie biegaj na około niego i co chwilę uderzaj go od tyłu z zaskoczenia Take Down i Tackle. Następnie przemieszczaj się po całej arenie i co chwilę osłabiaj go, Tail Whip i uderzaj seriami jak najsilniejszych Take Down. Jeśli będzie cię atakować unikaj jego ciosów tak jak poprzednio tylko tym razem bądź bardziej skupiony, aby uniknąć więcej ataków.
- Wydaję kolejne polecenia mojemu podopiecznemu i patrzę jak sobie radzi.

P.S. Przepraszam za bardzo słaba taktykę, ale coś nie mam weny.

 
     
plutonio 
Gapa, gubi PokeBalleWiek: 24
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 129
Wysłany: 14 Marzec 10, 18:10   


Za każdą wygraną walkę 10 pkt szczęścia, a pokemon potrzebuje 250. Rare Candy daje 50 pkt, Calcium itp 35 pkt. Przegrana odejmuje 5 pkt. Nauka nowego ataku tj. 25 pkt. Zabawy z pokemonem, to zależnie od czasu od 10 do 25 pkt. Jakieś specjalne zabiegi tj. 50 pkt i to chyba na tyle.
Co do taktyki to spoko to pierwsza walka, będzie bardzo łatwa.
_________________________
Twój zmotywowany Eevee ruszył z animuszem na Bulbasaura. Ciosy Take Downami udały się, bulbasaur był nawet przez chwilę skonfundowany, więc mocno oberwał. Niestety dalsza część walki już nie była taka łatwa, pokebulwa powoli eliminował błędy z poprzedniej tury i zaczął sensownie atakować. Twój lisek był przez pewien moment w sytuacji niezbyt komfortowej, gdyż zepchnięty pod drzewo było ciągle atakowany przez Bulbasaura razor leafami. Jednak na szczęście twój pokemon czmychnął przed bulbą, kiedy ten szykował się do energy balla. Dalej szło coraz lepiej. Pokemon przeciwnika, poddenerwowany ciągle nieudanymi atakami zaczął miotać na oślep razor leafami, co twój pokemon świetnie wykorzystał atakując go serią tacklów, które było wyjątkowo mocne przez osłabioną defensywę Bulbasaura. Pokemon Edwarda był tak oszołomiony, że nie odparł nawet prostego ataku, podczas którego twój Eevee, chciał go oślepić kamieniami. Jedyne co się nie udało, to moment, kiedy Eevee zepchnął Bulbasaura na kamień i kiedy chciał go zepchnąć na niego, on jakimś cudem odskoczył i uderzył twojego liska energy ballem. Dalej to tylko ciągłe osłabianie Bulbasaura i atakowanie go. Twoje zwycięstwo jest już praktycznie pewne.

70% vs 47%
Obrona Bulbasaura spadła do 79%
 
     
wikkaz 
Gapa, gubi PokeBalle
GGGłodzilllaaaaWiek: 26
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 124
Skąd: Łódź
Kontakt:
Wysłany: 14 Marzec 10, 23:08   


-Eevee jesteś niesamowity. Dzięki tobie wygraną mamy już prawie w kieszeni. Świetnie sobie radzisz. Wykończmy go szybko żeby pokazać im, kto tu rządzi. Zacznij od serii szybkich Tackle. Zaraz po tym musimy spróbować czegoś nowego. Wpadłem na to przed chwilą i sądzę, że może nam się udać. Oddal się jak najdalej od Bulbasaura i zacznij się rozpędzać. Staraj się biec coraz szybciej jak najszybciej potrafisz, kiedy będziesz koło niego uderz go jak najmocniejszym Tackle. Chodzi tu o to abyś wykonał Quick Attack jest to atak bardzo podobny do Tackle. Różni się tylko tym, że musisz nabrać jak największej prędkości, dzięki czemu twój atak bardzo się wzmocni. Ogólnie wpadłem na kilka nowych pomysłów. Jestem świadom tego, że może nam nie wyjść najlepiej, ale trzeba ryzykować. Zajdź, więc Bulbę od tyłu i wskocz na niego, po czym zacznij go z całych sił gryźć. Postaraj się jak najmocniej wbijać zęby w niego, aby wywołać na nim bardzo duże obrażenia. Kiedy już go mocno zranisz zaatakuj go kilkoma seriami Take Down i Tackle na zmianę. Potem biegaj na około niego i co chwilę uderzaj go Tackle i Take Down od tyłu z jak największą siłą. Następnie szybko podbiegnij pod duży kamień i zacznij prowokować Bulbę Tail Whip i głupimi minami, aby się rozpędził i uderzył w ciebie. Kiedy jednak będzie bardzo blisko ty jak najprędzej odskocz na bok tak, aby twój przeciwnik uderzy z całej siły w kamień. Potem ty wbij go w kamień jeszcze mocniej przy pomocy kilku serii, Take Down. Obrona idzie ci bardzo dobrze wiec broń siatek samo jak robiłeś to wcześniej.

 
     
plutonio 
Gapa, gubi PokeBalleWiek: 24
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 129
Wysłany: 15 Marzec 10, 12:47   


Zwycięstwo było już praktycznie pewne, nawet mobilizacja Bulbasaura tutaj nie pomogła. Twój Eevee miał już cały pojedynek pod kontrolą, próbował wykonać quick attacka, lecz niestety, nie potrafi jeszcze nabrać odpowiedniej szybkości i zbyt szybko się męczy po takim biegu. Jednakże próba wskoczenia na bulbasaur udała się, gryzienie to było coś a'la bite. Bulbasaur już dalej nie był zdolny do walki. Zwycięzcą pojedynku został Wikkaz wraz z Eeveem.
-Świetna robota-powiedział Edward, rozgoryczony po porażce.
-Ja z moim Bulbą musimy się od ciebie dużo nauczyć- dodał na koniec.
Tymczasem podbiegła do ciebie Bella, która ci pogratulowała zwycięstwa. To samo uczynił prof. Oak, lecz wręczył ci także małą paczuszkę.
-Zapomniałem ci wcześniej dać, to jest paczuszka z prezentami od twoich rodziców.
- powiedział, wręczając ci paczkę, w której znajdowało się- 1000$,TM25 Thunder, TM60 Drain Punch, Fire Stone i Soothe Bell. Rodzice to czasami mają gest heh.
Zbliżała się jedenasta, a do Viridian jest kawał czasu, trzeba się pospieszyć. Profesor Oak, spryskał Eevee'go i Bulbasaur jakimś lekiem, powiedział jeszcze że to zregeneruje im siły, jakby przyszło wam walczyć w drodze do Viridian. Pożegnał się z wami i wrócił do codziennych zdań. Zostaliście sami przed jego laboratorium. Lepiej się pospieszcie, by nie wałęsać się po zmroku.
 
     
wikkaz 
Gapa, gubi PokeBalle
GGGłodzilllaaaaWiek: 26
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 124
Skąd: Łódź
Kontakt:
Wysłany: 15 Marzec 10, 13:24   


Na początek gratuluję mojemu liskowi zwycięstwa i daję mu w nagrodę Soothe Bell, który zawieszam mu na szyi. Resztę przedmiotów chowam do plecaka a pieniądze do portfela.
Zaraz po tym mówię do Edwarda:
- To była świetna walka. Musimy się jeszcze wiele nauczyć, ale widzę przed naszą trójką wielką przyszłość. Z pewnością poradzimy sobie ze wszystkimi wyzwaniami.- Mówię i uśmiecham się do reszty.
Nie chowam jak na razie Eevee do Balla. Wolę, aby był poza nim i chodził koło mnie. Jest to dosyć mały, pokemon wiec nie będzie nikomu przeszkadzać a za to ja będę miał przyjaciela koło siebie oraz Eevee z pewnością lepiej się czuje na powietrzu niż w Ballu.
Chwilę po moich rozmyślaniach mówię do Belli i Edwarda:
- Wiecie, co pierwszą walkę mam już rozegraną. Niedługo muszę złapać jakiegoś dobrego pokemona. Z tego, co wiem to pierwszy lider ma pokemony typu kamiennego, więc przyda mi się to tej walki wodny albo roślinny pokemon. Do tego musze mieć też dobrego pokemona na pierwszy pokaz. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu na to wszystko i powinienem się wyrobić. Muszę jeszcze odbywać specjalny nocny trening z Eevee, ponieważ bardzo chciałbym, aby zmienił się w Umbreona. Kocham tą evolucje i dlatego chciałbym, aby to właśnie w nią się przemienił.- Mówię, po czym głaszczę liska po główce.
Zaraz po tym ruszamy w stronę Miasta Virdian.

 
     
plutonio 
Gapa, gubi PokeBalleWiek: 24
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 129
Wysłany: 15 Marzec 10, 13:47   


Twój lisek zaczął bawić się z bulbasaurem, Edwarda. Bella nie wypuszczała swojego slowpoke, raczej on opóźnił by dotarcie waszej trójki do Viridian.
Czas szybko płynął idąc tak sobie gawędziliście o pokemonach, jakie chcielbyście mieć. Belii poza ewolucja Slowpoke marzył się piękny buizel, za to Edawardowi-sunflora. Szliście sobie takie po drodze spotkaliście parę gatunków pokemonów, które wyglądały tak:

A także jakieś dwa pokemony wyglądały tak

Tyle że te bawiły się jakąś małą błyszczącą kulką, była wielkości pomniejszonego pokeballa. Może warto by było pójść do nich i im to odebrać, ale pewnie w tym musi być jakiś haczyk.
Zróżnicowanie gatunków stworków nie było ogromne, ale to dopiero początek waszej wyprawy. Do viridian zostało 3km drogi, a jest dopiero 15.00, więc może warto było by się rozerwać. Eevee z Bulbasaurem, pewnie chętni by odpoczęły od tego ciągłego chodzenia.
 
     
wikkaz 
Gapa, gubi PokeBalle
GGGłodzilllaaaaWiek: 26
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 124
Skąd: Łódź
Kontakt:
Wysłany: 15 Marzec 10, 13:57   


- Dobra ludzie zatrzymajmy się tutaj. Dobrze nam zrobi chwilowy postój.- Mówię i staję.
Zaraz po tym przypatruje się tym dwóm miśkom. Staram się dojrzeć czy to, co trzymają to na prawdę Ball.
Po takim krótkim przypatrywaniu się tym pokemonom podchodzę do nich powoli tak, aby ich nie wystraszyć.
Kiedy będę już bardzo blisko nich kucam tak, aby mieć z nimi kontakt wzrokowy.
- Cześć maluchy. Widzę, że macie tutaj jakąś zabaweczkę. Czy to nie jest przypadkiem PokeBall lub inny jego rodzaj? Czy mogę mu się przyjrzeć? Nie martwcie się ja chce go tylko zobaczyć. Nie zabiorę go wam.- Mówię i uśmiecham się do miśków.
Na zachętę wyjmuję z plecaka jedną z kanapek, które tam mam i daje po połowie miśkom.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Szablon savePokeCollect stworzony przez Raika/Perry. Statystyki
Internetowe RPG - gry MMO i MMORPG online TOP50 Gry Pokemon Valhalla AntyGaming”PokeSerwis Tylko Lati
Pokemons.tnb.pl pokemon special Pokemon Trainer
Dream League
Topsites FireChao TopsitesPPN Top 50 Forum Topsite

Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak każde inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przeglądarką możesz regulować warunki przechowywania cookies.