POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
23 Styczeń 17, 10:27
Nadzieje na dub sezonu 13
Autor Wiadomość
marek13
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 19 Luty 11, 10:57   Nadzieje na dub sezonu 13

O ile przed premierą s12 myślałem, że wywołało to niewielki odzew w necie, to tym razem... ech.
Pozwoliłem sobie założyć ten temacik :D Jak pamiętamy, s12 wyszedł dość... tragicznie :P Wróblewskifesty, zmiany głosów postaci drugoplanowych i dalszych (głównie w porównaniu z s11), minimalizm głosowy i kupa wpadek (dziury dźwięku, przesunięcia, że już o poomijanych odcinkach nie wspomnę, ale tu nie o tym).

A jak będzie teraz? Osobiście sądzę, że może być choć odrobinę lepiej. Teraz nie ma już za bardzo komu zmieniać głos (wszelkie zmiany już się dokonały i raczej nie będą chyba cofane czy dokonywane po raz kolejny? W obrębie odcinków z tego samego studia??), więc może tego się przynajmniej ustrzeżemy, bądź dopadnie nas w mniejszym stopniu.
Opening - dyskusja o nim zaczęła się już w innym temacie - po bardzo udanych piosenkach w s12 i kinówce 12 jestem pełen dobrych myśli :)

PS. Tak, nudzę się na feriach.

Sygnatura użytkownika

skm94 
Pewnie nie zna PokeMana

Kontakt:
Wysłany: 19 Luty 11, 11:40   

Co do openingu to jestem o to spokojny, jak na razie wszystkie piosenki do Pokemona jakie robiło SDI były bardzo dobre. Myślę, że ilość aktorów będzie podobna jak w GB, z tym że SLV ma mniej odcinków i może lepiej to rozplanują... :)

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 22 Luty 11, 08:31   

marek13 napisał/a:
Jak pamiętamy, s12 wyszedł dość... tragicznie :P Wróblewskifesty, zmiany głosów postaci drugoplanowych i dalszych (głównie w porównaniu z s11), minimalizm głosowy i kupa wpadek (dziury dźwięku, przesunięcia, że już o poomijanych odcinkach nie wspomnę, ale tu nie o tym).

Czy ja wiem...obiektywnie rzecz biorąc, wszystkie te wady posiada też pierwszy sezon z dużym Ale : zmian głosów postaci nie było ( bo pierwszy sezon ), minimalizm głosowy był taki sam, ale nie było słychać tego w s1, m in. dzięki temu, że odtwórcy Asha, Misty, Jenny, Narratora i Miała grali epizodyczne postacie z zmodulowanymi głosami/filtrami, poza tym, wtedy było mniej postaci postaci pobocznych, a w s12 mamy jakieś łowczynie, panie profesorki, dodatkowy Zespół ( Zespół G)...no tak, i w s1 nie było żadnych dziur w dźwięku - za to inne "atrakcje".
marek13 napisał/a:
Teraz nie ma już za bardzo komu zmieniać głos (wszelkie zmiany już się dokonały i raczej nie będą chyba cofane czy dokonywane po raz kolejny? W obrębie odcinków z tego samego studia??),

Podobno będzie problem, bo będzie walka Barry vs. Paul, a jak wiadomo, w s12 grała je ta sama osoba, więc...znając życie ( to, że Sun nie zachował głosów z s10 w kilku przypadkach i w ten sposób w s12 mieliśmy nawet już 3 aktora tej samej postaci np. Kenny ) może być tak, że znów zmienią Barrego na jakiś 3 głos. W końcu postępują z każdą serią poków, jakby to był nowy serial i zawsze jest nowa obsada co do epizodycznych postaci, co jest dziwaczne.

A przed wszystkim, to ja nadal nie wierzę, że premiera w marcu...moje źródła twierdziły - marzec, kwiecień ? jeszcze nie - a to, że jakiś młodziak obsługujący kanał DXD na YT, się przestraszył (bo ktoś mu podesłał link do newsa na Vall o marcowej premierze) i stwierdził na odczepnego, że premiera będzie, to nic nie znaczy.
PS: Daru na początku 2008 r. stracił nadzieję na to, że kiedykolwiek Poki jeszcze będą na Polsacie, ja nigdy...w maju 2009 zaczęła się 4 miesięczna emisja...
Daru pod koniec tego samego roku, nie wierzył w DP. Ja wierzyłem. Była.
Teraz Daru informuje, że marzec, ja w to nie wierzę...do trzech razy sztuka ?

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

marek13
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 22 Luty 11, 12:37   

Wczoraj właśnie grzebałem troszkę w Jetixowej przeszłości i już dwa razy Pokemony były zapowiadane na jakiś termin, potem odwoływane a koniec końców i tak były, a jakieś 4 razy były zapowiadane, a niewyemitowane... Może wystarczy maginacji?

Walka Paula i Barry'ego to w istocie problem... Nie sądzę, aby teraz zmieniano głos Paula, jak już kombinować, to cały czas z jednym Barrym. Można tylko się zastanowić czy może Szydłowski czy jeszcze ktoś inny. No i oczywiście wciąż może ich grać Pontek, co to przeszkadza? Nie takie rzeczy się słyszało...

Sygnatura użytkownika

CooL 
Gapa, gubi PokeBalle
CooL'er

Kontakt:
Wysłany: 24 Luty 11, 12:33   

sezon 13 który to może ktoś przypomnieć ??

Sygnatura użytkownika
--> http://i56.tinypic.com/2nc4dcj.jpg <--
masz problem z Whitem albo z Blackiem zaglądnij http://pokecollect.net.pl...der=asc&start=0

Jestem UZALEŻNIONY od pokemonów

Habba Babba-> http://www.youtube.com/wa...feature=related

<><><><><><><><><><><>
NITRAM nie żyje :D
<><><><><><><><><><><>
[img]http://i41.tinypic.com/nlsdjk.jpg[/img

http://www.youtube.com/watch?v=JxEKVkw0rpY

Szymb 
Nosi czapkę Asha
*derp*

Kontakt:
Wysłany: 24 Luty 11, 14:52   

Sezon 13 jeszcze po Polsku nie wyszedł - są to Zwycięzcy Ligi Sinnoh

Sygnatura użytkownika

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=X530wfqAjTk[/youtube]

PokeMan 
Myśli, że jest PRO
Po prostu PokeMan

Kontakt:
Wysłany: 27 Luty 11, 11:18   

marek13 napisał/a:
Nie sądzę, aby teraz zmieniano głos Paula, jak już kombinować, to cały czas z jednym Barrym. Można tylko się zastanowić czy może Szydłowski czy jeszcze ktoś inny. No i oczywiście wciąż może ich grać Pontek, co to przeszkadza? Nie takie rzeczy się słyszało...

Toć o Paulu nic ne mówię...Barry może być nowy...A Pontek też może zostać. Bodaj w s11 grał również Contestę lub Sukizo i przy tym modulował głos. Jednak jak wiadomo, SDI nie każe modulować aktorom głosów, nawet gdy gadają ze sobą, więc...

Poza tym, już lata nowa reklama:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bLrasp1fFO4[/youtube]
Oczywiście, ludzie się wściekają ( w komentach na Vall i na YT pod reklamą) na biednego Łukasza który to czyta, że czyta "DiPi". Oczywiście, ludzie mają w pupie, że to nie jego wina, bo czyta tak jak mu na kartce napisali i kazali. SDIaj napisało/kazałó, bo nie sądzę, aby używali jakiegoś specjalnego studia tylko do nagrań reklam, to nie Jetix/FoxKids co używało jednego studia do dubów udanych, drugiego ( Katowice ) do dubów gorszych i trzeciego-swojego tylko do nagrywania reklam i jednego dubbingu - BeyBlade`a.

ja tam się przyczepiam w tej reklamie, że nie ma info o emisji o 14:50. A sam styl reklamy i godziny, napawają smutną myślą, że z tym sezonem stanie się to co z Power Rangers RPM, a to oznacza koniec jakichkolwiek Poków na DXD.

Sygnatura użytkownika
<<< Wyprodukowano na moje zlecenie przez DominLoL Corp.

PPS: Byłem redaktorem na Pokemon Valhalli (2008 - 14 listopad 2009 oraz 23 grudzień 2010 - styczeń 2011) i śp. PokeSerwis.pl (2009-10). Adminem na śp. PokeMedia (2006-08), śp. PokemonPowrót (2008), śp. PokeShadow (2008), śp. PokePlanet2 (2008), śp. PokemonMasters (2009), śp. PokemonBeta (2009), śp. PokeLand (2009-10) i innych mniejszych. W latach 2009-10 kierowałem popularnym forum śp. PokeRang, a od 28 lipca 2010 do 31 listopada 2011 r. byłem Pomocnikiem (działy o Anime i PPS) na Pokemon Valhalla Forum (PVF). W 2011 r. reaktywowałem stronę Pokemons, którą opuściłem 31 listopada 2011 r.. Na PokeCollect od 2009 r. (z przerwami kilkumiesięcznymi) jestem adminem.

Biorę sobie do serca tylko jeden zwyczaj Amerykanów - chwalenie się na potęgę. Widocznie to działa, skoro są potęgą. Święta Trójca : Daru, AtoMan i PokeMan - walczą o Polski dubbing Pokemon.
Relacja z wizyty delegacji (m in. ja) Pokemon Valhalli na polskich nagraniach 11 sezonu Pokemon. >>http://pokemony.com/pokem...polskiej-wersji

Linki podane w sygnaturce, służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym.

Ostatnio zmieniony przez PokeMan 16 Marzec 11, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  

marek13
Pewnie nie zna PokeMana

Wysłany: 27 Luty 11, 15:27   

I do tego w reklamie RPM też była zangielszczona wymowa - "aR-Pi-eM".

Co do Pontka to on akurat czy moduluje głos czy nie, zazwyczaj brzmi dość podobnie i charakterystycznie.

Sygnatura użytkownika

skm94 
Pewnie nie zna PokeMana

Kontakt:
Wysłany: 2 Marzec 11, 21:13   

ehh, ja myślę że Barry'ego dalej będzie grał Pontek, w końcu mimo wszystko trochę inaczej brzmi od Paula, a przeciętny widz może nawet nie zwróci zbytnio uwagi na to.

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 7 Marzec 11, 14:15   Opinie o recenzji na temat sezonu 13

Dzisiaj o godzinie 9:00 został wyemitowany jeden z nowych odcinków Pokemon DP: Gwiazdy Ligi Sinnoh. Tych którzy widzieli, proszę o oceny, wypowiedzi i zażalenia. Sam nie widziałem całego odcinka, a jedynie pierwsze 10 min, ale to wystarczyło by ocenić dubbing i wykonanie.

Dubbing jest przyzwoity, dobrze wykonany, nie kłuje po uszach, sam dubbing jest na moim zdaniem lepszym poziomie niż poprzednie serie. Szczególnie zdziwił mnie ekran tytułowy odcinka. Zamiast Angielskiego napisu z polskim tłumaczeniem, mamy polski napis z polskimi znakami. Logo serii zostało angielskie, lecz zrekompensowano to napisem tłumaczącym nazwę.
Ogólnie zapowiada się pięknie, byle tylko dawać to w normalnych porach, typu 13 lub 16.

Powtórka odcinka o 14:50, więc w godzinach w których niektórzy skończyli lekcje. Ci co na infie siedzą, spieszcie się do domu :D

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748