POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PokeMan
24 Styczeń 17, 16:06
Special! Pokemon : Origin
Autor Wiadomość
kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 2 Październik 13, 19:09   

Potrzebnie. Bo to smok jest teraz. A w Pokemonach chyba zazwyczaj smocze płomienie były niebieskie. Tak przynajmniej Dragon Rage mi się kojarzy.

A co on robi? Prosta sprawa. Reklamuje nową grę. Żadne rocznice czy tam zapowiedź fajnego projektu. Reklama i hajpienie Pokemona którego albo się nienawidzi albo kocha.
Co do odcinka. Ponoć spłycono walki z Mewtwo i Gio. Niby zrozumiałe bo mało czasu ale z drugiej strony szkoda. A rywal ponoć nawet nie dorównuje Greenowi, rywalowi z gier czy nawet Shigeru(Garemu). No cóż. I tak przejrzę.

Sygnatura użytkownika

DominLoL 
Szlachta Collectowa
Stary, a nowy

Kontakt:
Wysłany: 3 Październik 13, 06:40   

wszystkie nadzieje, marzenia i oczekiwania poszły się walić tylko po to by zareklamować i pokazać nowego Mega Charizarda?

NINTENDO, PRZEGINASZ!

Sygnatura użytkownika
'Creditsy ( one tu były zawsze, i nie poke, ja nie outuję, prędzej collect znowu zamkną niż stąd pójdę ):
Inaka - Powiedzieć dziękuję za wszystko to za mało. Te rozmowy na GG, gra, ocenianie moich wypocin, tyle tego. Jednak na razie to proste "Dziękuję" musi wystarczyć.
Blue - Te rozmowy na GG wciąż mam gdzieś na dysku zapisane. Mimo że nie ma cię tutaj dość długo, ja pamiętam i będę pamiętał.
Maron - Mówicie o nim różne rzeczy, ja powiem że dziękuję mu za te nauki których mi udzielił.
Conquest - Praca pod tobą jest bardzo miła. Nawet jak znikniesz będę cię miło pamiętał za otwartość i za to że nas słuchasz.
Afil, Byaku, optic, hyu, jabuko, vapek i cała reszta luda - fajnie się z wami trolowało i gnębiło pokemana, dowalajcie mu za mnie ]

CHĘTNYCH DO WYMIANY MYŚLI ZAPRASZAM NA GG : 32441748
Ostatnio zmieniony przez DominLoL 3 Październik 13, 06:40, w całości zmieniany 1 raz  

kowalt 
Powoli się wkręca
kuce są be

Wysłany: 15 Październik 14, 19:11   

Aj waj. Obejrzał ktoś w końcu?

Jakiś czas temu pojawiły się napisy do tego animu. Więc w polskim języku z chęcią zobaczyłem te cztery odcinki. I co? Mam całkowicie mieszane uczucia. Pierwsze dwa odcinki są na prawdę wspaniałe. Trzymają klimat gier i to bardzo mocno. Kolejne dwa są już zdecydowanie gorsze. Jednak to nie do końca wina podejścia twórców animacji. Bardziej tego że zadanie którego się podjęli było dość trudne. Mianowicie. Macie cztery odcinki. I chcecie poświęcić je na pokazanie czegoś. Na pokazanie gry której przejście zajmuje ~20 h. No i tu występuje właśnie problem. Jako że jestem amator to nie spostrzegłem tego na początku. Pierwszy odcinek skupia się na początku przygody. Główny bohater wyrusza w podróż, coś tam łapie, coś tam pokonuje i nagle dostaje solidnego kopa w pośladki. Jednak za namową ponownego pana(który notabene ma problem z otwarciem oczu szeroko. Nie wyobrażam sobie wizyty tego pana u okulisty) bierze się w garść i rusza kopać tyłki. W sumie sporo jak na jeden odcinek. Ale zaślepiony nostalgią kowalt nie zauważył że coś nie tak. Drugi odcinek to już wydarzenia z Lavender. I uważam że zrobili to idealnie. Tak powinien wyglądać odcinek anime. Nic dodać nic ująć. Akcja działa się na tyle szybko że zmieścili się w jednym epku ale na tyle szczegółowo wszystko pokazali że nie pozostawili niepotrzebnych pytań. Trzeci odcinek ... no cóż. Relacja pomiędzy Redem i Giovanim. Ten wątek wypadałoby na prawdę rozszerzyć. Mogło to być na prawdę fajne. Oglądanie tego jak obydwaj na siebie wpłynęli. Jak uczą się od siebie tego co powinno być ważne. Zamiast tego dwie szybkie walki i morał. No cóż. I ostatni odcinek. Też dużo. Pokonanie elity i spotkanie z pewną legendą(która to została bardziej zdegradowana niźli w serii właściwej). Czyli. Żałuje że nie zrobili tego porządnie. +/- 30 odcinków starczyłoby żeby pokazać kawał niezłej historii. Z drugiej strony fabuła serii R/G/B nie była zbyt mocna. Jednak na pewno znalazłoby się parę fajnych wydarzeń. S.S Anne chociażby, Saffari, Nugget Bridge.

Kreska. Na początku trochę się bałem. Zwłaszcza widząc trailery serii. Jednak podczas oglądania jest wporzo. Muzyka. Mamy tu znane motywy muzyczne z gier. Przyznam się że gram z własną muzyką na uszach ale utwory zostały wybrane tak że byłem w stanie je rozpoznać i jarać się nimi. Zdecydowanie na plus. Nawiązania do gier? Tak. Tworzą klimat. Na początku widać ekran wczytywania a na końcu zapisywania. Do tego smaczki takie jak dziewczynka pytająca Reda: "Wierzysz w duchy". Tak. Klimat został zachowany. Masa hajpu.
Bohaterowie. Głównie Red który jest cholernie przyjazny. No i Green który jest cholernym dupkiem. Jednak nie takim fajnym cholernym dupkiem. Po prostu dupkiem. Jako postać w uniwersum uważam Greena/Garego za naprawdę fajną. Ale ten z Originsów wypada po prostu źle. Ode mnie za to pała.

Walki. Mało czasu więc nie zostały zanimowane należycie. Pierwszy odcinek wychodzi tu najlepiej. Reszta jest ale nic emocjonującego.

Czy oglądać? Jeśli jesteś fanem serii, jeśli znasz pierwszą serię to tak. Nie zawiedziesz się. Jeśli natomiast znasz z Pokemonów jedynie anime to ... no, wracaj do Asha.

Sygnatura użytkownika