POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja ze stanowiska administratora
Autor Wiadomość
Conquest 
Nosi czapkę Asha
Sir

Kontakt:
Wysłany: 28 Wrzesień 18, 17:27   Rezygnacja ze stanowiska administratora

Oficjalnie rezygnuję ze stanowiska administratora forum PokeCollect. Swoją decyzję opieram na tym, że już od dawna de facto nie pełnię tej funkcji oraz tym, że powrót to jej pełnienia jest niemożliwy (o czym więcej tutaj). Nieliczni pozostali użytkownicy zapewne zauważyli, że forum jest dostępne w internecie tylko rotacyjnie, co nie daje możliwości do rozwoju i budowy społeczności.
PokeCollect będzie działało dalej w ten sam sposób, co skłania mnie do ostatecznego podjęcia takiej, a nie innej decyzji - nawet gdybym chciał coś robić, to w chwili obecnej nic tu po mnie. Przy czym nie sugeruję, że w ostatnim czasie podejmowałem realne działania - zdaje się, że wypaliłem się jako administrator PokeCollect.
PokeMan przyjął strategię "tylko trwania", tj. trzymania bazy danych forum online, czyli żywego i powszechnie (czasowo!) dostępnego archiwum, a to uniemożliwia funkcjonowanie. Nawet stara gwardia ostatecznie się wykruszyła.
Ponadto warunki zewnętrzne: stan PPS-u i internetu w ogóle oraz powszechna bierność fandomu nie są w stanie ani utrzymać istniejących stron, ani tym bardziej doprowadzić do ich rozwoju.

Marzenia o naszych następcach już dawno opuściły nasze głowy, prawda PokeManie? O ile jeszcze w 2015 roku na PV można było mieć złudne nadzieje, że nastąpi jakieś zastępowanie elit, to teraz nie ma o tym mowy. Nawet na największej polskiej pokestronie nie ma żadnego redaktora, ani administratora pełniącego funkcję administratora, a i ci, którzy od czasu do czasu z przyzwyczajenia coś robią mają grubo ponad 20 lat i wszystko wskazuje, że niebawem się wykruszą. Trwa kryzys redaktorstwa - młodzi nie potrafią i/lub nie chcą pisać/produkować treści w inny sposób. I kilka jako-tako działających stron tego nie zmienia, bowiem ogólna tendencja jest oczywista - robić nie ma komu. I nie traktuję tego zdania jak zarzut, ale jako wniosek oczywisty wynikły z obserwacji.

Dziękuję wszystkim, którzy zaglądali tu w latach 2012-2018 (6 lat to spory kawał życia!) i którzy spędzali ze mną czas. Dziękuję Starej Gwardii i tym, którzy wpadli tylko na chwilę, byłem tu także dla Was!

Z forum, ani z PPS-u nie odchodzę. Dalej monitoruję środowisko i będę tu, jak i w inne miejsca na scenie zaglądał.

Od tej chwili z wszelkimi sprawami dotyczącymi forum należy zwracać się tylko i wyłącznie do PokeMana, który od 2013 pełnił nominalne stanowisko ViceAdministratora. Toteż niech pierwszym jego działaniem niech będzie zdjęcie mi rangi :vabi:

Sygnatura użytkownika