POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tt22
28 Grudzień 13, 18:47
Anime, Manga czy Gry?
Autor Wiadomość
Jabuko 
Gapa, gubi PokeBalle
Sunori.pl

Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 14:57   

Shadi napisał/a:
Jabuko napisał/a:

Ale nie wiem po co to piszesz, serio. Zajmuje się nieco Nintendo i wiem, że mają nas w dupie. Nie musisz mi tego pisać, lol.
Ale NoE wykonuje nadal tymczasowo obowiązki dystrybutora (lipne, i trzeba się o to starać, LEM z 5 miechów wojowało o towar np. - ale jednak to robią!) i tyle. Dystrybutor na Polskę jest.
To, że jest chujowy nie oznacza, że go nie ma! LOGIKA LUDZIE, jeez.

Dalej to już meh. Osobiście gdybym się przejmował PPSem to bym się zmartwił, że takie coś jest uważane przez jakiegoś samozwańczego bohatera tej sceny jako najlepszy tekst ever, bo to tylko źle świadczy o tym rakowisku [PPS] i jego poziomie merytorycznym, stylistycznym, wszystkim innym...

Kwasu nie robię, choć chlorowodór z chęcią bym spróbował wytworzyć w warunkach domowych :) .

Tak o, w celach naukowych oczywiście :vabi: .

#beka

Tylko że tutaj liczy się stan faktyczny, a nie formalny. Tak samo czy w latach istnienia Kongresówki ( która miała konstytucję, ale była taką namiastką kraju pod rządami cara) powiedziałbyś że mamy Polskę? Nie! Okres zaborów jest w podręcznikach historycznych jednoznacznie umiejscawiany w latach 1795 - 1918. I tak również mnie uczą.
Co do PokeMana, to nie będę się powtarzać. Podam tylko to co słyszałem - że ludzie atakują go tylko dlatego, że to jest modne i dlatego że nie ma instynktu samozachowańczego.

Ale jesteś rzeczywiście śmieszny, o kurde.

"Nie liczy się stan formalny"... GG WP ;)

Tekst dnia.

ChRL też mówi, że Republika Chińska nie istnieje. Ty też tak napiszesz i ugodzisz dorobek Sun Yat-sena prosto w serce?

Tyle kompromitacji zrobić w jednym temacie, brawo.

Aż szkoda odpisywać, bo na taką głupotę nie warto raczej.

Sygnatura użytkownika
Pasjonat życia, entuzjasta kultury.

Zapraszam na http://sunori.pl
Ostatnio zmieniony przez Jabuko 31 Grudzień 13, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  

Shadi 
Gapa, gubi PokeBalle
Cienisty User

Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 18:17   

Zdecydowałem się ustąpić, by zatrzymać ten Offtop oraz zatrzymać konflikt z Jabukiem. Choć nie było to dla mnie łatwe i bolało mnie.
Poprawiłem:
"ludzie którzy z premedytacją dokonują świadomych wyborów" na "dokonujący niezależnych wyborów"
"w których ich postępowanie jest uwarunkowane..." na "poprzedzonych przemyślaną i rzetelną oceną własną"
"w tej chwili nie mamy nawet dystrybutora" na "w tej chwili jakość dystrybucji produktów Nintendo na naszym rynku pozostawia wiele do życzenia"
Dodałem:
"Nowi polscy fani kieszonkowych stworków wybierali to, co w latach świetności ich zainteresowania było dla nich dostępne" - na podstawie postów PokeMana oraz samego artykułu
" gdyż jest mi do nich bliżej. Więcej spędziłem z nimi czasu. Tworzyłem nawet swoje fanowskie produkcje. Nie krytykowałbym jednak zwolenników anime. Każda strona jest warta uwagi." - by jakoś rozwinąć tą końcówkę.
Szczęśliwego nowego roku i mile spędzonego sylwestra życzę.

Sygnatura użytkownika
Ostatnio zmieniony przez Shadi 31 Grudzień 13, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  

Hyu 
Gapa, gubi PokeBalle

Kontakt:
Wysłany: 31 Grudzień 13, 19:16   

Hooooly Shit! On to zrobił xD D

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 7 Luty 14, 17:20   

Aj waj. To może ja spróbuje się odwołać do tego co napisał Shadi.

Jako ktoś kto z Pokemonem jest od początku jego istnienia. Tak. Każdy z nas zaczynał przygodę od Anime. Ba. Dopóki nie dostaliśmy komputera a potem internetów to mało kto wiedział w ogóle o istnieniu gier. Takie były czasy. W towarzystwie nikt nie miał gejboja.
Jednak gdy już ten internet jak i emulator zagościły na moim dysku to nie opuściły go już nigdy. Przyznaję się do tego bez bicia. Nawet teraz mimo iż już nie gram w gry to wciąż w głębi jest ten emulator i parę gier z Pokemonami. Człowiek w międzyczasie dorósł. Zobaczył że anime jest dużo gorsze. W ogóle zacząłem widzieć wyższość gier nad innymi sposobami rozrywki. Grając przeżywasz to co Twoja postać. Masz jakieś tam wybory i robisz je. Oglądając nie ma tego. Widzisz co robi postać na ekranie. Do książek niestety nie będę tego porównywał. Kolejne gównoburze nam niepotrzebne. Wiadomo że chodzi o własne wybory.

Aj waj. Nie ma się co rozwodzić nad wyższością anime nad grami czy na odwrót. Ja preferuje gry. Jednak od anime zacząłem. Niestety dziś już nie jestem w stanie tego oglądać. Zobaczenie innych tytułów pokazuje że szkoda czasu na to.

Trochę szkoda że potraktowałeś po macoszemu mangę. Wspomniałeś że była. Jednak podejrzewam że trochę popularności miała. Nie mówię że to to wydane przez JPF. Pamiętam jednak że gdy Wizard(? wybaczcie ale pamięć zawodna) wydawał swoje translacje to było paru komentujących i czytających. Tak samo jak potem dzięki Nid. Na PoPlu było to to widać. Jednak rzeczywiście nie dorównywało to to powyższym produktom z Pokemonem.

Co ciekawe dziś nie jara mnie już ani anime, ani gry ani manga. Czasem jakiś symulator. Ale głównie jakieś małe PBFy i inne tego typu rzeczy które są daleko od tego całego syfu który dzieje się na PPSie.

Aww. Przepraszam Shadiego że tak długo się zbierałem i dość marnie mi to wyszło. Jednak już dawno obiecałem mu jakiś kawałek komentarza. Jak dam radę to coś dopiszę ;)
Ostatnio zmieniony przez kowalt 7 Luty 14, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  

Hyu 
Gapa, gubi PokeBalle

Kontakt:
Wysłany: 7 Luty 14, 17:37   

gry.