POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
14 Lipiec 12, 15:39
Poke Land!
Autor Wiadomość
Jakubox 
Gapa, gubi PokeBalle
^ to nie prawda!



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 187
Skąd: Lublin
Kontakt:
Wysłany: 15 Marzec 09, 20:03   

No to tak, wiele przybyło nowości do strony... Mianowicie otwarcie forum i Toplisty.

Forum - http://forum.pokeland.pl/ - zmodyfikowałem theme aby wyglądał jak najbardziej podobnie do strony. Co prawda w PHP i grafikiem świetnym nie jestem, ale myślę, że jak na moje umiejętności dobrze mi wyszło. Skrypt: phpbb2 by Przemo.

Toplista - http://top.pokeland.pl.pl/ - oparty na Aardvarks PHP TopSites, chyba jedynego darmowego skryptu Toplist do umieszczania na własnym serwerze. Theme tak jak wcześniej - wyglądać ma jak najbardziej podobnie do strony, tu wyszło mi chyba jeszcze lepiej.

Otwarcie Downloadu - co prawda jest też taka możliwość na forum, ale jakoś na stronie bardziej przypadło mi to do gustu. Na razie mało rzeczy, choć mam wszystkie linki. Za Upload dziękuję DominLOLowi, który zezwolił na użycie owych linków.

Zmiana theme'u na samej stronie - tak, to co powiedział Raik przemyślałem i wybrałem ten. Teraz muszę zrobić inne logo, bo nie lubię obrazków z Arkeisa -.-

PokeDex w trakcie roboty - hmm, plusem będzie to, iż CHYBA jako jedyni w Polsce będziemy mieć Cry!

Liczna redakcja - oczywiście jak na taką stronkę. Dużo pracują, to trzeba przyznać.

Teraz prosiłbym Was o wytyczenie jak największej ilości błędów na stronie, ponieważ bardzo chcę aby była dopracowana. No i tym, piszącym złe opinie bezpodstawnie dziękuję, a tym, którzy robią to wytyczając błędy serdecznie dziękuję.

*Wiem, na tych wszystkich stronach kolory są takie jaskrawe, ale to ładnie się komponuje ;)
 
     
MojeGBA 
Gapa, gubi PokeBalle



Wiek: 33
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 106
Skąd: Crystal River City
Kontakt:
Wysłany: 16 Marzec 09, 00:19   

Pozwoliłem sobie przejrzeć z grubsza twoją stronę i mogę ci powiedzieć co mniej więcej osobniki mojego pokroju widzą na pierwszy rzut oka.

Layout.
Budowa Strony jest bardzo prosta, co jest zaliczane na plus. Bardzo łatwo nawigować po stronie, więc obsługa jest niemal intuicyjna.

Design.
Tutaj będę nieobiektywny, gdyż niebieski jest jednym z moich ulubionych kolorów. Wygląd strony naprawdę bardzo mi się podoba, a logo wcale nie jest złe. Jeżeli robiłeś je samodzielnie, a "nie masz zdolności graficznych", to szczerze gratuluje... bo u mnie grafika jest moją piętą (jaką chyba wiesz). Sam wygląd strony jest bardzo czytelny i miły dla oka.

Szybkość działania.
Tu jest słaby punkt. Własna domena to na pewno plus, ale równie ważny jest także szybki hosting, a w chwili gdy sprawdzałem (jest późno, więc ruch powinien być mały) twoja strona ładowała się za wolno (około 30-35 sekund na łączu 10Mbit).

Forum.
W praktyce Forum ma prawie zawsze zupełnie inny wygląd niżeli Strona. Dla tego na plus należy zaliczyć że robisz cokolwiek aby były one do siebie podobne pod względem wyglądu. A jednak muszę się przyczepić. Strona ma raczej ciemny design, więc jeżeli chcesz aby forum było do niej podobne, to wykorzystanie obecnego motywu może być kłopotliwe. Forum bije po oczach swoją jasnością, więc osoba która przechodzi z serwisu głównego na forum może dostać oczopląsu.

Zawartość.
Tu niestety się nie wypowiem. Narazie oceniłem twoją stronę "na pierwszy rzut oka". Jutro przejrze ją nieco dokładniej i zedytuje treść swojego posta.

Ogółem.
Strona zapowiada się bardzo ciekawie... Może być jedną z lepszych i bardziej profesjonalnych o tej tematyce. Oby tak dalej.

Pozdrawiam, MojeGBA
 
     
Jakubox 
Gapa, gubi PokeBalle
^ to nie prawda!



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 187
Skąd: Lublin
Kontakt:
Wysłany: 16 Marzec 09, 17:33   

No, wielkie dzięki za ocenę ;D

Logo nie jest mojej roboty, robił je Latios210. Co do niego zastrzeżeń nie mam, ale jak patrzę na Pokemony z Arkeisa to mi się żygać chce i tyle...

Dziwne, mi strona włącza się od razu, obrazki też... Ale mówisz o tym, że cała strona się powoli włącza czy same obrazki? Jeżeli to drugie to może być nawet normalne, bo większość jest w .png.

Jasny kolor forum: na forum zrobiłem ankietę, który theme podoba się najbardziej. Mamy do dyspozycji dwa Pokemonowe + SubSilver. Ten drugi jest ciemny, choć więcej głosów dostał jasny. I tego raczej zmieniać nie chciałbym. A jak ktoś ma epilepsje to niech odpoczywa od kompa raz na 10 minut ;D

A dalszą ocenę napisz proszę w kolejnym poście, będzie lepiej ;)

Sygnatura użytkownika
 
     
Kojot 
Nosi czapkę Asha
Rumble in the Jungle



Wiek: 27
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1448
Skąd: Bandle City
Wysłany: 16 Marzec 09, 20:31   

Jak weszłem .. TFU wszedłem to mi się zawiesiło chodzi o Fan Center :/
Popraw.Logo nooo przejdzie troszku nie pasuje do Theme'a ale ujdzie :D
 
     
Jakubox 
Gapa, gubi PokeBalle
^ to nie prawda!



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 187
Skąd: Lublin
Kontakt:
Wysłany: 16 Marzec 09, 20:49   

No wiesz, mi się nic nie wieszało, więc to może jednorazowy przypadek.

Miałem opinie, że logo jest bardzo dobre i pasuje, chociażby kolorystycznie, dziwne.

Sygnatura użytkownika
 
     
MojeGBA 
Gapa, gubi PokeBalle



Wiek: 33
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 106
Skąd: Crystal River City
Kontakt:
Wysłany: 16 Marzec 09, 23:10   

No to pora jeszcze raz ocenić. Na twoją prośbę będę krytyczny.

I. Serwis

Strona główna sprawia wrażenie profesjonalnego serwisu, wszelkie informacje są bardzo czytelne, zaś kolory dobrze dobrane.Logo jest dobrze dopasowane pod kolorystyke i jest dobrej jakości.

Gorzej niestety z poddziałami. Download jest praktycznie zerowy. Podobnie jest niestety z Pokedexem.
Zdecydowanie lepiej jest natomiast jeżeli chodzi o oferte wymiany. Twoja oferta może wypromować serwisy nowe, ale z szansą na zdobycie dużej popularności bądź z ciekawą treścią.

Formularz kontaktowy działa prawidłowo, więc nie powinno być problemów gdy jakiś użytkownik zechce się z tobą skontaktować.

Spis osób w redakcji jest mało czytelny. Standardowe tabele są niestety mało czytelne, mało estetyczne i nie wyglądają zbyt profesjonalnie.

Biorąc pod uwagę to co napisałeś... ta strona ma dużą szansę na bycie jedną z najbardziej profesjonalnych, a jednak Dział Pomoce jest zbyt mało rozbudowany a ponadto znajdują się tam błędy.

Lepiej jest jeżeli chodzi o Fan Arena. Tapety są ciekawe, nie jest ich jednak zbyt wiele, a nadto tylko w rozdzielczości 1024x768. PokeRadio jest ciekawe, ale nie obsługuje Polskich znaków, więc powinieneś usunąć je z tytułów piosenek... np. Bede Mistrzem zamiast Będę Mistrzem.

Translate - Bardzo dobrze że dbasz o osoby, które nie znają języka Polskiego, ale tłumacz Google bardzo często w przypadku takich stron jak twoja popełnia za dużo i zbyt rażące błędy.

Shoutbox - Tego ocenić nie mogę. Reklama - Reklama nie jest nachalna więc może być, natomiast zastanowiłbym się nad animowanymi buttonami.

Ogółem
Strona ma perspektywe na przyszłość, ale musisz zastanowić się czy chcesz ją reklamować gdy nie jest skończona. To może odstraszyć użytkowników.

II. Forum.
Logo podobnie jak w głównym serwisie, jest ładne. Kolorystyka idealnie dopasowana do wyglądu strony.

Regulamin - profesjonalnie napisany, łatwy do zrozumienia.
W praktyce ciężko mi oceniać coś co nie jest skończone. A może raczej co ma tak mało postów. Ale na pewno jest na dobrej drodze.
Motyw.
Do dyspozycji masz dwa ciekawe motywy - główny (xandblue) i FreeTableBlack2. SubSilvera powinneś całkowicie wywalić bo nie pasuje do twojego serwisu.

Jest jeszcze jeden szkopuł - tzw. Broken Links (np BRAK [wkrótce]).

Na forum są błędy kolorystyczne, tj. tekst jest zbyt jasny / ciemny w stosunku do tła (w głównym motywie nie jest to widoczne, ale w tym ciemnym niestety tak).

Kończąc pragnę życzyć powodzenia w dalszym prowadzeniu serwisu. Liczę na to że będzie to jeden z lepszych serwisów o tej tematyce w całym globalnym świecie.
 
     
Jakubox 
Gapa, gubi PokeBalle
^ to nie prawda!



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 187
Skąd: Lublin
Kontakt:
Wysłany: 16 Marzec 09, 23:24   

I. Serwis
PokeDex tak, jest kiepski, chwilowo został zawieszony, lecz do Downloadu mamy wszystkie linki, które jeszcze nie zostały dodane (dzięki DominLOL).

Translate - a nasz jakiś lepszy? Ja raczej nie, więc i tak myślę, że to dobre rozwiązanie.
Animowany button? A jaki my niby mamy :D

Błędy - niee. To co podałeś mi na GG to nie błąd, lecz źle zrozumiałeś.

Resztę błędów postaram się ponaprawiać w czasie jak najbliższym. OGROMNE dzięki za czas na wytyczenie błędów.

Sygnatura użytkownika
 
     
MojeGBA 
Gapa, gubi PokeBalle



Wiek: 33
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 106
Skąd: Crystal River City
Kontakt:
Wysłany: 17 Marzec 09, 19:56   

Sam wybrałeś ostrą recenzję.
Jeżeli chodzi o Pomoce.
Fire Red/Leaf Green - Twoim zamierzeniem było pokazanie pierwszych form poszczególnych Pokemonów (napisałeś tak na GG).

Electabuzz jest pierwszym stadium. Elekid jako Pokemon Dziecko jest stadium zerowym. To tyczy się dzieci Pokemon takich jak Pichu, Cleffa, IgglyBuff, Magby, czy wspomniany już Elekid. Oczywiście, do ciebie należy decyzja jak to będzie przedstawiane, ale w wersji OSTREJ uznałem to jako błąd.

Dodatkowo, w pomocach nie powinno być pytań do użytkowników bądź niejasnych podpowiedzi.

Cytat:

Jeżeli go spotkasz, przedmiot który masz 6 w plecaku wielokrotnie się sklonuje, najlepiej zrobić to z np. Nuget'em, Masterball'em. Aby powiększyć szanse na jego spotkanie należy porozmawiać z dziadkiem który pokazuje jak złapać pokemony, na jego pytanie odpowiedzieć Yes lub No, popróbujcie. Nie radzę go łapać gdyż wywołuje on wiele błędów, np problemy z grafiką, ale spotkanie go jest niegroźne. Jeżeli go jednak złapiesz, będzie miał ataki Water Gun i Sky Attack. Można dać mu Rare Candy, najprawdopodobniej ewoluuje w Kangaskhana!


Należy odpowiedzieć no i polecieć używając Fly na Cinnabar Island. Następnie iść w prawo i wskoczyć do wody oraz pływać po brzegu. W pisaniu artykułów jestem dość dobry ( o ile znam temat), więc jeżeli chcesz mogę przebudować ten artykul od nowa.
 
     
Jakubox 
Gapa, gubi PokeBalle
^ to nie prawda!



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 187
Skąd: Lublin
Kontakt:
Wysłany: 17 Marzec 09, 22:53   

Zawsze jak ktoś wyśle jakiś artykuł, staram się jak najbardziej poprawić (z polskiego jestem dobry i to nie mój art), ale czasami zapominam. Szczególnie, że to był pierwszy art Mynara, ale jeżeli chcesz, to żaden problem, możesz ;D

Sygnatura użytkownika
 
     
PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1967
Kontakt:
Wysłany: 7 Lipiec 09, 16:04   

Powiem tak - strona istnieje i jest dobra, tylko brakuje jakiegoś konia Pociągowego, czegoś co by chwyciło, ale jak już wspomniałem, nie jest źle, jest tak na 3 +.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Szablon savePokeCollect stworzony przez Raika/Perry. Statystyki
Internetowe RPG - gry MMO i MMORPG online TOP50 Gry Pokemon Valhalla AntyGaming”PokeSerwis Tylko Lati
Pokemons.tnb.pl pokemon special Pokemon Trainer
Dream League
Topsites FireChao TopsitesPPN Top 50 Forum Topsite

Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak każde inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przeglądarką możesz regulować warunki przechowywania cookies.