POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
27 Grudzień 14, 11:34
Nowe idee ? PokeMan powraca (?)! Manifest ?!
Autor Wiadomość
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 22 Listopad 13, 11:00   Nowe idee ? PokeMan powraca (?)! Manifest ?!

Witam. Nie było mnie na forum od początku września. Byłem bardzo zajęty. Przez ten czas niestety aktywność forum i liczba postów etc. udowodniły, że chyba jestem potrzebny forum, czyż nie ? Zapraszam do opiniowania tej tezy.

Jestem również niesamowicie dumny z PokeCollecta. Dzisiaj w jakimś temacie przeczytałem posta Kethupa który napisał, że upadł PoPL, upadł Revival, więc jest tu. Czyli PC ma potencjał, to raz. Dwa, to że nadal TRWAMy na posterunku, w zalewie polskich-pseudo-pokegier-online (PokeLife, jakieś OTSy itd). Widzę, jak PC się trzyma, jak jesteśmy jedną z nielicznych ostoi dla dawnych i nowych PRAWDZIWYCH (nie graczy POkeLife czy jakiegoś Poke-Exo) PPSowiczów.

Każde przedsięwzięcie potrzebuje rozwoju, bo stagnacja prowadzi do upadku. Obecnie jesteśmy na poziomie zrównoważonego trwania, lecz chcę czegoś więcej. W tym celu proponuję rozszerzenie tematyki forum (w jakim kierunku ? nie wiem) aby zaspokoić oczekiwania już istniejących userów.

Niestety, to o czym ja zawsze marzyłem i planowałem nie ma racji bytu w sytuacji niewielkiej siły przebicia i braku instrumentów którymi mógłbym skutecznie narzucić swoją wizję. I nie mam na myśli tutaj tylko PC, ale aby wszystko dobrze grało tak jak sobie wymarzyłem, również inne strony/fora PPSowe winne działać inaczej. Tak jednak nie jest. Narzucając swoje idee forum, w oderwaniu od wiodącej atmosfery innych fór, zrobiłem trochę złego i trochę dobrego. Dobrego bo PC jest oryginalne na tle innych for, zaś trochę złego, gdyż moja koncepcja nie pozwala na szybszy rozwój.

Zamierzam zająć się PokeCollectem i go bardziej rozwinąć, jednocześnie zacząć "pielęgnować" nasze PPSowe i Collectowe tradycje, wywyższyć wszystko to co najlepsze, co wypracowaliśmy przez lata.

Sam jednak nie wiem wszystkiego, co zrobić mam i powinienem. Dlatego zapraszam do dyskusji w temacie: http://pokecollect.net.pl...p?p=79221#79221 gdzie szerzej wytłumaczyłem swoje przemyślenia nt. przyszłego kształtu Collecta.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

4xI 
Bug Catcher

Kontakt:
Wysłany: 22 Listopad 13, 11:43   

Cytat:
Witam. Nie było mnie na forum od początku września. Byłem bardzo zajęty. Przez ten czas niestety aktywność forum i liczba postów etc. udowodniły, że chyba jestem potrzebny forum, czyż nie ? Zapraszam do opiniowania tej tezy.

moja antyteza - z tobą czy bez ciebie, tutaj nic się nie dzieję (ale rym <3)

Cytat:

Jestem również niesamowicie dumny z PokeCollecta. Dzisiaj w jakimś temacie przeczytałem posta Kethupa który napisał, że upadł PoPL, upadł Revival, więc jest tu. Czyli PC ma potencjał, to raz. Dwa, to że nadal TRWAMy na posterunku, w zalewie polskich-pseudo-pokegier-online (PokeLife, jakieś OTSy itd). Widzę, jak PC się trzyma, jak jesteśmy jedną z nielicznych ostoi dla dawnych i nowych PRAWDZIWYCH (nie graczy POkeLife czy jakiegoś Poke-Exo) PPSowiczów.

ale jakąś ochronę przeciw botom to miej xDDDDDDD

Cytat:
Niestety, to o czym ja zawsze marzyłem i planowałem nie ma racji bytu w sytuacji niewielkiej siły przebicia i braku instrumentów którymi mógłbym skutecznie narzucić swoją wizję. I nie mam na myśli tutaj tylko PC, ale aby wszystko dobrze grało tak jak sobie wymarzyłem, również inne strony/fora PPSowe winne działać inaczej. Tak jednak nie jest. Narzucając swoje idee forum, w oderwaniu od wiodącej atmosfery innych fór, zrobiłem trochę złego i trochę dobrego. Dobrego bo PC jest oryginalne na tle innych for, zaś trochę złego, gdyż moja koncepcja nie pozwala na szybszy rozwój.

tutaj tez stosujesz to samo - zabijanie fan i popieranie oficjał, dlatego ciężko tutaj np. o fan ficka wartego przeczytania, czy tematu z artami, wartego prowadzenia
jedynie dobre co tutaj jest, to pliki udostępniane przez fanów... (oprócz zakazu dla torrentów, omg xD )
nie mówiąc o muzyce, śpiewie, zainteresowaniu pokemonami od strony interesującego fana gier, a nie oglądacza anime (chociaż teraz mogę śmialo powiedzieć, że seria XY przebiła wszelkie standardy =D)
najpierw umożliw reszcie wchodzenie tutaj, a potem sprawiaj, aby zjednoczyć podzielonych w jedną całość

Afil 
Potrafi spojrzeć Brockowi w oczy |D
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 22 Listopad 13, 15:00   Re: Nowe idee ? PokeMan powraca (?)! Manifest ?!

PokeMan napisał/a:

Jak na ironię... mogę powiedzieć to samo. Miałem problemy z komputerem, a teraz PBF umiera, więc to moja zasługa, że żył, czyż nie?
Poke, nie bądź śmieszny, stan forum nie zależy od jednej osoby, ale za to widać, że współpraca z Domix Pokemon WCALE niczego nie zmieniła, a wręcz odstraszyła kilku użytkowników, przynajmniej mam taką teorię. No i tak samo jak twoja teza, nie ma to poparcia w dowodach, ale jest wynikiem obserwacji.

PokeMan napisał/a:

Każde przedsięwzięcie potrzebuje rozwoju, bo stagnacja prowadzi do upadku. Obecnie jesteśmy na poziomie zrównoważonego trwania, lecz chcę czegoś więcej. W tym celu proponuję rozszerzenie tematyki forum (w jakim kierunku ? nie wiem) aby zaspokoić oczekiwania już istniejących userów.

I w sumie... zgodzę się tutaj z Tobą.
Mamy predyspozycje do zrobienia czegoś, ale... no właśnie, ale... nie robimy... nie wiem czemu.
Po pierwsze, PC miało związane ręce i nie mamy nadal klasy "robotniczej", która coś w końcu zrobi.
Dodatkowo... zaspokoić użytkowników, to dobre stwierdzenie.

PokeMan napisał/a:

Poszerzyłbym troszkę złego na troszkę więcej złego. Jednak przyjemnie jest widzieć, że widzisz obie strony medalu... tak sądzę.

PokeMan napisał/a:
Zamierzam zająć się PokeCollectem i go bardziej rozwinąć, jednocześnie zacząć "pielęgnować" nasze PPSowe i Collectowe tradycje, wywyższyć wszystko to co najlepsze, co wypracowaliśmy przez lata.

Wypracowaliśmy... hmm... to jest dość... chamskie. Ok, nie wątpię, płacisz za serwer, masz wkład w PC, ale tak na prawdę, to... mało widzę z twoich zabiegów, które bym chwalił na tym forum. Między innymi:
- Upload (Główna tradycja PC) jest w bardzo dużej mierze zrobiona przez Domina (Chwała mu za to), Szymba (Braknie mi go), Cona... no i o wszystkich których zapomniałem, przepraszam.
- Strona Fanowska (FanArt i FanFick) to już jest na prawdę dużo roboty, ale pojedynczych fanów, którzy zauroczeni kieszonkowymi stworkami tworzyli własne wizje, ale często nie odbiegające od samego anime. (Nie mów, że nie, FanArty nie zmieniają nic w anime, są tylko piękne, zazwyczaj)
- PBF (Aktualnie troszkę zaniedbany... znowu) nie muszę chyba przypominać starszych czasów. Legends zrobił tak sympatycznie dużo dla PBF'u... teraz Conquest stara się jak może. Poza tym, wszyscy MG wkładali dużo, lub nadal wkładają dużo czasu w odpisy.
- Większość news'ów o anime pisana ostatnimi czasy, w większości przez Byaka i Domina też rozbudza forum.
Jednak... nie zachwalam zmian w układzie forum i newsów o tym, jakie forum, co i dlaczego. Tak jakoś... żywe archiwum? Chyba spasuję.

Sygnatura użytkownika
Ich bin eine :ninja:
Jak coś to łapać mnie na steamie. Nick: afil7

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 22 Listopad 13, 15:16   

4xIjestęgłup napisał/a:
z tobą czy bez ciebie, tutaj nic się nie dzieję

Jejciu, dzieje się, bo jednak o czymś się te posty every miesiąc piszą. A beze mnie dzieje się mniej.

4xIjestęgłup napisał/a:
najpierw umożliw reszcie wchodzenie tutaj, a potem sprawiaj, aby zjednoczyć podzielonych w jedną całość

Ekhem, nikogo nie neguję, działy do pisania Fanficów (fanfrącle :sliniak: ) są, do gier też. Przecież większość postów na tym forum nie jest o Anime, tylko o Grach, więc w czym problem ?

Problemy z aktywnością były już w 2010 r. kiedy rządził Drago. Bo problemy zaczęły się od zamknięcia PokeSerwisu, przypomne, nie od moich rządów, które przynajmniej powodują jakieś emocje/ożywienie.

4xIjestęgłup napisał/a:
zabijanie fan i popieranie oficjał, dlatego ciężko tutaj np. o fan ficka wartego przeczytania, czy tematu z artami, wartego prowadzenia
jedynie dobre co tutaj jest, to pliki udostępniane przez fanów... (oprócz zakazu dla torrentów, omg xD )

W jaki sposó zabijam "fan" ? Są odpowiednie działy ? SĄ. Więc co ? Popieranie oficjalu jest złe ? Pliki ? W większości wygasłe. Jedyne co dobre tu to posty i użytkownicy. Na samych Plikach atmosfery czy marki się nie zrobi.

Nie sprowadzajmy wszystkiego co dobre do downloadu.

Afil napisał/a:
a teraz PBF umiera

Tak jak zawsze, ta sama ekipa jest MG, tak samo szybko traci zapał, nic nowego.

Afil napisał/a:
współpraca z Domix Pokemon WCALE niczego nie zmieniła, a wręcz odstraszyła kilku użytkowników, przynajmniej mam taką teorię.

Współpraca ma na celu, aby link do forum był bardiej znany i tyle. Fajerwerków nie oczekiwałem, bo sam DomixPokemon jest prowadzony poprzez "maximum zysku, minimum wysiłku". Czemu 2 linki do strony pokemon i poddział jej poswiecony miały kogoś odstraszyć ? Śmieszne, odchodzić z forum, bo powstał nowy dział czy nowy link.

Sygnatura użytkownika

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 22 Listopad 13, 15:41   

A ja się zastanawiam "co tu tyle postów" a tu poke bił i od razu rage :]

dorzucam się:

PokeMan napisał/a:
W jaki sposó zabijam "fan" ?

serio? ty pytasz czy kpisz?

PokeMan napisał/a:
Pliki ? W większości wygasłe.

bo ja sam wszystkiego nie zrobię. napisałem temat/post że kto ma niech wrzuci, byaku trochę wrzucił, szymb trochę wrzucił i ja też jak będzie dłuższe wolne będę na nowo wrzucał. sam wszystkiego nie zrobię, niestety. prosiłem o kogoś do pomocy, dostałem szymba i na razie tak to wygląda.

PokeMan napisał/a:
Jedyne co dobre tu to posty i użytkownicy.

kiedyś śpiewałeś inaczej...

PokeMan napisał/a:
Na samych Plikach atmosfery czy marki się nie zrobi.

to wytłumacz suckes i rozpoznawalność pierwszego Collecta.

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 22 Listopad 13, 15:53   

DominLoL napisał/a:
bo ja sam wszystkiego nie zrobię. napisałem temat/post że kto ma niech wrzuci, byaku trochę wrzucił, szymb trochę wrzucił i ja też jak będzie dłuższe wolne będę na nowo wrzucał. sam wszystkiego nie zrobię, niestety. prosiłem o kogoś do pomocy, dostałem szymba i na razie tak to wygląda.

Ale co z tego, że bedą pliki aktywne? Myślisz, że dzieki temu bedzie większa aktywność na forum ?

DominLoL napisał/a:
serio? ty pytasz czy kpisz?

Serio chcę wiedzieć. Co takiego w tym kierunku robię.

DominLoL napisał/a:
kiedyś śpiewałeś inaczej...

Nie pamiętam, serio przypomnij jak chcesz.

DominLoL napisał/a:
to wytłumacz suckes i rozpoznawalność pierwszego Collecta.

Tak na szybko tego nie zrobię, bo to złożona sprawa. Wiele zdarzeń zdecydowało o tym. M in. to, że te 7 lat temu nie było stron z kreskówkami online, nie było tyle warezów, a ludzie się bardziej przywiązywali do for/stron, gdyż obecnie mamy nastawienie proklienckie - szukasz gry pokemon ? Znajdujesz na jakimś forum, ściągasz i adieu. Nie zostaje się na forum, nie wgłębia się w nie itd.

Sygnatura użytkownika

paqo 
Powoli się wkręca

Kontakt:
Wysłany: 22 Listopad 13, 22:35   

Pozwól, że odpowiem w Twoim stylu. Do dzieła:
Cytat:

No, strasznie zajęty byłeś. Szkoda, że wolisz siedzieć na wykopie zamiast prowadzić forum, którego byt jest podobno uzależniony od Ciebie. Poza tym nie pomyślałeś, ze warto kogoś poinformować o tym jak bardzo jesteś zajęty. Rozumiem, że wielki zbawca miał w dupie co się bedzie działo z forum przez ten czas?

Cytat:

O patrzcie, teraz PokeMan będzie oceniał czy ktoś jest prawdziwym fanem, półfanem, czy nie jest fanem w ogóle. A jak głownie grałem w gry, to byłe tru fanem, czy tylko pozorantem? Jakie są cechy prawdziwego fana? Ilu aktorów biorących udział w dubbingu trzeba wymienić?

I nie ma z czego być dumnym, to forum jest martwe i to od dłuższego czasu, nieważne jak bardzo będziesz zaklinał rzeczywistość to i tak nikt, kto widział forum z jakąkolwiek aktywnościa (ot, choćby PC sprzed paru lat) nie powie, że to forum żyje.

Cytat:

Wiem, że uważasz się za człowieka, który ma wielki talent do zarządzania, ale wydaje mi się, że mijasz sie z powołaniem. Idź do polityki, tam takie puste mowy jak ta powyższa są bardzo cenione. Zero konkretów, same ogólne stwierdzenia, za którymi nie idą żadne przykłady konkretnych działań. Jakie Ty miałeś te plany i jaka to sytuacja na PPS Ci nie pozwoliła ich zrealizować? Czym konkretnie PC się wyróznia?

Jeżeli Twoja strategia spowalnia rozwój, to czy czasem nie oznacza to, że forum się rozwijało niezależnie od Twoich działań?

Sygnatura użytkownika

Cytat:
Drogie bravo!

Mam na imię Aga i mam 12 lat. Pisze do was ponieważ mam ogromny problem. W naszej klasie są już tylko dwie dziewice( tzn. ja i nasza nauczycielka), postanowiłam więc , że nie mogę stracić dziewictwa ostatnia zwłaszcza , że za trzy tygodnie nasza nauczycielka(31lat) wychodzi za mąż i pewnie to zrobi.Chciałam zrobić to z Mariuszem najprzystojniejszym chłopakiem w naszej podstawówce, jednak on powiedział ,że dziewczyny mu nie w głowie bo chce zostać trenerem pokemonów:-/

Co mam zrobić żeby przekonać Mariusza do tego pierwszego razu, nie mogę przegrać z pokemonami bo to będzie wstyd na całą szkołę. POMOCY

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 23 Listopad 13, 06:35   

paqo napisał/a:
O patrzcie, teraz PokeMan będzie oceniał czy ktoś jest prawdziwym fanem, półfanem, czy nie jest fanem w ogóle. A jak głownie grałem w gry, to byłe tru fanem, czy tylko pozorantem? Jakie są cechy prawdziwego fana? Ilu aktorów biorących udział w dubbingu trzeba wymienić?

Nie, nie, nie. Miałem na myśli tych młodych co grają w OTSy i Pokelajfy, czyli modyfikacji Tibiii, czyli ludzi pokroju np. stąd lub Poke-Evo . Nie mam nic przeciwko graczom karcianki czy pokegier na konsole.

Sygnatura użytkownika

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 23 Listopad 13, 06:36, w całości zmieniany 1 raz  

Afil 
Potrafi spojrzeć Brockowi w oczy |D
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 23 Listopad 13, 07:42   

Reszty Pan PokeMan nie skomentował ze względu na bardzo napięty grafik, a szkoda, bo wypowiedź paqo jest bardzo ciekawa i czytając ją miałem nadzieję, że ustosunkuje się do niej nasz PokeMan. Czy to w oczy kole? Sądzę, że tak. Admin, który zostawił forum, zrobił to samo niedawno i jakoś tak zawsze pomija te fakty w odpowiedziach, czy też wspominkach.

Sygnatura użytkownika
Ich bin eine :ninja:
Jak coś to łapać mnie na steamie. Nick: afil7

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 23 Listopad 13, 10:03   Re: Nowe idee ? PokeMan powraca (?)! Manifest ?!

PokeMan napisał/a:

Armagedon jest blisko.

PokeMan napisał/a:

A jakieś konkrety?