POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Popularność Pokemon
Autor Wiadomość
kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 22 Maj 12, 14:30   

25
połowa, może się wyrobimy przed ... sami wiecie kim. Żółtokucykowatym adminem.
W dzisiejszych czasach, w Polsce wszystko jest popularniejsze od poków, które są postrzegane tylko jako chińska bajka dla dzieci. Łącznie z Dżastinem Bejberem,Bakuganami czy nie wiadomo czym jeszcze.

Sygnatura użytkownika
Ostatnio zmieniony przez kowalt 22 Maj 12, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 22 Maj 12, 14:39   

26

bo wszystko poszło w komerchę, bakugany były dobrą serią do Nowej Vestroi bodajże ( tak się ona nazywała?), ale potem to już była porażka.....jeszcze mogłem zrozumieć przeprowadzkę Dana do nowego miasta, ale dziwnym zbiegiem okoliczności Shun i Marucho też tam się przeprowadzają, a co z dziewczynami? Gdzie Runo, Julie, Ty Lee, cała reszta bohaterów pobocznych?
No proszę, co z pozostałymi bohaterami? Jedynie tyle co Spectra jest w 4 serii bodajże, ale to nie to samo co w 2 serii, gdzie był prawdziwym Baddasem, a w 4-ej jest pupilkiem Dana i jego super-duper-kumplem w boju. Matka Dana? Seria 1 i druga, odcinek 1 serii trzeciej i w górę naprawdę okazjonalnie. Ech.....dobrą serię zjechali....szkoda...

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 22 Maj 12, 14:56   

27

Nie wiem który odcinek jakiej serii oglądałem ale odrzucił mnie. Może dlatego że nie zrozumiałem o co biega.Może dlatego że będąc po wielu animach o podobnej tematyce odrzuciło mnie to że już to widziałem gdzieś indziej. Tylko w lekko zmienionej formie,. Chociaż to samo masz kiedy oglądasz Shoneny typu Naruto. Po obejrzeniu paru masz wrażenie jakbyś obejrzał wszystkie. Powtarzalność i schematyczność.
Nie wiem czy wiecie ale w każdym takim temacie więcej frajdy daje rozmowa, (która jest często ciekawsza od dyskusji w innych częściach forum) niźli sama zabawa.

Sygnatura użytkownika

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 22 Maj 12, 15:09   

28

no niby tak, obejrzysz Naruto i rzeczywiście, ja oglądając Naruto od 2 lat bez przerwy, próbowałem się na one piece przesiąść , i niekiedy, jak lecą filery w naruto, to się przesiądę, ale nie ciągnie mnie, to co się dzieje w one piece przypomina mi 1 serię shippuudena bohater wraca po 2 latach, lepszy i silniejszy i prze dalej.

Oglądając wczoraj nowe Looney Tunes ( Zwariowane melodie, czyli daffy, bugs i ferajna), ucieszyłem się kilkanaście razy, nie wiem czy z powodu żartów, które pomimo tego że już zdeka przejechane i podane w nowej formie, były dalej dobre, czy może z powodu starych dobrych kreskówek z dzieciństwa - gdzie okładanie się po mordach kluczami hydraulicznymi, gołymi pięściami czy używanie broni palnej przeciw bezbronnym biegaczom było na porządku dziennym - które były podane w nowej "oprawie ( Kojot Wilie i Strusiek w komputerowym 3D ZACHOWALI SWÓJ CZAR I UROK *beep**beep* PZIU) czy z powodu dobrych wspomnień, ale: BAWIŁEM SIĘ PRZEDNIO! takich rzeczy powinno być więcej, ale w dzisiejszych czasach natrafić na coś takiego, to naprawdę perełka, podobnie jak na inne dobre produkcje animacji, jak chociażby Generator Rex, z początku pomysł mi się wydawał do bani, ale fabuła się rozwinęła i polubiłem serial, jest dorosły, ma podłoże moralne, intrygi, to nie jest jakiś Ben 10, to coś lepszego(szkoda że kończy się na 3 seriach), albo chociażby Edki ( Ed, Edd i Eddy) którzy byli moimi ulubieńami od "kaczęcia", Ed miażdżył system wtedy, teraz i miażdżył będzie!

wiecie że po 40 będę musiał wyzerować, by zabawa trwała

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

Ostatnio zmieniony przez DominLoL 22 Maj 12, 15:11, w całości zmieniany 3 razy  

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 22 Maj 12, 16:14   

kowalt napisał/a:
W dzisiejszych czasach, w Polsce wszystko jest popularniejsze od poków, które są postrzegane tylko jako chińska bajka dla dzieci. Łącznie z Dżastinem Bejberem,Bakuganami czy nie wiadomo czym jeszcze.

G...ucio prawda. Pokaż mi jakieś forum/strony fanowskie o Bakugan, ten Generator Rex itd. Tak naprawdę, to świat oferuje tyle różnych..franczyz (no bo nie ma innego słowa na określenie wspólnoty gier/mang/anime/zabawek td.), że niemożliwe jest, żeby trwało ogólnopolskie szaleństwo na punkcie czegoś. TY twierdzisz że niby MyLittleBrony/pony sa popularne...GDZIE ? chyba tylko na jakiś forkach...w drodze do LO mam 2 podstawowki - prywatna i publiczna. W jednej maniaczą o Pingach z Nic...tfu, Madagaskaru, w drugiej o Beyblade Metal Masters. Kurde, dużo szaleństw mamy, skoro wy piszecie jeszcze o innych seriach.

A teraz proszę mi wskazać fora/strony/karty po polsku/turnieje karciane/emisję prowadzoną nieprzerwanie na jednym kanale powyżej 4 lat dotyczące tych wszystkich niby-modnych tytułów. A takiego Generatora Rexa to już w 2013 r. juz nie bedzie w pl tv. Za to Poczki będą w w pl tv w 2014/15 i do końca istnienia tego anime. Przez lata będzie umacniana popularność wielosezonowa która siłą rzeczy musi być mniejsz, niż taka 2-3 sezonowa vide kucyki, generatory, Bakugany...

Aha, bym zapomnial:
29

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 22 Maj 12, 16:19   

30

poke, mnie chodziło o to, że mało jest naprawdę dobrych seriali animowanych, sam przyznaj, że poki są na takim poziomie, że znasz na wylot wszystkie serie pomimo że widziałeś tylko kilka pierwszych : O początek odcinka, jakaś historyjka o pokemonie lub trenerze, zespół R chce porwać poka i pikacza, pikacz ich rozwala i bum, pozamiatane.

i dobrze, niech se Rex trwa do 2013. I dobrze, bo dobrych seriali się nie powinno maltretować, a dbać o nie...

Sygnatura użytkownika

Ostatnio zmieniony przez DominLoL 22 Maj 12, 16:22, w całości zmieniany 2 razy  

Afil 
Potrafi spojrzeć Brockowi w oczy |D
Lodowy Rycerz - Yay!

Kontakt:
Wysłany: 22 Maj 12, 16:38   

31.

PokeMan... jeśli chodzi o Kucyki... no cóż... zapowiadany jest już następny sezon, który niestety będzie miał... jak dobrze kojarzę 12 odcinków. Dodatkowo, jest taka strona jak BronyLand, jest to strona w całości poświęcona MyLittlePony Friendship is Magic. No i jeszcze takie coś, tylko, że z Polski i nie takie troszkę wątłe, ale jest MLPPolska. To są strony, ale wiesz co... jak dobrze pamiętam, kucyki posiadają swoje figurki i jakieś tam zestawy, ale to już dla dzieci... NIE LICZĄC FIGUREK! Mają swoją gazetę... ale to nie jest chyba ważne. A właśnie, o ile pamiętam... nie wydaje mi się, żeby Kucyki, które są... no cóż... przeznaczane dla odbiorców młodszych niż ja... i w dodatku innej płci... byłby puszczane na innym kanale, niż dla dzieci. Więc tutaj po ludzu sobie daruję komentarz, bo jest on niepotrzebny, by udowodnić sukces Kuców na świecie. Tak na serio, wystarczy tylko wejść w Devianta i wpisać MyLittlePony, wyskoczy Ci milion FanArtów. Wchodzisz na Steam'a i co widzisz, kurcze, no jasny gwint! Mój kolega jest fanem kuców i jest w gildi kuców, z innymi kucami, i mają swój serv. Może nie jest to "Taki wielki przykład", ale jednak troszkę przedstawia sytuację.

Jeśli chodzi o Bakugany, jest to słabe anime, licząc... wszystko. Pomysł fajny, postaci barwne, ale znowu podobny schemat, jak wszystko. Dodatkowo, w pierwszej serii używano... CIĄGLE, CIĄGLE, CIĄGLE tych samych urywków akcji. No, chodzi mi o to, że jak jakiś Bakugan atakował jakimś atakiem, to do takiego samego "video" mówił to samo, itd.

A co do Rex'a... no cóż. Jest to ewidentnie następca Ben10'a... a znając pieprzony sukces serii Ben10 wśród małych chłopców... no cóż. Nie wydaje mi się, żeby to szybko poszło się... GRRR. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że początek Ben10'a był przeznaczony dla młodych odbiorców, a za to jest następca Ben10 Alien coś tam (Nie pamiętam nazwy, a wcale nie mam zamiaru jej szukać) jest bardziej dla starszych odbiorców, w końcu pojawiły się wątki miłosne, fochy postaci itd.

Sygnatura użytkownika
Ich bin eine :ninja:
Jak coś to łapać mnie na steamie. Nick: afil7

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 22 Maj 12, 16:44   

32

afil, cartoon już oficjalnie powiedział że robią TYLKO 3 SERIE : O

za to ben 10 ma już chyba z 10 : O no sorry, ale chyba coś tu nie halo, bo w porównaniu do Bena, Rex ma jakieś podłoże moralne i jest to seria o wiele bardziej dorosła i to widać. Te nowe "Beny" to dalej jedno i to samo, co z tego że mamy wątki miłosne i seria jest bardziej brutalna, zrobiono chyba tylko jeden schodek w stopniu dorosłości, nie widać że ktoś umiera, tylko " Wiecie, to chyba czas na pożegnanie" i tyle, NULL, NIC ZERO!

Sygnatura użytkownika

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 22 Maj 12, 17:04   

33

Miło że dołączyłeś do zabawy ;)

Bakugany czy kuce były jedynym co mi przylazło do głowy. Nie wiem co oglądają dzisiaj dzieciaki. Wiem że pokemonami wielu się nie interesuje. Zły przykład. Wybacz.

Bądź łaskaw zauważyć że Pokemon w Polsce ma stałych fanów.Czyli w większości tych którzy pamiętają starsze serie. A dla nowych podałeś mi całkiem niezłe określenie. Są sezonowi. Mój kuzyn kiedy był u mnie zainteresował się lekko pokemonem. Dlatego że akurat na DSie nie miałem nic innego. Obejrzał parę odcinków sam, ale po miesiącu zrezygnował. Dlaczego? Ponieważ dzisiejsza młodzież taka jest. Złapie coś w łapska ale po chwili zobaczy coś ciekawszego i puści.

Chcesz zobaczyć strony i fora o Bakuganach/pingwinach i innych tego typu rzeczach? Pokaż mi porządną stronę/forum prowadzoną przez dwunastolatka. Bo taki jest maksymalny wiek dzieci w podstawówce. Oni nie tworzą for. Siedzą na dworze i bawią się w te Bakugany czy Beyblady(pamiętam pierwszą serię. Zatęskniłem za tym przez Ciebie, i za Medabotem.). Tak samo jak ja w ich wieku(no może mniejszym niż dwanaście) latałem w koszulce z Pikachem(ze stadionu a jak!) i nap... uderzałem wyimaginowanym piorunem we wszystko co się rusza. Starsi też ich nie stworzą. Ponieważ większość starszych się tym nie interesuje. A ta garstka miałaby za mało osób by o tym gadać.

Wydaje mi się że poki już raz zniknęły z polskiej telewizji. Może znikną ponownie. Chociaż wydaje mi się że są już na takim etapie że nie powinno to się wydarzyć. Chyba że poziom Anime się spłyci.

A teraz jakiś popularny serial który leciał dłużej niż cztery lata. Pierwsze co mi do głowy przychodzi to Power Rangery. Teraz chyba już tego nie ma ale leciało całkiem długo, i nieprzerwanie, i chyba w miarę po kolei sezonami.
I karcianka. Jeszcze nie widziałem ludzi grających w Pokemony kartami. Raz widziałem gości grających w Yu-gi-oha (dawno temu) a dość często widuje osoby grający bodajże w Magica(chyba, ja tam karierę karcianą skończyłem na YGO na DSie i Makale ;) )

Zastanawiam się czy małą popularność poków nie jest spowodowana małą popularnością anime. Jak ja miałem dwanaście lat to traktowałem poki jeszcze jak bajkę. I nie znałem jeszcze wtedy gier. Tak samo dzisiaj dzieciaki mogą traktować np. Beyblady. Dla nich to bajka. I do tego popularna dopóki leci w TV. Potem wejdzie coś innego i to będzie popularne.

To nie jest problem tylko anime i seriali. Tak samo jest z muzyką. Zobacz że w podstawówce już nie słucha się hip-hopu. Teraz przeważa(no znowu muszę strzelać) Dżastin i inne disneyowskie gwiazdki. A przynajmniej wśród dziewcząt. Oczywiście są tacy którzy lubią hip-hop. Ale już np. znajdź mi dzieciaka z podstawówki słuchającego Strachów(zapraszam w sobotę na Juwenalia w Warszawie. Strachy grają!) czy innych bardziej popularnych zagranicznych rockowych zespołów.
Nasi bracia i siostry się nie liczą. Nie poznali by tego gdyby nie my!

Miałem się uczyć do matury. Ustnej z Polaka. Wkomisji mam kobietę która w poprzednim roku więcej osób (że się wyrażę) udupiła niż przepuściła.

Pewnie się napisałem a i tak całość jest nie do zrozumienia. Jak zawsze. Nie potrafię budować długiej wypowiedzi.

Doszły dwa posty kiedy to pisałem.

Sygnatura użytkownika
Ostatnio zmieniony przez kowalt 22 Maj 12, 17:07, w całości zmieniany 2 razy  

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 22 Maj 12, 17:16   

34

Prawda jest taka że ciągle coś nowego będzie wypierać coś starego, przykład:
Kiedyś najlepszym i jedynym anime o piłce nożnej był KAPITAN TSUBASA ( kurde, ale to było anime). Teraz mamy jakieś chore Inazuma Eleven, które będzie miało u nas premierę na cartoonie ( kto też zauważył że cartoon anime lubi dodawać? nawet amerykański ), a anime jest tak pogrzane jak cholera.

Albo inny przykład, Rycerze Zodiaku, klasyk jakich mało na tym świecie, wrócili w nowej formie, pod tą samą ( prawie) nazwą, ale co? : starzy fani ( nawet najabrdziej zagorzali olali to, bo nie miało ani starego klimatu ani żadnego związku z pierwowzorem, nie licząc podstaw

pomysły się będą powtarzać prędzej czy później, jedynie różnić się będzie forma i wykonanie, sposób w jaki nam się to poda decyduje czy chce się oglądać czy obejrzeć o niebo ciekawe wiadomości na TVN24 : O

taka prawda

Sygnatura użytkownika