POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dramatyczne dzieje PV
Autor Wiadomość
Ninjapaproch 
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 11 Luty 14, 18:46   Dramatyczne dzieje PV

Witam serdecznie! Chciałbym tutaj spokojnie porozmawiać na temat tego co się dzieje i działo na "drugiej Valhalli" czyli na Pokemon Valhalla- PV http://forum.pokemony.com/

Przez ostatnie lata, była to największa poke strona i poke forum. Aktywność userów nie była jednak tak jak aktywność administracji, jaka zaniedbała swoje forum. Mam tu na myśli administratora "Daru", jaki w głównej mierze jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy. Druga sprawa to nagromadzenie trolli wszelkiej maści, jakie zaczęły żerować na jego stanie zawieszenia, co sprawiło że forum zaczął trawić rak. Valhalla z czołowego forum stała się siedliskiem najgorszych flejmów i pośmiewiskiem. Nie nastąpiło to tak gwałtownie a stopniowo. Teraz jednak pozostaje tylko płakać nad rozlanym mlekiem.
Byłem zwykłym userem jaki nie pchał się do forumowej ekipy, chciałem forum gdzie można spokojnie pogadać o każdym temacie z pokami. Ale stronę PV nie aktualizował nikt od dawna i nie zawiera informacji o grach XY (oraz brak innych tekstów-wina Dara). Forum zaś popadło w przerzucanie się hejtami na administrację (tu już wina userów jacy niszczą to co powinni współtworzyć).

Ale teraz konkretniej. Jakiś czas temu zacny user pajong zwany Kleszczem, podjął próbę dyskusji na temat stanu rzeczy. Wygłosił apel jaki spotkał się z pozytywnym odbiorem. Sam apel jest długi ale screeny z niego można odszukać w necie. Kleszcz krytykował kulturalnie postawę daru wobec PV oraz jego wkład.

Tu odpis Raika jaki zrobił dla PV znaczne więcej ale zrezygnował z dalszej pracy dla PV ze względu na postawę Daru. Moim zdaniem Raik to jedyny kandydat na nowego admina, ale do tego jeszcze dojdziemy.

Daru ostatecznie wyrzucił moderatorów i zbanował parę osób. Zapowiedział też pewne zmiany. Czekaliśmy. Trwaliśmy. Z trwogą i rozbawieniem spoglądaliśmy na errora po wejściu na forum. W tym czasie też powstało troll forum parodiujące PV gdzie userzy mogli się dowolnie wyżyć, wyhejtać i w pewnych przypadkach leczyć ból tyłka po wywaleniu z forum. Owe forum jest dostępne pod tym linkiem http://darurozwalilforuma.net16.net/ i jest to tak zwane Piesełkowe forum na jakim bytują samozwańczy Rebelianci.

Ostatecznie forum PV zostało ponownie otwarte i wyglądało.... tak:

Forum nie posiadało ShoutBoxa i narosło trochę tematów dyskusyjnych o kondycji forum gdzie największy odzew wzbudziła DEKLARACJA WOJNY autorstwa Emachela.

Choć autor ma racje w wielu sprawach, nie mogę zgodzić się z taką formą przekazu. I nie mogę usprawiedliwić tego troll ataku. To Internety i foruma o pokemonach, nie będziemy nikomu niszczyć życia, grozić i prześladować. Jak wspominałem Daru to jeden problem, ale takie zachowanie wielu użytkowników to drugi. Bo to rak mentalny. Pretekst do wyładowania frustracji i czysty hejt do poprawy własnego nastroju. To zachowania destrukcyjne, to nie pomaga, to nie jest metoda.
Reakcje ludzi było podobne jak moje.

Obok samej krytyki, zaczęliśmy zadawać sobie pytanie, a co można zaoferować zamiennie? Nowe admin zamiast Daru? Nowy admin obok Daru? Kto się nadaje na admina i kto chce tego admina?
Padło wiele propozycji na admina ale sam nie zgodzę się z tymi kandydaturami. Większość to albo osoby uwikłane w dramy i spory, ale niezbyt mające pojęcie w temacie (nawet jak prywatnie sympatyczne).
Temat powinien być powstrzymany we wstępnej fazie, jednak ekipa forum tylko się przyglądała, a gdy ktoś zbanował Emachela (rozumiem tą decyzję) to Nilson go odbanował dając przyzwolenie na dalsze trollowanie. To działanie sprzeczne z regulaminem i tym samym uważam że Nilson nie nadaje się na admina, zamiast chronić swoje stwarza warunki do rozwoju hejtu.
Dalej mamy Kleszcza z jakim się zgadzam, bo nie traci zimnej głowy i nie popada w skrajność w swoim postępowaniu, jednak nie sądzę by chciał adminować.
Gonzo absolutnie nie nadaje się na stanowisko kierownicze bo zbyt wiele w sobie ma z trolla. Nie podoba mi się to jak traktuje userów. Jak ktoś nie pamięta to www.pps1.fora.pl Tam jest solidny przebieg jego "kariery" a samo forum to poprzednik obecnego piesełkowego. Dodatkowo Gonzo ma bana na PV i działa na fake koncie płci żeńskiej "Śpioch". No coment.
Conquest to osoba jaka może się poświecić dla tego co chce tworzyć ale jest już adminem PokeCollect. Nie wiem czy to nie kolizja interesów.
Raik, chyba najlepsza opcja. Ale czy on sam by tego chciał? Już w tym był ale zrezygnował...

Potem przyszedł Daru i zamknął forum

Rozwinięcie znalazło się na wspomnianym "piesełkowym" forum rebeliantów w temacie: Taka akcja. Masakrujemy Pefał

Nie podoba mi się to co robi Daru, ale nie podoba mi się to co my sami robimy. Najbardziej cierpią cywile, zwykli ludzie co chcieli należeć do społeczności poke fanów. Zamiast tego mamy stan zawieszenia albo trolli kreujących się na zbawicieli i usprawiedliwiających swe naganne zachowanie.
A jakie jest wasze zdanie? Proszę o spokojną i rzeczową dyskusję. Jest szansa dla PV?

4xI 
Bug Catcher

Kontakt:
Wysłany: 11 Luty 14, 19:45   

nie ma

http://pokemonpl.net - kiedyś wciąż utrzymywała status jedynego prawdziwego forum Valhali, nawet po rozłące z Daru na rzecz Revivala, a później po odrzuceniu Revivala z błachego powodu przez Vulpiego, w wyniku któego powstało PVF stworzone przez Daru i Nid

na czas dzisiejszy, trzeba przyznać - oni mieli racje od samego początku, popl jest jedynym forum Pokemon Valhalla i zawsze nią będzie
Ostatnio zmieniony przez 4xI 11 Luty 14, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  

Tenzin 
Pewnie nie zna PokeMana
hng

Wysłany: 11 Luty 14, 19:45   

inb4 będzie z tego gównoburza.

Forum pps1 nie jest poprzednikiem piesełforum i jego cel jest zupełnie odmienny. Forum jest parodią i wentylem, a nie bóldupnym, pseudoanominowym siedliskiem nienawiści z informacjami, które w 90% są kłamliwe.

Jak już zaglądasz na http://darurozwalilforuma.net16.net/ to szkoda, że pominąłeś temat, w którym bashujemy po głowie emachela, który w przeciwieństwie do necro, na serio chce zrobić krzywdę (a przynajmniej chciał wtedy) PV.

Cytat:
Dodatkowo Gonzo ma bana na PV i działa na fake koncie płci żeńskiej "Śpioch". No coment

Prosiłbym jednak o elaborat. Nie podoba Ci się moje podejście do użytkowników - spoko. Tak długo jak posty nie przekraczają pewnej zdrowej dozy nieogarnięcia i głupoty, to należy je tolerować, jednak z PV się zrobiła piaskownica, gdzie dzieci, które nie powinny mieć internetu onanizują się do rysowanych przez siebie patyczaków na kartce w kratkę i pytają się co zamówić w KFC. Nie chce być adminem na PV, bo poleciałoby sporo obecnych użytkowników. Ban jest kwestią prywatną między mną a Daru. Rozwijać mysli nie będą, powiem tylko, że tyle gówna jakim mnie dariusz potraktował, nie mogłem mu darować.

Fakt, ze Daru się z nikim nie liczy, a z PV sobie nigdy nie radził, nie radzi i nie poradzi wcale tu nie pomaga.

Sygnatura użytkownika

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 11 Luty 14, 20:45   

Ninjapaproch napisał/a:
Witam serdecznie! Chciałbym tutaj spokojnie porozmawiać na temat tego co się dzieje i działo na "drugiej Valhalli" czyli na Pokemon Valhalla- PV http://forum.pokemony.com/

Ekhem...po przeczytaniu tego co pogrubiłem pomyślałem, że ten temat to jakaś kopiuj-wklejka z PoPLa. Jednak nie, nie ma tam takiego - ani podobnego tematu. Nie zgadzam się z sugerowaniem, jakoby PVF było drugą PV. Jest pierwszą. Młodzi i nowi, nie wiedzą i nie chcą wiedzieć, o jakiś starych forach. Dla nich oficjalne forum strony, jest prawdziwą PV. Oni nie wiedzą, kto to Boss czy Masanohashi i jakie ważne role odegrali na PV np. w 2005 r.

PoPL jest po prostu zbiorem osób, które przez lata się interesią Pokami i wygląda to podobnie do tego, jak ja trwam na PC. Oni lubią utrzymać swoje forum na powierzchni, i ja tak robię z PC. Nie są to idealne fora, ale mają po prostu długoletnich userów którzy są z nimi bardzo zżyci. Przy czym sam PoPL jest specyficzny, niektóre tematy zostają opanowane przez stara gwardię i wychodzi...ciężko to opisać i określić. Więc zostawiam tę kwestię. W każdym razie, nowi userzy PPSu, w pierwszej kolejności zawsze wchodzą na PVF. A przynajmniej większość.

Ninjapaproch napisał/a:
Przez ostatnie lata, była to największa poke strona i poke forum

I nadal to największa strona, oraz najpopularniejsze forum pod względem aktywności. PoPL mimo tego, że ma 4x więcej postów, to jest bardziej kameralny, a nie tak masowy jak PVF. Szczególna rolę odegrało tu niepoważne logo PoPLa z kolażem Zangoose z Kulfonem które zwyczajnie odstraszało.

Ninjapaproch napisał/a:
Mam tu na myśli administratora "Daru", jaki w głównej mierze jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy. Druga sprawa to nagromadzenie trolli wszelkiej maści, jakie zaczęły żerować na jego stanie zawieszenia, co sprawiło że forum zaczął trawić rak. Valhalla z czołowego forum stała się siedliskiem najgorszych flejmów i pośmiewiskiem. Nie nastąpiło to tak gwałtownie a stopniowo. Teraz jednak pozostaje tylko płakać nad rozlanym mlekiem.

Tzn. za jaki stan rzeczy jest odpowiedzialny ? Trolle ? A tak konkretnie kto ? Opinia o najgorszych flejmach, rakach i pośmiewisku, to robota kilku osób, łacznie tymi aferami i sytuacją wewnętrzną PV interesuje się ok . 40-60 osób. Reszta - 200-250 aktywnych każdego dnia - ma to gdzieś i normalnie postuje, tylko o tym nikt nie pamięta.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Anakin 
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 11 Luty 14, 23:38   

Cytat:
Gonzo absolutnie nie nadaje się na stanowisko kierownicze bo zbyt wiele w sobie ma z trolla.

Żartujecie sobie? Ten oszust i krętacz? Normalnie ktoś, kto zaproponował jego jakże "zacną" kandydaturę na stanowisko kierownicze, powinien dostać puchar za debilizm wszech czasów. Gratsy dla tego kogoś za inteligencję. Ludzie, przecież Gonzo jest w praktycznie każdej dramie na PV. Nie jest kimś kto ogarnia i rozwiązuje problemy a je powoduje. Dba o własne interesy i swojej bandy, to wszystko. Nie mam do niego zaufania sympatii ani szacunku bo i na taki nie zasługuje. Jak go głaszczesz po głowie jest OK ale nie potrafi przyjąć uzasadnionej krytyki ani nie przyznaje się do błędów. Chce sobie jakiś autorytet wyrabiać ale tego nie osiąga się spinaniem tyłka i darciem ryja. Taki ktoś jako admin to byłaby katastrofa bo przywileje i jakaś władza go psują. Nie ma w tym kierunku predyspozycji, nawet jako modearator. Prywatnie też osoba z niego taka, co za plecami tyłek obrabia, choć to inna bajka. I nie o internetach mówię a o livie.

PV jest w kiepskiej sytuacji ale ogarnie się pewnie. Daru powinien zadbać by osoby biorące udział w tej piesełkowatej szopce nie miały dojścia do forum i żyły gdzieś na marginesie bo tak będzie lepiej dla zwykłych userów. Po odcedzeniu mętów dostrzeżemy wartościowych ludzi chętnych do niezobowiązującej pomocy.

Sygnatura użytkownika

4xI 
Bug Catcher

Kontakt:
Wysłany: 11 Luty 14, 23:45   

@Anakin

Nie no, chesz oddać swój ciężko wygrany puchar takiemu komuś jak Gonzo albo jego typerowi na admina? W moich oczach to ty wciąż jesteś niepokonanym czempionem, anakinie :3
Ostatnio zmieniony przez 4xI 11 Luty 14, 23:45, w całości zmieniany 1 raz  

Tenzin 
Pewnie nie zna PokeMana
hng

Wysłany: 11 Luty 14, 23:54   

@Anakin: randomie kochany, pokaż się pod swoim normalnym nickiem, bo widzę, że się boisz powiedzieć komuś coś w twarz i to przez internet XDDD

Nie znasz mnie, to się nie wypowiadaj, ważnośc Twojego postu kompletnie kasuje drugi akapit.

Sygnatura użytkownika

Anakin 
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 12 Luty 14, 00:07   

Buhaha. Skoro drugi akapit niby taki bajkowy i umniejsza wartość co pisałem to pośrednio przyznajesz, że pierwszy akapit w jakim cie opisuje jest trafny ;) Nie chce marnować na ciebie więcej czasu niż to konieczne. Rozumiem, że już chcesz ruchu dookoła siebie. Taka prawda, bardziej szkodziłeś PV niż pomagałeś. Niezależnie od tego co tam gadasz, twoje zachowanie zdefiniowało i zaklasyfikowało cię jako trolla i raczydło, choć czaję, że tak się nie poczuwasz.

Cytat:
bo widzę, że się boisz powiedzieć komuś coś w twarz

Nie boję tylko brzydzę :B

Sygnatura użytkownika

Tenzin 
Pewnie nie zna PokeMana
hng

Wysłany: 12 Luty 14, 00:14   

Anakin napisał/a:
Buhaha. Skoro drugi akapit niby taki bajkowy i umniejsza wartość co pisałem to pośrednio przyznajesz, że pierwszy akapit w jakim cie opisuje jest trafny ;) Nie chce marnować na ciebie więcej czasu niż to konieczne. Rozumiem, że już chcesz ruchu dookoła siebie. Taka prawda, bardziej szkodziłeś PV niż pomagałeś. Niezależnie od tego co tam gadasz, twoje zachowanie zdefiniowało i zaklasyfikowało cię jako trolla i raczydło, choć czaję, że tak się nie poczuwasz.

Nie boję tylko brzydzę :B

Mam głęboko w poważaniu jako co lub kogo mnie sklasyfikujesz. Też bym się brzydził siebie, gdybym był Tobą, trolliku :*

Sygnatura użytkownika

Anakin 
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 12 Luty 14, 00:24   

To nie kwestia tego jak ja cie klasyfikuje, sam sobie wyrabiasz taką opinie. Zawsze w centrum shitstormu. To kwestia tego, że cały świat taki zły i się ciebie czepia? Nie ja tu jestem trollem, jestem anty trollem bo jadę po trollu jakim jesteś. Żerowałeś na PV ile się dało a teraz ból dooopy i do buntu podjudzasz. To NIE POMAGA. To nie jest kreatywne a destrukcyjne. Gonska na stos. Marchew zdrowsza jak drób.

Sygnatura użytkownika