POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Popularność Pokemon
Autor Wiadomość
Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 22 Maj 12, 17:45   

35

Na rozwazania sie zebralo :D

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 22 Maj 12, 17:50   

36
Nie rozważania tylko poważna rozmowa. Jak w shoucie się gada o innym temacie to żeby się nie pomylić znaleźliśmy sobie inny temat. Liczenie to tylko przykrywka. I wyjdzie że najpopularniejszym działęm są Forumowe zabawy ;)
Inazuma Eleven...INAZUMA ELEVEN? Na prawdę? Kurde mój zakres kanałó zaczyna się na jedyce a kończy na Polsacie więc nawet nie wiedziałem. Inazuma Eleven to pierwsza gra na DSa od czasów Blacków która mnie wciągnęła( i nie chce wypuścić! Zacząłem od drugiej części, teraz gram w pierwszą i czekam na trójkę w bardziej zrozumiałym języku). Jeżeli anime będzie chociać w połowie tak dobre jak gra to to może dorównać Tsubasie.
Tak btw o piłce było jeszcze Galactic Football. Do dzisiaj śnią mi się po nocach ich akcję powtarzane w każdym meczu, wciąż i wciąż te same animacje!
Na Hyperze leciało dobre anime. Tsubasa Reservoir Chronicle. Obejrzałem tylko parę odcinków.
Za moich czasów to był Dragon Ball (nie oglądałem i żałuję) i Sailor Moon(nie oglądałem i nie żałuję). Potem dopiero weszły pokemony.
Kurdę chętnie rozwinąłbym poprzednią wypowiedź. Napisałbym o polskich kartach i prawie kompletnym brakiem zainteresowania nimi. Ba, nawet na oficjalnych turniejach już nie można nimi grać ;) .
A co do forów o pokemonie. Nie są one popularne przez anime. A jak już to w małym stopniu. Główną popularność dają im gry.

Sygnatura użytkownika

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 22 Maj 12, 17:57   

kowalt napisał/a:
Jak w shoucie się gada o innym temacie to żeby się nie pomylić znaleźliśmy sobie inny temat. Liczenie to tylko przykrywka. I wyjdzie że najpopularniejszym działęm są Forumowe zabawy ;)

Chore. To po co są działy skoro można o wszystkim pisać w ottfopie ? Posty wydzieliłem do normalnego tematu w prawidłowym dziale.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 22 Maj 12, 18:56   

Nawet nie starajcie się przeczytać tego co chce przekazać. Nie dość że ponad połowa jest nie do zrozumienia to nic was to nie obchodzi. Mój mózg nie pracuje już tak jak kiedyś. Zwłaszcza po dzisiejszej dawce nauki. A samobójcom próbującym życzę powodzenia. W razie problemów ze zdrowiem po przeczytaniu tych głupot mogę polecić jakiegoś dobrego psychiatrę.

[quote="PokeMan"]
kowalt napisał/a:
Jak w shoucie się gada o innym temacie to żeby się nie pomylić znaleźliśmy sobie inny temat. Liczenie to tylko przykrywka. I wyjdzie że najpopularniejszym działęm są Forumowe zabawy ;)

Chore. To po co są działy skoro można o wszystkim pisać w ottfopie ? Posty Post nie wnoszący nic do tematu! Warna mu!
Żartowałem ;)
Wiem nie śmieszne, ale stare dziadki w moim wieku mają speyficzne poczucie humoru. I to mi musicie przebaczyć. Albo zbanować i mieć święty spokój. I to chyba dla was najlepsze rozwiązanie ;)

To co pisze jest pisane z perspektywy kogoś kto swój debiut na PPSie miał jakieś 7 lat temu, na starym Collecie. A koniec mojej kariery na PPSie wiąże się z upadkiem wpierw Collecta a potem PokePowera i PokeEnergies.
I dla mnie w porównaniu z tym co było kiedyś to teraźniejsza sytuacja poków to tragedia. Kiedyś małe, "kameralne" tak to nazwę forum o pokach miało więcej postów dziennie niż taki POPl dzisiaj.

Wiem że nie ma co porównywać. Ale kiedyś było inaczej.
Głupi przykład PBFa. Miałem 12 aktywnych graczy i ośmiu odpisujących raz na tydzień. I tak było z wieloma MG. A to dlatego że to było nowe i było tylu chętnych. Możecie sobie wyobrazić że jakość historii pozostawiała wiele do życzenia. A post przekraczający trzy zdania podczas walk(od gracza) to był szczyt. Ale była przy tym kupa frajdy. I to się liczyło. Teraz główne założenie jest takie że historia ma być epicka i ma się ją ciekawie czytać. Wiem że powinno tak być ale brakuje właśnie czegoś niewymagającego, takiego w starym stylu. Jakieś dwa lata temu próbowaliśmy reaktywować Energies ale nie wyszło. Brak reklamy i tak na prawdę brak chęci na to wpłynął.

Pisałeś o polskich kartach. Niestety nie sprzedały się. Były i nie ma. Teraz jest na nie promocja w Realach. 2 złote za boosterek. To chyba 15 kart(niech mnie ktoś poprawi w razie czego) w tym jedna na pewno jest holo. Okiej, fajnie. Ale jak już pisałem na oficjalnych turniejach nimi nie zagrasz. Z tego co się orientuję to teraz najstarszy format kart to ten z HG/SS (to znowu proszę o ewentualną poprawę). Można je mieć żeby poćwiczyć. I tylko po to. No i dla frajdy.

I tak na prawdę na samym początku źle się wyraziłem. Miałem na myśli to że to anime Pokemon jest nie modne w Polsce. Gry dodają mu masę popularności(w Blackach w wymianach z Randomowymi ludźmi parę razy rzeczywiście spotkałem polaków). Chociaż aż tak kolorowo nie jest bo ani razu nie spotkałem polaka podczas buszowania po Global Linku.
Moim zdaniem popularność Pokemona powoli wygasa. Starzy użytkownicy powoli odchodzą. A jak zostają to nie piszą o pokach (tu wspominany prze zemnie POPl).

A co mnie tam. Dodam coś jeszcze. Ilość dziewczyn się na pewno znacznie zwiększyła. Kiedyś była tylko krwiożercza Luka. Każdy bał się kontry z jej strony. I Dark Lugia. Jedyna osoba z jaką walczyłem przez Wi-Fi. Przegrałem. Użyliśmy praktycznie tych samych poków. Teraz jest z tym dużo lepiej. Dziewczyny są na scenie i chwała im za to!

No nic. Coś tam dzisiaj wypociłem. Następna taka wypowiedź za kolejne siedem lat.
Ostatnio zmieniony przez kowalt 22 Maj 12, 19:04, w całości zmieniany 2 razy  

Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 23 Maj 12, 19:22   

Jesli chodzi o sytuacje Pokow w Polsce to nie mozna powiedziec, ze jest zle, ale trzeba zaznaczyc, ze bylo lepiej.

Pragnę nadmienić, ze mamy teraz dużo wydarzeń związanych z Pokami: mistrzostwa PTCG, premiera 14 filmu, regularna emisja w Disney XD itd.
Jednak dostęp do Pokemonów nie jest tak powszechny jak był jakieś 10 lat temu. Wtedy mieliśmy emisje na ogólnodostępnym kanale - Polsacie, oraz tazo w chipsach (prawie wszyscy zaczynali od tych dwóch rzeczy).
Obecnie coraz więcej osób ma dostęp do Disney XD, ale wciąż nie jest to kanał powszechny. Co do tazo to nie ma :( . Nie lubiłem Metal Tazo, ale przynajmniej wpływało to na popularyzacje Pokemona.

Największa fala pokemanii przeminęła już dawno, ale Pokemony nad Wisłą wciąż trzymają się nieźle, choć mogłoby być lepiej. Liczę na to, ze jeszcze wrócą do łask i powróci pokemania (pobożne życzenie).

Ostatnio zmieniony przez Conquest 10 Czerwiec 12, 11:31, w całości zmieniany 2 razy  

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 14 Sierpień 12, 08:36   

DominLoL napisał/a:
Oglądając wczoraj nowe Looney Tunes ( Zwariowane melodie, czyli daffy, bugs i ferajna), ucieszyłem się kilkanaście razy, nie wiem czy z powodu żartów, które pomimo tego że już zdeka przejechane i podane w nowej formie, były dalej dobre, czy może z powodu starych dobrych kreskówek z dzieciństwa - gdzie okładanie się po mordach kluczami hydraulicznymi, gołymi pięściami czy używanie broni palnej przeciw bezbronnym biegaczom było na porządku dziennym - które były podane w nowej "oprawie ( Kojot Wilie i Strusiek w komputerowym 3D ZACHOWALI SWÓJ CZAR I UROK *beep**beep* PZIU) czy z powodu dobrych wspomnień, ale: BAWIŁEM SIĘ PRZEDNIO!

Ja też miałem zdrowy ubaw i też mi smutno, że Nowe LooneyTunes to jedyny znany mi przypadek, kiedy remake okazał się udany i zachował stary dpbry klimat. BTW ja nie mam CN, więc oglądałem na Polsacie w niedziele. A tak w ogóle, to druga seria będzie na CN od 27 sierpnia.

DominLoL napisał/a:
poke, mnie chodziło o to, że mało jest naprawdę dobrych seriali animowanych, sam przyznaj, że poki są na takim poziomie, że znasz na wylot wszystkie serie pomimo że widziałeś tylko kilka pierwszych : O początek odcinka, jakaś historyjka o pokemonie lub trenerze, zespół R chce porwać poka i pikacza, pikacz ich rozwala i bum, pozamiatane.

Generalizujesz. Nie wiem, może ja jestem mało wymagający, ale w każdym sezonie znajdowałem coś nowego i świeżego. A w BW odcinki już nie są takie kliszowate wg. opinii ludzi.

Afil napisał/a:
PokeMan... jeśli chodzi o Kucyki... no cóż... zapowiadany jest już następny sezon, który niestety będzie miał... jak dobrze kojarzę 12 odcinków. Dodatkowo, jest taka strona jak BronyLand, jest to strona w całości poświęcona MyLittlePony Friendship is Magic. No i jeszcze takie coś, tylko, że z Polski i nie takie troszkę wątłe, ale jest MLPPolska. To są strony, ale wiesz co... jak dobrze pamiętam, kucyki posiadają swoje figurki i jakieś tam zestawy, ale to już dla dzieci... NIE LICZĄC FIGUREK! Mają swoją gazetę... ale to nie jest chyba ważne. A właśnie, o ile pamiętam... nie wydaje mi się, żeby Kucyki, które są... no cóż... przeznaczane dla odbiorców młodszych niż ja... i w dodatku innej płci... byłby puszczane na innym kanale, niż dla dzieci. Więc tutaj po ludzu sobie daruję komentarz, bo jest on niepotrzebny, by udowodnić sukces Kuców na świecie. Tak na serio, wystarczy tylko wejść w Devianta i wpisać MyLittlePony, wyskoczy Ci milion FanArtów. Wchodzisz na Steam'a i co widzisz, kurcze, no jasny gwint! Mój kolega jest fanem kuców i jest w gildi kuców, z innymi kucami, i mają swój serv. Może nie jest to "Taki wielki przykład", ale jednak troszkę przedstawia sytuację.

Piszesz o BronyLand, a to strona angielska. A mi cały czas chodzi o rynek Polski. Bo jeśli chcesz abym szarżował zagranicą to istnieje więcej stron o Pokach, niż o Kucach. I to na zapewne wyższym poziomie merytorycznym vide Bulbapedia. Gazetę to teraz ma w Polsce każda modna franczyza, tylko wiesz co ? Te gazetki są wydawane w najlepszym wypadku przez ledwo rok bo to sezonowce - wyjątek to czasopismo o W.I.T.C.H które było zanim w Polsacie zapremierowano serial, i jest nadal mimo, że ostatnią emisję robił Puls 2 lata temu. Piszesz o Kucykach figurkach i deprymujesz, ze dla dzieci...a kurde kim ty jesteś ? W świetle prawa dzieckiem. Nie wspomnę, że zabawki Pokemon też są w naszych zabawkowych. Aha i na dA też masa fanartów o Pokach, więc wybacz...ale Kuce są regularnie emitowane dopiero od 2007 r. na MiniMini - chodzi mi tu o pierwszą serię z lat 90. Wcześniej były tylko w 98-99 na TVNie. Czyli w tej konkurencji przegrywają z Pokami które od września 2000 r.są Nieprzerwanie do teraz emitowane (na różnych kanałach).

Afil napisał/a:
Jeśli chodzi o Bakugany, jest to słabe anime, licząc... wszystko. Pomysł fajny, postaci barwne, ale znowu podobny schemat, jak wszystko. Dodatkowo, w pierwszej serii używano... CIĄGLE, CIĄGLE, CIĄGLE tych samych urywków akcji. No, chodzi mi o to, że jak jakiś Bakugan atakował jakimś atakiem, to do takiego samego "video" mówił to samo, itd.

Może i słabe (nie o to mi chodzi w dyskusji, czy coś słabe, czy nie), ale - emisja od 2009 r. dotąd nagrano w SDIaju 189 odcinków. 169 odcinków dotąd CN wyemitował. A oprócz emisji, 143 odcinki wydano w Polsce na DVD - być może cieszą się powodzeniem, bo mało jest odcinków online w necie. Typowy sezonowiec, jak widać długością emisji brakuje mu dużo do Kucyków na MiniMini.

Afil napisał/a:
A co do Rex'a... no cóż. Jest to ewidentnie następca Ben10'a... a znając pieprzony sukces serii Ben10 wśród małych chłopców... no cóż. Nie wydaje mi się, żeby to szybko poszło się... GRRR. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że początek Ben10'a był przeznaczony dla młodych odbiorców, a za to jest następca Ben10 Alien coś tam (Nie pamiętam nazwy, a wcale nie mam zamiaru jej szukać) jest bardziej dla starszych odbiorców, w końcu pojawiły się wątki miłosne, fochy postaci itd.

Jaki następca ? Kolejne serie Ben10 maja się dobrze - od 26 września na CN startuje Ben 10: Omniverse.

kowalt napisał/a:

Bądź łaskaw zauważyć że Pokemon w Polsce ma stałych fanów.Czyli w większości tych którzy pamiętają starsze serie. A dla nowych podałeś mi całkiem niezłe określenie. Są sezonowi. Mój kuzyn kiedy był u mnie zainteresował się lekko pokemonem. Dlatego że akurat na DSie nie miałem nic innego. Obejrzał parę odcinków sam, ale po miesiącu zrezygnował. Dlaczego? Ponieważ dzisiejsza młodzież taka jest. Złapie coś w łapska ale po chwili zobaczy coś ciekawszego i puści.

Nie ma stałych. Odchodzą i przychodzą. Działa tu też efekt skali, ponieważ stosunkowo (wobec innych fanczyz) dużo jest pokestron-pokefor które dziecko może przypadkiem znaleźć. Nie każda młodzież taka jest - wg. osób które były na Krakonie, nadal są olbrzymie rezerwy Pokefanów (zarówno tych młodszych, jak i starszych) którzy PPSu nie znają, albo się przyglądają jako goście. A z panelu o Polskiej emisji Pokemona, wynika, że wielu ogląda na DXD oraz oglądało PA na Polsacie w 2009 r. myśląc, że to premiera.
kowalt napisał/a:

Chcesz zobaczyć strony i fora o Bakuganach/pingwinach i innych tego typu rzeczach? Pokaż mi porządną stronę/forum prowadzoną przez dwunastolatka. Bo taki jest maksymalny wiek dzieci w podstawówce. Oni nie tworzą for. Siedzą na dworze i bawią się w te Bakugany czy Beyblady(pamiętam pierwszą serię. Zatęskniłem za tym przez Ciebie, i za Medabotem.). Tak samo jak ja w ich wieku(no może mniejszym niż dwanaście) latałem w koszulce z Pikachem(ze stadionu a jak!) i nap... uderzałem wyimaginowanym piorunem we wszystko co się rusza. Starsi też ich nie stworzą. Ponieważ większość starszych się tym nie interesuje. A ta garstka miałaby za mało osób by o tym gadać.

Jakoś w 2001 r. było dużo polskich pokestron prowadzonych właśnie przez 12 latki. Inna sprawa, że to były inne czasy - internetu nie miał plebs, a tworzenie strony to nie był formularzyk, tylko żmudna praca na HTMLu i ramkach.
kowalt napisał/a:
Wydaje mi się że poki już raz zniknęły z polskiej telewizji. Może znikną ponownie. Chociaż wydaje mi się że są już na takim etapie że nie powinno to się wydarzyć. Chyba że poziom Anime się spłyci.

Tylko Ci się wydaje. Bo jak znikały z jednej Stacji, to po tygodniu były już w innej. Ale nie będę się teraz o tym rozpisywał dokładnie. Nie, na emisję nie ma żadnego wpływu jakość produktu - poziom. Po prostu SDI Media Poland robi montaż do wszystkich wersji językowych (oprócz Jap. i angielskiej) Pokemon na świecie. Pojedź do Francji, Niemiec czy gdziekolwiek zobacz ripy (np. francuskie odcinki na francuskiej wersji pokemon.com) - w tyłówce polskie nazwiska. Więc zrozumiałe, że Poki po Polsku będą zawsze dopóki będą ten serial produkować.

kowalt napisał/a:

A teraz jakiś popularny serial który leciał dłużej niż cztery lata. Pierwsze co mi do głowy przychodzi to Power Rangery. Teraz chyba już tego nie ma ale leciało całkiem długo, i nieprzerwanie, i chyba w miarę po kolei sezonami.

Chyba nie ma...dobre....na Nicku jest, bo wcześniej Disney produkował, ale przestał, to zniknęło z Polsatu/Jetix/DXD. Tylko z Powersami problem taki, że mimo kupy sezonów itd. to nie wykształcił sie w Polsce dojrzały fandom. Nie ma żadnej strony, forum...No i emisja jednak trochę poszarpana była.

kowalt napisał/a:
Zastanawiam się czy małą popularność poków nie jest spowodowana małą popularnością anime. Jak ja miałem dwanaście lat to traktowałem poki jeszcze jak bajkę. I nie znałem jeszcze wtedy gier. Tak samo dzisiaj dzieciaki mogą traktować np. Beyblady. Dla nich to bajka. I do tego popularna dopóki leci w TV. Potem wejdzie coś innego i to będzie popularne.

To nie jest problem tylko anime i seriali. Tak samo jest z muzyką. Zobacz że w podstawówce już nie słucha się hip-hopu. Teraz przeważa(no znowu muszę strzelać) Dżastin i inne disneyowskie gwiazdki. A przynajmniej wśród dziewcząt. Oczywiście są tacy którzy lubią hip-hop. Ale już np. znajdź mi dzieciaka z podstawówki słuchającego Strachów(zapraszam w sobotę na Juwenalia w Warszawie. Strachy grają!) czy innych bardziej popularnych zagranicznych rockowych zespołów.
Nasi bracia i siostry się nie liczą. Nie poznali by tego gdyby nie my!

A ty ciagle swoje...NIGDY już nie będzie jakiegoś tytułu który zjednoczy wszystkie dzieci i młodzież. Akurat ja w drodze do LO mijałem podstawówkę i ciągle wychodziły chłystki z komórką na full i jakimś rapem słuchające. Rynek teraz oferuje Poki, Baku, Rangersy, Ben10, Rexy, Kucyki i bóg wie co jeszcze...w latach 2000-02 Rynek oferował tylko Pokemon oraz DragonBalla. Więc to już jest niemożliwe, aby o Pokach było tak głośno, jak wtedy. Ludzie mają coraz bardziej zindywidualizowane zainteresowania. Dobrym miernikiem tego jest to, że ok. 2000 r. Polsat-TVN-TVP zajmowali 80 % oglądalności. Teraz zajmują średnio 45% - reszta czyli 55% to udziały kanałów tematycznych których jest full. Są już nawet kanały o wędkarstwie czy dla rolników. Polecam przeczytać http://media2.pl/badania/...V-w-Polsce.html

DominLoL napisał/a:

Kiedyś najlepszym i jedynym anime o piłce nożnej był KAPITAN TSUBASA ( kurde, ale to było anime). Teraz mamy jakieś chore Inazuma Eleven, które będzie miało u nas premierę na cartoonie ( kto też zauważył że cartoon anime lubi dodawać? nawet amerykański ), a anime jest tak pogrzane jak cholera.

Jej anime na Cartoonie od zawsze było, a ludzie robią sensację z Inazumy bo odkryli akurat to...a i tak Inazuma ma fajną grafikę, tylko w polskiej emisji jest jakaś pogrzana wersja - anime w wersji amerykańskiej, które przyszło do nas od jakiegoś włoskiego dystrybutora który nagrał ponownie czołówkę - włosi śpiewają po angielsku.

kowalt napisał/a:

Inazuma Eleven...INAZUMA ELEVEN? Na prawdę? Kurde mój zakres kanałó zaczyna się na jedyce a kończy na Polsacie więc nawet nie wiedziałem. Inazuma Eleven to pierwsza gra na DSa od czasów Blacków która mnie wciągnęła( i nie chce wypuścić! Zacząłem od drugiej części, teraz gram w pierwszą i czekam na trójkę w bardziej zrozumiałym języku).

A czy aby wiedzieć o emisji czegoś trzeba mieć ten kanał ? Ja mam taki sam zakres jak ty, ale czytam programy TV aby być na bieżąco z tym co emitowane.

kowalt napisał/a:
To co pisze jest pisane z perspektywy kogoś kto swój debiut na PPSie miał jakieś 7 lat temu, na starym Collecie. A koniec mojej kariery na PPSie wiąże się z upadkiem wpierw Collecta a potem PokePowera i PokeEnergies.
I dla mnie w porównaniu z tym co było kiedyś to teraźniejsza sytuacja poków to tragedia. Kiedyś małe, "kameralne" tak to nazwę forum o pokach miało więcej postów dziennie niż taki POPl dzisiaj.

Widziałem na WA te stare fora i jakość tych postów - jednak wolę dzisiejszą sytuację kiedy postów mniej, ale lepsze jakościowo oraz kiedy admini wiedzą jak utrzymać forum przez więcej niż 2 lata. I już nie ma sytuacji, gdy PokeExtreme i PV ma co pół roku nowe forum stawiane od zera.

kowalt napisał/a:
Wiem że nie ma co porównywać. Ale kiedyś było inaczej.
Głupi przykład PBFa. Miałem 12 aktywnych graczy i ośmiu odpisujących raz na tydzień. I tak było z wieloma MG. A to dlatego że to było nowe i było tylu chętnych. Możecie sobie wyobrazić że jakość historii pozostawiała wiele do życzenia. A post przekraczający trzy zdania podczas walk(od gracza) to był szczyt. Ale była przy tym kupa frajdy. I to się liczyło. Teraz główne założenie jest takie że historia ma być epicka i ma się ją ciekawie czytać. Wiem że powinno tak być ale brakuje właśnie czegoś niewymagającego, takiego w starym stylu. Jakieś dwa lata temu próbowaliśmy reaktywować Energies ale nie wyszło. Brak reklamy i tak na prawdę brak chęci na to wpłynął.

Wiesz dlaczego teraz spada zainteresowanie PBFem ? Bo są onlinówki typu pokelife.pl Kiedyś fani nie mieli takich narzędzi/mozliwości aby stworzyć graficzne środowisko do fanowskiej gry, dlatego posiłkowano się grą wyobraźni jaką jest PBF. Teraz dzieci nie grają już na forach, tylko na tych pokeprzeróbkach Tibii/Śmiesznych kwadracików/Neopets

kowalt napisał/a:
Pisałeś o polskich kartach. Niestety nie sprzedały się. Były i nie ma. Teraz jest na nie promocja w Realach. 2 złote za boosterek. To chyba 15 kart(niech mnie ktoś poprawi w razie czego) w tym jedna na pewno jest holo. Okiej, fajnie. Ale jak już pisałem na oficjalnych turniejach nimi nie zagrasz. Z tego co się orientuję to teraz najstarszy format kart to ten z HG/SS (to znowu proszę o ewentualną poprawę). Można je mieć żeby poćwiczyć. I tylko po to. No i dla frajdy.

Chyba sie jednak sprzedają. 1 czerwca mieliśmy premierę boostera Tajemne Skarby. A kilka tyg. po tym, są sprzedawane za 10 zł w Żabkach. Czyli tak jak za starych dobrych czasów, kiedy w 2001 r szedłem do delikatesów i można było kupić w kasie pokekarty (wtedy Base Sety i Fossile bodaj) na sztuki.
I co z tego, ze nie zagrasz na turnieju ? Czy myślisz, że choćby 10% kupujących te karty pojedzie na turniej ? Nie. Oni znają Poki z DXD i potraktują to jak gadżet/zabawkę.
kowalt napisał/a:

Moim zdaniem popularność Pokemona powoli wygasa. Starzy użytkownicy powoli odchodzą. A jak zostają to nie piszą o pokach (tu wspominany prze zemnie POPl).

Ale nowi przychodzą nadal. A PoPL jest demonizowany i nieszłusznie oceniany na podstawie starych czasów. Owszem, kanał IRC jest nie dla pokefanów, ale działy Pokowe są i nadal tam piszą ludzie. Jedyne co nieteges, to kompletna olewka forum z strony adminów, przez co układ działów itp. jest nieintuicyjny.
kowalt napisał/a:
Ilość dziewczyn się na pewno znacznie zwiększyła. Kiedyś była tylko krwiożercza Luka. Każdy bał się kontry z jej strony. I Dark Lugia. Jedyna osoba z jaką walczyłem przez Wi-Fi. Przegrałem. Użyliśmy praktycznie tych samych poków. Teraz jest z tym dużo lepiej. Dziewczyny są na scenie i chwała im za to!

Głównie na PVF są, i głownie konwentowiczki. A dlaczego ? Bo Panele/atrakcje o Pokemon pojawiają się na konwentach. I to niby ma świadczyć o braku popularności ? Poza tym, p4ket kiedyś pisał, że jakaś dziewka 15-letnia nie chciała z nim pójść na miasto, bo oglądała Poki na DXD, a on był zdziwiony, że taka "pupcia" a Poki ogląda.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Afil 
Potrafi spojrzeć Brockowi w oczy |D
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 14 Sierpień 12, 09:37   

W Polsce zawsze tak będzie, pewnie w Anglii i innych krajach Europy też jest podobnie, ale tutaj wysuwa się taki fajny wniosek, że jeśli chcesz groma popularności to idź do U.S.A.! : D To tam największą popularność mają MLP, jak się nie mylę. Tam ludności jest tyle, że woooo... a grupka 100-300 ludzi na jeden kraj wielkości Polski... to mało. Więc logicznym będzie, że zrobi się strony angielskojęzyczne, by trafiły do większej liczby odbiorców. Podsumowanie: Szukając Polskich stron MLP... wtf... u nas to jest bardzo ciężkie... z wszystkim... więc nie ma jej, bo ludzie wiedzą, że są mniejszością, a większości fanom bronów lepiej wbija się na angielskie strony, a tym samym odejmując naszej Polskiej grupie fanów MLP. Znam takich 3 ludzi, więc nie mów mi, że to nie to nie prawda.

Co do LooneyTunes... dla mnie straciło to urok, jak pojawił się symbol króliczego seksu, Lola... jak dobrze pamiętam imię. ^ ^"

Sygnatura użytkownika
Ich bin eine :ninja:
Jak coś to łapać mnie na steamie. Nick: afil7

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 14 Sierpień 12, 09:55   

tak...Lola....ou, ale z niej była sztuka w Kosmicznym Meczu...jak teraz ją sobie przypominam, to normalnie...ale ok, policz do trzech.... 1....2....3... ufff......

Tak, Lolę musieli znacząco odmłodzić gdyż....gdyż nie wypadało wsadzić króliczej seks bomby do kreskówki dla dzieci, tym bardziej że w dzisiejszych czasach rodzice i cenzura są bardziej wyczulone na takie rzeczy [ w starych kreskówkach miałeś pełno ukrytych nawiązań do seksu, homoseksualizmu ( nawet Bugs był w pewnym momencie brany pod lupę czy nie jest homo, wszystko przez te jego przebieranki w babskie ciuszki, nawet w pewnym momencie posądzano go o bycie rasistą ) rasizmu, nazizmu i wielu innych rzeczy, a dzisiaj tylko pokazać kawałek tyłka w kreskówce lub krzyknąć "Hi Hitler!" i cenzor ci rypnie +16/+18 ] więc musieli pójść na kompromis.

Prawda jest taka, że robiąc re-make czegoś starego, trzeba wpakować coś pasującego do obecnych czasów, bo inaczej odbiorca tego nie łyknie : / to mniejsze zło z którym się trzeba pogodzić

Proszę Panów o powrót do głównego toku dyskusji :)
~Conquest

a ja pana proszę o przeczytanie mojej sugestii w szołcie

Przeczytałem, ale to raczej niemożliwe ^^

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748
Ostatnio zmieniony przez Conquest 14 Sierpień 12, 10:13, w całości zmieniany 6 razy  

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 14 Sierpień 12, 14:37   

Wielki PokeMan napisał do mnie "ty"! Mogę być z siebie dumny. Zapamiętam tą datę i będę o tym wydarzeniu dzieciom opowiadał. Nie chce mi się kopiować i odpowiadać. Za długo by to trwało. I ja jakoś nie mam chęci. Więc odpowiem tak ogólnie na tle tego co się dzieje teraz.
Zacznę od wydarzenia najstarszego. Wspomnianego przez Ciebie wydania boosterków. Nie spodziewałem się że tak to będzie wyglądać. Ale widok dzieciaków pod blokiem wymieniających się kartami. Sam chciałem wyciągnąć swoje i iść do nich ;). Duży plus. Anime jednak coraz bardziej popularne. To prawda. Nie marudzę na jego jakość. Ale to co mi się w tym podoba to to że Ash ma ptaka a jego rywal posiada ptaka większego od Asha. Jakoś tak jest to fajne. Już w I serii Krabby Garego był tym większym.
Krakon. Czytałem parę relacji. Podobno były tam tłumy. Może nie na turnieju ale ogólnie. I to rzeczywiście jest sukces. Ogólnie jakoś te trzy i pół miesiąca nieco zmieniły mój pogląd na sprawę. Już nie jest tak beznadziejnie jak myślałem że jest. Więc muszę przyznać twoją rację.

Jedyne co mnie zabolało w twojej wypowiedzi i to aż sobie zacytuje:
Cytat:
Widziałem na WA te stare fora i jakość tych postów - jednak wolę dzisiejszą sytuację kiedy postów mniej, ale lepsze jakościowo

Jak na mój gust forum jest po to by na nim dyskutować. Więc wolę dostać dwa posty na któe mogę coś odpowiedzieć niż jeden do którego nawet przyczepić się nie można. Sam może i nie byłe wtedy mistrzem w pisaniu długaśnych, superaśnych i jakościowo wspaniałych postów*. Ale żeśmy się świetnie razem bawili.

*To się chyba nie zmieniło do dziś ;)

I to się właśnie liczyło. No ale może to ja wydoroślałem.
Chociaż ostatnio odkryłem pewną niszę na scenie. Są to małe PBFki. Co ciekawe nie ma tam klasycznego stylu PBFa. Dawniej nie myślałem nawet że coś takiego ma szansę istnieć. A teraz jest mi nawet fajnie się w tym babrać. Poza tym WA pokazuje Ci tylko to co ma w bazie. Na przykład z PokePowera który jeszcze pamiętam pokazało mi tylko początki istnienia. A tego co było potem już niestety nie. A to było chyba jedno z najciekawszych takich forów.

Jak Domin piszę o tym naziźmie w kreskówkach to od razu kojarzy mi się Kaczor Donald. Był odcinek w którym były karykatury Hitlera. Sama kaczka chodziła i pozdrawiał innych słynnym Hi Hitler z tego co pamiętam.
Ostatnio zmieniony przez kowalt 14 Sierpień 12, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 14 Sierpień 12, 16:25   

kowalt napisał/a:
Ale to co mi się w tym podoba to to że Ash ma ptaka a jego rywal posiada ptaka większego od Asha. Jakoś tak jest to fajne..

Ty wiesz jak to brzmi tak wyrwane z kontekstu? :D

kowalt napisał/a:
Jak Domin piszę o tym naziźmie w kreskówkach to od razu kojarzy mi się Kaczor Donald. Był odcinek w którym były karykatury Hitlera. Sama kaczka chodziła i pozdrawiał innych słynnym Hi Hitler z tego co pamiętam.

głównie przez tą kreskówkę z Donaldem pamiętałem o nazi w produkcjach animowanych :D

ale do tematu ( o boże, będzie trudno ): to jedyne co mnie dobiło to ta niczego nie świadoma dziewczynka o której wspomniał poke, że nie wiedziała że przed BW anime były inne serie, dla mnie, starego wyjadacza, jest to idiotyzm i się śmieję, ale jednocześnie płaczę, bo to pokazuje jak nie wyedukowana jest w tym kierunku młoda PokeScen'a :/ coś trza z tym zrobić, teraz zacząłem rozumieć akcje typu " 1 Sezon poków na TV4! Przekonajmy ich!" teraz to rozumiem, i powiem tyle, takich akcji trzeba i to jak najwięcej, ale tu zaś pojawia się inny problem, mianowicie, samo anime.

Bo jak się tworzy takie anime? Nie chodzi mi tu o kasę i fazy produkcji, ale w anime muszą być elementy odpowiadające czasom, w jakim się je wyświetla/nadaje by taki niedzielny widz łatwiej to łyknął, no bo powiedzcie, czy młodzikom będzie się podobać pierwszy dex, z klawiaturą i małym ekranikiem oraz ogólnie, multum przycisków?
Obecne dexy nie mają praktycznie przycisków, dex V generacji jest rozsuwany, ma ekran dotykowy oraz jest poręczny i stylistycznie lepiej się prezentuje, bo wszystko idzie w kierunku minimalizmu ( kto jeszcze wyobraził sobie dex'a z 1982? wielka machina ciągana na wózku i pracująca na parze XD )

ale chcę zwrócić uwagę na to, że jeśli już chcemy uświadomić te młodziki, to musimy uważać w jaki sposób będziemy ich uświadamiać, by ich nie zrazić do historii :/

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748