POKECOLLECT.net.pl - Oficjalne forum strony DomixPokemon.pl
Zarejestruj
Zaloguj


Znalezionych wyników: 1961
Pokemon - Forum PokeCollect Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pokémon Ragnarök rusza
Conquest

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 34

PostForum: Strony ogolne   Wysłany: 8 Luty 19, 16:15   Temat: Pokémon Ragnarök rusza
Witam, otworzyliśmy dziś nowa stronę Pokemon pod nazwą Pokémon Ragnarök!
Strona jest ogólnotematyczna, a celem jej jest podbić wreszcie PPS! :kapitanbomba:

Zapraszamy na stronę: https://pokemony.xyz/
I jej discorda: https://discordapp.com/invite/pASsg5f
  Temat: Która gra Pokemon jest wg ciebie najlepsza?
Conquest

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 14767

PostForum: Ogólnie o grach i emulacji   Wysłany: 30 Listopad 18, 16:31   Temat: Która gra Pokemon jest wg ciebie najlepsza?
Chloe napisał/a:
Ja zawsze najbardziej lubiłam Black, ale to dlatego, ze to była pierwsza gra Pokemon jaką widziałam (u kuzyna). No, więc Pokemon Black :)


To często powtarzająca się reguła, że najbardziej lubimy tę grę, od której zaczynaliśmy :)
  Temat: Pokemon Fire Red i Pokemon Emerald po polsku
Conquest

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 76

PostForum: Ogólnie o grach i emulacji   Wysłany: 30 Listopad 18, 16:27   Temat: Pokemon Fire Red i Pokemon Emerald po polsku
No, romy w ogóle ciężko znaleźć na forach od kiedy one poupadały, albo tak jak Pokemon Valhalla Forum administracja zakazała ich pod pretekstem współpracy z Nintendo, a w rzeczywistości tchórzostwa wobec innej strony, która przypuszczała z tego powodu ataki. To były czasy.

Niemniej jednak na naszym forum na pewno gdzieś są, może nie na wierzchu, ale na pewno :)
  Temat: Rezygnacja ze stanowiska administratora
Conquest

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 79

PostForum: Co nowego na forum ?   Wysłany: 28 Wrzesień 18, 17:27   Temat: Rezygnacja ze stanowiska administratora
Oficjalnie rezygnuję ze stanowiska administratora forum PokeCollect. Swoją decyzję opieram na tym, że już od dawna de facto nie pełnię tej funkcji oraz tym, że powrót to jej pełnienia jest niemożliwy (o czym więcej tutaj). Nieliczni pozostali użytkownicy zapewne zauważyli, że forum jest dostępne w internecie tylko rotacyjnie, co nie daje możliwości do rozwoju i budowy społeczności.
PokeCollect będzie działało dalej w ten sam sposób, co skłania mnie do ostatecznego podjęcia takiej, a nie innej decyzji - nawet gdybym chciał coś robić, to w chwili obecnej nic tu po mnie. Przy czym nie sugeruję, że w ostatnim czasie podejmowałem realne działania - zdaje się, że wypaliłem się jako administrator PokeCollect.
PokeMan przyjął strategię "tylko trwania", tj. trzymania bazy danych forum online, czyli żywego i powszechnie (czasowo!) dostępnego archiwum, a to uniemożliwia funkcjonowanie. Nawet stara gwardia ostatecznie się wykruszyła.
Ponadto warunki zewnętrzne: stan PPS-u i internetu w ogóle oraz powszechna bierność fandomu nie są w stanie ani utrzymać istniejących stron, ani tym bardziej doprowadzić do ich rozwoju.

Marzenia o naszych następcach już dawno opuściły nasze głowy, prawda PokeManie? O ile jeszcze w 2015 roku na PV można było mieć złudne nadzieje, że nastąpi jakieś zastępowanie elit, to teraz nie ma o tym mowy. Nawet na największej polskiej pokestronie nie ma żadnego redaktora, ani administratora pełniącego funkcję administratora, a i ci, którzy od czasu do czasu z przyzwyczajenia coś robią mają grubo ponad 20 lat i wszystko wskazuje, że niebawem się wykruszą. Trwa kryzys redaktorstwa - młodzi nie potrafią i/lub nie chcą pisać/produkować treści w inny sposób. I kilka jako-tako działających stron tego nie zmienia, bowiem ogólna tendencja jest oczywista - robić nie ma komu. I nie traktuję tego zdania jak zarzut, ale jako wniosek oczywisty wynikły z obserwacji.

Dziękuję wszystkim, którzy zaglądali tu w latach 2012-2018 (6 lat to spory kawał życia!) i którzy spędzali ze mną czas. Dziękuję Starej Gwardii i tym, którzy wpadli tylko na chwilę, byłem tu także dla Was!

Z forum, ani z PPS-u nie odchodzę. Dalej monitoruję środowisko i będę tu, jak i w inne miejsca na scenie zaglądał.

Od tej chwili z wszelkimi sprawami dotyczącymi forum należy zwracać się tylko i wyłącznie do PokeMana, który od 2013 pełnił nominalne stanowisko ViceAdministratora. Toteż niech pierwszym jego działaniem niech będzie zdjęcie mi rangi :vabi:
  Temat: Pokemon The First Movie OST
Conquest

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 877

PostForum:    Wysłany: 1 Sierpień 18, 16:17   Temat: Pokemon The First Movie OST
Chloe napisał/a:
Bardzo lubię tego OSTa i cały film. Dziwnie się czuję trochę z tym, że jeszcze mnie nie było na świecie jak wy mogliście se isć na niego do kina :D


Mogliśmy, ale jeszcze nie samemu. Aż takimi dinozaurami jeszcze nie jesteśmy :D
  Temat: Reklama nowych boosterów
Conquest

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 562

PostForum: PTCG   Wysłany: 7 Wrzesień 17, 08:30   Temat: Reklama nowych boosterów
No przecież o Snorunty chodzi! Tych Pokemonów w tle to ja nawet na oczy nie widziałem : P
  Temat: Nowe Forum PokeSerwisu z Ciemną Strefą!
Conquest

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 334

PostForum: PokeSerwis   Wysłany: 30 Kwiecień 17, 13:11   Temat: Nowe Forum PokeSerwisu z Ciemną Strefą!
W odpowiedzi na upadek for PokeSceny postanowiłem z Raikiem otworzyć nowe, nastawione na powstanie nowej, lepszej społeczności. Z jednej strony jesteśmy jedyną dynamicznie rozwijającą się ogólnotematyczną stron o Pokemonach w Polsce, z drugiej chcemy zebrać Was jak najwięcej na naszym pokładzie, dlatego też nasze forum ma dość luźne zasady, podobnie jak PokeCollect - można u nas pobierać pliki i śmiało mówić o piractwie.

Do tego stale napływają do nas nowe osoby, naprawdę mamy ambicję przebić forum Pokemon Valhalli. Będziemy wdzięczni, jeśli przyłączycie się do nas w tym celu, de facto ukierunkowanym na odbudowę aktywizmu na PokeScenie. Zapraszam!Źródełka:
http://pokeserwis.pl/nowe...-ciemna-strefa/
http://forum.pokeserwis.pl/index.php
  Temat: Pokemon Conquest - oficjalna strona
Conquest

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1291

PostForum: Conquest   Wysłany: 3 Marzec 17, 18:58   Temat: Pokemon Conquest - oficjalna strona
... czyli z kolejnej odsłony nici.
  Temat: Polska PokeScena - Blog Conquesta
Conquest

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 424

PostForum: Blogi   Wysłany: 28 Luty 17, 17:36   Temat: Polska PokeScena - Blog Conquesta
Witajcie, Kochani! Zbierałem się do tego od lat, nie zauważyłem jak minęło ich pięć - postanowiłem wreszcie otworzyć bloga o Polskiej PokeScenie. Kto mnie zna, ten wie, że trochę się już tym zajmuję, więc ów ruch nie powinien być niczym dziwnym*.

Będę pisał o obecnych wydarzeniach, ale skupię się przede wszystkim na ogólnych analizach i wspominkach, co docelowo ma nieco "wyedukować" czytelników na temat PPS-u.

Bez zbędnego przedłużania: zapraszam na bloga - poza pierwszym wpisem pt. Polska PokeScena 2017 - co mamy?, zapraszam szczególnie do przeczytania strony Polska PokeScena. Niebawem pojawi się bardziej szczegółowa treść.

*no, chyba, że bierzemy pod uwagę aktywność
  Temat: Nowy dział lub subforum
Conquest

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 6265

PostForum: Nowe cosie   Wysłany: 5 Luty 17, 11:35   Temat: Nowy dział lub subforum
...

Wiesz, Poke... o dziwno ten obecny układ... podoba mi się! Teraz do Shoutboksa dojadą tylko najwytrwalsi xD

A tak poważnie:
1. Czemu poddział "O PokeManie" jest w dziale "PPS", a nie w dziale "Nasi użytkownicy"? Chyba, że PokeMana można uznać za "obywatela PokeSceny", co też jest (BYŁO) zgodne z prawdą.
2. Do nazw działów PPS-owych: "O forach" i "O stronach" warto dopisać podtytuł nagłówek: "PPS:".
3. Można zrobić nazwy schludniej - masz dobre pomysły, ale robisz na szybko i tworzy się mały burdelik, vide: dział "To czy to?" powinien nazywać się jakoś na kształt "Który Pokemon?", albo nawet to, co jest w jego opisie brzmiałoby lepiej. Takie działy jak "Ankiety o piątej generacji", czy "DP, BW, XY, S&M" są nieschludne, bo wywyższasz jedną generację nad pozostałe - wiadomo, w praktyce wynika to często z ilości postów i nie da się tego ładnie podzielić. Ale w praktyce kiedyś już to wykluczaliśmy. + trzeba rozbudować opisy działów, skoro już stawiamy na przeładowaną stronę główną, to PRZEŁADUJMY JĄ PORZĄDNIE!

Zastanawiam się po co piszę tego posta - z moich uwag pewnie nikt specjalnych wniosków nie wyciągnie, a i zmian nie ma robić dla kogo (no jest, ale czy ktoś uzna, że forum dla 5 osób jest aktywne?). Chyba po prostu nadal za bardzo lubię PC, żeby tak całkiem, całkiem je olać.

PokeMan napisał/a:
Ogarniając początek tego tematu nie sposób nie odnotować, że wnioskowane (pod)działy się pojawiły. Trudno mi teraz jednoznacznie określić za czyją sprawą, ale odnoszę wrażenie, że co najmniej jeden dział zrobił Conquest. Szkoda tylko, że patrząc na nowe growe działy o które zadbał wraz z premierami kolejnych gier, to userzy nie dopisali, odpisali i nie założyli - nowych tematów.
Mniejsza z tym.


Działów zrobiłem całkiem sporo, ale nie wrzucałem ich na wierzch, tylko do poddziałów, zgodnie z ówczesną polityką. W sumie podobał mi się taki bardziej minimalistyczny układ - ale to mnie - taki mógłby być dobry dla stałych użytkowników.

PokeMan napisał/a:
Pod koniec ubiegłego roku, czyli dosłownie ok. kwartał temu, poinformowałem Conquesta, że nie wiem jak Daru, ale w tym roku planuję zająć się PC. Jak widać, założenie te spełniam. Lepiej lub gorzej, to podlega subiektywnej ocenie której nie sposób uniknąć. Czemu służą te 3 ostatnie zdania które powinienem raczej napisać w innym temacie? Otóż na początek zajmuję się kompletną zmianą podziału forum na kategorie i działy. Jak łatwo zauważyć są to zmiany duże, bo przez tyle lat głównie ściskałem forum. Teraz kierunek zmian jest kompletnie odwrotny. Dlatego zgodnie z nazwą tego tematu, poszukuję nowych pomysłów na działy/poddziały. Wszelkie pomysły, propozycje, sugestie i rady przyjmę w tym temacie lub na PW/GG. Ważne jest też, albo nawet głównie, gdyby ktoś mógł podać jeszcze uzasadnienie/umiejscowienie/argument tego z czym do mnie pisze. Oczywiście nie trzeba uzasadniać pomysłu na nowe forum o nowej grze, w takim wypadku wystarczy krótkie info co i jak.


Pomóc chętnie pomogę, naprawdę. Tylko najpierw może wypisz, co realnie jest w planach?
 
Strona 1 z 197
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Szablon savePokeCollect stworzony przez Raika/Perry. Statystyki
Internetowe RPG - gry MMO i MMORPG online TOP50 Gry Pokemon Valhalla AntyGaming”PokeSerwis Tylko Lati
Pokemons.tnb.pl pokemon special Pokemon Trainer
Dream League
Topsites FireChao TopsitesPPN Top 50 Forum Topsite

Wymiana buttonami z PokeCollect
Forum wykorzystuje cookies, tak jak każde inne w internecie, w tych samych celach (reklamy, statystyki, ustawienia). Przeglądarką możesz regulować warunki przechowywania cookies.