POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozważania o PokeManie i forumowiczach
Autor Wiadomość
Shadi 
Gapa, gubi PokeBalle
Cienisty User

Kontakt:
Wysłany: 6 Styczeń 14, 13:16   Rozważania o PokeManie i forumowiczach

Witajcie drodzy użytkownicy PokeCollect! Ostatnio bardzo się zaangażowałem w obronę PokeMana w kilku wątkach. Ostatnio miałem okazję się trochę zapoznać z jego przeszłością za sprawą pewnego innego użytkownika. Chcę jednak zrezygnować z prowadzenia wojny, a jedynie wystosować taki mały post do zgromadzonych tutaj ludzi.

Każdy z nas ma jakieś wady i słabości - wrodzone, albo nabyte z biegiem czasu. Dotyczy to również naszego charakteru i sposobu zachowania, czy poglądów. Możemy sobie pozwolić na ich ujawnienie, ale nie mamy obowiązku tego robić.
Niektóre z nich są niedopuszczalne i wymagają zmiany (np: skłonność do popełniania przestępstw, nie respektowanie obyczajów, doktryny totalitarne itd.) i nie powinny być tolerowane, ale generalnie im bardziej jesteśmy zróżnicowani pod tym względem tym lepiej dla naszej społeczności. Toteż ogólnie powinna panować tolerancja. Jest jednak istotny haczyk w tym wszystkim. Nie może być tolerancji wobec nietolerancji. To spowoduje, że nasze piękne słówko stanie się jedynie utopijnym marzeniem.

Teraz weźmy pod uwagę postawę PokeMana wobec jego przeciwników na PokeCollect. Ów administrator chociaż operuje argumentami, to na pierwszy rzut oka zupełnie nie słucha się swoich krytyków. Odpiera ich zarzuty i pozwala sobie na atakowanie ich poglądów. Trudno mi mu się dziwić. Sam jeżeli ktoś mi coś wytyka lub mnie krytykuje, to wytrąca mnie z równowagi i powoduje, że cały skupiam się na pomysłach, jak odeprzeć atak i na pewien moment to staje się dla mnie całym światem.

Z drugiej strony warto docenić, że nie jest on tak zaciekłym ich przeciwnikiem, jak mogłoby to się wydawać. Po pierwsze wykazuje pewne zmiany w rozumowaniu, gdyż z czasem uznał ShoutBox za dobry pomysł i postanowił go jeszcze udoskonalić. Po drugie, mimo manifestowania swoich poglądów nie zdecydował się na żaden drastyczny krok w rodzaju usunięcia działów o grach, czy coś takiego.

Warto jeszcze zauważyć, że mimo wszystko funkcjonowanie w otoczeniu, gdzie ma się wokół siebie niemal wyłącznie swoich wrogów, nie jest łatwe. Być może przy bardziej przychylnej atmosferze PokeMan mógłby zdziałać więcej. Lecz mu się to uniemożliwia. Sprzeczki nic tutaj nie zdziałają. Pamiętacie polską szlachtę, która wystąpiła przeciw konstytucji, albo niezorganizowanych rodaków w Wieży Paryskiej Prusa?

Należy z tolerancją pomyśleć o tym, co wygłasza inna osoba. Nawet jeżeli początkowo będzie to trudne, trzeba zrezygnować z wszczynania sporów, albo kiedy już one wybuchną, dążyć do ugody. Na własnym przykładzie mogę podać spór z tematu o moim tekście, gdzie końcowo ustąpiłem Jabukowi, czy małą współpracę z Glossym w 2012 roku w tworzeniu działu mojej gry na upadłym już MPoke, pomimo mojej negatywnej opinii co do niego.

Nie piszę tego po to, by obarczać krytyków PokeMana winą, ale po to by pomóc jakoś tej społeczności PokeCollect. By lepiej nam się żyło na tym forum. Mnie PokeMan zdążył już sporo wesprzeć radami co do prowadzenia strony, chociaż pamiętam jak jeszcze dwa lata temu dość przypadkowo droczyłem się z nim o tekst piosenki do s13 na Valhalli. Życzę i wam jak najbardziej owocnego współistnienia z nim w tej społeczności.

Sygnatura użytkownika
Ostatnio zmieniony przez Shadi 6 Styczeń 14, 13:18, w całości zmieniany 2 razy  

Jabuko 
Gapa, gubi PokeBalle
Sunori.pl

Kontakt:
Wysłany: 6 Styczeń 14, 13:24   

Sygnatura użytkownika
Pasjonat życia, entuzjasta kultury.

Zapraszam na http://sunori.pl

Byakurai 
Potrafi spojrzeć Brockowi w oczy |D
Bear wants justice

Wysłany: 6 Styczeń 14, 14:17   

Tylko tyle mam do przekazania

Sygnatura użytkownika

*Had to be me. Someone else might have gotten it wrong*

Ich bin eine :zombie:
Ostatnio zmieniony przez Byakurai 6 Styczeń 14, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  

Hyu 
Gapa, gubi PokeBalle

Kontakt:
Wysłany: 6 Styczeń 14, 14:35   

Co to [kwa!] jest? ;_; tl;dr

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 6 Styczeń 14, 15:04   

Shadi napisał/a:
Witajcie drodzy użytkownicy PokeCollect! Ostatnio bardzo się zaangażowałem w obronę PokeMana w kilku wątkach. Ostatnio miałem okazję się trochę zapoznać z jego przeszłością za sprawą pewnego innego użytkownika. Chcę jednak zrezygnować z prowadzenia wojny, a jedynie wystosować taki mały post do zgromadzonych tutaj ludzi.

Każdy z nas ma jakieś wady i słabości - wrodzone, albo nabyte z biegiem czasu. Dotyczy to również naszego charakteru i sposobu zachowania, czy poglądów. Możemy sobie pozwolić na ich ujawnienie, ale nie mamy obowiązku tego robić.
Niektóre z nich są niedopuszczalne i wymagają zmiany (np: skłonność do popełniania przestępstw, nie respektowanie obyczajów, doktryny totalitarne itd.) i nie powinny być tolerowane, ale generalnie im bardziej jesteśmy zróżnicowani pod tym względem tym lepiej dla naszej społeczności. Toteż ogólnie powinna panować tolerancja. Jest jednak istotny haczyk w tym wszystkim. Nie może być tolerancji wobec nietolerancji. To spowoduje, że nasze piękne słówko stanie się jedynie utopijnym marzeniem.

póki co jest git

Shadi napisał/a:
Teraz weźmy pod uwagę postawę PokeMana wobec jego przeciwników na PokeCollect

powinno być tak:

Shadi napisał/a:
Teraz weźmy pod uwagę postawę PokeMana wobec PokeCollect

Shadi napisał/a:
Po pierwsze wykazuje pewne zmiany w rozumowaniu, gdyż z czasem uznał ShoutBox za dobry pomysł

nie uznał, poprostu miał dość naszego biadolenia

Shadi napisał/a:
postanowił go jeszcze udoskonalić

tak bardzo owsiak :] ( bo akurat taki okres to walnąłem owsiaka )

Shadi napisał/a:
Po drugie, mimo manifestowania swoich poglądów nie zdecydował się na żaden drastyczny krok

Shadi napisał/a:
Warto jeszcze zauważyć, że mimo wszystko funkcjonowanie w otoczeniu, gdzie ma się wokół siebie niemal wyłącznie swoich wrogów, nie jest łatwe. Być może przy bardziej przychylnej atmosferze PokeMan mógłby zdziałać więcej. Lecz mu się to uniemożliwia. Sprzeczki nic tutaj nie zdziałają. Pamiętacie polską szlachtę, która wystąpiła przeciw konstytucji, albo niezorganizowanych rodaków w Wieży Paryskiej Prusa?

Należy z tolerancją pomyśleć o tym, co wygłasza inna osoba. Nawet jeżeli początkowo będzie to trudne, trzeba zrezygnować z wszczynania sporów, albo kiedy już one wybuchną, dążyć do ugody. Na własnym przykładzie mogę podać spór z tematu o moim tekście, gdzie końcowo ustąpiłem Jabukowi, czy małą współpracę z Glossym w 2012 roku w tworzeniu działu mojej gry na upadłym już MPoke, pomimo mojej negatywnej opinii co do niego.

gościu, ty serio nie widziałeś co tu się działo i dalej nie masz pojęcia o tym całym konflikcie, nie masz o tym bladego pojęcia i znowu pokazujesz pokemana jako biednego chłopczyka a nas jako tych złych. no sorry ale jak admin grozi wyłączeniem forum jeśli nie będzie tak jak on chce, mimo że każdy uważa to za poroniony pomysł to sorry

Shadi napisał/a:
Nie piszę tego po to, by obarczać krytyków PokeMana winą, ale po to by pomóc jakoś tej społeczności PokeCollect.

pomóż nam przemówić do rozsądku i oduczyć go odkopów, to będzie najlepsza pomoc

Shadi napisał/a:
Życzę i wam jak najbardziej owocnego współistnienia z nim w tej społeczności.

to chyba w równoległym wszechświecie XD

coś ci powiem, ja swojego czasu też uważałem pokemana za wielką wyrocznię, męrdca i ogólnie naj mi ktoś nie otworzył oczu i pokazał jaki on jest. Tak jak wszyscy, przejedziesz się na tym prędzej czy później, gwarantuję ci to.

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748
Ostatnio zmieniony przez DominLoL 6 Styczeń 14, 15:22, w całości zmieniany 4 razy  

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 6 Styczeń 14, 15:33   

DominLoL napisał/a:
pomóż nam przemówić do rozsądku i oduczyć go odkopów, to będzie najlepsza pomoc

Czy odkopywaniem łamię reg. ? Nie. Więc w czym problem ?
Parafraza:

Lepiej przemówić wam do rozsadku i oduczyć krytykowania Anime i wrzucania memów.

Jest to tak samo bez sensu, jak to, że Ty chcesz oduczyć mnie odkopywania. I co, krzywda Ci się dzieje jak napiszę posta ? CZEMU DO JASNEJ #$%^& chcesz mnie oduczyć PISANIA POSTÓW ? HĘ ?

DominLoL napisał/a:
coś ci powiem, ja swojego czasu też uważałem pokemana za wielką wyrocznię, męrdca i ogólnie naj mi ktoś nie otworzył oczu i pokazał jaki on jest. Tak jak wszyscy, przejedziesz się na tym prędzej czy później, gwarantuję ci to.

No jaki jestem ? Ach taaaak....pomarańczoooooowy.
Pozwól że zacytuję kogoś mądrego eMa:
Cytat:
» Bonku - 06-01-11:22 -- _M_ brawo!
» Desmond - 06-01-11:22 -- no właśnie ^^
» Nekuro - 06-01-11:22 -- tl;dr
» _M_ - 06-01-11:22 -- a najlepiej jak po przeczytanie zdajesz sobie sprawę z tego że to same banały i o wszystkim wiedziałeś od dawna :C
» Desmond - 06-01-11:21 -- tyle tekstu
» Desmond - 06-01-11:20 -- ten moment kiedy widze tyle teksty i se mysle "gimby tego nie przeczytajo" a potem zaczynam czytac ;-;
» _M_ - 06-01-11:19 -- czasem myślę że mam w sobie za dużo wspłczucia i za mało negatywnych emocji :C
» _M_ - 06-01-11:18 -- to samo w kwestii nowych adminów, modów, blach blach. Jak z PiS i PO. PO jest przy władzy, to nienawidzimy PO, a PiS obiecuje nam gruszki na wierzbie. Dorwą się do władzy, to się chwilę postarają, aż do momentu kiedy pupcia się już tak do tronu przyklei że się jej oderwać nie da i wtedy uznają że nie da rady zrobić wszystkiego. Jestem praktycznie pewien że nowy administrato, kim by nie był, po jakimś czasie też straci zapał, szczególnie że nie mamy 15 lat i w życiu każdego z nas pojawiają się obowiązki, nieco istotniejsze niż zabawa w tworzenie forum dla fanów Pokemon. Warto też dodać że jak na cebulaki przystało, my po prostu kochamy hejtować władzę i nigdy nie będzie nam pasowała jak ktoś rządzi itp itd. Dlatego nie chciałbym żeby dajmy na to taki Nilson, czy Gonzo został modem. Za dużo mam szacunku do tych ludzi nie chciałbym żeby dostawali hejtem po buziach tylko dlatego że chcieli dobrze. Bull dupy mode off

DominLoL napisał/a:
ale jak admin grozi wyłączeniem forum jeśli nie będzie tak jak on chce, mimo że każdy uważa to za poroniony pomysł to sorry

Pics or It Didn't Happen

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 6 Styczeń 14, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 6 Styczeń 14, 15:42   

PokeMan napisał/a:
DominLoL napisał/a:
ale jak admin grozi wyłączeniem forum jeśli nie będzie tak jak on chce, mimo że każdy uważa to za poroniony pomysł to sorry

Pics or It Didn't Happen

wszyscy to jakoś pamiętamy tylko ofc sam prowokator zawsze niewinny i wielce niewiedzący

PokeMan napisał/a:
zy odkopywaniem łamię reg. ? Nie. Więc w czym problem ?
Parafraza:

Lepiej przemówić wam do rozsadku i oduczyć krytykowania Anime i wrzucania memów.

Jest to tak samo bez sensu, jak to, że Ty chcesz oduczyć mnie odkopywania. I co, krzywda Ci się dzieje jak napiszę posta ? CZEMU DO JASNEJ #$%^& chcesz mnie oduczyć PISANIA POSTÓW ? HĘ ?

jakbyś niezauważył, wszędzie ci powiedzą ( przywołuję TT na przykład ) że odkopy to zuo, naucz się żyć w społeczeństwie a nie swoim własnym świecie.

nasza wina że nie umiesz pisać postów na tematy obecne tylko przedawnione?

krytyka to rodzaj opinii, czyli wyrażania zdania a to w internecie nazywa się postem, że nam się nie podoba to piszemy, a że cię boli, well, life is brutal, buthurt :]

jako autor opowiadań jestem przyzwyczajony do krytyki zarówno pozytywnej i negatywnej, skoro nie potafisz przyjąć krytyki, jesteś słaby i tyle.

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748

lexsiso 
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 6 Styczeń 14, 15:45   

PokeMan napisał/a:

Dlaczego mam przestać krytykować coś, co jest złe? Anime ssie i to bardzo mocno, nie wiem jak bardzo musisz być zaślepiony, że tego nie dostrzegasz.

Jaranie się dziesięcioletnim chłopcem nie jest ciekawe, w szczególności, że nie rozwija się w najmniejszym stopniu. Wszędzie ciągnie za sobą swojego żółtego szczura, nie wykazuje żadnych głębszych uczuć, krzyczy jak dziecko ciągle to samo - chcę zostać mistrzem! Tak, będę to krytykować.

Co do memów kilka słów. Czy jest zakaz ich wstawiania? Czemu jeśli można robić odkopy, to nie można wstawić mema? Czy w regulaminie jest jakiś punkt zakazujący tego?

Sygnatura użytkownika

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 6 Styczeń 14, 15:53   

DominLoL napisał/a:
wszyscy to jakoś pamiętamy tylko ofc sam prowokator zawsze niewinny i wielce niewiedzący

Och, jakieś kłamstwo wiecznie powtarzacie i staje się prawdą ? Pokaż DOWÓD. Post, w którym napisałem DOKŁADNIE to co mi zarzucasz.

I jakie wszyscy ? Ja nie pamiętam, Shadi też nie, a jest tu od kilku lat, heloł.

DominLoL napisał/a:
jakbyś niezauważył, wszędzie ci powiedzą ( przywołuję TT na przykład ) że odkopy to zuo, naucz się żyć w społeczeństwie a nie swoim własnym świecie.

Zobacz jak wygląda TT, a jak PC. Na TT NIE SĄ potrzebne odkopy. Na PC są.

Pamiętasz Utopijną Wyspę...buehahahaha, przez tyd. pozakładaliście ileś tam tematów, a potem nikt nie odpisywał. Bo byłby odkop 3 tygodniowy :sliniak: xD :vabi: ?

Wszędzie mi tak powiedzą ? Śmiem się nie zgodzić:
http://www.sfd.pl/Odkopyw...e_-t806775.html
http://www.astronomia.pl/....php?f=9&t=8363
http://polskilive.pl/nowe...anie-tematow/p1

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 6 Styczeń 14, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  

Jabuko 
Gapa, gubi PokeBalle
Sunori.pl

Kontakt:
Wysłany: 6 Styczeń 14, 15:57   

Ja [ciach], jakim przegrywem PokeMan musi być, że na swoją obronę odkopywania wpisuje "odkop postów" w Google i wkleja nam linki z:

- badziewiarskiego forum o kulturystyce i sterydach
- syfiastego forum o XLive, który to dawno umarł i nikt tam nie wchodzi, do tego szablon strasznie po chooyu
- darmowego i kijowego forum o 12-letnich fanach astronomii

TAK BARDZO NA TEMAT POKEMONÓW, TAK BARDZO NA TEMAT CZEGOKOLWIEK

Sygnatura użytkownika
Pasjonat życia, entuzjasta kultury.

Zapraszam na http://sunori.pl