POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
23 Styczeń 17, 10:16
Czerń i Biel: Rival Destinies w Disney XD
Autor Wiadomość
piecka21 
Powoli się wkręca

Wysłany: 29 Listopad 12, 10:45   

Mnie się tam podoba i nie mam jakichś większych zastrzeżeń, jedyne co mnie irytuje to czasem podekscytowany głos Asha. Reszta w miarę ok jednak jak przypomnę sobie poprzednie serie to jest taki sentyment jeżeli chodzi o głosy zwłaszcza w pierwszych seriach. :)

Sygnatura użytkownika
Mistrz Gry - Inakuś

Zdolność: Overgrow
Ataki: Tackle, Growl
Sp. Atak: GrassWhistle
Plecak: Kanapki, Pokedex, Pokegear, 4xPokeball

Zdolność: Gluttony
Ataki: Scratch, Leer, Lick
Sp. Atak: Rain Dance
Towarzyszka:Lucy

Pokemony:

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 29 Listopad 12, 16:51   

Conquest napisał/a:
Teraz emisje mają być o 6:50 i 15:55. Dla mnie osobiście są jeszcze gorsze, bo nie mam możliwości obejrzeć ani pierwszej, ani drugiej :omg:

Sam siebie zadziwiłem - znalazłem dziś w swoim napiętym planie dnia czas na obejrzenie Pokemonów i... nie pożałowałem. Odcinek naprawdę świetny. Skyla prowadzi "lotne bitwy" naprawdę nietypowo. Cilan zaprezentował wszelkie ideały, szkoda tylko, że poniósł porażkę, bo ucieszyłbym się, gdyby dał jej nauczkę :D Generalnie nawiązała się fajna pyskówka w trakcie bitwy xD :vabi:

Ostatnio zmieniony przez Conquest 29 Listopad 12, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  

piecka21 
Powoli się wkręca

Wysłany: 1 Grudzień 12, 13:10   

Oj też mi eis podobał ten odcinek choć Cilan walczył moim zdaniem jak amator... lecz walka Ash'a przednia!:D Bardzo podoba mi się oprawa graficzna ataków pokemonów.

Sygnatura użytkownika
Mistrz Gry - Inakuś

Zdolność: Overgrow
Ataki: Tackle, Growl
Sp. Atak: GrassWhistle
Plecak: Kanapki, Pokedex, Pokegear, 4xPokeball

Zdolność: Gluttony
Ataki: Scratch, Leer, Lick
Sp. Atak: Rain Dance
Towarzyszka:Lucy

Pokemony:

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 2 Grudzień 12, 08:49   

Conquest napisał/a:
No tak. W s6 go nie było, więc Seria Original to początek :sliniak:

Ależ był, w odcinkach 4,6-8,10-11 które praktycznie mają czołówkę z MQ, ale formalnie są s6 które ma 52 odcinki - 12 ostatnich MQ oraz całe PA czyli 40 odc.
Nawet na oficjalnej stronie pokemon.com jest podział prawidłowy, to tylko na fanowskich stronach (zarówno u nas, jak i zagranicą) używają nieprawidłowego podziału wg. czołówek czy co gorsze, wg. nomenklatury japońskiej.

piecka21 napisał/a:
Mnie się tam podoba i nie mam jakichś większych zastrzeżeń

Nie dziwota, skoro z jakiegoś punktu widzenia, ten dub jest dobry. Ale z mojego - nie jest. Zresztą, oni tam po prostu myślą, że robią dobry dub.

Z aktualniejszych wieści, to 2 dni temu, w piątek 30 listopada, DXD dało maraton odcinków 1-7 od 21:00 do północy. A już tydzień temu, ZNIKNĘŁA powtórkowa nitka emisyjna w weekendy.

No i niestety, po tych 20 odcinkach muszę odszczekać to co napisałem miesiąc temu w tym poście. Jednak tradycja została przerwana, i pomimo, że s15 to sezon nieparzysty, to jednak dubbing w nim jest jeszcze gorszy niż w s14. Wg. dubbingpedii:
Cytat:
Julia Kołakowska −
sędzia sali w Nimbasie (odc. 1-2),
Profesor Juniper (odc. 2),
trenerka Deino (odc. 8),
sprzedawczyni lodów (odc. 9)

Cytat:
Klementyna Umer − Profesor Juniper (odc. 14-16)

W s14 Juniper była cały czas Umer.
Cytat:
Grzegorz Kwiecień −

pracownik metra #2 (odc. 3),
trener Foongusa (odc. 8),
trener Deino (odc. 8),
poplecznik Doktora Ferrary #2 (odc. 9)

Cytat:
Łukasz Talik −

Trip,
Bobby (odc. 8),
sprzedawca owoców #1 (odc. 9),
sprzedawca owoców #2 (odc. 9),
poplecznik Doktora Ferrary #1 (odc. 9)

Tutaj chyba widać, jakie dziadostwo odwalili. To dziwne, że w s1-6 na jeden sezon przypadało ok. 25 aktorów i nie tak często było, aby jeden głos robił za 2-3 epizodyczne, a tutaj SDIaj używa ok. 50 aktorów, a robi takie odpały.
Cytat:
Janusz Wituch −
Doktor Zager,
Clay (odc. 9, 11)

Paweł Wiśniewski −
Doktor Ferrara (odc. 9),
Clay (odc. 13)

Bez komentarza.
Cytat:
Józef Pawłowski −
Robert (odc. 6),
Cress (odc. 10)

Cressa w s14 grał podobno jakiś kiepski Łukasz Węgrzynowski, teraz niewiele lepiej.

Jak widać, SDI nie dość, że nie potrafi utrzymać prawidłowej obsady z starych sezonów których nie robili, to jeszcze SWOICH doborów nie potrafią zachować, nawet z odcinka na odcinek (o tym, aby zachować z sezonu na sezon, już nie wspominam).

A to DOPIERO 20 odcinków. Ile jeszcze spieprzą przez kolejne 30 ?

Niestety, zleceniodawcy jak widać kompletnie nie zależy na jakości, a szkoda. Już wolałbym system z s6, gdzie może i tłumaczenie kulało, ale np. recepcjonistkę w odc. 25,29,47 grała ta sama aktorka i Brawly`ego (Lidera Sali) w odc. 32,42-43 grał ten sam aktor.

I kto tu jest bardziej profesjonalny ? Ci (SDI) którzy masakrują s15, czy osoby które pięknie nam wyprodukowały po polsku pierwsze 6 sezonów, dbając aby postać za 10, a nawet 50 odcinków później, miała TEN SAM głos.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 2 Grudzień 12, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  

Daru
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 6 Grudzień 12, 22:23   

Cytat:
W s14 Juniper była cały czas Umer.

W odcinku drugim Juniper miała tylko jedną-dwie kwestie i najwyraźniej nie mogła przyjechać, żeby tak mało zagrać.

Cytat:
Tutaj chyba widać, jakie dziadostwo odwalili. To dziwne, że w s1-6 na jeden sezon przypadało ok. 25 aktorów i nie tak często było, aby jeden głos robił za 2-3 epizodyczne, a tutaj SDIaj używa ok. 50 aktorów, a robi takie odpały.

Od razu widać, że tego serialu nie oglądasz, bo powtarzalność głosów jest na podobnym poziomie co w poprzednich seriach. Po prostu czasem osoba wpisująca obsadę na Dubbingpedię wyłapie, że dany aktor grał jakąś postać w tle/epizodyczną, która miała jedną/dwie kwestie i ją dopisze do listy.

Cytat:
Bez komentarza.

A ja skomentuję - cieszę się ze zmiany Claya na Wiśniewskiego, ponieważ jako Wituch miał tylko parę kwestii, a jako Clay obrobił cały odcinek. I był świetny.

Cytat:
Cressa w s14 grał podobno jakiś kiepski Łukasz Węgrzynowski, teraz niewiele lepiej.

Moim zdaniem Pawłowski jest o wiele lepszy od poprzedniego aktora grającego Cressa. Poza tym znowu - Cress miał tu zaledwie parę kwestii, widocznie nie można było ściągnąć starego aktora.

Cytat:

Jak widać, SDI nie dość, że nie potrafi utrzymać prawidłowej obsady z starych sezonów których nie robili

Jesteś jedyną osobą we wszechświecie, którą irytuje fakt pojawiania się nowych głosów w trwających serialach.

Cytat:
to jeszcze SWOICH doborów nie potrafią zachować

Czasami po prostu jakiś aktor nie jest dostępny, czasami lepiej będzie go jednak kimś innym zastąpić (jak to było w przypadku Claya).
Studio Opracowań Filmów w Warszawie/Telewizyjne Studio Dźwięków bywało nie lepsze, jeśli chodzi o niektóre swoje stare dubbingi. Ale wtedy nikt nie przykładał do tego większej wagi.

Cytat:
recepcjonistkę w odc. 25,29,47 grała ta sama aktorka i Brawly`ego (Lidera Sali) w odc. 32,42-43 grał ten sam aktor.

Nie jest sztuką konsekwentnie stosować aktorów, którzy akurat są pod ręką, bo grają główne postacie.

Cytat:
czy osoby które pięknie nam wyprodukowały po polsku pierwsze 6 sezonów

Pierwsze sześć sezonów miało wiele zgrzytów.

Cytat:
dbając aby postać za 10, a nawet 50 odcinków później, miała TEN SAM głos.

Szczególnie Elm w s5. Aya miała zmieniony głos. Suzy zresztą też. W s5 większość dobrych aktorów zastąpiono gorszymi, s6 wcale nie było lepsze, między innymi rezygnując z Zakrzewskiego. Do każdego sezonu w wersji polskiej można by się w jakiś sposób przyczepić. Więc proszę, zdejmij w końcu swoje nostalgiczne różowe okulary i spojrzyj na sprawę rozsądnie.

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 7 Grudzień 12, 17:30   

W dzisiejszym odcinku walki mi się podobały. Bianca walczyła trochę bez polotu, choć Emboar prezentował się dobrze. Nie podobało się jej, że Sawk robi uniki (myślałem, że wykonywanie ich jest normalne :krejzol: ) Co do Asha i Scraggiego to wiele się po nich w tej walce nie spodziewałem. I tak długo wytrwali. Finał ciekawy, długi - Sawk dał radę i pokonał Throha. Tylko irytuje mnie, że Stefaan XD wkurza się za każdym razem, kiedy przekręcą jego imię xD

lexsiso 
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 7 Grudzień 12, 17:47   

Właśnie, zwróćcie mi uwagę jeśli się mylę ale ja kilka razy usłyszałam jego poprawne imię(przynajmniej tak mi się wydaje), a i tak się denerwował. Może ktoś napisać, czy serio nikt nie wymówił jego imienia dobrze, a mi się tylko wydawało? Ale jakby nie patrzeć, sędzia powinien wiedzieć jak się nazywa, w końcu to porządny turniej :P

Sygnatura użytkownika

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 7 Grudzień 12, 17:54   

Nie omieszkam rozwiać Twoich wątpliwości :)

lexsiso napisał/a:
Właśnie, zwróćcie mi uwagę jeśli się mylę ale ja kilka razy usłyszałam jego poprawne imię(przynajmniej tak mi się wydaje), a i tak się denerwował.

Jak je usłyszałaś?

lexsiso napisał/a:
Może ktoś napisać, czy serio nikt nie wymówił jego imienia dobrze, a mi się tylko wydawało?

Raczej wydawało Ci się :) Jego imię brzmi Stefaaan. Nikt tak fajnie nie wyciąga xD

lexsiso napisał/a:
Ale jakby nie patrzeć, sędzia powinien wiedzieć jak się nazywa, w końcu to porządny turniej :P

Amatorszczyzna xD Ale tak serio to masz rację.

Ostatnio zmieniony przez Conquest 7 Grudzień 12, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  

lexsiso 
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 7 Grudzień 12, 18:00   

No właśnie mi się wydawało, że usłyszałam Stefan. Nie Stefen, ani Steven bo co jak co ale na to ostatnie imię zwracam szczególną uwagę ^^ Więc dziwiłam się, bo tak jak się przedstawił się w pierwszym odcinku to tak kilka razy do niego mówili, a i tak miał wąty. Ale możliwe, że mi się wydawało :)

Sygnatura użytkownika

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 7 Grudzień 12, 18:03   

lexsiso napisał/a:
No właśnie mi się wydawało, że usłyszałam Stefan. Nie Stefen, ani Steven bo co jak co ale na to ostatnie imię zwracam szczególną uwagę ^^ Więc dziwiłam się, bo tak jak się przedstawił się w pierwszym odcinku to tak kilka razy do niego mówili, a i tak miał wąty. Ale możliwe, że mi się wydawało :)

Przekręcają to na wszystkie sposoby. Było już chyba z pięć wersji. Będę upierał się przy tym, że ma na imię Stefaaan :)

Ostatnio zmieniony przez Conquest 7 Grudzień 12, 18:03, w całości zmieniany 1 raz